PDA

Zobacz pełną wersję : Moje pierwsze fotki



3.06.04, 13:47
Serdecznie zapraszam do oceny moich pierwszych "popisow" fotograficznych. Chetnie wyslucham wszelkich uwag krytycznych:

http://cyberfoto.net/album_personal.php?user_id=2371

Dziekuje z gory.

krzwoj
3.06.04, 13:50
Przeprasza, ale ten wyzej to ja - klubowicz - zapomnialem sie zarejestrowac.

krzwoj
3.06.04, 20:34
Widze, ze nie ma tu za duzo chetnych do oceny zdjec - szkoda!!!!

Pozdrawiam.

wrocek
3.06.04, 21:05
No to może ja napiszę parę zdań :)

1. Zagramy? - poprawne makro, ale moim zdaniem lepiej usunšć to zdjęcie z zestawu.
2. Symbioza - ciekawa kolorystyka. Może trochę za bardzo symetryczne.
3. Sucha rzeczywistoœć - sam nie wiem...
4. Idzie na burzę - ciekawy temat, ale za ciemne (nawet bioršc po uwage tytuł)
5. Zamek - klasyczne podejœcie do tematu, ale jest ok.
6. Żuczek - może być. Ten zielony liœć ratuje kompozycję.
7. Robal - takie sobie...
8. O jak mi dobrze - niezbyt odkrywcze...
9. Zaraz zacznš - nie bardzo wiem co to jest. Jedynie efekty œwietlne ciekawe.
10. Brama - ciekawe zdjęcie nocne. Jakieœ brzydkie plamy na lewej wieży.
11. Koń na trzech nogach - podoba mi się. Dobre połšczenie swiatła i barwy.
12. Czyż nie jestem piekna? - też bardzo ciekawe. Trochę nie pasuje mi pomnik w tle i za silne œwiatło lamp.

Trochę ponarzekałem, ale ogólnie zdjęcia sš ciekawe. Szkoda, że nie mozna zobaczyć ich w większej rozdzielczoœci.

krzwoj
4.06.04, 07:59
Bardzo Ci dziekuje za ocene - o to mi chodzilo - mysle, ze po to m.in. jest to forum. Dzieki temu wszyscy sie uczymy i podnosimy swoje umijetnosci (mysle, ze nie jest to zadna odkrywcza mysl). Jeszcze raz dzieki wrocek

Ewci@
4.06.04, 11:30
Generalnie zdjecia sa fajne :)
1. nie wiem czy tu balans bieli dobrze zadzialal bo u mnie te kostki sa lekko rozowe - moze to moj ekran tak falszuje obraz :wink:
2. chyba troszke przeswietlone ale ja lubuje sie w zdjeciach ciut niedoswietlonych wiec byc moze tak mi sie tylko wydaje 8)
3. Naprawde ladne tylko ciut rozpraszaja te budynki w tle
4. to skolei jest za ciemne :wink: chyba ze znowu moj ekran cos znieksztalcil
5. jesli tematem zdjecia jest zamek to jest on za maly, na pierwszy plan wychodza liscie
6. ladne, podoba mi sie miekkie swiatlo, zuczek fajny :)
7. tutaj szkoda, ze pada na lisc cien innego liscia, no i tego robala troszke malo widac
8. :lol:
9. bardzo fajne zdjecie tylko cos na nim "wyroslo" na pierwszym planie i troszke psuje calosc
10. Ladne :D
11. to chyba najbardziej mi sie spodobalo, bardzo fajne :D
12. Rowniez fajne jedyne co mnie w nim razi to te lampy z boku po prawej ciut rozpraszaja uwage :wink:

krzwoj
4.06.04, 12:29
Dzieki Ewci@ - reszte na priv.

adler13
4.06.04, 16:03
1. Kostki nienaturalnego koloru - prawdopodobnie, zle ustawiony balans bieli
2. Wciecie fragmentu zielonego "plotku" zkopalo kopocycje; zdjecie nieostre
3. Ciekawy kadr, tylko szkoda, ze centralny.
4. Zdjecie za ciemne; zle dopalone lama, co widac na trawie u dolu zdjecia
5. Za duzy balagan w kompozycji, liscie drzewa przyslaniaja zbyt wiele zdjecia!
6. Ciekawa pracaca, chociaz nie zachowana zasada podzilu kadru przy robieniu zdjeci zwierzetom, czyli 60% wolnego kadru przed zwierzeciem, liczac od "glowy"
7. Zdjecie za mocno dopalone lampa; kolejny lisc wprowadza jakies niepotrzebne linie.
8. Za bardzo centralny kadr; przsesuneicie w lewo, badz w prawo daloby lepszy efekt; zdjecie za bardzo monochromatyczne!
9. Szkoda bylo robic zdjecie z tej pozycji, bo na pierwszym planie jest czarna plama (prawdopodobnei jakis namiot); ciekawa gra swiatel, ale szkoda, szkoda...
10. Nie wiem sam, co sadzic o tym zdjeciu, mi sie nie podoba i juz!
11. Najlepsze zdjecie z calej galerii! Zachowana kopozycja kadru; ciekawe ujecie tematu - super, to Tobei sie udalo
12. Patrz pkt 10.

Ogolnie, jak sam widzisz, jedno zdjecie zapadlo mi w pamiec, ciekawe, nie powiem:D
Pocwic nad kopozycja i trojpodzielm kadru, bo strzelasz z byt "snajpersie" fotki!

Pozdrawiam:)

krzwoj
4.06.04, 16:28
Dzieki adler13 za uwagi. Zrabales mnie z gory na dol ale to nic. Mysle, ze konstruktywna krytyka jest najlepsza.
Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam.