PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 20/2017 - Głosowanie i Wyniki



And.N
23.11.17, 19:11
popRAWka 20/2017 - Głosowanie



Termin głosowania 5 dni, czyli do 28.11.2017 - wtorek
Głosujemy maksymalnie na 3 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, można głosować
na dwie lub jedną pracę. Z swej strony "namawiam":wink: do wykorzystywania przysługujących głosów.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż trzy prace.

Po zakończonym głosowaniu zostaną ujawnieni autorzy prac.
Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Autorem RAW-a jest A56, zwycięzca poprzedniej edycji.


Oryginał
196379



PROPOZYCJE popRAWkowe

1. Dziadek
196380

2. dudidu
196381

3. andtor2
196382

4. ogc13
196383

5. A56
196384

6. RafS
196385

7. DzejPi
196386

8. schuttenbach
196387

9. henry1
196388

10. POLM
196389

11. user_jgora
196390

12. Foster
196391

13. a123
196392

14. easy_rider
196393




Po zakończonym głosowaniu mile widziane kilka słów komentarza od autora RAW-a do prac, zwłaszcza tej zwycięskiej.
Inni oczywiście także mogą . Chodzi o wszelakie uwagi na temat obróbki (pozytywne jak i negatywne), oraz dzielenie się wiedzą.

Zapraszam do głosowania.

And.N
23.11.17, 19:15
Dla chętnych do pobrania paczka z pracami :
196399

Rabbit
23.11.17, 22:13
głosy oddane, postawiłem na skrajności :wink:

apz
23.11.17, 23:46
Oddałem głosy na trzy różne obróbki , moim zdaniem najciekawsze.
Ponieważ sam popróbowałem siez tym rawem, miałem wyobrażenie gdzie są największe jego niedostatki i probleby z jego opracowywaniem.
Poadrawiam sympatyków PopRAWki.
AP.

And.N
24.11.17, 08:47
Pierwszy przeciek:). Trzy prace nieco wysunęły się do przodu, a różnice między nimi minimalne, o włos:). Bez głosu jak na razie dwie prace.

ogc13
24.11.17, 12:10
Poszły 3 głosy.

And.N
25.11.17, 17:31
Przypominam, że trwa głosowanie. To forum już umarło całkowicie ?:cry: @fret (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=12903) nie jesteś ciekaw drugiego przecieku:wink::)
Wczoraj była biała plansza jak wchodziło się na forum, ale dziś chyba działa ?

koronax
25.11.17, 17:52
Nie umarło . Spoko. Mnie też ciekawi jak trwa głosowanie. Tzn, ciekawi mnie drugi przeciek :wink:

fret
25.11.17, 18:24
Jestem, ale dostałem od jakiegoś admiziutka żółta kartkę i boję się nawet głośniej oddychać, żeby żółć nie zamieniła się w czerwień :( Irytuje mnie jak jakiś moderator zagląda na forum od święta i robi porządki. W końcu coś takiego doprowadziło do rozłamu, a na kolejną rozpierduchę raczej nas nie stać.
Nie róbmy sobie jaj z użytkowników. To nikogo nie zachęci do powrotu, a tych co zostali może tylko zniechęcić.
Konkurs jest fajny, okno z powybijanymi szybami jest wyzwaniem na miarę stołu z powyłamywanymi nogami dla sepleniących mieszkańców zamorskich krain :) Zbliżam się do oddania głosu, ale tym razem zagłosuję chyba w trzech kategoriach: najlepsze okno, najlepszy obrazek poza oknem i na obejście okna :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

No i zapracowałem na drugą dziurę w dachu, czyli drugi przeciek :D

And.N
25.11.17, 18:47
...No i zapracowałem na drugą dziurę w dachu, czyli drugi przeciek :D
Zgadza się:). Więc z tej prowadzącej trójki prac, zmieniła się praca na pierwszym miejscu i nieco się oddaliła, ale tylko nieco:). Drugie i trzecie miejsce o włos od siebie. Jedna praca na 4 miejscu. Dalej, tuż za nią, bardzo wyrównane. Jedna praca pozostaje bez głosu. Nie wiem, czy za dużo nie zdradzam w tych przeciekach:wink::)

Marek123
26.11.17, 19:18
Zagłosowałem, na nr xx - powodzenia.

And.N
26.11.17, 19:36
Zagłosowałem, na nr xx - powodzenia. @Marek123 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=49271) ,cieszy mnie, że zagłosowałeś:) , ale tak na przyszłość, mamy taką niepisaną zasadę, że w trakcie głosowania nie ujawniamy swoich "preferencji wyborczych":wink: (później i tak wiadomo kto na jaką pracę głosował - głosowanie jest jawne). Także nie wypowiadamy się na temat prac, dopiero po zakończeniu głosowania, jak najbardziej wskazane.

apz
27.11.17, 03:50
Jestem, ale dostałem od jakiegoś admiziutka żółta kartkę i boję się nawet głośniej oddychać, żeby żółć nie zamieniła się w czerwień :( Irytuje mnie jak jakiś moderator zagląda na forum od święta i robi porządki. W końcu coś takiego doprowadziło do rozłamu, a na kolejną rozpierduchę raczej nas nie stać.
Nie róbmy sobie jaj z użytkowników. To nikogo nie zachęci do powrotu, a tych co zostali może tylko zniechęcić.
,,,

fret, jak ię nie zgadzasz to regulamin przewiduje drogę odwoławczą... Twój wybór. Nie przewiduje natomiast etykietowania i narzekania.
Pozdrawiam uczetników i sympatyków PopRAWki,
AP.

Marek123
27.11.17, 09:26
@Marek123 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=49271) ,cieszy mnie, że zagłosowałeś:) , ale tak na przyszłość, mamy taką niepisaną zasadę, że w trakcie głosowania nie ujawniamy swoich "preferencji wyborczych":wink: (później i tak wiadomo kto na jaką pracę głosował - głosowanie jest jawne). Także nie wypowiadamy się na temat prac, dopiero po zakończeniu głosowania, jak najbardziej wskazane.


Dziękuję za informację, jestem tu od niedawna więc nie wiedziałem. Pozdrawiam

fret
27.11.17, 16:13
fret, jak ię nie zgadzasz to regulamin przewiduje drogę odwoławczą...


Ale ja się nie zgadzam z metodą działania, a tu już regulamin na nic.

Biorę się za studiowanie regulaminu... popRAWki ;)

helmuth
27.11.17, 16:53
Nie przewiduje natomiast etykietowania i narzekania.Teraz mnie wystraszyłeś!
Nie wolno robić czegoś, czego regulamin nie przewiduje?
A co z oddychaniem?

apz
27.11.17, 17:29
Teraz mnie wystraszyłeś!
Nie wolno robić czegoś, czego regulamin nie przewiduje?
A co z oddychaniem?

Heniu!
Jest wprowadzony system - uważasz, że poturbowano Cię niesłusznie piszesz do ADM na PW,
Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z odpowiedzi odwołujesz się do właściciela - fomaga. On jest najwyższą instancją.
To jest stosunkowo na tym forum nowe...
Ja informacyjnie tylko.

Co do oddychania to jest to czynność automatyczna kontrolowana przez ośrodki podkorowe, bez zawansowanej farmakologii nie powstrzymasz na dłużej.

A wracając do PopRAWki podoba mi się różnorodność interpretacji w tej edycji.

fret
27.11.17, 17:36
Heniu!
Jest wprowadzony system - uważasz, że poturbowano Cię niesłusznie piszesz do ADM na PW,
Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z odpowiedzi odwołujesz się do właściciela - fomaga. On jest ostatnią instancją.
...
/.../. A wracając do popRAWki, to ta edycja jest świetna,a liczę na jeszcze ciekawsze edycje.

Proszę, o szanowanie swoich adwersarzy
Saboor

And.N
27.11.17, 18:00
Jakby co, to na popRAWkę , regulamin popRAWki/sposób jej prowadzenia, (czyli de facto na mnie) można narzekać :smile:. Wiadomo, nikt nie lubi jak się krytykuje jego poczynania, też nie jestem wyjątkiem:smile:. Dlatego będę polemizował z "narzekaniem", ale nie wykluczam oczywiście jakichś zmian, zwłaszcza jak więcej osób się za czymś opowie.

Zastanawiam się czy będzie trzeci przeciek:?:. To taki ulubiony przeze mnie, świadczący o zainteresowaniu tą zabawą (nie tylko wśród uczestników):).
Zapraszam więc do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.

helmuth
27.11.17, 18:55
Jest wprowadzony system - uważasz, że poturbowano Cię niesłusznie piszesz do ADM na PW,
Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z odpowiedzi odwołujesz się do właściciela - fomaga. On jest najwyższą instancją.
To jest stosunkowo na tym forum nowe...
Ja informacyjnie tylko.
OK
Piszesz o nowości na forum, ładnie to brzmi ale jednocześnie podkreślasz stare, niedobre zwyczaje: "dyscyplinowanie" niezadowolonych:

fret, jak ię nie zgadzasz to (...). Twój wybór. Nie przewiduje natomiast etykietowania i narzekania.

Więc można być niezadowolonym ale nie narzekać?

Co do oddychania to jest to czynność automatyczna kontrolowana przez ośrodki podkorowe, bez zawansowanej farmakologii nie powstrzymasz na dłużej.Niekoniecznie zaawansowana farmakologia, wystarczy kilka gram ołowiu (niekoniecznie w postaci pigułki). Są też mniej subtelne środki ale nie chciałbym być posądzony, że narzekam.

henry1
27.11.17, 19:00
Jakby co, to na popRAWkę , regulamin popRAWki/sposób jej prowadzenia, (czyli de facto na mnie) można narzekać :smile:. Wiadomo, nikt nie lubi jak się krytykuje jego poczynania, też nie jestem wyjątkiem:smile:. Dlatego będę polemizował z "narzekaniem", ale nie wykluczam oczywiście jakichś zmian, zwłaszcza jak więcej osób się za czymś opowie.

Zastanawiam się czy będzie trzeci przeciek:?:. To taki ulubiony przeze mnie, świadczący o zainteresowaniu tą zabawą (nie tylko wśród uczestników):).
Zapraszam więc do głosowania tych, którzy jeszcze tego nie uczynili.

No to przeciekaj Waść ! :mrgreen:

Tym razem nie namawiałem : "Głosujcie na mnie ", zobaczymy, czy to przyniosło jakiś namacalny efekt. :roll:
Jak nie dostanę głosów, to złożę skargę do ADM na niedocenianie moich wysiłków przy tworzeniu gniota. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

PS. Głosowałem. :mrgreen:

Krakman
27.11.17, 19:06
OK

Więc można być niezadowolonym ale nie narzekać?

Tak. Tak było niejednokrotnie... I albo wycinano Twe narzekające posty, albo lekceważono posądzając o marudzenie...
Upss! wychyliłem się jak za dawnych czasów...:wink:

Saboor
27.11.17, 19:13
...dajcie medal Krakmanowi :-D damy, damy...

apz
27.11.17, 19:14
Tak. Tak było niejednokrotnie... I albo wycinano Twe narzekające posty, albo lekceważono posądzając o marudzenie...
Upss! wychyliłem się jak za dawnych czasów...:wink:

A wychylaj się ile dusza pragnie...
Miło Was widzieć na forumie w całkiem niezłej formie.

A narzekań nie lubię, nie mogą być życia treścią.

Będzie miał Andrzej całkiem spore sprzątanie potem...

And.N
27.11.17, 19:16
Przeciekam zatem:). Nie mam specjalnie nowych informacji. 3 prace lekko z przodu i bardzo blisko siebie. Nieco za nimi, jedna praca na 4 miejscu, jedna praca na 5 miejscu i dalej bardzo wyrównane. Bez głosu pozostaje jedna praca.


...Będzie miał Andrzej całkiem spore sprzątanie potem...
Niech sobie będą te posty. Nie będę sprzątał. W trakcie głosowania i tak nie ma za bardzo o czym pisać:). Może po ogłoszeniu wyników starajmy się być bardziej w temacie wątka:)

henry1
27.11.17, 19:19
Przeciekam zatem:). Nie mam specjalnie nowych informacji. 3 prace lekko z przodu i bardzo blisko siebie. Nieco za nimi, jedna praca na 4 miejscu, jedna praca na 5 miejscu i dalej bardzo wyrównane. Bez głosu pozostaje jedna praca.

MOJA :evil:

helmuth
27.11.17, 19:34
Upss! wychyliłem się jak za dawnych czasów...:wink:Uważaj!
Regulamin tego nie przewiduje! ;)

And.N
27.11.17, 19:50
...Upss! wychyliłem się jak za dawnych czasów...:wink: Krakman , jakbyś jeszcze się tak wychylił i zagłosował, byłoby miło:)

apz
27.11.17, 20:00
Uważaj!
Regulamin tego nie przewiduje! ;)

Nie będę cytował, ale jesteś w błędzie - ani obecny, ani przyszły regulamin nie regulują aktywności usera tak szczególowo.
Wymiana opinii, doświadczeń i obserwacji to właśnie jest forum.

W tym wszystkim nie można zapominać o odrobinie szacunku do adwersarza.
Mnie tam rybka, ale są na to zapisy.

RafS
27.11.17, 21:32
Trochę offtop od dyskusji, ale niech ktoś zagłosuje na tą jedną biedną pracę bez głosu, bo się komuś przykro zrobi(może znowu mi ;P )

fret
28.11.17, 16:39
Miałem coś napisać, ale widzę, że Saabor z takim zamiłowaniem edytuje moje posty, że będzie prościej, jeśli od początku będzie je pisał za mnie.

apz
28.11.17, 17:30
Miałem coś napisać, ale widzę, że Saabor z takim zamiłowaniem edytuje moje posty, że będzie prościej, jeśli od początku będzie je pisał za mnie.

Aż tak się nie zniechęcaj, chce, to mu przysparzaj roboty. Śmiało.
Zawsze można tak sformułować, by przy wszystkich chęciach nie znalazł powodu, a napisać swoje, przecież o to właśnie chodzi.
Polszczyzna jest piękna i bogata.... Trzeba tylko chcieć z niej skorzystać.

henry1
28.11.17, 19:19
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Chwała pokonanym !!! :mrgreen:

Podziękowania dla głosujących na moje " dzieło ". :mrgreen:


Załapałem się do pierwszej dziesiątki poprawiaczy. :shock::mrgreen:
Chyba wydrukuję sobie jakiś dyplom. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
28.11.17, 19:41
Zwycięzcą tej edycji został andtor2
czyli moja skromna osoba:wink::smile:


196495



Miejsce 2
Miejsce 3


A56
Foster


196496
196497




Dziękuje wszystkim uczestnikom i głosującym za udział w zabawie.

**************************************************


Podsumowanie drugiej dziesiątki tegorocznych popRAWek.


Tabela rankingu

Punkty wynikają z ilości głosów jaką praca otrzymała w głosowaniu.
W nawiasie dodatkowe punkty za premiowane 3 pierwsze miejsca.
196498

Po raz drugi zwycięzcą cyklu 10-ciu popRAWek został A56 196499196500
GRATULACJE!!!

Miejsce II - andtor2
Miejsce III - dudidu

easy_rider
28.11.17, 19:44
Huraaa - jestem "w ogonie" - ale to nie moja wina...
Bo tym razem sam nie obrabiałem zdjęcia - użyłem gotowego presetu z Luminara :mrgreen:

Czyli wniosek jest oczywisty - chcesz zająć miejsce w czołówce to popracuj nad zdjęciem - a jak wystarczy ci miejsce w ogonie, to użyj gotowca... :lol:


Pozdrawiam zwycięzcę :wink:

Bodzip
28.11.17, 20:33
Dam Wam łomot jak ze szpitala wrócę :mrgreen:
Gratulacje dla zwycięzców, dla Henia i Rafsa :D

And.N
28.11.17, 20:44
Dam Wam łomot jak ze szpitala wrócę :mrgreen:
I takie podejście mi się podoba:grin:. Mam nadzieję, że nie jesteś w szpitalu, a w sanatorium raczej.

Muminek
28.11.17, 21:35
Gratulacje dla zwycięzców !


Dam Wam łomot jak ze szpitala wrócę :mrgreen:...
Dużo zdrówka :)

apz
28.11.17, 21:43
Gratulacje dla zwycięzców - poprawki i cyklu.
Gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy.

Dołożę swoje dwa słowa do biorących udział obróbek.

Andtor kupił moj głos jakościa - zasłużenie - mam tylko jedno ale, te cegły na pięterku należałoby - moim zdaniem nieco przyszarzyć - są nazbyt żywo ceglane.
A56 jak zwykle zgasił światła - ma taką manierę, podobnie jak nie przymyka niewiedzieć czemu obiektywu i produkuje dziwne nieostrości po brzegach kadru.
Trzecia obróbka jest mocno przesadzona, nie wiem tylko po co ta mgła na górnym murze? Poza tym pomysłem wyglada ciekawie.

Podobała sie mi także srebrzysto czarna 7.-ka. Pewnie sam bym w tej konwencji swej wersji nie obrobił.

RafS
28.11.17, 22:10
Dam Wam łomot jak ze szpitala wrócę :mrgreen:
Gratulacje dla zwycięzców, dla Henia i Rafsa :D


Dzięki, tak myślałem, że na moją pracę nikt nie zagłosuje ;)
Jak ją zobaczyłem tutaj to dopiero sobie zdałem sprawę, że coś to wszystko za przepalone wyszło...nie wiem dlaczego nie widziałem tego wcześniej, wydawało się, że nie przekroczyłem granicy, a w porównaniu z pozostałymi to aż bije po oczach.
Poza zmniejszeniem tych przepaleń, to jednak nie zrobiłbym tego inaczej, mam jeszcze dwie inne wersje, ale właśnie taka mi się podoba...i już ;P

Gratuluje zwycięzcom tej edycji, tej 10-tki oraz życzę wszystkim nam jeszcze lepszych wyników w kolejnej...a propo kiedy startujemy z kolejną 10-tką?

And.N
28.11.17, 22:13
... mam tylko jedno ale, te cegły na pięterku należałoby - moim zdaniem nieco przyszarzyć - są nazbyt żywo ceglane. ...
Na tym pięterku kolor cegieł różnił się, od reszty murów, już w oryginale i po podniesieniu saturacji ogólnej kolorów tak wyszło, ale rzeczywiście można było nieco w tym miejscu zdjąć nasycenie koloru.


...a propo kiedy startujemy z kolejną 10-tką?
Z kolejną dziesiątką, jak już wspominałem, startujemy na początku przyszłego roku. Dokładnie to edycja popRAWka 1/2018 zapoczątkuje cykl. Do końca roku raczej jedna edycja się odbędzie... jeszcze muszę się zastanowić...:)

helmuth
28.11.17, 22:36
Na tym pięterku kolor cegieł różnił się, od reszty murów, już w oryginale i po podniesieniu saturacji ogólnej kolorów tak wyszło, ale rzeczywiście można było nieco w tym miejscu zdjąć nasycenie koloru.Tym bardziej, że czerwień "wylazła" nawet w oknie ale może tylko ja tak widzę ;)
Gratulacje dla zwycięzców.

And.N
28.11.17, 23:07
Tym bardziej, że czerwień "wylazła" nawet w oknie ale może tylko ja tak widzę ;)
Dobrze widzisz. To zamierzone w obróbce. Na coś trzeba było się zdecydować co zrobić z tym białym niebem:). Poszedłem w przygaszenie światła i ocieplenie. Tak jakoś mi bardziej pasowało do całości, niż pójście z balansem bieli w niebieski (w tym oknie). Nie wykluczam, że nieco przesadziłem:)
Dziękuje za gratulacje.

henry1
28.11.17, 23:42
Dam Wam łomot jak ze szpitala wrócę :mrgreen:
Gratulacje dla zwycięzców, dla Henia i Rafsa :D


Wnioskuję, że pobyt w Rabce dobrze na Ciebie wpływa. :mrgreen:
Łomotu się nie boję, do obrony mam kule, a nawet dwie. :mrgreen:
Zdrowia życzę.
PS.
A gdzie fotki pielęgniarek ??? :evil:

A56
29.11.17, 00:24
Gratuluję zwycięstwa kol. andtor2. Zasłużyłeś. Przyjmij także moje gratulacje za zajęcie drugiego miejsca w ogólnej punktacji. Jesteś dla mnie głównym rywalem i miło z tobą walczyć.
/.../ na prośbę autora wpisu - apz

a123
29.11.17, 00:53
Gratulacje dla zwycięzców i brawa dla pozostałych za podejście do tematu.
Dzięki za głosy na moją popRAWkę.

DzejPi
29.11.17, 07:45
Gratulacje dla zwyciężców. (i pokonanych, za to.że im sie chce :grin:)

fret
29.11.17, 09:13
No to się całkiem zgrabnie podlizałem kierownikowi przedsięwzięcia :D. To jest właśnie ten przypadek, kiedy wszystko mi pasuje poza oknem. Ta różowa łuna pożaru w sąsiedniej wsi mogła mieć jakiś sens w czasie oblegania zamku, ale nie teraz... ;)
Głosowałem też na czarno-białe, bo widać było po pozostałych pracach, że problem okna był w kolorze nie do obejścia. Nie jestem zwolennikiem takich metod, ale czasem trzeba :)

Bodzip
29.11.17, 10:00
I takie podejście mi się podoba:grin:. Mam nadzieję, że nie jesteś w szpitalu, a w sanatorium raczej.
To akurat jest sekcja szpitalna, czyli jestem pacjentem szpitala. Do jutra :D
Wreszcie do domu :mrgreen:


To jest właśnie ten przypadek, kiedy wszystko mi pasuje poza oknem.
A ja przeczytałem, że wszystko mi pasuje poza okresem... :roll: No w sumie słuszny wniosek :mrgreen:
Chyba zdrowieję, jak mnie takie pierdoły nachodzą :D

apz
29.11.17, 10:08
...
Chyba zdrowieję, jak mnie takie pierdoły nachodzą :D

Zdrowiej , zdrowiej to całkiem przyjemna wiedomośc w dzisiejszy pochmurny poranek...

Dziadek
29.11.17, 13:31
Serdecznie gratuluję zwycięzcom!

And.N
29.11.17, 14:20
Dziękuję za gratulacje, którym nie dziękowałem:).
Co do następnej edycji to wystartujemy jutro lub pojutrze (tak wstępnie zakładam) i będzie nieco nietypowa, eksperymentalna, rzekłbym. Przewidywany jest cykl trzech takich popRAWek, zobaczymy jeszcze jakie będzie zainteresowanie i jak organizacyjnie będzie to przebiegać ...

fret
29.11.17, 17:45
...

A ja przeczytałem, że wszystko mi pasuje poza okresem... :roll:

Podoba mi się Twój sposób myślenia :mrgreen: no i wygląda na to, że szpital dobrze Ci robi :)

Foster
29.11.17, 19:10
Gratulacje panowie :)

Dziękuję za głosy i zachęcam do brania udziału w zabawie choćby nawet głosu było brak.

Pozdr,
Foster

dudidu
29.11.17, 22:32
Gratuluje zwycięzcy tej edycji i dziękuję za głosy na moja wizje. Fajnie ze jeszcze w tym roku się pobawimy w poprawce :)

Pozdrawiam wielbicieli poprawki.