PDA

Zobacz pełną wersję : Dyktafon DM-7 - obsługa głosowa



mulloG
18.08.17, 21:31
Witam.
Założyłem nowy wątek bo ten dotyczy opcji dyktafou, obsługi głosem.
Potrzebuję pomocy - jestem niewidomy i ciężko mi czasami ogarnąć instrukcję.
Jeśli dobrze zrozumiałem posiada on możliwość obsługi głosem, wybieranie menu, opcji itp poleceniami głosowymi w j. polskim
Jak to ustawić, jak to włączyć, jak obsłużyć. Chyba do tego służy przycisk nad przyciskiem zgłaśniania.
Czy polecenia wydajemy w j. polskim?
Z góry dziękuję za pomoc.

Jack
21.08.17, 11:01
To będzie dość skomplikowane, a instrukcja faktycznie nie ma tutaj konkretnej tabelki z komendami, ale spróbuję coś wyjaśnić.
Funkcja działa w języku polskim i do uruchomienia służy przycisk nad regulacją głośności. Należy go przytrzymać, aż piknie i zapali się lampka. Ważne, aby dyktafon był w trybie zatrzymania tzn. aby nie nagrywał.
Generalnie funkcja ta obejmuje te zakresy, które wymagają dłuższego wprowadzania danych a więc: data i godzina, ustawienia mikrofonu, zmianę nazwy folderu.
Więc godzinę i datę wprowadzamy normalnie tak jak ją wypowiadamy: np. "12 luty 2014, godzina 10:50"
Podobnie nazwy folderów np. Praca, Muzyka, Daisy.
Tak samo dajemy komendy funkcji menu np. Menu nagrywania, menu odtwarzania.
Więc te komendy, niestety, nie są intuicyjne i najlepiej je ogarnąć metodą prób i błędów. Z punktu widzenia osoby niewidomej najlepiej zapoznać się z przewodnikiem głosowym, który czyta poszczególne funkcje na głos i to są najczęściej również komendy do sterowania głosem. Najważniejsze, żeby dyktafon nie był w trybie nagrywania - wtedy żadna komenda nie zadziała. I kolejna sprawa - dyktafon musi być przy ustach, aby mówić wprost do mikrofonu.
Wiem, że to nie jest idealna odpowiedź, ale pisemnie trudno to inaczej wytłumaczyć. Jeżeli kupiłeś dyktafon w jakimś sklepie zaopatrującym niewidomych, to może sprzedawca zademonstruje osobiście?

mulloG
21.08.17, 13:50
Dziękuje za zainteresowanie.
Tak właśnie robiłem i stąd moje pytanie bo u mnie jak przytrzymam to dioda się zaświeca na pomarańczowo tylko na chwię to trwa dosłownie sekundę i od razu mam podwójne piknięcie i gaśnie. Nie zdążę nic powiedzieć ;)

mulloG
21.08.17, 19:06
OK, ogranąłem :)
Trzeba wcisnąć i trzymać do końca komendy :D
Wprawdzie nie udało mi się zmienić daty, ani godziny, ale np. wejść do muzyki - czyli od razu otwiera się ostatnio odtwarzany utwór/audiobook :)
Powalczę jeszcze , na pewno potrzeba nieco wprawy :)
Dzięki.