PDA

Zobacz pełną wersję : Obejma obiektywu 100-300 do montazu na statywie.



fifsztak
4.08.17, 20:09
Poszukuje takiej obejmy do Panasia 100-300
Na internecie są takie obejmy dla Canona nawet wiele.
https://www.google.pl/search?q=uchwyt+obiektywu+do+montazu+na+statywie&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiBof39lb7VAhVGrRQKHdqgA0IQsAQIUA&biw=1600&bih=742
ale nie wiem jaki wybrać.
A przetestować nie ma jak bo to sa sklepy internetowe.
Nawet nie wiem gdzie tego szukać w sklepie stacjonarnym w Warszawie.
z góry dziękuje za pomoc

viruuss
4.08.17, 22:01
może pomoże ? :)

jkr
4.08.17, 22:09
Ja kiedyś na szybko zastosowałem obejmę z gumą do rur kanalizacyjnych i ta prowizorka służyła mi do końca.

fifsztak
4.08.17, 22:25
może pomoże ? :)

Jak rozumiem Pasuje jak ulal? do panasonica 100-300?

viruuss
4.08.17, 22:48
Jak rozumiem Pasuje jak ulal? do panasonica 100-300?
zależy kto co rozumie pod pojęciem ulał ? konieczne są minimalne przeróbki, dodatkowa podkładka gumowa dla mocniejszego trzymania + otwór na przełącznik stabilizacji, całość prac w warunkach domowych około godziny :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Ja kiedyś na szybko zastosowałem obejmę z gumą do rur kanalizacyjnych i ta prowizorka służyła mi do końca.
jak to było zamocowane do statywu ?

jkr
5.08.17, 05:20
zależy kto co rozumie pod pojęciem ulał ? konieczne są minimalne przeróbki, dodatkowa podkładka gumowa dla mocniejszego trzymania + otwór na przełącznik stabilizacji, całość prac w warunkach domowych około godziny :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


jak to było zamocowane do statywu ?Obejma jest dwuczęściowa i skręcana ślubami, ma nakrętkę do której dorobiłem inną z jednej strony wkręcaną na tę a z drugiej strony na śrubę na statywie. Tylko, że ja miałem sporo miejsca na obiektywie.

fifsztak
6.08.17, 17:38
zależy kto co rozumie pod pojęciem ulał ? konieczne są minimalne przeróbki, dodatkowa podkładka gumowa dla mocniejszego trzymania + otwór na przełącznik stabilizacji, całość prac w warunkach domowych około godziny :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


jak to było zamocowane do statywu ?


Jeśli wycięcie prostokąta pod przełacznik + guma to wszystko?.Jesli jeszcze coś dodatkowo niech kolega opisze.
To milo kupię taką obejmę i wezmę się za przeróbki.

Pozdrawiam

jkr
6.08.17, 19:54
Jeśli wycięcie prostokąta pod przełacznik + guma to wszystko?.Jesli jeszcze coś dodatkowo niech kolega opisze.
To milo kupię taką obejmę i wezmę się za przeróbki.

PozdrawiamWysłałem Ci wiadomość.

viruuss
6.08.17, 20:27
Jeśli wycięcie prostokąta pod przełacznik + guma to wszystko?.Jesli jeszcze coś dodatkowo niech kolega opisze.
To milo kupię taką obejmę i wezmę się za przeróbki.

Pozdrawiam
nie ma nic wiecej, uzywam takiego uchwytu juz ze 2 lata i jest ok, jest "profesjonalna" wersja takiego uchwytu robiona u Niemców na zamówienie, koszt to 150 euro :) http://www.roesch-feinmechanik.de/29701.html

jkr
6.08.17, 20:48
nie ma nic wiecej, uzywam takiego uchwytu juz ze 2 lata i jest ok, jest "profesjonalna" wersja takiego uchwytu robiona u Niemców na zamówienie, koszt to 150 euro :) http://www.roesch-feinmechanik.de/29701.htmlAle za to wygląda profesjonalnie i estetycznie.

fifsztak
6.08.17, 22:05
Ale za to wygląda profesjonalnie i estetycznie.
Przerobię obudowe jak JKR
700 za obręcz jak obiektyw można nabyć za 1500 jest nie rentowne ekonimicznie
Pozdrawiam

viruuss
6.08.17, 22:55
Przerobię obudowe jak JKR

czyli jak ? jakieś zdjecia, szkice ?

jkr
7.08.17, 08:10
czyli jak ? jakieś zdjecia, szkice ?Wczoraj dopiero obejrzałem ten obiektyw i widzę, że mój patent nie zda egzaminu ze względu na przełącznik stabilizacji, ale z pomocą tokarza można wykonać podobny do oryginału tylko kwestią jest opłacalność. Dodam jeszcze, że metodą prób i błędów wspomniana obejma mogłaby tu zdać egzamin.

jkr
7.08.17, 10:31
To tak na szybko

fifsztak
7.08.17, 15:25
nie ma nic wiecej, uzywam takiego uchwytu juz ze 2 lata i jest ok, jest "profesjonalna" wersja takiego uchwytu robiona u Niemców na zamówienie, koszt to 150 euro :) http://www.roesch-feinmechanik.de/29701.html

To ja tez wytnę tylko otwór na przelącznik

Przepraszam pomyliły mi się Wasze patenty skorzystam z rozwiązania kolegi viruuuss.Jako szybszego

Jeszcze raz dziękuje

jkr
7.08.17, 16:16
To ja tez wytnę tylko otwór na przelącznik

Przepraszam pomyliły mi się Wasze patenty skorzystam z rozwiązania kolegi viruuuss.Jako szybszego

Jeszcze raz dziękujeI to jest na tę chwilę rozsądny wybór.

viruuss
7.08.17, 17:57
To ja tez wytnę tylko otwór na przelącznik

Przepraszam pomyliły mi się Wasze patenty skorzystam z rozwiązania kolegi viruuuss.Jako szybszego

Jeszcze raz dziękuje
jak bedziesz wycinal to zwroc uwage, ze "łapa" mocowania musi byc do przodu, inaczej nie zapniesz obiektywu do body :) widac to dokladnie na zdjeciu obiektyw z body :)

strOOs
7.08.17, 23:19
A ma ktoś patent na 75-300 II? :)

jkr
8.08.17, 08:26
A ma ktoś patent na 75-300 II? :)Jak nie ma nic gotowego i nie ma przełącznika to tylko dwuczęściowa pełna objemka.

strOOs
8.08.17, 08:35
Jak nie ma nic gotowego i nie ma przełącznika to tylko dwuczęściowa pełna objemka.

Jest węższy pasek do mocowania, więc chyba nic nie podejdzie customowego.

jkr
8.08.17, 08:47
Powiem Ci jak ja bym to zrobił. Albo gotowa rurka albo wytoczenie na tokarce. Pod to taśma. Reszta tak jak wyżej na moim zdjęciu z tym , że grubość tu objemki dałbym jakieś 2- 3 mm. Jest trochę szukania i mierzenia ale koszt nie powinien przekroczyć 150 zł.

viruuss
8.08.17, 16:38
Powiem Ci jak ja bym to zrobił. Albo gotowa rurka albo wytoczenie na tokarce. Pod to taśma. Reszta tak jak wyżej na moim zdjęciu z tym , że grubość tu objemki dałbym jakieś 2- 3 mm. Jest trochę szukania i mierzenia ale koszt nie powinien przekroczyć 150 zł.
tak,tak, mozna kupic drukarke 3D i wdrukowac :) slowa klucze - koszt i stabilnosc :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


A ma ktoś patent na 75-300 II? :)
mozesz wstawic zdjecie i zrobic opomiarowanie tego szkla ? na bank cos sie znajdzie, do panasa tez dosyc dlugo szukalem :) jak masz body gdzie mocowanie statywowe jest w linii z osia obiektywu, mozna pokombinowac z szyna na ktorej sa dwa mocowania do lampy blyskowej, odpowiednio przerabiajac masz mocowanie body i podpore/uchwyt na obiektyw, gdzies po srodku montujesz plytke od statywu, gdzies juz widzialem takie rozwiazanie, koles mial obiektyw przyczepiony opaska zaciskowa :)

jkr
8.08.17, 16:40
tak,tak, mozna kupic drukarke 3D i wdrukowac :) slowa klucze - koszt i stabilnosc :)viruuss z całym szacunkiem, ale Ty chyba jeszcze nie widziałeś co ludzie potrafią skonstruować mając głowę na karku.

viruuss
8.08.17, 16:43
viruuss z całym szacunkiem, ale Ty chyba jeszcze nie widziałeś co ludzie potrafią skonstruować mając głowę na karku.
ok, slowo klucz - koszt

fifsztak
9.08.17, 21:27
Reasumując kupujemy jjc tr-2 wycinamy profesjonalnie otwór na przełacznik stabilizacji.Przy ułożeniu obejmy stopką do przodu.Wycinamy mięką gumę pod obejmę (możemy ją przykleić i mamy mocowanie do statywu obeiektywu Panasonic.
Wielkiego problemu z tym nie ma oprócz tego :) że musze ja zamówić z ebay.com bo w polsce znikneły z pułek sklepowych i oferty.
Ale mnie to nie martwi bo i tak wszystko trzeba ostatnio tam kupować.
Dziękuje za porady merytoryczne