PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 12/2017



And.N
18.06.17, 11:07
191710


popRAWka 12/2017


Witam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji zabawy. Mamy do wywołania RAW-a mojego autorstwa.
Rodzaj edycji -> klasyka. Należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
Zachowanie zawartości kadru min. 50%.


Termin nadsyłania prac mija 25.06.2017 (niedziela) o godz. 18:00
Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy.
Jeśli praca w poziomie to dłuższy bok 1200pix.


Oryginał
191711


Plik RAW do pobrania:191712
|Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu)|

Prace wysyłamy na adres:poprawka.andtor2@gmail.com



Odnośnie zdjęcia, jak widać scena była mocno kontrastowa i aby dobrze naświetlić zdjęcie w zasadzie powinien tu być HDR zastosowany. Niestety statywem akurat nie dysponowałem:). Starałem się nie przepalić nieba przez co dół mocno niedoświetlony wyszedł.


RANKING po 11 edycji. Punkty wynikają z ilości głosów jaką praca otrzymała w głosowaniu.
W nawiasie dodatkowe punkty za premiowane 3 pierwsze miejsca.

191713

PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

PS2.
Jak już wspominałem po tej edycji nastąpi przerwa wakacyjna. Wstępnie miesiąc lipiec przewiduję, może nieco dłużej.
Chciałbym przeprowadzić w tym roku tą następną dziesiątkę popRAWek czyli do edycji 20/2017. Czasu powinno starczyć nawet odliczając tą przerwę.

And.N
22.06.17, 16:26
Na razie 6 prac na skrzynce. Zawsze, niezmiennie, czekam na więcej:)
Także panowie i panie, brać się za obrabianie:)

Bodzip
22.06.17, 19:42
Już mam, ale muszę sprawdzić na kilku monitorach aby znowu balansu nie zwalić.

And.N
22.06.17, 22:01
Już mam, ale muszę sprawdzić na kilku monitorach aby znowu balansu nie zwalić.
Najlepiej sprawdzić na jednym co do którego wiemy, że w miarę dobrze jest ustawiony. Co do tego balansu to trzeba też wziąć pod uwagę (moim zdaniem) jakie było światło i niekoniecznie korygować WB do "właściwych" kolorów. Przykładem mogą być nocne zdjęcia, czy powiedzmy śnieg zimą (przybiera różny kolor w zależności od światła). To raczej indywidualna kwestia do jakiego stopnia korygujemy, czy może nawet wcale. To moje zdjęcie robione było tuż przed zachodem słońca (to można w EXIF sprawdzić), więc światło ciepłe było. Poprawka w edycji klasyka dopuszcza także "swoje wizje" (do pewnych granic oczywiście :) ) jak B&W, sepie czy inne ingerencje w kolorystykę. Więc akurat w tym zdjęciu do balansu bieli aż tak dużej wagi bym nie przykładał.

Bodzip
22.06.17, 22:04
To wszystko wiem, chodzi o to że ostatnio jakoś w zieleń mi wchodzi.

Saboor
22.06.17, 22:37
Bodzip za dużo wiesz, a to nie dobrze, bardzo nie dobrze, bo wiesz... ?