PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 11/2017



And.N
5.06.17, 09:39
191408


popRAWka 11/2017


Witam i zapraszam do udziału w kolejnej edycji zabawy. Mamy do wywołania RAW-a,
którego autorem jest A56 zwycięzca poprzedniej edycji.
Rodzaj edycji -> klasyka. Należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
Zachowanie zawartości kadru min. 50%. Dopuszcza się na użycie narzędzia stempel.

Termin nadsyłania prac mija 12.06.2017 (poniedziałek) o godz. 18:00
Zwracam uwagę na zgodny z regulaminem rozmiar pracy.
Jeśli praca w pionie lub kwadrat wówczas dłuższy bok 1080 pix


Oryginał
191409

Plik RAW do pobrania: 191410
| Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu) |

Prace wysyłamy na adres: poprawka.andtor2@gmail.com


Zapraszam do udziału w zabawie.


PS.
Jeśli nie będzie to stanowiło problemu proszę wysyłać prace bez danych EXIF.
Chodzi o zachowanie pełnej anonimowości prac w głosowaniu.

henry1
5.06.17, 15:35
Tak żartobliwie z ciekawości zapytam :mrgreen:
Co będziemy robić jak już wywołamy wszystkie zdjęcia z zasobów A56 ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

And.N
5.06.17, 16:11
Tak żartobliwie z ciekawości zapytam :mrgreen:
Co będziemy robić jak już wywołamy wszystkie zdjęcia z zasobów A56 ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Tak "źle":wink: chyba nie będzie:). Trzeba się bardziej podszkolić w obróbce, ale też i mieć nieco szczęścia i trafić w gusta głosujących. Nie zawsze wygrywa najlepiej poprawiona praca od strony technicznej:).
Można też podpytać kol. A56 co do obróbki. Sądzę, że się podzieli wiedzą bo już nie raz to robił. Odnośnie zakończonego rankingu 10 edycji, kto wie, jeśliby easy_rider częściej brał udział (w 3 edycjach 46 pkt.) to mogłoby być ciekawiej w czołówce. To oczywiście tylko takie gdybanie:).

A56
5.06.17, 19:33
Tak żartobliwie z ciekawości zapytam :mrgreen:
Co będziemy robić jak już wywołamy wszystkie zdjęcia z zasobów A56 ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Z tym to będzie problem, bo zdjęć u mnie moc wielka:mrgreen:
A tak na poważnie to mam większą radość przy obróbce nie swoich zdjęć.


Można też podpytać kol. A56 co do obróbki. Sądzę, że się podzieli wiedzą bo już nie raz to robił.
Zawsze chętnie podzielę się uwagami i odpowiem na pytania.

And.N
9.06.17, 18:37
Jak na razie 6 prac. Pozostały 3 dni, liczę na więcej:)

And.N
11.06.17, 10:00
Moi drodzy popRAWkowicze. Chciałbym przypomnieć, że w bieżącej popRAWce mamy edycją klasyka-> , co za tym idzie nie przesadzamy z wizjami. Konwersja do B&W, sepie, jest dopuszczalna, jednak celowo nie stylizujemy zdjęcie na postarzone. Nie stosujemy ramek. Nie używamy gotowych filtrów typu szkic, rysunek, efekt malarski i podobnych. To jest dozwolone w edycji nasze wizje->. Pamiętamy aby zamiast nazwy wysyłanego pliku wpisać swój nick z forum. Nie zawsze po adresacie poczty wiem, czyja to praca, zwłaszcza jak ktoś bierze udział po raz pierwszy. Stosujemy regulaminowy rozmiar pracy. Większość z tych wymogów jest zapisana w Regulaminie popRAWki (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Regulamin-konkursu). Jedną z prac wykraczających poza regulamin dostałem już poprawioną. Uwagi były na priv. Musze jednak wspomnieć o tym na forum bo otrzymałem następną pracę, której nie mogę przyjąć. Autorzy takich prac dostaną powiadomienie na priv.

Głównym zamierzeniem edycji klasyka jest poprawienie RAW-a z wszelkich zauważonych wad. Czyli przykładowo: skorygowanie: balansu bieli, zniekształceń obiektywu, prostowanie, usuniecie aberracji chromatycznych (jesli są), poprawienie ekspozycji (np. rozjaśnienie cieni), poprawienie kontrastu, nasycenia kolorów itp.itd. Dozwolone jest usuwanie elementów przeszkadzających w kadrze (bez przesady oczywiście).

Trudno uciec tak całkiem od wizji zdjęcia w edycji klasyka. Każdy ma swój pomysł na zdjęcie i dobrze, inaczej prace byłyby do siebie bardzo podobne. Róbmy to jednak z umiarem, "szaleć" można w edycji nasze wizje->. Tam w zasadzie wszystko jest dozwolone łącznie z wklejkami z innych zdjęć.