PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka pstrykawka wakacyjna dla mojej mamuski emerytki:)



Janeczek
16.02.17, 14:24
Aloha,

Jako, ze nie sledze od dawien dawna, a nadarza sie okazja, mamuska odchodzi na jemeryture, zatem chcialbym zanabyc cosik do pstrykania dla niej, lubi kobita smigac po wycieczkach 1-2x do roku i to roznie od piramiduf po oceany itd, taka hardkorowa jeszcze jej sil starcza:)

Aktualnie kupiony przeze mnie lat bez mala nascie poczciwy Kanion seryji A ze 4mpixy ma, dokonuje zywota, matryca siada, zatem dobrze sie sklada... kurde rymuje na kazdym kroku:)

Reasumujac do 1.5k PLN potrzeba czegos malego na wycieczki, raczej bezlustro odpada, za duzy ogrom mozliwosci wgniecie we fotel rodzicielke:)

Myslolech o TG-4? ale zdam sie na porady, pewnie jestescie na czasie bardziej niz ja...

pozdroofka!

szafir51
16.02.17, 14:37
RX100 w pierwszej wersji? Malutki, matryca 1", jasny obiektyw, dobry zakres ogniskowych?

Janeczek
16.02.17, 16:26
Cenowo przekrocze, musi byc noofta na fv imienna...

pozdroofka

Koriolan
16.02.17, 16:48
Łap sąsiad
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-fz200.bhtml

grizz
16.02.17, 16:51
Łap sąsiad
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-fz200.bhtml

To nie jest małe.


tz57 jest. I całkiem fajny jest.

Janeczek
16.02.17, 19:09
Łap sąsiad
http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/panasonic-lumix-dmc-fz200.bhtml

Dzieki sasiadu ale to za duza locha....

Grizzu, toten twoj juz lepsiejszy...

ale serio nie brac TG4?

pozdroofka

cissic
16.02.17, 20:37
A coś z tych?
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1594&add1=2040

grizz
16.02.17, 20:41
A bardziej plywa i po skałkach chodzi czy dobrego zooma potrzebuje? Tu masz odpowiedź na tg4

Janeczek
16.02.17, 20:56
Cissic,

obydwa nowe kosztuja ponad 1,5k, ta kwota jest nieprzekraczalna wynika to z zalozen pewnego budzetu, do ktorego nie da sie dolozyc:)

Grizzu,
Matka ma juz dawno po 60tce wiec skalkowco-nurkiem raczej juz nie jest:)

Miala A420 czyli ma byc male, letkie i dzialac w trybie turbo-wszystko i zoom x3 jest ok reszta nozny:)

Rozwazalem TG4, bo to spelnia chyba wiekszosc oczekiwan wg mnie a i przypierniczyc o glebe nie ma krzywdy... jakosc fot chyba zadowalajaca, automat tez dziala, widzialem, ze nawet fajne akcesorium robi Wujcio Olek w razie dalszych kiedys tam prezentow:)

Natomiast jeszcze jedna rzecz apropos kopania we witrynach mnie sie rzucila mnianowicie Panas DMC-TZ70, jakosc pewnie ta sama ,czyli az nadto, ino wizier ma, choc ona pewnikiem nie wykorzysta.....

pozdroofka

PS
Zaproponowalbym jej XZ-2 tylko juz nie robio:)

voovoo2
16.02.17, 22:19
Proponuje panasonica, którego zobaczysz w mojej stopce. Wakacyjne fotki są zajebiste!

osiem1984
16.02.17, 22:36
Ja bym bral TG-4 do 1500 nie wiem, czy cos fajniejszego sie kupi.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Makromaniak
17.02.17, 14:11
Przy okazji mama się obroni tym kawałkiem żelastwa TG:-)
Ja kiedyś mojej mamie kupiłem takie maleństwo Fuji Finepix Z, ale widzę że już nie fotografuje......aparat leży

Teraz trudno znaleźć jakieś fajne aparaty kompaktowe. Wszystko wyjadły smartfony. Ostatni tani i dobry, z jasnym obiektywem to był Olympus XZ-10 (790 zet) ale już ich nie ma ......Znikły tez te "płaskie superzoomy" Olympusa SH-1 i SH-2 czy SH-50 (odpowiedniki serii TZ panasa)

Roberto73
17.02.17, 19:24
Ja bym polecił smartfona. nie ma dla nich większej radochy niż zdjęcia z wakacji czy wnuków, które mają zawsze przy sobie i mogą się nimi pochwalić. Jakość zdjęć na dalszym miejscu.

Jozeffo
18.02.17, 10:24
Ja bym polecił smartfona. nie ma dla nich większej radochy niż zdjęcia z wakacji czy wnuków, które mają zawsze przy sobie i mogą się nimi pochwalić. Jakość zdjęć na dalszym miejscu.
Dokładnie wypaśny smartfon np. Samsung S 6 i po kłopocie 2 w 1.

Janeczek
18.02.17, 12:27
Proponowalem Szajsunga, niestety Mamuska jest antydotykowa i niereformowalna, uzywa tylko guzikowcow, stad musi byc aparat i basta:)

pozdroofka

Janeczek
26.02.17, 15:05
TG-4 kupione!
Mozna zakluczyc!

pozdroofka