PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z OM-D E-M1 i lampą Metz 58 AF-2



macastek
11.02.17, 19:46
Witam, mam problem może ktoś miał taki i sobie poradził mam olympus OM-D E-M1 wersja 1 i firmware 4.3 i lampa Metz 58 AF-2 firmware 3.0.
aparat nie che pracować z tą lampą poza trybem iauto gdzie lampa poprawnie pracuje z aparatem. W każdym innym trybie lampa jest niedostępna.
Podobnie jest gdy wpinam pixel solder do sterownia radiowo błyskiem, wydawało by się że w trybie manualnym powinno dać się wyzwolić ze stopki lampę lub wyzwalacz radiowy.
Próbowałem rozmawiać z pomocą olymusa ale ich rada to kupić ich lampę. Może ktoś ma pomysł?

Rysiek_O
11.02.17, 19:55
Ustaw ekspozycję tak, by migawka nie była szybsza jak 1/125 i spróbuj czy lampa zadziała

hastour
11.02.17, 21:55
To raczej nie z czasem problem, on w ogóle nie pozwala zwiększyć czasu powyżej synchronizacji lampy (też mam Metza).
A nie masz przypadkiem włączonej cichej migawki? Wtedy właśnie lampa jest niedostępna.

macastek
13.02.17, 10:26
Dzięki hastour to jest odkrywcze, a ciekawe dla czego w trybie cichym niemożna fotografować z lampą?
Tak w zasadzie cały czas mam ustawiony tryb cichy

hastour
13.02.17, 10:33
Zdaje się że miałbyś wtedy oświetlony lampą tylko wąski pasek zdjęcia, bo lampa błyska bardzo krótko, a cicha migawka "zbiera" obraz z matrycy sekwencyjnie, a nie jednocześnie.
W każdym razie też się na to naciąłem swego czasu, zanim mnie oświeciło, w czym problem :) W instrukcji zdaje się w ogóle o tym zapomnieli.

kubekwkubek
13.02.17, 10:52
Przy okazji tego temu mam pytanie. Czy w tej serii lamp działa podświetlenie AF dla E-M1? Jeżeli tak, to jak włączyć tą funkcję. Używam kilku szkieł ze starego systemu i niestety dioda oświetlacz AF w korpusie jest częściowo przysłonięta przez obiektyw.
Kuba