PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 10/2016 - Wyniki



And.N
21.12.16, 17:47
185889

popRAWka 10/2016 - Wyniki



Jak wiecie zaginął wątek z głosowaniem i wynikami. Ten jest odtworzony częściowo z pamięci i z racji tego podam tylko 3 pierwsze miejsca z ilościami głosów jakie prace dostały.
Wszystkich głosujących było 31. Można było głosować na maksymalnie trzy prace. W kolejności najwięcej głosów uzyskały prace:

1. Praca nr. 6.......................15 głosów - andtor2
2. Praca nr. 7.........................9 głosów - Bodzip
3. Praca nr. 8.........................7 głosów - Krakman



Głównym zadaniem w tej edycji było wyprostowanie zdjęcia z obiektywu typu fisheye.
Autorem RAW-a jest LuiN.

Oryginał
185890


PROPOZYCJE popRAWkowe

1. jck
185891

2. LuiN
185892

3. A56
185893

4. tropic
185894

5. rotkif
185895

6. andtor2
185896

7. Bodzip
185897

8. Krakman
185898

9. easy_rider
185899

10. RafS
185900

11. Oli510
185901



Skrobnę parę słów odnośnie mojego udziału w popRAWce. Otóż miałem i mam dylemat czy brać udział. W poprzedniej edycji (kwiat w b&w) celowo nie zaglądałem do skrzynki z pracami (a było już zdaje się osiem prac) aby się nie sugerować obróbką innych uczestników. Przygotowałem plik i po wpłynięciu wszystkich prac jednak stwierdziłem, że nie wezmę udziału. Moja praca wykazywała spore podobieństwo do jeszcze dwu prac. Mogłoby być podejrzenie o plagiat:). W tej edycji chyba takich podejrzeń nie będzie, choć przyznam przed obróbką jedną pracę widziałem (autora RAW-a), ale to jakby nie z mojej "winy". Obiecuję w każdym razie za często nie brać udziału:)

Dziękuję wszystkim uczestnikom, jak i głosującym, że zechcieli poświęcić kilka minut czasu.
Następną edycję popRAWki uruchomię zaraz po Świętach.

Co do mojej obróbki. Nie używałem dedykowanego programu do usuwania tego typu zniekształceń. Plik RAW wywołany w Lightroom i wyeksportowany do TIF-a. Następny etap to w programie Photoshop Elements do prostowania użyłem darmowego filtra Lens Distortion Corrector 1.2. Po nim jeszcze w PSE niewielkie korekty. Ponownie zapis do TIF i "podrasowanie" obrazka w darmowej wtyczce od Nik Collection - Color Efex Pro 4. Zmniejszenie rozmiaru, podostrzenie w PSE. To tak w wielkim skrócie.

apz
21.12.16, 18:09
Ponownie pozwolę sobie pogratulować wielkiej trójcy a andtorowi2 w szczególności za włożoną prace, umiejętności i zdobycie uznania u Publiczności.

edorka
21.12.16, 18:41
Gratuluję zdobywcom pierwszych trzech miejsc oraz wszystkim biorącym udział, dla mnie taka obróbka to wyższa szkoła jazdy a ja zaledwie w żłobku jestem ;-)
Wielka szkoda, że wątek zniknął ale wiem, że to niczyja wina, czasem po prostu coś się psuje i nie mamy na to wpływu. Cieszę się również, że udało się odtworzyć to, co najważniejsze.
Mam nadzieję, że więcej to się już nie powtórzy a kolega Bodzip nie zawiesi swojej działalności na tym forum :-)
Odnośnie dylematu kolego andtor2... uważam, że nie jest na miejscu. Prace są anonimowe, nikt nie wie na kogo głosuje... głosuje na pracę, która mu się najbardziej podoba.
W dużym uproszczeniu: wygrywa najlepszy a uczyć się trzeba od najlepszych :-)
(chyba za dużo tej wazeliny :roll::-P:wink:)

Jeszcze raz gratuluję wszystkim :-)

Muminek
21.12.16, 18:55
Moje gratulacje dla Wszystkich, dobra robota!

And.N
21.12.16, 19:13
Dzięki za gratulacje. Edorka, prace anonimowe przy głosowaniu to fakt. Tylko ja mam wgląd do prac, które wpłynęły, więc podejrzenie może być o sugerowanie się inną obróbką. Dlatego mój udział będzie jednak sporadyczny.

apz
21.12.16, 19:19
Dzięki za gratulacje. Edorka, prace anonimowe przy głosowaniu to fakt. Tylko ja mam wgląd do prac, które wpłynęły, więc podejrzenie może być o sugerowanie się inną obróbką. Dlatego mój udział będzie jednak sporadyczny.


Zastrzeżenie zupełnie bez sensu.
No gdyby były za to cenne nagrody.
Bierz udział, włacz jawne głosowanie by było widać, że nie głosujesz na siebie i sprawa jest załatwiona bez rzucania cieni.
Naprawdę, proszę nie buduj dodatkowych ograniczeń.
Masz wszystkie prawa klubowicza, także te by wziąć udział w popRAWce.

Ola_Olga
21.12.16, 19:29
Wielka szkoda, że wątek zniknął ale wiem, że to niczyja wina (...)
Pewnie znowu atak hackerów.. :roll:


Gratulacje dla andtor2 za zajęcie I miejsca i za profesjonalne prowadzenie ostatnich dwóch edycji popRAWki.

And.N
21.12.16, 19:30
...No gdyby były za to cenne nagrody. ...
Może trzeba pomyśleć o nagrodach:). Jakby tak właściciel forum okazał hojność i za sponsorował:)
Nie musiały by być nawet cenne, później kłopot tylko z fiskusem:)

edorka
21.12.16, 19:48
Tylko ja mam wgląd do prac, które wpłynęły, więc podejrzenie może być o sugerowanie się inną obróbką. Dlatego mój udział będzie jednak sporadyczny.
Powinnam myśleć tak samo jak Ty :roll:
Nie. Nie podglądam innych prac, widzę je dopiero przy uruchomieniu głosowania.
Nie czytałam o żadnych wątpliwościach ani zarzutach co do Twojej czy mojej uczciwości co do "sugerowania się"
a nawet jeśli takowe się pojawią to oddam prowadzenie konkursu.
Tak więc kolego andtor nie gadaj goopot i bierz udział :-)

LuiN
21.12.16, 23:52
Gratuluję wszystkim!
Kiedyś nieźle się nagłowiłem jak skutecznie prostować fisha pod kątem architektury (na rektalinearne szkiełko trzeba było chwilę odkładać), a tu proszę - bez problemu :)
Oczywiście nie wszystkie zdjęcia z Samyanga 7.5 nadają się do prostowania (horyzont musi być równy już w czasie wykonywania zdjęcia), no i nie wszystkie warto prostować, bo często tracą swój klimat.

Czekam na kolejną edycję zabawy.