PDA

Zobacz pełną wersję : OM-D M1 wyłączenie podglądu zdjęcia



dawidkonieczny
15.12.16, 00:00
Cześć i ogólnie CZEŚĆ bo to pierwszy post na tym forum i nie ostatni, bo właśnie dołączyłem do grona zadowolonych (i to jak!) użytkowników Olympusa.

Chciałem Was zapytać moi drodzy, czy można wyłączyć w ustawieniach wyświetlanie zrobionego zdjęcia?

Mam nadzieję, że rozumiecie moje pytanie ale napiszę co mi przeszkadza.

Kiedy robię zdjęcie przez wizjer, po jego wykonaniu wyświetla mi się zrobione zdjęcie. Wolałbym robić kolejne zdjęcie ale nie widzę nic prócz tego które zrobiłem przez te 2 sekundy.

Pytanie: jak to wyłączyć? :)

Z góry dziękuję jeśli coś zdublowałem to wybaczcie, nie lejcie starego wygi. :twisted:

Muminek
15.12.16, 00:16
Witaj,
Naciskasz przycisk MENU i wchodzisz naciskając kursor do funkcji "Menu ustawień" (to ten klucz na samym dole) i tutaj masz funkcję "Podgląd" trzeba wybrać "Wył."

dawidkonieczny
15.12.16, 00:23
Dzięki Muminek!

Teraz aparat perfekcyjny ;) w parze z D750, choć ten pewnie zaraz poleci na koszt Olo.

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Muminek
15.12.16, 00:27
Polecam się na przyszłość :), życzę dużo przyjemności z fotografowania OMD E-M1
Pozdrawiam

And.N
15.12.16, 00:31
..Kiedy robię zdjęcie przez wizjer, po jego wykonaniu wyświetla mi się zrobione zdjęcie. Wolałbym robić kolejne zdjęcie ale nie widzę nic prócz tego które zrobiłem przez te 2 sekundy.
Pytanie: jak to wyłączyć? :)


Witam. Jak wyłączyć już wiesz:).
Podejrzewam też, że w Olympusie jest podobnie jak w Panasoniku i nawet jak podgląd jest włączony nie trzeba czekać tych 2 sekund. Wystarczy wcisnąć spust migawki do połowy i podgląd natychmiast ginie.

dawidkonieczny
15.12.16, 00:44
No tak, ja całe życie na pełnych klatkach jadę. Teraz chciałem wypróbować "mirrorless" i tak się przestawiam z optycznego wizjera na elektroniczny.

Powiem szczerze, jest spoko nie tak jak straszyli :) Stabilizacja to jest coś niesamowitego...

Jeszcze sprawdzam ISO, które troszkę szumi. No ale porównuję do wyżej wspomnianego lichego (pod względem budowy) i dużego Nikona D750 który ma bajkową matrycę i resztę do kitu.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Polecam się na przyszłość :), życzę dużo przyjemności z fotografowania OMD E-M1
Pozdrawiam

Tp jeszcze pytanie drugie, jeśli pozwolisz :)

Czy można wyłączyć główny wyświetlacz? Chciałbym wyciągnąć z baterii ile się da, ale po wciskaniu przycisku przy wizjerze, ekran jest czarny, a właściwie ciągle podświetlany. Wydaje się to bez sensu.

w M1 mark II zdaje się, że ekran można obrócić do środka i jest wyłączony, tutaj pewnie jakaś magiczna funkcja w menu się znajdzie?

Szukam, czytam i już zeza dostaję od tych małych literek ;)

P.S. Świetne zdjęcia! Widać, że Olki to dobrzy kumple. :)

P.S.2 Już znalazłem :)

DzejPi
15.12.16, 08:29
Jak wciśniesz ten guziczek z symbolem monitora z lewej strony wizjera to wyświetla się na lcd tylko info. (bardzo przydatne zresztą). A nie wyświetla sie obrazek kadrowany. Jak zbliżasz oko do wizjera to obraz na lcd znika. Lcd w momencie korzystania z wizjera się wyłącza,