PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 9/2016 - Głosowanie



And.N
1.12.16, 19:22
popRAWka 9/2016 - Głosowanie


Wprowadzamy małe zmiany, mam nadzieję z korzyścią dla popRAWki

Termin głosowania to 5 dni (sądzę, że tyle wystarczy), czyli do 06.12.2016 - wtorek.
W przypadku gdy dojdzie do remisu zrobimy 2 dniową dogrywkę.

Głosujemy na maksymalnie 3 prace. Nie jest to oczywiście obowiązkiem. Można głosować tylko na jedną bądź dwie prace.
Prosiłbym tylko o nie głosowanie na więcej niż 3 prace

Po zakończonym głosowaniu zostanie ujawniona lista autorów prac. Jeśli ktoś sobie nie życzy ujawnienia proszę o informację na priv.
Numer danej pracy znajduje się nad zdjęciem.
Autorem RAW-a jest A56.

Informacja dla tych co zaglądają po raz pierwszy: obróbka w tej edycji polegała na przedstawieniu oryginału w wersji czarno-białej

Oryginał
185283

1. LuiN
185284

2. tropic
185285

3. edorka
185286

4. A56
185287

5. easy_rider
185288

6. rotkif
185289

7. RafS
185290

8. Dziadek
185291

9. west73
185292

10. alcha
185293

11. apz
185294

12. jck
185295

13. henry1
185296


Po zakończonym głosowaniu mile widziane kilka słów komentarza od autora RAW-a do prac, zwłaszcza tej zwycięskiej.
Inni oczywiście także mogą :). Chodzi o wszelakie uwagi na temat obróbki (pozytywne jak i negatywne), oraz dzielenie się wiedzą.

Zapraszam do głosowania.

A56
1.12.16, 19:40
Jako autor zdjęcia mogę już coś napisać. Pierwszy raz (a już jakiś czas się bawię w popRAWce) nie wiedziałem, które zdjęcie zrobiłem. Musiałem sprawdzić z tym, które mam w komputerze. Ciesze się, że tak dużo osób wzięło udział. Wiele zdjęć bardzo mi się podoba. Więcej napiszę po zakończeniu głosowania.

And.N
1.12.16, 19:53
Mnie również cieszy, co by nie mówić, wysoka frekwencja:). Jakby jeszcze w głosowaniu była z 2 razy wyższa byłoby super.
Jak nie będzie więcej niż 20 głosujących to zrezygnuję z prowadzenia tej zabawy:wink::)

tropic
1.12.16, 22:37
Ufff...ciężki orzech...:roll:

Ola_Olga
5.12.16, 16:59
Jak nie będzie więcej niż 20 głosujących to zrezygnuję z prowadzenia tej zabawy:wink::)

Już się nie wykręcisz..:)

And.N
5.12.16, 17:12
Już się nie wykręcisz..:)
Ano nie:smile:, chociaż tak dosłownie biorąc to jeszcze więcej niż 20 głosów nie ma i mamy remis. Trzecia praca też niedaleko za prowadzącymi. Czyżby zanosiło się na dogrywkę...?

Krakman
6.12.16, 16:29
A co mam głosować jak mi się żadna nie podoba. Nie wnikam a szczegóły bo zdanie ogólnie mam odmienne....
Czarne kwiaty to jakieś takie żałobne są. Natura obdarzyła kwiaty kolorami i tego się trzymajmy...

A56
6.12.16, 16:41
Czarne kwiaty to jakieś takie żałobne są. Natura obdarzyła kwiaty kolorami i tego się trzymajmy...

Kiedyś nie było kolorowej fotografii i kwiaty fotografowano, chociaż w naturze miały kolory zgoła inne niż na fotografii.
To popRAWka i czasem warto poćwiczyć coś zgoła innego od natury.

Krakman
6.12.16, 16:45
Kiedyś nie było kolorowej fotografii i kwiaty fotografowano, chociaż w naturze miały kolory zgoła inne niż na fotografii.
To popRAWka i czasem warto poćwiczyć coś zgoła innego od natury.
Może tak, tylko po co robić coś co już było.... Ale to tylko moje, pewnie nieco wypaczone zdanie i tyczy tylko fot kwiatów.

And.N
6.12.16, 16:48
A co mam głosować jak mi się żadna nie podoba. Nie wnikam a szczegóły bo zdanie ogólnie mam odmienne....
Czarne kwiaty to jakieś takie żałobne są. Natura obdarzyła kwiaty kolorami i tego się trzymajmy...
Nic na siłę, nie podoba się żadne, nie głosujemy. Niby racja to co piszesz o kolorach w przypadku kwiatów, ale ile my tych kolorów w oryginale mamy ? Jak większość facetów widzę 2 kolory:wink::)
Czasem może bardziej istotny jest kształt... Tak sobie gdybam, bo ogólnie też jestem za kolorem, ale są wersje w b&w, które mi się tu podobają. To już kwestia gustu, a o tym nie dyskutujemy:)

And.N
6.12.16, 20:01
Zwycięzcą tej edycji został A56


Gratulacje!!!



Proszę zatem A56 o przesłanie RAW-a do następnej edycji popRAWki i ewentualnie parę słów komentarza do bieżącej edycji.
Dziękuję wszystkim za udział, nie liczyłem, że aż tak liczny będzie.

Muminek
6.12.16, 20:11
Moje gratulacje!

Rabbit
6.12.16, 21:34
gratuluję zwycięzcy :) i pozostałym uczestnikom :)

podziękowania dla andtor2, za sprawne przeprowadzenie swojej pierwszej popRAWki :)

A56
6.12.16, 22:09
Dziękuje za gratulacje.
Jeżeli to możliwe to proszę aby następna edycja była ze zdjęciem kol. który zajął drugie miejsce.
Teraz kilka słów o zdjęciach.
Dziękuję kol. andor2 za prowadzenie tej edycji. Takie punktualne rozpoczęcie i zakończenie bardzo mi się podoba.
Dziękuję także wszystkim, którzy wzięli udział i tym co głosowali. Wykonanie wszystkich zdjęć podoba mi się. Mam tylko taką uwagę. Czy do takiego zdjęcia pasuje format panoramy?
Raczej skłaniał bym się do kwadratu.
Kwiaty to przeważnie zdjęcia w kolorze, ale jak widać można także w czarno-białej wersji i nie jest tak źle.

And.N
6.12.16, 22:35
Dzięki. Sprawne przeprowadzenie popRAWki możliwe było także przy pomocy kol. apz, za co dziękuję. Jeszcze nie mam uprawnień do wszystkich niezbędnych funkcji. Nie widzę przeszkód aby kol. @LuiN (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15527) przesłał RAW-a, pójdę nawet o krok dalej i poproszę także osobę co zajęła 3 miejsce o to samo czyli @jck (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16234). Nie zaszkodzi mieć jeden RAW w zanadrzu, aby nie było ewentualnych przestojów w zabawie.

LuiN
6.12.16, 23:14
Gratulacje dla zwycięzcy! No i dziękuję za aż tyle głosów na moją interpretację :-)


Nie widzę przeszkód aby kol. @LuiN (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=15527) przesłał RAW-a, pójdę nawet o krok dalej i poproszę także osobę co zajęła 3 miejsce o to samo czyli @jck (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=16234). Nie zaszkodzi mieć jeden RAW w zanadrzu, aby nie było ewentualnych przestojów w zabawie.
Postaram się podesłać coś ciekawego.

edorka
7.12.16, 10:07
Gratulacje :-)

And.N
7.12.16, 18:24
Postaram się podesłać coś ciekawego.
Fajnie, LuiN czekam zatem. RAW-a wyślij na ten sam adres co w ostatniej popRAWce : poprawka.andtor2@gmail.com

LuiN
7.12.16, 21:19
@andtor2 (https://forum.olympusclub.pl/members/10600-andtor2) Poszedł e-mail.

And.N
7.12.16, 21:36
Dzięki, tak wiem:)