PDA

Zobacz pełną wersję : OlyRulez Upadek



Saboor
7.11.16, 18:37
Konkurs OlyRulez

"Upadek"

Zwycięzcą tej edycji został A56 Gratulacje!!!

oto jego praca:

184918


Masz pytanie dotyczące konkursu? Zadaj je w tym wątku: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16666
Nie wiesz jakie są zasady? Zajrzyj do regulaminu: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=16772

Saboor
8.11.16, 14:03
Pierwszy jaksółek już jest!

Saboor
11.11.16, 16:05
Temat trudny?

Saboor
16.11.16, 12:27
Brawo A56! Czekamy na tytuł następnej edycji!

A56
16.11.16, 12:49
I jak tu się cieszyć ze zwycięstwa?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Proponuję następny temat: "Zainteresowanie" - może będzie łatwiej.

Saboor
16.11.16, 14:14
Dziękuję.

edorka
16.11.16, 19:30
I jak tu się cieszyć ze zwycięstwa?

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Proponuję następny temat: "Zainteresowanie" - może będzie łatwiej.
Wygrałeś bo jako jedyny podjąłeś temat :-) Gratulacje :-)

Ale z następnym tematem będzie chyba jeszcze trudniej :shock:

Saboor
16.11.16, 19:34
Wygrałeś bo jako jedyny podjąłeś temat :-) Gratulacje :-)

Ale z następnym tematem będzie chyba jeszcze trudniej :shock:
Dasz radę! Przedstawiamy nową prowadzącą: edorkę!!

apz
17.11.16, 00:10
Gratuluję Nowej Przewodniczącej!

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Wygrałeś bo jako jedyny podjąłeś temat :-) Gratulacje :-)

Ale z następnym tematem będzie chyba jeszcze trudniej :shock:

Myślę że nie chodzi o łatwiej lub trudniej.
Trzeba trochę czasu by wykształciła się grupa chętnych do fotografowania na temat. Za długo OlyRulez był wyłaczony niestety.

A56
17.11.16, 07:30
Myślę, że w tym konkursie nie trzeba za każdym razem robić nowych zdjęć. Każdy z nas ma zapewne dużo zdjęć w "szufladzie". Trzeba tylko tam zerknąć i dobrać zdjęcie do tematu.
Temat, który podałem jest tak obszerny, że znalezienie zdjęcie nie powinno przysparzać kłopotu.

jurec
17.11.16, 18:50
Gratulacje zwycięzcy, bardzo celne ujęcie tematu.

A56
17.11.16, 20:23
Gratulacje zwycięzcy, bardzo celne ujęcie tematu.

No cóż, wypada podziękować, więc dziękuje. Szkoda tylko, że nie mogę zobaczyć jak inni do tego tematu podeszli.

A tak na marginesie to wiele przeżyć odnośnie pierwszego punktu tego Statutu. Kto zna to będzie wiedział. Chciałem zmienić w tym punkcie jedno słowo (bo Hitler go używał) i wtedy bym się zapisał do tej organizacji (choć z wielką niechęcią i tylko po to by dano mi w końcu święty spokój).
Ale okazało się, że osoba, która mnie do tej organizacji namawiała nie była w stanie tego dokonać, więc dano mi spokój. Od tego momentu zaczęto mnie prześladować.
Byłem czarną owcą w zakładzie pracy. Ale nie żałuję tej decyzji.

helmuth
20.11.16, 17:59
BrawoA56!
Zastanawiam się, czy zdjęcie powinno być w ogóle dopuszczone :roll:
Podobno jest umowa, żeby nie ruszać polityki na forum :p

Trzeba trochę czasu by wykształciła się grupa chętnych do fotografowania na temat.Może zniechęca zbyt luźne podejście prowadzącego do oceny "na temat"?
Pamiętam, była kiedyś dyskusja na ten temat i zwyciężył pogląd, że to widzowie ocenią, czy zdjęcie jest na temat.
Trochę tak, jakbyśmy po wyjściu z teatru mieli ocenić, czy byliśmy na operze czy na monodramie.

Gratulacje zwycięzcy, bardzo celne ujęcie tematu.
MZ, to zdjęcie nie jest na temat. Trzeba niezłych łamańców skojarzeniowych, żeby to zdjęcie powiązać z tematem.
Tylko "starzy" kojarzą PZPR i jego koniec, młodym może się kojarzyć z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej.

edorka
20.11.16, 19:17
Zastanawiam się, czy zdjęcie powinno być w ogóle dopuszczone :roll:
Podobno jest umowa, żeby nie ruszać polityki na forum :p
Może zniechęca zbyt luźne podejście prowadzącego do oceny "na temat"?
Pamiętam, była kiedyś dyskusja na ten temat i zwyciężył pogląd, że to widzowie ocenią, czy zdjęcie jest na temat.
Trochę tak, jakbyśmy po wyjściu z teatru mieli ocenić, czy byliśmy na operze czy na monodramie.

MZ, to zdjęcie nie jest na temat. Trzeba niezłych łamańców skojarzeniowych, żeby to zdjęcie powiązać z tematem.
Tylko "starzy" kojarzą PZPR i jego koniec, młodym może się kojarzyć z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej.
Partia, która została rozwiązana to nie jest polityka a raczej historia. Partia upadła i zdjęcie jak najbardziej się z tym upadkiem kojarzy.
A związek piłki ręcznej inaczej to ZPRP właśnie dlatego, żeby nie był kojarzony z upadłą partią :-)

helmuth
20.11.16, 19:34
Dwa zdania, pierwsze:

Partia, która została rozwiązana ...I drugie:

Partia upadła ...Zdecyduj się- została rozwiązana czy upadła?;)

Partia upadła i zdjęcie jak najbardziej się z tym upadkiem kojarzy.Tylko dlatego, że jest tam nazwa tej partii?

A56
20.11.16, 21:08
MZ, to zdjęcie nie jest na temat. Trzeba niezłych łamańców skojarzeniowych, żeby to zdjęcie powiązać z tematem.
Tylko "starzy" kojarzą PZPR i jego koniec, młodym może się kojarzyć z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej.


To jak "starzy" wiedzą o co chodzi to zdjęcie nadaje się na konkurs. A młodzi nie wiedzą to się nie nadaje?. Brak wiedzy oznacza że zdjęcie nie jest na temat? Czegoś tu nie rozumiem.

helmuth
20.11.16, 21:39
Czegoś tu nie rozumiem.Zacytowałeś trzy zdania ale nie rozumiesz tylko trzeciego.
Trzecie ma sens tylko jako następstwo dwóch poprzednich.
Przeczytaj wszystkie trzy, powiąż w ciąg logiczny a zrozumiesz o co mi chodzi.

A56
20.11.16, 21:45
Zacytowałeś trzy zdania ale nie rozumiesz tylko trzeciego.
Trzecie ma sens tylko jako następstwo dwóch poprzednich.
Przeczytaj wszystkie trzy, powiąż w ciąg logiczny a zrozumiesz o co mi chodzi.

Napisz jak do prostego chłopa. Bo teraz to już nic nie rozumiem.

edorka
20.11.16, 21:48
Dwa zdania, pierwsze:
I drugie:
Zdecyduj się- została rozwiązana czy upadła?;)
Tylko dlatego, że jest tam nazwa tej partii?
Upadł system i partii nie pozostało nic innego jak rozwiązanie.
Punkt dla Ciebie, użyłam niewłaściwych słów ale nie uda Ci się przykryć tym swojej pomyłki w kwestii Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP)


To jak "starzy" wiedzą o co chodzi to zdjęcie nadaje się na konkurs. A młodzi nie wiedzą to się nie nadaje?. Brak wiedzy oznacza że zdjęcie nie jest na temat? Czegoś tu nie rozumiem.
Ja też nie.

Zacytowałeś trzy zdania ale nie rozumiesz tylko trzeciego.
Trzecie ma sens tylko jako następstwo dwóch poprzednich.
Przeczytaj wszystkie trzy, powiąż w ciąg logiczny a zrozumiesz o co mi chodzi.
A może to Ty udajesz, że nie rozumiesz? :-)

helmuth
20.11.16, 22:18
Upadł system i partii nie pozostało nic innego jak rozwiązanie.
Punkt dla Ciebie, użyłam niewłaściwych słów ...Doszło jeszcze jedno określenie mogące być kojarzone z upadkiem- "upadł system". Niestety dalej nie widzę tego na zdjęciu :(

... nie uda Ci się przykryć tym swojej pomyłki w kwestii Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP)Nie ma sensu przekonywanie Cię, że doskonale wiem jak brzmi właściwa nazwa związku piłki ręcznej. Nawet nie będę próbował.
Chciałem tylko podać jedno z możliwych skojarzeń ze skrótem PZPR, przez analogię do piłki nożnej.
Przedstawiłem swoje zastrzeżenia do "bycia w temacie" zdjęcia a kwestię rozumienia czy udawania, zostawmy tym, którzy przeczytają nasze argumenty.

A56
20.11.16, 22:40
Przedstawiłem swoje zastrzeżenia do "bycia w temacie" zdjęcia a kwestię rozumienia czy udawania, zostawmy tym, którzy przeczytają nasze argumenty.

Kol. helmuth rozumiem z tego co napisałeś, że dla osób "starszych" to zdjęcie jest w temacie, bo wiedzą o co chodzi.
Dla osób młodszych nie jest w temacie, bo nie mają dość wiedzy o PZPR i nie chce im się dowiedzieć co to było PZPR.
Ciekawa interpretacja "bycia w temacie".

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

edorka
20.11.16, 23:03
Doszło jeszcze jedno określenie mogące być kojarzone z upadkiem- "upadł system". Niestety dalej nie widzę tego na zdjęciu :(.

Szkoda, że nie pokazałeś własnej interpretacji tematu "Upadek".

helmuth
20.11.16, 23:37
... rozumiem z tego co napisałeś, że ...Niestety źle zrozumiałeś!

Napisz jak do prostego chłopa.Odczep się od trzeciego zdania. Najpierw przeczytaj pierwsze!
Brzmi ono: "MZ, to zdjęcie nie jest na temat." I to jest moja opinia o tym zdjęciu.
Uzasadnienie jest w drugim zdaniu.

A56
20.11.16, 23:50
Pierwsze zdanie - "MZ, to zdjęcie nie jest na temat. " - Szanuję zdanie kolegi. Każdy ma prawo do swego zdania. Ja również.
Drugie zdanie - "Trzeba niezłych łamańców skojarzeniowych, żeby to zdjęcie powiązać z tematem." - ?
Trzecie zdanie - "Tylko "starzy" kojarzą PZPR i jego koniec, młodym może się kojarzyć z Polskim Związkiem Piłki Ręcznej." - Odczepiam się od niego. Wyjaśnia mi tok myślenia kolegi.
Pozdrawiam.

Bodzip
21.11.16, 08:23
Żeby już było tak całkiem skojarzeniowo, to po tej dyskusji zastanawiam się dlaczego niektórzy chodzą po ulicach i nadal wołają "precz z komuną" :shock:

apz
22.11.16, 03:47
Żeby już było tak całkiem skojarzeniowo, to po tej dyskusji zastanawiam się dlaczego niektórzy chodzą po ulicach i nadal wołają "precz z komuną" :shock:

Zastanawiające jest tylko dlaczego wołają, chodzić może każdy i w dowolnych grupach i zespołach

Saboor
22.11.16, 10:25
Ta dyskusja zmierza w złymkierunku.

alcha
30.11.16, 01:31
To, że ktoś nie zna historii i czegoś nie rozumie to jest jego problem a nie problem zdjęcia.