PDA

Zobacz pełną wersję : adapter m4/3 - nikon



bogdi
3.11.16, 22:02
czy koś używał, chodzi mi, czy zmienia się ogniskowa (toć to dodatkowy pierścień) i jak w tedy z nieskończonością ??? i czy działa "pomoc" ustawienia ostrości manualnie

easy_rider
3.11.16, 22:35
Ogniskowa oczywiście się nie zmienia, bo to cecha konstrukcyjna obiektywu.
Z nieskończonością będzie tak jak powinno (nie myl m43 z m42 ;) )
Jeśli pisząc "pomoc" masz na myśli focus peaking albo lupkę - to działać będzie, podobnie jak z każdym innym obiektywem...

bogdi
3.11.16, 22:54
dzięki za pomoc :), mam 24 do nikona i zastanawiam się nad takim cudem, tylko zastanawiam się jaka ogniskowa finalnie może wyjść, jeśli to by było ok 30mm to ok ;) ?

Ceat
3.11.16, 23:13
Ogniskowa finalnie jest 24mm, niezależnie czy obiektyw stoi na stole czy jest zapięty do body.

bogdi
3.11.16, 23:24
ok skrót myślowy ;) - czyli jak zmieni się jego kąt widzenia ;), choć ogniskowa zostanie wydłużona bo ogniskowanie optyki zostaje oddalone od materiału światłoczułego ;)

sam13
4.11.16, 09:33
Podepnę się pod watek: nie wiecie czy są adaptery żeby do m4/3 podpiąć obiektywy nikona ale w pełnej automatyce? A jeżeli tak to czy to faktycznie działa jakoś sensownie? :)

jo44
4.11.16, 09:33
ok skrót myślowy ;) - czyli jak zmieni się jego kąt widzenia ;), choć ogniskowa zostanie wydłużona bo ogniskowanie optyki zostaje oddalone od materiału światłoczułego ;)
No przecież mnożnik dla mikro 4/3 wynosi 2, czyli będziesz miał kąt odpowiadający 48mm na FF.
A tak na boku: powtarzasz z uporem coś o wydłużaniu ogniskowej - OGNISKOWA SIĘ NIE ZMIENI!
Oddalanie obiektywu od matrycy nie wpływa na ogniskową - ta jest określona przez budowę
obiektywu!

nightelf
7.11.16, 21:12
Podepnę się pod watek: nie wiecie czy są adaptery żeby do m4/3 podpiąć obiektywy nikona ale w pełnej automatyce? A jeżeli tak to czy to faktycznie działa jakoś sensownie? :)
Nie ma takich adapterów niestety :)

bogdi
9.11.16, 19:25
i dziś adapter dotarł, obsługuje przysłony, czego nie było w opisie, mogę śmiało podpinać obiektywy serii G :), wykonanie OK

apz
9.11.16, 23:52
i dziś adapter dotarł, obsługuje przysłony, czego nie było w opisie, mogę śmiało podpinać obiektywy serii G :), wykonanie OK

Mogę poprosić o firmę i jakieś zdjęcia?

bogdi
10.11.16, 18:04
https://www.amazon.com/Concept-Camera-Adapter-Fujifilm-X-Pro1/dp/B00OONK89W

dokładnie taki

sam13
11.11.16, 13:58
Nie ma takich adapterów niestety :)

Szkoda :(