PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 7/2016



Saboor
18.10.16, 17:10
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/04/logopopRAWki-1.png
źródło (http://www.infbase.net/popRAWka/logopopRAWki.png)
popRAWka 7/2016

to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%

Zwycięzcą tej edycji jest:
easy_rider
Gratulacje!!!
oto jego praca:

184306


W tej edycji obrabialiściecie fotę, której autorem jest RafS, zwycięzca poprzedniej popRAWki 5/2016:

183536

||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Saboor
18.10.16, 17:25
Prace konkursowe:

1. A56
183998
2. Dziadek
183999
3. easy_rider
184000
4. henry1
184001
5. piotrekmor
184002
6. rotkif
184003
7. szafir51
184004

A56
18.10.16, 17:50
Zdjęcie do obróbki interesujące. Ale ostrego zdjęcia z niego nie będzie, bo cyfrowy negatyw jest nieostry.

RafS
18.10.16, 19:25
Ostatnio ciągle słyszy się o tym, że wyphotoshopować można wszystko, a czy słabe zdjęcie ciekawego zjawiska można zamienić w coś przybijającego do fotela? To był mój główny motyw podania akurat tego zdjęcia, ciężko znaleźć w nim coś dobrego - nieostre, robione przez opciapaną deszczem szybę, bez dobrego pierwszego planu i bez ciekawego dalszego planu, wiatr był tak silny, że drzewa wygladają jak rozmazana farba.
Skoro edycja RAWów ponoć potrafi zrobić cuda(a tak wyczytałem w kilku miejscach związanych z edycją foto) - to Ja poproszę o taki właśnie cud - bo ładne widoczki, czy modelki to wszędzie pokazują jak zrobić, ale jak naprawić takie coś?

And.N
18.10.16, 19:41
Ostatnio ciągle słyszy się o tym, że wyphotoshopować można wszystko, a czy słabe zdjęcie ciekawego zjawiska można zamienić w coś przybijającego do fotela? To był mój główny motyw podania akurat tego zdjęcia, ciężko znaleźć w nim coś dobrego - nieostre, robione przez opciapaną deszczem szybę, bez dobrego pierwszego planu i bez ciekawego dalszego planu, wiatr był tak silny, że drzewa wygladają jak rozmazana farba.
Skoro edycja RAWów ponoć potrafi zrobić cuda(a tak wyczytałem w kilku miejscach związanych z edycją foto) - to Ja poproszę o taki właśnie cud - bo ładne widoczki, czy modelki to wszędzie pokazują jak zrobić, ale jak naprawić takie coś?

Owszem, wyphotoshopować można wszystko:smile:. Nieciekawy pierwszy, czy dalszy plan, można w PS zastąpić ciekawszym. Zależy też "jakie chwyty" są dozwolone. Tak nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o modelkę, można jej poprawić w PS makijaż, figurę, fryzurę, niedoskonałości skóry...itp. Jak jej zdjęcie będzie nieostre to cudów bym nie oczekiwał i o takowych nie słyszałem.

A56
18.10.16, 20:34
Ostatnio ciągle słyszy się o tym, że wyphotoshopować można wszystko, a czy słabe zdjęcie ciekawego zjawiska można zamienić w coś przybijającego do fotela? To był mój główny motyw podania akurat tego zdjęcia, ciężko znaleźć w nim coś dobrego - nieostre, robione przez opciapaną deszczem szybę, bez dobrego pierwszego planu i bez ciekawego dalszego planu, wiatr był tak silny, że drzewa wygladają jak rozmazana farba.
Skoro edycja RAWów ponoć potrafi zrobić cuda(a tak wyczytałem w kilku miejscach związanych z edycją foto) - to Ja poproszę o taki właśnie cud - bo ładne widoczki, czy modelki to wszędzie pokazują jak zrobić, ale jak naprawić takie coś?


Zrobiłem już to zdjęcie w dwóch wersjach. Jedna to taka jak jest powyżej napisane z zachowaniem przynajmniej 50% kadru.
To zdjęcie jest nadal poruszone. Nie tylko drzewa ale wszystko. Przypuszczam, że robione z ręki przy tak długim czasie.
Druga wersja to moja fantazja. Poszedłem w "obraz" i to mi się bardziej podoba, bo nieostrość tu nie przeszkadza. Tylko czy ta wersja popRAWki dopuszcza taką obróbkę?

Saboor
18.10.16, 20:35
Zrobiłem już to zdjęcie w dwóch wersjach. Jedna to taka jak jest powyżej napisane z zachowaniem przynajmniej 50% kadru.
To zdjęcie jest nadal poruszone. Nie tylko drzewa ale wszystko. Przypuszczam, że robione z ręki przy tak długim czasie.
Druga wersja to moja fantazja. Poszedłem w "obraz" i to mi się bardziej podoba, bo nieostrość tu nie przeszkadza. Tylko czy ta wersja popRAWki dopuszcza taką obróbkę?
Dopuszcza, Autor sam zaproponował.

A56
18.10.16, 20:38
Dopuszcza, Autor sam zaproponował.

To dziękuję za odpowiedz. Tylko, że zdradziłem już, jak moje zdjęcie będzie wyglądało.

henry1
18.10.16, 21:00
Ciekawe, czy ktoś na moje zagłosuje. :roll:

O, na belce pojawiła się zachęta :

henry1, weź udział w popRAWce 7/2016. Pobierz RAW-a, dokonaj obróbki, pokaż swoją wersję!

To znaczy, że mam jeszcze raz wysłać fotkę ??? :shock:

Saboor
18.10.16, 21:04
Ciekawe, czy ktoś na moje zagłosuje. :roll:
Na to co mam? Na pewno! :grin:

RafS
18.10.16, 21:57
Owszem, wyphotoshopować można wszystko:smile:. Nieciekawy pierwszy, czy dalszy plan, można w PS zastąpić ciekawszym. Zależy też "jakie chwyty" są dozwolone. Tak nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o modelkę, można jej poprawić w PS makijaż, figurę, fryzurę, niedoskonałości skóry...itp. Jak jej zdjęcie będzie nieostre to cudów bym nie oczekiwał i o takowych nie słyszałem.

A ja właśnie na taki cud liczę, zresztą A56 podłapał temat i bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądała jego fantazja, :grin:

Saboor
18.10.16, 22:00
A ja właśnie na taki cud liczę, zresztą A56 podłapał temat i bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądała jego fantazja, :grin:
Znając kreatywność popRAWkowiczów, możesz się zdziwić.

edorka
18.10.16, 22:04
Dopuszcza, Autor sam zaproponował.
To może i ja pomyślę... ;-)

And.N
18.10.16, 22:07
A ja właśnie na taki cud liczę, zresztą A56 podłapał temat i bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądała jego fantazja, :grin:
Jeśli masz na myśli aby zrobić z zdjęcia nieostrego, czy ostrego (to już nie ma większego znaczenia), cuś w stylu abstrakcyjnego obrazu to owszem się da. Poprzednią Twoją wypowiedź zrozumiałem aby poprawić w PS te nieostrości, a takich cudów to jeszcze nie ma.

RafS
18.10.16, 22:23
Jeśli masz na myśli aby zrobić z zdjęcia nieostrego, czy ostrego (to już nie ma większego znaczenia), cuś w stylu abstrakcyjnego obrazu to owszem się da. Poprzednią Twoją wypowiedź zrozumiałem aby poprawić w PS te nieostrości, a takich cudów to jeszcze nie ma.

Nie, ja nie chcę naprawiać nienaprawialnego, można oczywiście spróbować przedstawić poprawioną wersję wzbogaconą o coś co sprawi, że będzie fajna, ale chciałbym zobaczyć dokąd można dojść mając na starcie tak trudne warunki:)

And.N
18.10.16, 22:30
OK, teraz już rozumiem co miałeś na myśli:). Niestety z powodu braku dostępu do komputera i programów graficznych mojej wersji nie będzie:cry:, a coś tam bym pewnie pokombinował:)

henry1
18.10.16, 22:33
To może i ja pomyślę... ;-)

Myślenie ma przyszłość. :mrgreen:
Zmajstruj coś to zagłosuję na Twoją fotkę, tylko daj cynk, którym Saboor'em jesteś. :mrgreen:

edorka
18.10.16, 22:35
Myślenie ma przyszłość. :mrgreen:
Zmajstruj coś to zagłosuję na Twoją fotkę, tylko daj cynk, którym Saboor'em jesteś. :mrgreen:
Spoko, tylko szaaa.... ;-)

apz
18.10.16, 22:47
Nie, ja nie chcę naprawiać nienaprawialnego, można oczywiście spróbować przedstawić poprawioną wersję wzbogaconą o coś co sprawi, że będzie fajna, ale chciałbym zobaczyć dokąd można dojść mając na starcie tak trudne warunki:)
Mam zmniejszone do maksimum wyostrzanie w ustawieniach aparatów, rawy wydają sie 1:1 lekko nieostre i nie mam żadnych problemów z postprodukcyjnym wyostrzaniem.
Nie demonizujcie problemu.

And.N
18.10.16, 22:55
Mam zmniejszone do maksimum wyostrzanie w ustawieniach aparatów, rawy wydają sie 1:1 lekko nieostre i nie mam żadnych problemów z postprodukcyjnym wyostrzaniem.
Nie demonizujcie problemu.
Piszesz o tym RAW-ie z tej edycji popRAWki ? Nie wiem jak wygląda w 1:1 bo nie mam za bardzo na czym go obejrzeć. Wierzę jednak w to co napisał A56 i raczej tu problem z postprodukcyjnym wyostrzeniem jest. Tak poza tym, ustawienie stopnia wyostrzania ma wpływ na plik JPG, a nie na RAW.

piotrekmor
18.10.16, 22:56
Poszła i moja wersja, ciekawy jestem prac innych forumowiczów.

Krakman
19.10.16, 00:15
Dopuszcza, Autor sam zaproponował.

to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
Jak to się ma do tego...?

apz
19.10.16, 06:36
Piszesz o tym RAW-ie z tej edycji popRAWki ? Nie wiem jak wygląda w 1:1 bo nie mam za bardzo na czym go obejrzeć. Wierzę jednak w to co napisał A56 i raczej tu problem z postprodukcyjnym wyostrzeniem jest. Tak poza tym, ustawienie stopnia wyostrzania ma wpływ na plik JPG, a nie na RAW.

Piszę o moich ustawieniach aparatu.
Oszumianie, wyostrzanie maksymalnie w dół, jpg mam tylko po to by rozdać ew. wspoltowarzyszom podróży którzy nie chcą, nie maja czasu czekać aż pobawie się w postprocesie. Nie interesuje mnie jpg prosto z aparatu.
Wtedy te zdjęcia sa jakby nieostre w przeglądaniu 1:1. A ostrzą sie bez większych problemów.
Zresztą nie Tobie trzeba tłumaczyć że mozna dobrać soft do poszczególnych czynności i występujące w wiekszości bardziej zawansowanych programów maski i warstwy są bardzo pomocne przy róznych zdjęcia niedostatkach.
A tu jest mozliwosc popracowania przy wymagającym rawie.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
Jak to się ma do tego...? Krzychu!
Mój pierwszy pomysł to zasadzić zagajnik tam gdzie są te papowe dachy, świetna poprawka dla Ciebie.

A56
19.10.16, 08:43
Piszę o moich ustawieniach aparatu.
Oszumianie, wyostrzanie maksymalnie w dół, jpg mam tylko po to by rozdać ew. wspoltowarzyszom podróży którzy nie chcą, nie maja czasu czekać aż pobawie się w postprocesie. Nie interesuje mnie jpg prosto z aparatu.
Wtedy te zdjęcia sa jakby nieostre w przeglądaniu 1:1. A ostrzą sie bez większych problemów.
Zresztą nie Tobie trzeba tłumaczyć że mozna dobrać soft do poszczególnych czynności i występujące w wiekszości bardziej zawansowanych programów maski i warstwy są bardzo pomocne przy róznych zdjęcia niedostatkach.
A tu jest mozliwosc popracowania przy wymagającym rawie.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Krzychu!
Mój pierwszy pomysł to zasadzić zagajnik tam gdzie są te papowe dachy, świetna poprawka dla Ciebie.


Kol. pisze prawdę o swoich zdjęciach i mozliwościach obrabiania. Ale te zdjęcie jest poruszone a to już nie to samo co ustawianie w aparacie czynności wyostrzających.

szafir51
19.10.16, 09:04
Wysłałem swoją wersję, zobaczymy co będzie :)

Saboor
19.10.16, 10:11
to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki.
Jak to się ma do tego...?
Jak Krakman do wysłania kwaśnicy:-P Zawsze to Autor decydował jak daleko można:oops: no... się posunąć.
Cztery prace.

Saboor
20.10.16, 12:43
Pięć prac - świetnie!

Saboor
24.10.16, 13:54
Ok. jutro koniec zgłaszania - początek oceniania.

Saboor
25.10.16, 14:28
głosujemy do:

01-11-16 o 13:26

Saboor
28.10.16, 11:18
Uuu leniuchy!

fret
29.10.16, 09:25
Bo temat był trudny. Przyznam, że nie doczytałem regulaminu i nie wiem jaki zakres obróbki jest dozwolony, ale podoba mi się kierunek płócienny, może nie samo płótno, ale generalnie pomysł z nałożeniem na zdjęcie jakiejś faktury. Może w klimacie "zdjęcie z szuflady pradziadka"? Drugi kierunek mogący przynieść moim zdaniem fajny efekt, to "czarmaxyzacja" zdjęcia (004). Wersje czarno-białe zupełnie do mnie nie przemawiają.

Saboor
29.10.16, 11:31
Bo temat był trudny. Przyznam, że nie doczytałem regulaminu i nie wiem jaki zakres obróbki jest dozwolony,/.../
Bo też tutaj, żadnych restrykcji nie było.

henry1
29.10.16, 14:34
Bo temat był trudny. Przyznam, że nie doczytałem regulaminu i nie wiem jaki zakres obróbki jest dozwolony, ale podoba mi się kierunek płócienny, może nie samo płótno, ale generalnie pomysł z nałożeniem na zdjęcie jakiejś faktury. Może w klimacie "zdjęcie z szuflady pradziadka"? Drugi kierunek mogący przynieść moim zdaniem fajny efekt, to "czarmaxyzacja" zdjęcia (004). Wersje czarno-białe zupełnie do mnie nie przemawiają.

Tak z ciekawości zapytam o to słowo, googiel nie daje odpowiedzi. :shock::cry:
Może jakieś objaśnienie w dwóch słowach, no może w trzech. :roll:

fret
29.10.16, 14:49
Tak z ciekawości zapytam o to słowo, googiel nie daje odpowiedzi. :shock::cry:
Może jakieś objaśnienie w dwóch słowach, no może w trzech. :roll:

Myślałeś, że gugiel wie wszystko??? :shock:

Zajrzyj do wątku kol. CzarMaxa i wszystko stanie się jasne. No w każdym razie taką mam nadzieję... :roll:

henry1
29.10.16, 16:30
Myślałeś, że gugiel wie wszystko??? :shock:

Zajrzyj do wątku kol. CzarMaxa i wszystko stanie się jasne. No w każdym razie taką mam nadzieję... :roll:

Wątek CzaRmaX'a znam, myślałem, że słowo : "czarmaxyzacja" . to jakiś nowy trend w sztuce, o którym jeszcze nic nie napisano. :roll:

fret
29.10.16, 16:56
Wątek CzaRmaX'a znam, myślałem, że słowo : "czarmaxyzacja" . to jakiś nowy trend w sztuce, o którym jeszcze nic nie napisano. :roll:

Jak nie napisano??? Byłem pierwszy, a internet wszystko zniesie :D Jak się przyjmie, to będę robił za odkrywcę :mrgreen:

apz
29.10.16, 20:54
Widzę, żę trójka finiszuje niczym koń na służewieckich wyścigach...

Saboor
31.10.16, 16:45
Gratulacje easy_rider!!!!

RafS
31.10.16, 18:37
Gratuluję zwycięzcy, końcówka tak jak to powiedział apz niczym na wyścigach konnych;)

Wszystkim pozostałym dziękuję za wzięcie udziału, zadanie było bardzo trudne ale wszyscy którzy się go podjęli pokazali klasę.

henry1
31.10.16, 18:52
Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:

Pocieszające jest to, że aż trzy osoby zagłosowały na mego gniota, co już jest sukcesem.
Nigdy tyle głosów nie dostałem.
Głosującym serdecznie dziękuję. :mrgreen:

A56
31.10.16, 20:30
Gratulacje

apz
31.10.16, 21:31
Gratuluję uczestnikom, głosującym i zwycięzcy!

edorka
31.10.16, 23:43
Wiem, że wynik już może się nie zmienić ale...



głosujemy do:

01-11-16 o 13:26

apz
1.11.16, 08:16
Wiem, że wynik już może się nie zmienić ale...

Brawo Edorka!
Jak zagłosujesz widzisz ylko wyniki...
A Saboorowi zmienił się opacznie czas, miało być o godzinę do przodu, a wyszło o dzień i godziną do przodu... Musi Jego Beatka ma moc!

easy_rider
1.11.16, 12:59
Czyli że jak - wygrałem coś :shock::?:

And.N
1.11.16, 13:24
Czyli że jak - wygrałem coś :shock::?:
Tak, przywilej wysłania RAW-a do następnej edycji zabawy.
Gratuluję zwycięstwa. Mój głos ta praca również otrzymała i chyba jako pierwszy głosowałem.

apz
1.11.16, 19:15
Czyli że jak - wygrałem coś :shock::?:

Wygrałeś po długim głosowaniu ze znaczną przewagą głosów. Gratuluję!

Saboor
2.11.16, 12:27
@easy_rider poproszę o RAW do następnej edycji, na adres popRAWkowy.