PDA

Zobacz pełną wersję : Panasonic Lumix DMW-FL200L Flash



Makromaniak
30.09.16, 10:33
Teraz dopiero odkryłem, ze Panasonic wprowadził do sprzedaży nowy flesz DMW-FL200L, ale tak cichcem, że mało kto o tym wie. Pokazany już był w kwietniu, razem z aparatem DMC GX-85. W ogóle go nie było na Photokinie. Chyba nie ma go jeszcze u nas w sprzedaży, jest w USA. Dosyć dziwaczna konstrukcja, bez mała jak z lat 80-tych, do tego odchyla się tylko w górę. Brak dokładnych opisów możliwości (np. instrukcja pdf), ale z dostępnych info wynika , ze poza trybem slave ma też funkcję sterownika, a więc była by to najmniejsza lampa z taką funkcją (o ile się nie mylę , sterownikiem jest jeszcze tylko FL-600)


https://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=&sku=1244907&gclid=CKSXrMXSts8CFYUV0wodbxQMrA&is=REG&c3api=0272%2C99986924593%2C%2C&Q=&A=details

sterowanie kółkami trochę jak w nissinie i40
https://www.computeruniverse.net/en/products/90646877/panasonic-dmw-fl200l.asp

Jak widać cena w EU zupełnie od czapy, biorąc pod uwagę możliwości 279 Euro czyli u nas pewnie jakieś 1500 zet :-) Szkoda że tak nierealnie podchodzą do tematu.....W ogóle lampy w panasonicu są traktowane po macoszemu, albo małpki, albo konstrukcje Olka, mało co własnej inwencji.

Czy system lamp Panasonica jest w 100% kompatybilny z olkiem? Niektóre lampy to były "rebrandowane" olympusy, z kosmetycznie zmienionym wyglądem, ale oprogramowanie może być inne. Ciekawi mnie czy na Olympusie DMW-FL200L będzie działać jako sterownik systemu, jednocześnie biorąc udział w naświetleniu jako jedna z grup.

grizz
30.09.16, 10:42
FL-300R też steruje.

Lampy są kompatybilne.

Makromaniak
30.09.16, 11:02
Akurat tutaj się mylisz . FL-300 R działa tylko jako slave, czyli może być wyzwalana przez flesz wbudowany. Do tego flesz wyzwalający nie jest źródłem światła, tylko wysyła sygnały sterujące. Tylko założenie FL-600 "wywołuje" w menu EM-5 4 grupę lamp, "sterującą". Nie sądzę aby w nowszych body było inaczej.

grizz
30.09.16, 11:06
Hmmm to przepraszam, widocznie inaczej odczytałem dane w katalogu.

Makromaniak
30.09.16, 12:29
Akurat jestem w tej korzystnej sytuacji, że mam obie lampy :-)
Ale w ogóle w sprawie sterowania wireless w OLY jest mnóstwo nieścisłych informacji, szczególnie z lampami Meike i Voking- jest cały wątek na ten temat.....