PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 6/2016



Saboor
19.09.16, 13:37
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/04/logopopRAWki-1.png
źródło (http://www.infbase.net/popRAWka/logopopRAWki.png)
popRAWka 6/2016

to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%

Zwycięzcą tej edycji został A56 pracą:

183726
Gratulacje!!!

W tej edycji obrabialiście fotę, której autorem jest west73, zwycięzcy poprzedniej popRAWki:

182558


||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1052)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Saboor
19.09.16, 14:07
prace

1. A56
183015

2. andtor2
183016

3. henry1
183017


4. Krakman
183018

5. LuiN
183019

6. Ola_Olga
183020

7. apz
183021

8. Rabbit
183022


9. RafS
183023


10. rotkif
183024
11. Saboor
183025

Saboor
20.09.16, 10:30
Pierwsza praca już jest!

Saboor
21.09.16, 11:04
Jest druga.

Saboor
22.09.16, 14:50
Jeszcze osiem dni.

henry1
22.09.16, 15:17
Jest druga.

Będzie w czym wybierać, oj, trudny to będzie wybór. :shock::mrgreen:

Krakman
22.09.16, 22:35
Mnie się ten NEF nie otwiera ... :???: Normalne programy graficzne go ignorują.....

Saboor
22.09.16, 22:42
rawtherapee i po problemie.

henry1
22.09.16, 22:43
PSE 12 też otwiera. :wink:
PSE 11 też.

Saboor
23.09.16, 11:13
Cztery prace.

Mirek54
23.09.16, 12:02
Wnuk moj zapowiedzial udzial w zabawie pod moim imieniem.Obadam,czy warto popierac go.

koronax
23.09.16, 12:08
No co ty. Rodziny nie poprzesz?
:grin:

Krakman
23.09.16, 13:44
rawtherapee i po problemie.
Życzyłbym sobie jaśniej :roll:
Ja starszy pan jestem i nie kumaty...

Krakman
23.09.16, 13:47
No co ty. Rodziny nie poprzesz?
:grin:
Z rodziną to nawet na zdjęciu się źle wychodzi - nawet poprawkowym...
Jak wnuk wygra to laury na niego, a jak przegra to popatrz dziadek spierniczyłeś.:wink:

And.N
23.09.16, 16:56
Mnie się ten NEF nie otwiera ... :???:
W czym się nie otwiera ?

Normalne programy graficzne go ignorują.....
Jakie "normalne" programy ?

rawtherapee i po problemie.
Życzyłbym sobie jaśniej :roll:
Ja starszy pan jestem i nie kumaty...
Raczysz żartować ?
RawTherapee - darmowy program do wywoływania surowych plików RAW. Możesz w nim wywołać tego NEF-a stosując powiedzmy podstawową obróbkę (ekspozycja, jasność, kontrast, cienie, itp.) i zapisać taki plik jako 16-bit TIF, a dalszą obróbkę przeprowadzić w jakimś "normalnym":wink: programie graficznym.

Saboor
23.09.16, 20:19
W czym się nie otwiera ?/.../
RawTherapee - darmowy program do wywoływania surowych plików RAW. Możesz w nim wywołać tego NEF-a stosując powiedzmy podstawową obróbkę (ekspozycja, jasność, kontrast, cienie, itp.) i zapisać taki plik jako 16-bit TIF, a dalszą obróbkę przeprowadzić w jakimś "normalnym":wink: programie graficznym.
W rzeczy samej.

Saboor
29.09.16, 16:13
Pięć prac, ostatnia chwila.

And.N
29.09.16, 16:18
Pięć prac, ostatnia chwila.
Leży gotowa od kilku dni, wyślę jutro (do 30.09 włącznie rozumiem?), a Waść się zdecydowałeś swoją wersję dołączyć ?

Saboor
29.09.16, 17:07
Leży gotowa od kilku dni, wyślę jutro (do 30.09 włącznie rozumiem?), a Waść się zdecydowałeś swoją wersję dołączyć ?
No właśnie nie wiem, czy ludzi m]nie spłoszę; spróbować zawsze można, byle nie żałować ludzkich oczów i psychiki...

Saboor
29.09.16, 17:33
Dobra, leży gotowa. Już sześć prac.
Ad. post#18 tak do 30.09 włącznie.

Rabbit
29.09.16, 17:37
a ja pobrałem, ale jakoś nie mogę się do niej zabrać, może zdążę się zmobilizować ;)

Saboor
29.09.16, 17:49
a ja pobrałem, ale jakoś nie mogę się do niej zabrać, może zdążę się zmobilizować ;)
Po męsku trza: raz, i po robocie!
Według myśli klasyka: guma miękka i nie pęka, a Ty pękasz?
Króliczku...

And.N
29.09.16, 17:55
Liczę, że w głosowaniu po dwu dniach będzie również ponad 40 osób (jak w ankiecie przy wyborze skórki):wink::)

Krakman
29.09.16, 22:53
W czym się nie otwiera ?

Jakie "normalne" programy ?

Raczysz żartować ?
RawTherapee - darmowy program do wywoływania surowych plików RAW. Możesz w nim wywołać tego NEF-a stosując powiedzmy podstawową obróbkę (ekspozycja, jasność, kontrast, cienie, itp.) i zapisać taki plik jako 16-bit TIF, a dalszą obróbkę przeprowadzić w jakimś "normalnym":wink: programie graficznym.

Nic z tego, mój antywirus dwukrotnie usunął ściągnięty plik EXE z różnych źródeł uznając go za niebezpieczny.... takie to darmowe.....

And.N
29.09.16, 23:31
Nic z tego, mój antywirus dwukrotnie usunął ściągnięty plik EXE z różnych źródeł uznając go za niebezpieczny.... takie to darmowe.....
Darmowe jest. Może ściągałeś przy pomocy tzw. asystentów pobierania i dlatego antywirus alarmował.

Spróbuj tu: klik (http://www.programosy.pl/program,raw-therapee.html)
Nie miałem żadnego problemu z ściągnięciem programu i antywirusem.

Edit.
Albo najlepiej bezpośrednio z strony producenta programu (http://rawtherapee.com/downloads).
Język na PL (jak nie będzie od razu) można w opcjach (ikonka w lewym dolnym rogu) ustawić.

Krakman
30.09.16, 00:19
Darmowe jest. Może ściągałeś przy pomocy tzw. asystentów pobierania i dlatego antywirus alarmował.

Spróbuj tu: klik (http://www.programosy.pl/program,raw-therapee.html)
Nie miałem żadnego problemu z ściągnięciem programu i antywirusem.

Ed
Dzięki, pomogło :grin:

Saboor
30.09.16, 17:44
Będzie w czym wybierać, dziesięć prac!
---
edit:
a zamykam przyjmowanie o godzinie 24:00

henry1
30.09.16, 18:50
Będzie w czym wybierać, dziesięć prac!---
edit:
a zamykam przyjmowanie o godzinie 24:00


Niedobrze, gdyby były dwie, miałbym szanse na drugie miejsce, a tak ... ??? :cry:

Bodzip
30.09.16, 19:00
Ja nigdy nie wygrałem to nie wysłałem. To może teraz wygram :roll:

Mirek54
30.09.16, 20:02
Ja nigdy nie wygrałem to nie wysłałem. To może teraz wygram :roll:
Ja natomiast raz wyslalem i raz wygralem.Nie wysylam wiecej,nie bede kusic losu.:-P

And.N
30.09.16, 20:17
Mnie się wydaje, że głównie chodzi o zabawę, naukę przy okazji, a miejsce... czy takie ważne...

Rabbit
30.09.16, 23:13
Mnie się wydaje, że głównie chodzi o zabawę, naukę przy okazji, a miejsce... czy takie ważne...
tak jest, zabawa przede wszystkim, a jak się praca spodoba większości to tym milej :)

Saboor
1.10.16, 15:08
Proszę Was o sprawdzenie poprawności fotek w galerii.

And.N
1.10.16, 15:17
Proszę Was o sprawdzenie poprawności fotek w galerii.
Tylko gdzie ta galeria. Jakiś link może dać. Przyzwyczaiłem się, że ostatnio były ankiety z głosowaniem bez galerii i pod jakim kątem sprawdzić poprawność fotek.

Edit.
Dobra znalazłem:oops:, wszędzie zmiany:wink:, tylko jeszcze nie mogę znaleźć jak zagłosować...

RafS
1.10.16, 15:33
galeria jest na pierwszej stronie wątku, a głosowanie chyba jeszcze nie rozpoczęte?

Wszystkie zdjęcia z galerii ładują się i można je oglądać, ale co dokładnie mieliśmy sprawdzić?

Bodzip
1.10.16, 15:35
...pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%
To czemu wszyscy, podkreślam - wszyscy zostawiliście te pół barana z prawej strony ? Chłopek po lewej na górce jest ok, ale tak mi jakoś nie pasował do tych zwierzaków.

183026

Saboor
1.10.16, 15:40
galeria jest na pierwszej stronie wątku, a głosowanie chyba jeszcze nie rozpoczęte?
Jak wszystko posprawdzacie dodam ankietę, kilka razy zdarzyły mi się pomyłki.

apz
1.10.16, 15:42
To czemu wszyscy, podkreślam - wszyscy zostawiliście te pół barana z prawej strony ? Chłopek po lewej na górce jest ok, ale tak mi jakoś nie pasował do tych zwierzaków.


A nie sadzisz, ze ten niekompletny baran sugeruje, ze tam poza kadrem sa kolejne barany z tego stada?

Bodzip
1.10.16, 15:44
A nie sadzisz, ze ten niekompletny baran sugeruje, ze tam poza kadrem sa kolejne barany z tego stada?
Ale pamiętasz, jak robiłem panoramę z konikami z Regietowa, to też tak cyrklowałem aby kawałka konia nie było :)

Saboor
1.10.16, 15:45
To czemu wszyscy, podkreślam - wszyscy zostawiliście te pół barana z prawej strony ? Chłopek po lewej na górce jest ok, ale tak mi jakoś nie pasował do tych zwierzaków.
To kontrapunkt, coś jak kontrabanda, Banda i Wanda co nie chciała... no jest nie zbędny w kadrze, Baranie. :-D

RafS
1.10.16, 15:47
Ja jeszcze nie jestem na tym etapie edycji, żebym wywalał pół zwierzaka, bardziej zastanawiałem się nad człowieczkiem, ale bez niego mi czegoś brakowało, natomiast na te pół zwierzaka bym nie wpadł;) Może następnym razem pomyślę.

And.N
1.10.16, 16:21
To czemu wszyscy, podkreślam - wszyscy zostawiliście te pół barana z prawej strony ? Chłopek po lewej na górce jest ok, ale tak mi jakoś nie pasował do tych zwierzaków.

183026

Czy wszyscy na pewno ? Może większość uznała, że bardziej przeszkadza ludzik w trawie niż ta połowa zwierzaka:) Gdybym wiedział, że można usuwać elementy kadru np. narzędziem klonowanie pewnie bym usunął, a kadrować z lewej i prawej nie chciałem. Jak mniemam to Twoja wersja (w cytacie) i nie brałeś udziału w tej popRAW-ce, szkoda. (Zostawiłeś w centrum kadru plamkę po brudnej matrycy)

apz
1.10.16, 16:34
...(Zostawiłeś w centrum kadru plamkę po brudnej matrycy)
Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty andtor2. :lol:

apz
1.10.16, 16:35
Ale pamiętasz, jak robiłem panoramę z konikami z Regietowa, to też tak cyrklowałem aby kawałka konia nie było :)
Gdyby tutaj byla panoramka nie byloby problemu niekompletnego zwierzecia...

Mirek54
1.10.16, 18:22
To kontrapunkt, coś jak kontrabanda, Banda i Wanda co nie chciała... no jest nie zbędny w kadrze, Baranie. :-D
Zrozumialem.Masz racje.

A56
1.10.16, 18:32
To czemu wszyscy, podkreślam - wszyscy zostawiliście te pół barana z prawej strony ? Chłopek po lewej na górce jest ok, ale tak mi jakoś nie pasował do tych zwierzaków.

183026

Podkreśliłeś, że wszyscy zostawili pół barana z prawej, a ja widzę że jedna praca tego barana nie ma. A może tylko ja tak widzę?:wink:

koronax
1.10.16, 18:55
Aż tak bardzo przeszkadza ta połówka zwierzaka ?
To chyba wystarczyło wykadrować zdjęcie . I po problemie.

Saboor
1.10.16, 19:03
Zrozumialem.Masz racje.
Czasem się zdarzy...

Mirek54
1.10.16, 19:08
Czasem się zdarzy...
Fakt.Szkoda mi tylko wnuka,ktory twierdzi,ze niemcem nie jest,ale skoro Wanda tez nie chciala to nie bedzie sie wcinac.Tak to odczytal znajac opowiesci dziadka.Zabolalo troche.Cuz nowa zmiana.

henry1
1.10.16, 19:20
Podkreśliłeś, że wszyscy zostawili pół barana z prawej, a ja widzę że jedna praca tego barana nie ma. A może tylko ja tak widzę?:wink:

Baca głodny był. :cry::mrgreen:

Bodzip
1.10.16, 19:36
Baca głodny był. :cry::mrgreen:
I zezarł połówkę.
Jak sprawdzałem, to na wszystkich była połowa... no, niech będzie owcy [emoji12]

apz
1.10.16, 19:38
I zezarł połówkę.
Jak sprawdzałem, to na wszystkich była połowa... no, niech będzie owcy [emoji12] Albo wikom na zanętę zostawił...

Koriolan
1.10.16, 19:49
Dlaczego nie ma DITLa?

Saboor
1.10.16, 21:10
Fakt.Szkoda mi tylko wnuka,ktory twierdzi,ze niemcem nie jest,ale skoro Wanda tez nie chciala to nie bedzie sie wcinac.Tak to odczytal znajac opowiesci dziadka.Zabolalo troche.Cuz nowa zmiana.
Powiedz że Dziadek zna takie mądre, stare porzekadło: jak się chce psa uderzyć, to się kij znajdzie...
Przestanie gówniarz "odczytywać" sobie pierdoły, a i boleć nie będzie.

Mirek54
2.10.16, 00:28
Powiedz że Dziadek zna takie mądre, stare porzekadło: jak się chce psa uderzyć, to się kij znajdzie...
Przestanie gówniarz "odczytywać" sobie pierdoły, a i boleć nie będzie.

Moze i gowniarz,jednak na tyle dorosly,ze juz od kilku lat na siebie zarabia pracujac i nie korzysta z opieki "doroslych"
Temat skonczony jak dla mnie.

Saboor
2.10.16, 01:25
Moze i gowniarz,jednak na tyle dorosly,ze juz od kilku lat na siebie zarabia pracujac i nie korzysta z opieki "doroslych"
Temat skonczony jak dla mnie.

Jak zwykle, mądrość przez Ciebie przemawia.

apz
2.10.16, 22:29
A nie sadzisz, ze ten niekompletny baran sugeruje, ze tam poza kadrem sa kolejne barany z tego stada?

Eliminując tego połówkowego barana i stęplując gazdę w trawie robi sie zdjęcie o niczym. Niestety...

Krakman
4.10.16, 15:12
Eliminując tego połówkowego barana i stęplując gazdę w trawie robi sie zdjęcie o niczym. Niestety...
W kwestii formalnej Gazda to gospodarz, a nie sądzę by zajmował się gospodarz wypasem owiec. Może to Baca, ale baca ma do czarnej roboty Juhasów. :wink:
Tak myślę, że to zwykły Ceper, który wlazł niefrasobliwie w kadr.... :grin:

henry1
4.10.16, 18:20
W kwestii formalnej Gazda to gospodarz, a nie sądzę by zajmował się gospodarz wypasem owiec. Może to Baca, ale baca ma do czarnej roboty Juhasów. :wink:
Tak myślę, że to zwykły Ceper, który wlazł niefrasobliwie w kadr.... :grin:

Masz racje, to na pewno Ceper, oni wlezą wszędzie aby się wyeksponować w kadrze. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dlaczego głosujecie tylko na jedno zdjęcie, nie możecie głosować na pozostałe, jest ich aż jedenaście. :shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Krakman
4.10.16, 18:24
Masz racje, to na pewno Ceper, oni wlezą wszędzie aby się wyeksponować w kadrze. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Dlaczego głosujecie tylko na jedno zdjęcie, nie możecie głosować na pozostałe, jest ich aż jedenaście. :shock::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
No właśnie. Zwłaszcza, że jedno z nich to moje... :mrgreen:

Bodzip
4.10.16, 18:48
No właśnie. Zwłaszcza, że jedno z nich to moje... :mrgreen:
Nie zauważyłeś, że ten szczurowaty z bazooką popodmieniał wszystkie foty ?:shock:

albertnowicki
5.10.16, 15:33
001 najlepsze

apz
5.10.16, 15:49
001 najlepsze
Niekoniecznie, najlepiej oceniane, a to wcale nie znaczy to samo...

RafS
5.10.16, 21:05
001 najlepsze
Mi się osobiście nie podoba, wyszło takie bez wyrazu - osobiście bardziej odpowiadają mi te z mocniejszym kontrastem, przebiłyby się do Internetu, oraz te w których nie usunięto człowieka i kawałka zwierza, bo historia już jest inna, ale to tylko moje zdanie. Fajnie, że poprawka wróciła i jest tyle różnych wizji.

Krakman
6.10.16, 00:41
Nie zauważyłeś, że ten szczurowaty z bazooką popodmieniał wszystkie foty ?:shock:
Nie chciałem tego mówić głośno, też mam takie wrażenie :roll:

A56
6.10.16, 06:24
Mi się osobiście nie podoba, wyszło takie bez wyrazu - osobiście bardziej odpowiadają mi te z mocniejszym kontrastem, przebiłyby się do Internetu, oraz te w których nie usunięto człowieka i kawałka zwierza, bo historia już jest inna, ale to tylko moje zdanie. Fajnie, że poprawka wróciła i jest tyle różnych wizji.

Ja bym się zastanowił lub zapytał autora fotografii o co mu chodziło robiąc to zdjęcie.
Czy chciał pokazać jakąś historię robiąc tą fotografię, czy też piękno Polany Chochołowskiej z Kominiarskim Wierchem i pasące się tam owieczki.

Mirek54
6.10.16, 08:08
Moze pokazal tylko ze tam byl i sie palec mu omsknal na spuscie.:wink: Ot i cala historia i piekno polany.

RafS
6.10.16, 09:02
Ja bym się zastanowił lub zapytał autora fotografii o co mu chodziło robiąc to zdjęcie.
Czy chciał pokazać jakąś historię robiąc tą fotografię, czy też piękno Polany Chochołowskiej z Kominiarskim Wierchem i pasące się tam owieczki.

Masz rację, gdybyśmy przygotowali zdjęcie dla autora to tak trzeba było zrobić.

Tu jednak każdy przedstawia swoją wizję i jedni usuwają ile się da, aby było poprawnie kompozycyjnie, inni wyostrzają i podbijają kontrast, a jescze inni próbują zrobić zupełnie coś innego, tak aby nie było podobne do oryginału. I to właśnie jest fajne w popRAWce.

Nie wiem czy jedno ze zdjęć które wysłałem będzie w którejś tam popRAWce, ale jak się pojawi to mnie zapewne wszyscy objadą - bo nie jest one ani ładne kompozycyjnie, ani poprawne w naświetleniu, ani nawet zrobione jak trzeba, ale wybierając je chciałem aby uczestnicy pokazali swoją fantazję i kunszt w obróbce.

Tu zdjęcie jest fajne, przedstawia ciekawy kadr i wydaje się być proste do edycji, bo niewiele trzeba zrobić, żeby było dobrze - ale jak się okazuje tu też każdy ma swój punkt widzenia i dobrze, przynajmniej jest ciekawie.

hades
6.10.16, 11:32
Jedynka wyszła naturalnie i bez przedobrzania. Piątka całkiem dobrze wyszła, może nieco przejaskrawiona.

A co do samej akcji, popRAWiamy tu zepsute zdjęcia, o ile to wykonalne.

And.N
6.10.16, 11:45
Piątka całkiem dobrze wyszła, może nieco przejaskrawiona. ...
Jak już tak dyskutujemy (zwycięzca tej edycji już raczej się nie zmieni:) ), nie uważasz, że sierść na tych owcach w piątce mocno odbiega od naturalnego koloru

hades
6.10.16, 12:59
Czasami sam zadaje sobie to pytanie, jaki był oryginalny kolor.

Na kolor ma wpływ bardzo wiele czynników. Jeszcze przed obiektywem kolorem rządzą: źródło światła, światło odbite od różnokolorowych powierzchni, kąt padania światła, struktura materiału, jego powierzchnia, właściwości refleksyjne materiału, pyły i inne drobne struktury osiadłe na materiale. Nim światło dotrze do matrycy ma do pokonania po drodze soczewki, które dla uproszczenia zakładamy na chwilę, że nie modyfikują aż tak bardzo wpadających promieni, nie dodają żadnego zafarbu. Później jest jeszcze matryca i cały proces rejestracji, na który wpływ mają automatyka aparatu, algorytm przetwarzania i sposób kodowania kolorów. Jak dodamy do tego postproces aparatu (zapis do JPEG) lub użytkownika (programy zewnętrzne), to odtworzenie oryginalnego koloru jest bardziej artystyczną interpretacją niż powtarzalnym i jednoznacznym procesem (może poza ściśle kontrolowanymi warunkami oświetleniowymi).


Autor piątej propozycji sugeruje, że chciał zmienić lokalny balans bieli i spróbować symulować oświetlenie słońcem tego stada. Może wyszło to przypadkiem, ale to ciekawa propozycja w popRAWce. Sam zlikwidowałbym nieco przejaskrawienie na grzbietach zwierząt. Dodał kontrast, ale tylko w zakresie tego stada, by podnieść wrażenie padających promieni słonecznych.

Uprzedzając, w zestawieniu nie ma mojego zdjęcia.

And.N
6.10.16, 13:17
...Autor piątej propozycji sugeruje, że chciał zmienić lokalny balans bieli i spróbować symulować oświetlenie słońcem tego stada. Może wyszło to przypadkiem, ale to ciekawa propozycja w popRAWce.
Tu się w sumie zgadzam.

Saboor
11.10.16, 11:27
Od przyszłej edycji będzie zmiana: 7/7 siedem dni na oddanie pracy i siedem dni na głosowanie.
Dwa tygodnie to strata czasu, Zgadzacie się Panowie PopRAWkowicze?

A56
11.10.16, 11:47
Od przyszłej edycji będzie zmiana: 7/7 siedem dni na oddanie pracy i siedem dni na głosowanie.
Dwa tygodnie to strata czasu, Zgadzacie się Panowie PopRAWkowicze?

Bardzo dobry pomysł.

And.N
11.10.16, 12:30
Od przyszłej edycji będzie zmiana: 7/7 siedem dni na oddanie pracy i siedem dni na głosowanie.
Dwa tygodnie to strata czasu, Zgadzacie się Panowie PopRAWkowicze?
Bardzo dobra zmiana. Co prawda w najbliższej popRAWce, a może i dwu nie wezmę udziału. Nie wiem czy będę miał w ogóle dostęp do internetu, a na pewno nie do swojego komputera.

Saboor
11.10.16, 12:39
Bardzo dobra zmiana. Co prawda w najbliższej popRAWce, a może i dwu nie wezmę udziału. Nie wiem czy będę miał w ogóle dostęp do internetu, a na pewno nie do swojego komputera.
Mam nadzieję, że to chwilowe.

Krakman
11.10.16, 23:12
7/7... Zgadzam się. Przez siedem dni wstawiamy do konkursa a następne siedem dni głosujemy na moje zdjęcie. OK. Tak pasuje. :wink:

apz
12.10.16, 08:45
7/7... Zgadzam się. Przez siedem dni wstawiamy do konkursa a następne siedem dni głosujemy na moje zdjęcie. OK. Tak pasuje. :wink:Złożyłeś już aplikację na prowadzącego?
Na dziś to przecież przywilej Saboora....

And.N
12.10.16, 11:47
Odnośnie zmian jeszcze. Może warto aby przy 10 pracach i więcej była możliwość głosowania na 3 prace. Podkreślam, możliwość, a nie obowiązek. Podoba mi się jedna, głosuję na jedną, podobają się dwie, głosuję na dwie, a max trzy. Tak już zresztą bywało w popRAWce (https://forum.olympusclub.pl/threads/92427-Wyniki-popRAWka-4-2014). Przy ankiecie do głosowania byłby dopisek wybieramy maksymalnie 3 prace. To oczywiście do przedyskutowania.
Można by się zastanowić także nad zwiększeniem rozmiaru nadsyłanych prac z 1024 na 1200 pix. w poziomie. (po zmianach na forum spokojnie się mieści taki rozmiar bez jakiegoś przeskalowania). Jeśli zdjęcie byłoby w orientacji pionowej to raczej 1024 pix to max. rozmiar. To także luźna uwaga do rozpatrzenia.

Edit.
Możliwość głosowania na ilość prac można by też zróżnicować. Przykładowo do 5 prac wybieramy jedną, gdy jest od 6 do 9 prac, mógłby być wybór w głosowaniu na max. 2 prace. Od 10 do 19 wybór na 3 prace. Gdyby wpłynęło 20 i więcej prac można by głosować na max. 5 prac. Ta decyzja zależałaby oczywiście od prowadzącego zabawę.

Saboor
12.10.16, 12:37
Odnośnie zmian jeszcze. Może warto aby przy 10 pracach i więcej była możliwość głosowania na 3 prace. Podkreślam, możliwość, a nie obowiązek. Podoba mi się jedna, głosuję na jedną, podobają się dwie, głosuję na dwie, a max trzy. Tak już zresztą bywało w popRAWce (https://forum.olympusclub.pl/threads/92427-Wyniki-popRAWka-4-2014). Przy ankiecie do głosowania byłby dopisek wybieramy maksymalnie 3 prace. To oczywiście do przedyskutowania.
Pomysł b.dobry, jeżeli będzie więcej niż trzy prace.

Można by się zastanowić także nad zwiększeniem rozmiaru nadsyłanych prac z 1024 na 1200 pix. w poziomie. (po zmianach na forum spokojnie się mieści taki rozmiar bez jakiegoś przeskalowania). Jeśli zdjęcie byłoby w orientacji pionowej to raczej 1024 pix to max. rozmiar. To także luźna uwaga do rozpatrzenia.
A tu nie ma się co zastanawiać - trzeba wprowadzić.

And.N
12.10.16, 13:02
Pomysł b.dobry, jeżeli będzie więcej niż trzy prace.
To jakby oczywiste:)
Poniżej edytowałem i podałem przykładowo możliwość wyboru ilości prac w głosowaniu, zależnie od tego ile ich wpłynie:

...Możliwość głosowania na ilość prac można by też zróżnicować. Przykładowo do 5 prac wybieramy jedną, gdy jest od 6 do 9 prac, mógłby być wybór w głosowaniu na max. 2 prace. Od 10 do 19 wybór na 3 prace. Gdyby wpłynęło 20 i więcej prac można by głosować na max. 5 prac. Ta decyzja zależałaby oczywiście od prowadzącego zabawę.
a co o tym sądzą uczestnicy zabawy ?

A56
12.10.16, 15:01
a co o tym sądzą uczestnicy zabawy ?

Mam pewne doświadczenie w tej sprawie. Podzielę się moimi uwagami.
Kiedy głosowano na trzy prace to bardzo często dochodziło do remisu.
Zmieniliśmy zasady: Pierwsza praca (ta która się najwięcej podobała) otrzymywała 3 punkty, druga 2, trzecia 1, a następnie zliczaliśmy punkty to do remisów dochodziło dużo rzadziej.

And.N
12.10.16, 15:19
Mam pewne doświadczenie w tej sprawie. Podzielę się moimi uwagami.
Kiedy głosowano na trzy prace to bardzo często dochodziło do remisu.
Nadmienię tylko, że to nie miałby być obowiązek (głosowania na 3 prace), a jedynie możliwość i na pewno każdy by nie głosował na 3 prace. W popRAWce 5/2016 (https://forum.olympusclub.pl/threads/105923-popRAWka-5-2016) głosowano na jedną pracę i doszło do remisu. W popRAWce 4/2014 (https://forum.olympusclub.pl/threads/92427-Wyniki-popRAWka-4-2014) głosowano na 3 prace i do remisu nie doszło. Chyba nie ma tu reguły...


Zmieniliśmy zasady: Pierwsza praca (ta która się najwięcej podobała) otrzymywała 3 punkty, druga 2, trzecia 1, a następnie zliczaliśmy punkty to do remisów dochodziło dużo rzadziej.
Przyznam nie bardzo rozumiem te zasady... "ta która się najwięcej podobała" - czyli ta co otrzymała najwięcej głosów w ankiecie ?, a w jakim celu te punkty ?

Saboor
12.10.16, 15:25
Przyznam nie bardzo rozumiem te zasady... "ta która się najwięcej podobała" - czyli ta co otrzymała najwięcej głosów w ankiecie ?, a w jakim celu te punkty ?
To chyba chodzi o opcję głosowania w ankiecie, zamiast po jednym punkcie; możliwość przyznania 3,2,1.
---
edit:
nie mamy narzędzia.

A56
12.10.16, 16:07
To chyba chodzi o opcję głosowania w ankiecie, zamiast po jednym punkcie; możliwość przyznania 3,2,1.
---
edit:
nie mamy narzędzia.

Tak jak piszesz "zamiast po jednym punkcie; możliwość przyznania 3,2,1."

Tak też myślałem, że nie będzie takich możliwości

grizz
12.10.16, 16:09
Można to zrobić przez odpowiednie ustawienie forum. Tylko głosy trzeba będzie zaliczać ręcznie.

Ew. Poszukać można odpowiedniej wtyczki.

Saboor
12.10.16, 16:11
Można to zrobić przez odpowiednie ustawienie forum. Tylko głosy trzeba będzie zaliczać ręcznie.
to tyko dodatkowe zamieszanie.

Ew. Poszukać można odpowiedniej wtyczki.
O! To ma sens

Bodzip
12.10.16, 16:14
A wtyczki są za darmo ? :roll:

Saboor
12.10.16, 16:20
A wtyczki są za darmo ? :roll:
Jak mawiał Linda:"a co Cię to obchodzi, szpiegu...." :-D

Bodzip
12.10.16, 16:25
Jak mawiał Linda:"a co Cię to obchodzi, szpiegu...." :-D
Bo widzisz... mamy tylko jedną skórkę jasną i ciemną. Więc jak trzeba kupić, a właściciel ma ->


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://46.149.221.143/owncloud/index.php/apps/files_sharing/ajax/publicpreview.php?x=1346&y=790&a=true&file=P8070031px.jpg&t=536b001ac705dd34953fe9fe878b0061&scalingup=0)

w kieszeni ... :shock:

Saboor
12.10.16, 16:29
Bo widzisz... mamy tylko jedną skórkę jasną i ciemną. Więc jak trzeba kupić, a właściciel ma ->
#wąż
w kieszeni ... :shock:
To zrobimy sciepę narodową i kupimy bąbę atomową!
P.S.
nie poprawiać!!

Bodzip
12.10.16, 16:31
Wszystko jest ostatnio narodowe. Jeszcze bomby narodowej nie było :roll:

Saboor
12.10.16, 17:18
Wszystko jest ostatnio narodowe. Jeszcze bomby narodowej nie było :roll:
Państwowe były.

Saboor
15.10.16, 19:11
Zwycięzcą tej edycji został A56
Gratulacje!!!

Krakman
15.10.16, 19:39
Gratulacje!
Choć ja też byłem niezły.......:wink:

And.N
15.10.16, 19:45
Gratulacje dla zwycięzcy.


...Choć ja też byłem niezły.......:wink:
To ciekawym, która Twoja praca:wink::), tu zawsze muszę prosić prowadzącego aby opublikował pozostałych uczestników...

Krakman
15.10.16, 19:47
Gratulacje dla zwycięzcy.


To ciekawym, która Twoja praca:), tu zawsze muszę prosić prowadzącego aby opublikował pozostałych uczestników...
Nie wstydzę się ... Druga punktowo.

apz
15.10.16, 19:53
Nie wstydzę się ... Druga punktowo.

Gratuluję A56, Gratuluję pozostałym uczestnikom poprawki! Także Tobie Krakmanie!

And.N
15.10.16, 19:55
Nie wstydzę się ... Druga punktowo.
Gratuluję także, jak i wszystkim pozostałym autorom obróbek.
(a czego tu się wstydzić, nawet jakbym miał zero głosów to bym się nie wstydził)
Edit.
Niech się wstydzą Ci co nie wzięli udziału:wink:. Taki żarcik oczywiście:)

Rabbit
15.10.16, 20:27
Gratulacje dla zwycięzcy :)

edorka
15.10.16, 20:42
Gratulacje dla zwycięzcy :-)
A kto jest autorem 3 popRAWki?

And.N
16.10.16, 09:28
...A kto jest autorem 3 popRAWki?
Uważam, najlepiej by było, aby po zakończeniu głosowania, prowadzący wpisał w ankiecie zamiast: Saboor-001, Saboor-002,...itd. właściwe nicki autorów prac. Nie wątpię, że ma takie uprawnienia/możliwości. Fakt, wiąże się to z jakąś tam pracą i pochłoniętym czasem...

apz
16.10.16, 09:42
Uważam, najlepiej by było, aby po zakończeniu głosowania, prowadzący wpisał w ankiecie zamiast: Saboor-001, Saboor-002,...itd. właściwe nicki autorów prac. Nie wątpię, że ma takie uprawnienia/możliwości. Fakt, wiąże się to z jakąś tam pracą i pochłoniętym czasem...

Wiesz, kodowanie autorów wynika z troski o annimowość i obiektywnośc głosowania, nie chodzi tu o promocję Saboora, bo tej to akurat on niekoniecznie potrzebuje...

Ale jestem w stanie sobie wyobrazić sytuację gdzie poprawkę poprowadzi ktoś inny i wybierze podobny lub inny system kodowania. Ja w FM promuję kolejne miesiąe roku.... kalendarz...

And.N
16.10.16, 09:54
Wiesz, kodowanie autorów wynika z troski o annimowość i obiektywnośc głosowania, nie chodzi tu o promocję Saboora, bo tej to akurat on niekoniecznie potrzebuje...
Nie bardzo rozumiem, albo raczej Ty nie zrozumiałeś mojego wpisu.
Pisałem o ujawnieniu autorów prac po zakończonym głosowaniu i zamknięciu ankiety.

edorka
16.10.16, 10:00
No właśnie...w popRAWce nikt nie wie na czyją pracę głosuje ale po zakończonym głosowaniu fajnie byłoby się dowiedzieć czyja praca zdobyła mój głos. W konkursie FM nie ma kodowania... jest dostępny wątek zgłoszonych prac, gdzie dobrze widać, czyje zdjęcia biorą udział. A gdyby tak utajnić zgłaszane zdjęcia?

And.N
16.10.16, 10:13
No właśnie...w popRAWce nikt nie wie na czyją pracę głosuje ale po zakończonym głosowaniu fajnie byłoby się dowiedzieć czyja praca zdobyła mój głos. ...
Pisałem o tym na priv. do Saboora chyba z 5 razy, po zakończonych ostatnio popRAW-kach, że chciałbym wiedzieć na kogo głosowałem:), ale dalej bez zmian (w sensie, że trzeba się prosić o te info) w tym względzie:cry:.
PS.
Na konkurencyjnym forum w podobnej zabawie jest to fajnie rozwiązane. Po rozpoczęciu głosowania jest info iż po zakończeniu glosowania zostaną ujawnione nicki autorów prac. Jak ktoś sobie nie życzy ujawnienia wysyła taką informację na priv do prowadzącego i przy jego pracy pozostałby tylko Saboor - 00X. Dlaczego nie korzystać z dobrych rozwiązań ?

apz
16.10.16, 12:37
Pisałem o tym na priv. do Saboora chyba z 5 razy, po zakończonych ostatnio popRAW-kach, że chciałbym wiedzieć na kogo głosowałem:), ale dalej bez zmian (w sensie, że trzeba się prosić o te info) w tym względzie:cry:.
PS.
Na konkurencyjnym forum w podobnej zabawie jest to fajnie rozwiązane. Po rozpoczęciu głosowania jest info iż po zakończeniu glosowania zostaną ujawnione nicki autorów prac. Jak ktoś sobie nie życzy ujawnienia wysyła taką informację na priv do prowadzącego i przy jego pracy pozostałby tylko Saboor - 00X. Dlaczego nie korzystać z dobrych rozwiązań ?

Przyjąłem to jako propozycję do szybkiego wdrożenia. Jest logiczna. Można też przedytować podpisy pod zdjęciami, wprowadzając autorów.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Nie bardzo rozumiem, albo raczej Ty nie zrozumiałeś mojego wpisu.
Pisałem o ujawnieniu autorów prac po zakończonym głosowaniu i zamknięciu ankiety.


Sprawdziłem są możliwości edycji o której piszesz...
- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


No właśnie...w popRAWce nikt nie wie na czyją pracę głosuje ale po zakończonym głosowaniu fajnie byłoby się dowiedzieć czyja praca zdobyła mój głos. W konkursie FM nie ma kodowania... jest dostępny wątek zgłoszonych prac, gdzie dobrze widać, czyje zdjęcia biorą udział. A gdyby tak utajnić zgłaszane zdjęcia?

Schować wątek zgłoszeniowy? Musiałbym wycofać zgłoszone zdjęcia na miesiąc z forum. Z galerii, wątków.... Wydaje sie mi to zbędne. W końcu dla usera jak ja który przegląda codziennie forum autorzy większości zdjęć są oczywiści ze stylu, tematu, czasu publikacji innych prac.. I zakodowanie tego nie zmieni.

Saboor
16.10.16, 12:52
Pisałem o tym na priv. do Saboora chyba z 5 razy, po zakończonych ostatnio popRAW-kach, że chciałbym wiedzieć na kogo głosowałem:), ale dalej bez zmian (w sensie, że trzeba się prosić o te info) w tym względzie:cry:.
PS.
Na konkurencyjnym forum w podobnej zabawie jest to fajnie rozwiązane. Po rozpoczęciu głosowania jest info iż po zakończeniu glosowania zostaną ujawnione nicki autorów prac. Jak ktoś sobie nie życzy ujawnienia wysyła taką informację na priv do prowadzącego i przy jego pracy pozostałby tylko Saboor - 00X. Dlaczego nie korzystać z dobrych rozwiązań ?
Andrzeju, wprowadzaliśmy zmiany prawi po każdej Twojej sugestii, ta też jest fajna i dziękuję za pomysł.
Wiesz, że jak do mnie piszesz, nie pozostaje to bez odzewu.
Ja.

And.N
16.10.16, 13:01
Sprawdziłem są możliwości edycji o której piszesz...
No właśnie:), ileż to roboty w samej ankiecie, chociażby, wstawić nicki autorów po zakończeniu głosowania ?...5 min ?
Tak w ogóle to ja przyczyniłem się do tego (pośrednio), że autorzy prac są anonimowi w głosowaniu. Jak pamiętam ode mnie wyszła taka propozycja. Nie sądziłem natomiast, że mają pozostać już cały czas anonimowi..., ok. rozumiem, że będzie to rozpatrzone, czy wdrożone

Andrzeju, wprowadzaliśmy zmiany prawi po każdej Twojej sugestii, ta też jest fajna i dziękuję za pomysł.
Wiesz, że jak do mnie piszesz, nie pozostaje to bez odzewu.
Ja.
Wiem:) i dziękuję za to.
Wiesz też, że w tej sprawie kilka razy pisałem i myślałem, że to (ujawnienie wszystkich autorów prac, nie tylko zwycięzcy) będzie standardem.

Saboor
16.10.16, 13:07
Wiem:) i dziękuję za to.
Wiesz też, że w tej sprawie kilka razy pisałem i myślałem, że to (ujawnienie wszystkich autorów prac, nie tylko zwycięzcy) będzie standardem.
Zrobione.
Zdziwisz się ile to jeszcze zmian będzie. Mam nadzieję, że na dobre. :-)

And.N
16.10.16, 13:50
Zrobione.
Zdziwisz się ile to jeszcze zmian będzie. Mam nadzieję, że na dobre. :-)
Dzięki bardzo. Liczę też na to, że to rozwiązanie na stałe wejdzie i nie trzeba będzie przypominać:)
Też mam nadzieję, że inne zmiany w dobrym kierunku będą:)

A56
16.10.16, 14:23
Dziękuje wszystkim za gratulacje.

fret
16.10.16, 17:35
Gratulacje w pełni zasłużone :)

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

pasek na głównej ciągle zachęca do głosowania...

henry1
16.10.16, 18:45
A56 Gratulacje dla zwycięzcy !!! :mrgreen:
Chwała zwyciężonym ! :wink:

Ola_Olga
16.10.16, 19:36
Zdziwisz się ile to jeszcze zmian będzie. Mam nadzieję, że na dobre. :-)

Na pewno konkursy, które pilotujesz będą się kończyć w odpowiednim czasie:grin:

Saboor
16.10.16, 19:41
Na pewno konkursy, które pilotujesz będą się kończyć w odpowiednim czasie:grin:
Tak Pani! :-)
Ale i jest sporo nowatorskich rozwiązań, które z apz będziemy wprowadzać, powoli ale sumiennie.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


Gratulacje w pełni zasłużone :)
pasek na głównej ciągle zachęca do głosowania...
Jeszcze chwila...

Muminek
16.10.16, 20:15
A56, moje gratulacje!

Bodzip
16.10.16, 20:26
I ja także serdecznie gratuluję

hades
17.10.16, 02:30
Gratulacje A56 :).

Saboor
17.10.16, 11:39
Następna edycja ruszy, jak skończą się problemy z załącznikami. Niestety na to wpływu nie mamy, przepraszamy za usterki. ;-)

henry1
17.10.16, 19:34
Następna edycja ruszy, jak skończą się problemy z załącznikami. Niestety na to wpływu nie mamy, przepraszamy za usterki. ;-)

Skojarzyło mi się z poprzednim ustrojem i czarno-białą TV. :shock::mrgreen:

Saboor
17.10.16, 20:31
http://youtu.be/drblt_16G-U

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

:mrgreen:

Bodzip
18.10.16, 06:59
http://youtu.be/drblt_16G-U

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

:mrgreen:
Cosik rozmyte w rogach :roll:

Saboor
18.10.16, 12:58
Monitor "Rubin" źle kalibrowany. :mrgreen: