PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon P80



Don Pedro
10.04.08, 07:43
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7146 I co Panowie? Przedwczesnie zaczeliśmy grzebac like dslry? Konkurent do SP570 ze stajni Nikona już jest, zobaczymy kto nastepny.Pozdrawiam

grizz
10.04.08, 08:12
Ale to kompakcik:P

Daleko mu do zaawansowanych chybryd jakimis kiedyś były np minolty A1/A2

Warmik
10.04.08, 08:28
zmiana ogniskowej przy pomocy suwaka przy migawce... masakra, kiedyś miałem zomma 10x i trwało to wieczność,a co dopiero przy 18x

Don Pedro
10.04.08, 08:44
Ale to kompakcik:P

Daleko mu do zaawansowanych chybryd jakimis kiedyś były np minolty A1/A2 Jasne, że daleko, ale to grupa zupełnie inna, bo te Minolty fizycznie maja znacznie większe matryce. P80 to typowy amator dla potrzebujących szerokiego zakresu zooma za w miare niewielkie pieniadze, a takich nie brakuje skoro w ten segment systematycznie lokuja Panasonic, Fuji/ nie mylić z 9600, czy F100sf/,Canon, Olek, Kodak, Sony a nawet Casio czy kiedyś Samsung ze swoim PRO815Zapotrzebowanie na taki sprzęt istnieje, może nawet ma sie dobrze. Jakość zdjęć z tych "maszynek" jest wakacyjna, ale dla amatora imho nawet bdb.-wiem z autopsji, bo nie raz doświadczam zachwytów szwagra nad fotkami z Canona S3IS i innych znajomków majacych różne takie Fuji, Olki itd.

grizz
10.04.08, 08:47
No własnie, ale nazwa like-dslr, której użyłeś nie pasuje mi do tych modeli :P

zibi1303
10.04.08, 09:02
W tej kategorii Olek jest krok do przodu x18 już miał w poprzednim modelu.
A tak nawiasem to jest inna kategoria. to nie są likeDSLR aparaty, raczej megazoom bardziej pasuje. W tej nowej w sumie kategorii dąży sie aby uzyskać tanio lunetę z możliwością zrobienia fotki (w miarę ładnej)

Don Pedro
10.04.08, 09:22
grizz - tak mi już zostało, że za dpreview przypisuje takie aparaty do do like-dslr Na dpreview np. we specyfikacji SP570 w rubryce format piszą slr-like , ale np do modelu Canona S5IS przypisany jest format compakt! Brak pewnej konsekwencji w nazewnictwie jak widać występuje, ale przecież wiadomo o co chodzi.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1544&z=93 porównanie Sp570 i P80

epicure
10.04.08, 17:14
Powinni pisać "slr-wannabe" ;).

RadioErewan
10.04.08, 17:18
Nikon nie robi własnych małpek. Widać Sanyo zrobiło superzooma, a chłopaki się skusili.

Pozdrawiam