PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmazane fotki.



GoSciU
24.05.04, 16:44
Witam. Wiem ze pytanie jest dosc lamerskie chyba ale i tak je zadam. :) Jak pewnie juz kazdy zdazyl sie zorientowac mam aparat c-750. Moje pytanie dotyczy rozmazanych fotek. Ostatnio na weselu robilem bardzo duzo fotek. Duzo jest bardzo rozmazanych i nie widac twarzy itd. Sporo fotek robionych z lampa. Czy np. podczas tanca i jak sie ludzie ruszaja itp. to czy da sie wyeliminowac te rozmazania badz czy mozna to potem jakos skorygowac jakims programem ? Ma to cos wspolnego z migawka ? Bardzo bede wdzieczny za wszelkie porady itd. Pozdrawiam.

STES
24.05.04, 19:12
Chyba za dużo alkoholu :D

GoSciU
24.05.04, 19:20
hheeh... Nie no ale ja powaznie pytam :P (Alkohol nie wchodzi w gre) :P

wrocek
24.05.04, 19:35
Jeœli było za ciemno, to pewnie nie łapał ostroœci. Zdjęcia bez lampy miały też pewnie długi czas migawki, więc zdjęcia poruszajšcych się ludzi musiały wyjœć poruszone.
Programem graficznym raczej nic się nie da zrobić.

GoSciU
24.05.04, 19:41
w takim razie co mam na przyszlosc zrobic aby nie robily sie takowe zjawiska ? czy nie da sie temu zapobiec ?

Ewci@
24.05.04, 23:23
lampa , lampa i jeszcze raz lampa i jak najkrótszy czas migawki a przeslona - ustaw program Manual S aby aparat dostosowal przeslone do migawki. A na jakim programie robiles zdjecia? No i czy przy nacisnieciu spustu migawki do polowy zielona lampka zawsze swiecila na stale bo jesli migala ( brak ostrosci ) albo jesli znaczek lampy migal ( za ciemno ) no to zdjeica wychodza poruszone. no i korekcja balansu bieli aby ludzie nie wyszli na zdjeciach jak corki i synowie mlynarza :lol:

GoSciU
25.05.04, 10:59
Dziekuje uprzejmie :) ... za wskazowki :D