PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa Nikon do Olumpusa



adiiik
15.07.16, 10:06
Chciałbym zapytać o możliwość podłączenia lampy dedykowanej dla Nikona (konkretnie SB-910 oraz Nissin MF18) do Olympus OM-D E-M10 Mark II. Oczywiście w grę wchodzi tryb manualny bądź automatyki samej lampy.
Nie próbowałem jeszcze bo chciałbym zachować wszystkie moje sprzęty w stanie działającym ;) Z tego co widzę główny styk „błysku” jest w tym samym miejscu. Problem mogą stanowić dodatkowe styki dedykowane systemowi, ich ewentualne wyższe napięcia/natężenia. Nie wiem czy mogą one bezpiecznie się stykać, czy jednak poszukać jakiejś kostki izolującej wszystko oprócz tego głównego styku.

fret
15.07.16, 16:02
Coś mi się wydaje, że nowy właściciel forum zlecił komuś jego rozruszanie, nagły napływ niegłupich, a nawet ciekawych, pytań od nowych użytkowników robi wrażenie ;)

adiiik
15.07.16, 19:38
Hmm, ja tam jestem posiadaczem systemu micro 4/3 od niedawna i trafiłem tu z google. Ale dobrze zę moje pytanie jest ciekawe.

PS: W pierwszym poście zamiast MF18) miało być oczywiście bez minki: Nissin MF18

fret
16.07.16, 15:58
Pytanie bardzo dobre, ja mam dodatkowe: za co zamierzasz trzymać ten zestaw? :)

adiiik
16.07.16, 17:42
Haha, no tak, SB-910 jest sporo większa, może to wyglądać komicznie ;) Takiego zestawienia używałbym jednak bardzo okazjonalnie. Bardziej przydatną kwestią byłoby uruchomienie tego Nissina, to jest lampa macro z palnikiem w kształcie okręgu (nie diody led), tutaj jednostka sterująca jest już mniejsza. W sumie też przez gabaryty wolałbym nie dokładać dodatkowych kostek.

sepi19
16.07.16, 22:34
Wyzwalacz radiowy. Masz manual i nic nie "zjarasz".

adiiik
16.07.16, 22:38
Przy lampie makro to niezbyt praktyczne.
No nic, poszukam kostki izolującej inne styki.

nightelf
23.07.16, 12:19
Nikona SB900 używam z E-M5 bez żadnej kostki izolującej i wszystko działa.

adiiik
24.07.16, 08:56
Dzięki za odpowiedź. Chociaż w międzyczasie wyczytałem coś że E-M5 mk II ma wprowadzone jakieś modyfikacje w stopce, i jednym stykiem przesyłany jest prąd o większym napięciu, co może zaszkodzić lampie. Tylko nigdzie nie znalazłem szczegółów, nie wiem też czy em-10 mk II też tak ma.

easy_rider
24.07.16, 09:14
...nie wiem też czy em-10 mk II też tak ma.Też tak ma...

adiiik
24.07.16, 09:16
Dzięki, dobrze że jednak nie podłączyłem. Czyli jednak kostka się przyda. To w zasadzie chyba wszystko w temacie.