PDA

Zobacz pełną wersję : Radiowe wyzwalanie lampy błyskowej Nissin i40 w trybie HSS



Adam123
25.06.16, 23:03
Witam
Mam mały problem. Posiadam OMD EM10, lampkę Nissin i40 ora wyzwalacz radiowy Hahnel Captur. Wszystko działa super poza jednym. Chciałbym radiowo wyzwalać tę lampkę w trybie HSS (krótkie czasy naświetlania). Kiedy mam lampkę założoną na gorącą stopkę aparatu to HSS działa. A przez wyzwalacz Hahnel Captur niestety nie.
Czy ktoś może używa podobnego zestawu. Albo może tego wyzwalacza?

Matick7
25.06.16, 23:51
A te wyzwalacze obsługują HSS ? , bo producent nie chwali się, żeby posiadał ten tryb w tym co znalazłem.

Adam123
26.06.16, 08:27
No właśnie też nie mogę znaleźć tej informacji nigdzie... Może ktoś inny coś wie?
A jakie inne wyzwalacze obsługują HSS oraz ten aparat z lampką Nissin i40?

MarKoz
13.03.17, 17:12
Witam mam pytanie odnosnie lampy nissin i40 wydaje mi sie ze mam z nia problem , chyba ze sie przegrzała chwilowo tzn podczas focenia nagle zaczely migac te diody paseczki kolo pokreteł roznie raz pojedynoczo w nastawie M a poźniej w drugim pokretle na wybor mocy czy ktos mial cos podobnego i to w ustawieniach M czy A razem i osobno jak widac na filmiku czy tak ma być czy ktos tak mial podczas dluzszego focenia i jak dam zmiane na HSS i co ciekawe dzieje sie tak za kazdym razem przy obiektywie 45 mm 1.8 czy spacer zomm 14-150 II nie wystepuje dziwne czy to ma jakas roznice jaki obiektyw , nawet w pewnym momencie po sciagnieciu lampy z sanek dalej to samo i nawet nie dalo sie je wylaczyc tylko pomoglo wyciagniecie baterii
link do filmiku : https://www.youtube.com/watch?v=v703_Fj19-0&feature=youtu.be