PDA

Zobacz pełną wersję : Kodak ulepsza negatywy Professional Portra



suchar
25.03.08, 23:52
A oto i całe info http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7085 Ja na tym materiale jeszcze nigdy nie robiłem, z resztą pierwszy negatyw kolorowy jaki zrobiłem na OM-kach (wcześniej były tylko slajdy) właśnie został wywołany i czekam na odbitki :) Zrobiłem Fuji Realę 100.

Smerf Maruda
25.03.08, 23:56
VC potrafi być beznadziejna, jeśli chodzi o kolory skóry. NC za to, zgadzam się, rewelacja.

kapir
25.03.08, 23:59
A oto i całe info http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7085 Ja na tym materiale jeszcze nigdy nie robiłem, z resztą pierwszy negatyw kolorowy jaki zrobiłem na OM-kach (wcześniej były tylko slajdy) właśnie został wywołany i czekam na odbitki :) Zrobiłem Fuji Realę 100.

Ciekaw jestem tych negatywów. Reala mimo, że bardzo chwalona mi nie wychodzi :(. Laby do których ją daję do wywołania robią z niej straszną sieczkę. Wyłazi dość duże ziarno i paskudnie się ją później skanuje :( Okazuje się (dziwna sprawa), że najlepsze efekty pod skaner uzyskiwałem z fuji superii XTRa 400 @ 320. Szumu prawie nie było i zdjęcia miały ładne tony.

Smerf Maruda
26.03.08, 00:26
Ciekaw jestem tych negatywów. Reala mimo, że bardzo chwalona mi nie wychodzi :(. Laby do których ją daję do wywołania robią z niej straszną sieczkę. Wyłazi dość duże ziarno i paskudnie się ją później skanuje :(

Wina labów, serio mówię. Jeśliś z W-wy - oddawaj do Wilabu, oni najlepiej obrabiają negatywy.

kapir
26.03.08, 00:55
Ciekaw jestem tych negatywów. Reala mimo, że bardzo chwalona mi nie wychodzi :(. Laby do których ją daję do wywołania robią z niej straszną sieczkę. Wyłazi dość duże ziarno i paskudnie się ją później skanuje :(

Wina labów, serio mówię. Jeśliś z W-wy - oddawaj do Wilabu, oni najlepiej obrabiają negatywy.

Tak myślałem. Niestety mieszkam na głębokiej prowincji świętokrzyskiej, więc zdany jestem na lokalnych laboludków. Może spróbuję kiedyś wysyłkowo - ciekaw jestem różnicy :D

Smerf Maruda
26.03.08, 07:03
Tak myślałem. Niestety mieszkam na głębokiej prowincji świętokrzyskiej, więc zdany jestem na lokalnych laboludków. Może spróbuję kiedyś wysyłkowo - ciekaw jestem różnicy :D

Albo, tak mi przyszło do głowy, może niedoświetliłeś? Ziarno, źle oddane barwy to typowe objawy niedoświetlenia.

kapir
26.03.08, 08:37
Albo, tak mi przyszło do głowy, może niedoświetliłeś? Ziarno, źle oddane barwy to typowe objawy niedoświetlenia.

Też bym tak pomyślał, gdyby nie to, że real zrobiłem kilka i tylko z nimi miałem problemy. Z innymi (w tym diapozytywy) było wszystko ok.