PDA

Zobacz pełną wersję : Czarny czy srebrny?



elfior
9.06.16, 22:06
Zamierzam kupić OMD em5 mark II, do tego grip. I tu mam problem w wersji mark I, przy srebrnej puszce miałem grip i jakoś wszystko mi pasowało min. dlatego, że pokrętło w gripie było takie same jak w puszce. W nowej wersji pokrętło przy gripie jest czarne a w puszce są srebrne.. Jakoś tak..sam nie wiem. A jak jest u Was? Brać czarną czy srebrną puche?

szamaniec
9.06.16, 22:09
Zamierzam kupić OMD em5 mark II, do tego grip. I tu mam problem w wersji mark I, przy srebrnej puszce miałem grip i jakoś wszystko mi pasowało min. dlatego, że pokrętło w gripie było takie same jak w puszce. W nowej wersji pokrętło przy gripie jest czarne a w puszce są srebrne.. Jakoś tak..sam nie wiem. A jak jest u Was? Brać czarną czy srebrną puche?

Srebrne mają szybszy i dokładniejszy af :)

elfior
9.06.16, 22:13
Srebrne mają szybszy i dokładniejszy af :)
Tja..a świstak siedzi i zawija... kurcze, co zrobię, że jestem estetą(tak wiem, trudne słowo i nie dla każdego zrozumiałe ) i zwracam uwagę na takie pierdoły

szamaniec
9.06.16, 22:21
Tja..a świstak siedzi i zawija... kurcze, co zrobię, że jestem estetą(tak wiem, trudne słowo i nie dla każdego zrozumiałe ) i zwracam uwagę na takie pierdoły

Żaden świstak: dawno dawno temu czytałem test jakiegoś OMD - na Optyczne.pl af był wolny i niedokładny, na telepolis.pl szybki i precyzyjny. Pomyślałem wtedy że różnica na pewno wynika z kolorów aparatu :)

apz
9.06.16, 22:24
Zamierzam kupić OMD em5 mark II, do tego grip. I tu mam problem w wersji mark I, przy srebrnej puszce miałem grip i jakoś wszystko mi pasowało min. dlatego, że pokrętło w gripie było takie same jak w puszce. W nowej wersji pokrętło przy gripie jest czarne a w puszce są srebrne.. Jakoś tak..sam nie wiem. A jak jest u Was? Brać czarną czy srebrną puche?
Mam taki i taki kwestia przyzwyczajenia, poza tym ja używam aparatów do robienia zdjęć , gdy nie fotografuję przebywają w torbie fotograficznej więc o co chodzi?

DeWuTe
9.06.16, 22:27
Tja..a świstak siedzi i zawija... kurcze, co zrobię, że jestem estetą(tak wiem, trudne słowo i nie dla każdego zrozumiałe ) i zwracam uwagę na takie pierdoły

A to jest pomysł - zawinąć w sreberko i będzie ok.:mrgreen:

szamaniec
9.06.16, 22:37
Tja..a świstak siedzi i zawija... kurcze, co zrobię, że jestem estetą(tak wiem, trudne słowo i nie dla każdego zrozumiałe ) i zwracam uwagę na takie pierdoły

Rozumiem Cię, gdyby nie wygląd Sony a58 już dawno byłby mój, a tak rozważam OMD i nie wiem czy mi życia starczy.

alnico
9.06.16, 22:54
Srebrny, jak się wytrze farba, będziesz miał czarny :wink:

elfior
9.06.16, 22:59
No dobra chłopaki, poddaję się . Kupię taki i taki :)

alnico
9.06.16, 23:05
... kurcze, co zrobię, że jestem estetą(tak wiem, trudne słowo i nie dla każdego zrozumiałe ) i zwracam uwagę na takie pierdoły
to tak jak ja. Przeciągnąłem aparat po skałach, obiektyw zaliczyły przepaść, taraz wyglądają jak prawdziwy mężczyzna, któremu szramy na pysku i łapach tylko dodają uroku :wink:

gulasz
10.06.16, 00:18
mnie od początku zauroczył srebrny - i taki też kupiłam - nie żałuję https://forum.olympusclub.pl/images/smilies/icon_smile.gif
obiektywy za to wolÄ™ w wydaniu czarnym

fret
10.06.16, 01:00
mnie od początku zauroczył srebrny - i taki też kupiłam - nie żałuję :smile:
obiektywy za to wolÄ™ w wydaniu czarnym

Czyli klasyka z czasów manualnych :)

gulasz
10.06.16, 08:18
Czyli klasyka z czasów manualnych :)
dokładnie i chyba dlatego tak mi sie to spodobalo.

hades
10.06.16, 10:36
Żaden świstak: dawno dawno temu czytałem test jakiegoś OMD - na Optyczne.pl af był wolny i niedokładny, na telepolis.pl szybki i precyzyjny. Pomyślałem wtedy że różnica na pewno wynika z kolorów aparatu :)

Dowody mówią same za siebie. Z czym tu dyskutować. ;)



Brać czarną czy srebrną puche?

AnkietÄ™ zrobimy. ;)

elfior
10.06.16, 10:53
No to do dzieła ;)

hades
10.06.16, 11:48
ProszÄ™ bardzo. 7 dni chyba wystarczy na zebranie opinii w tej sprawie? ;)

elfior
10.06.16, 11:57
Super, dzięki

easy_rider
10.06.16, 12:47
Ja też polecam srebrny - sam taki mam, zarówno w wersji pierwszej jak i drugiej...



Rozumiem Cię, gdyby nie wygląd Sony a58 już dawno byłby mój, a tak rozważam OMD i nie wiem czy mi życia starczy.No, jeżeli jesteś już u schyłku życia to jednak czarny... będzie się lepiej w trumnie prezentować :mrgreen:

jkr
10.06.16, 12:53
Proszę bardzo. 7 dni chyba wystarczy na zebranie opinii w tej sprawie? ;)Powoli, niech się wszyscy wypowiedzą 😊. Ja brałbym czarny, ale ten kolor zbiera kurze, srebrny też zbiera, ale mniej widać. Jak nie zrobisz to będziesz zadowolony albo nie. Moja rada rzuć monetą, tylko żebyś ją znalazł.

Krakman
10.06.16, 13:54
Zagłosowałem na srebrny bo jak się zestarzeje (aparat:grin:) zawsze go można sprzedać w cenie złomu. :roll:

apz
10.06.16, 13:57
Domagam się głosowania w wersji trzeciej mam czarną i srebrną i nie widzę różnicy.

Matick7
10.06.16, 14:08
Polecam zabawę dla niezdecydowanych, wszystkie obiektywy stare i nowe, wszystkie kombinacje kolorystyczne (oprócz tytanowego : ( ), obiektywy, korpusy, przejściówki, gripy, osłony przeciwsłoneczne lampy itd...

http://www.four-thirds.org/en/special/matching.html

koronax
10.06.16, 14:18
Ja miałem w łapie srebrnego. Cudo. Czarnego nie widziałem co prawda. No ale ten srebrny to superowo wyglądał.

szamaniec
10.06.16, 14:20
Srebrny, bo przypomina mi OM 30.

Mike017
10.06.16, 18:34
Tylko srebrny ! , kiedyś ktoś powiedział że czarny kolor, to dla tych co nie mają pomysłu na życie, coś w tym jest, pomijam temat widocznego kurzu i odcisków.

szafir51
10.06.16, 19:53
Srebrny ładniejszy. Tylko tyle, bo zdjęcia robią takie same. I czarne obiektywy do srebrnego body faktycznie najlepiej mi się podobają wizualnie.

alnico
10.06.16, 20:57
I czarne obiektywy do srebrnego body faktycznie najlepiej mi siÄ™ podobajÄ… wizualnie.


obiektywy za to wolÄ™ w wydaniu czarnym
E tam, guzik prawda, zakładasz takiego 75/1.8 srebrnego oczywiście do srebrnego OMD i nawet Chińczycy kłaniają ci się do pasa - sprawdzone :lol:

gulasz
11.06.16, 02:10
E tam, guzik prawda, zakładasz takiego 75/1.8 srebrnego oczywiście do srebrnego OMD i nawet Chińczycy kłaniają ci się do pasa - sprawdzone :lol:
a nawet miałam takie cuś przypięte do mego srebrnego body ;)
wtedy to miałam w d.. jakiego koloru to 75 jest - ważne że mogłam na zlocie trochę nim popstrykać - niemniej jakbym kupowała i miała wybór to brałabym czarne ;)

hades
11.06.16, 11:16
Polecam zabawę dla niezdecydowanych, wszystkie obiektywy stare i nowe, wszystkie kombinacje kolorystyczne (oprócz tytanowego : ( ), obiektywy, korpusy, przejściówki, gripy, osłony przeciwsłoneczne lampy itd...

http://www.four-thirds.org/en/special/matching.html

Właśnie próbowałem odgrzebać z pamięci ten adres. Teraz zakup wersji kolorystycznej nie powinien być już problemem.

Przeglądając podlinkowaną stronę stwierdziłem, że srebrny E-M1 jakoś dziwnie wygląda.

petreq
11.06.16, 12:46
(...) kiedyś ktoś powiedział że czarny kolor, to dla tych co nie mają pomysłu na życie, coś w tym jest (...)
No tak, Henry Ford zdecydowanie nie miał pomysłu na życie. ;)

Mimo, że jestem człowiekiem "bez pomysłu na życie" ;) to w przypadku OM-D bardziej podoba mi się zestawienie czarnego ze srebrnym niż użycie samego czarnego. Inaczej jest w przypadku konkurencji. Dla przykładu X-E1 w wersji czarnej jest po prostu piękny. :)

alnico
11.06.16, 13:26
a nawet miałam takie cuś przypięte do mego srebrnego body ;)
wtedy to miałam w d.. jakiego koloru to 75 jest - ważne że mogłam na zlocie trochę nim popstrykać - niemniej jakbym kupowała i miała wybór to brałabym czarne ;)
Zasadniczo też wolę czarne obiektywy, 75-ka jest tu jednym z wyjątków. Generalnie kolor ma dla mnie minimalne znaczenie.

CzaRmaX
11.06.16, 14:40
Generalnie na upartego to możecie kupić sobie folię wylewaną o dodowlnym kolorze i strukturze i okleić aparat a nawet obiektyw ;) :D. Będzie z tym sporo roboty ale dla chcącego nić trudnego i ile możliwości :D

szafir51
11.06.16, 15:23
Generalnie na upartego to możecie kupić sobie folię wylewaną o dodowlnym kolorze i strukturze i okleić aparat a nawet obiektyw ;) :D. Będzie z tym sporo roboty ale dla chcącego nić trudnego i ile możliwości :D
A zdjęcia jak się poprawią :)

epicure
11.06.16, 15:42
Gdyby chodziło o E-M10 II byłaby jeszcze wersja z zieloną okleiną. Wtedy to już sytuacja by się skomplikował. A tak można rzucić monetą :)

nightelf
11.06.16, 16:08
Bierz srebrnego :wink:
Ostatnio moje E-M5 MKI wzięto za analoga :mrgreen:

CzaRmaX
11.06.16, 18:14
Szafir za oklejenie dostajesz +10 pkt. do witalności ;)

apz
11.06.16, 20:05
No tak, Henry Ford zdecydowanie nie miał pomysłu na życie. ;)

Mimo, że jestem człowiekiem "bez pomysłu na życie" ;) to w przypadku OM-D bardziej podoba mi się zestawienie czarnego ze srebrnym niż użycie samego czarnego. Inaczej jest w przypadku konkurencji. Dla przykładu X-E1 w wersji czarnej jest po prostu piękny. :)Chyba go nazbyt idealizujesz, aparat jak aparat.

MaciekMG
12.06.16, 02:28
Jak najbardziej czarne wszystko. Srebrny? Folia aluminiowa jest srebrna. No i w mikrofali strzela iskrami... :-(

szamaniec
12.06.16, 11:41
Jak mawia poeta - " czarne nie wyszczupla, czarne kradnie " :):)

Roberto73
14.06.16, 13:03
Jeśli chodzi o maluchy z micro to preferuję srebrne , pięknie się komponują z czarnymi wstawkami, takie właśnie retro. Natomiast dużych lustrzanek juz bym sobie takich nie kupił, tylko czarne

Krakman
15.06.16, 17:37
Jak najbardziej czarne wszystko. Srebrny? Folia aluminiowa jest srebrna. No i w mikrofali strzela iskrami... :-(
Folia aluminiowa nie jest srebrna tylko aluminiowa...:roll::wink:

szamaniec
15.06.16, 18:21
Folia aluminiowa nie jest srebrna tylko aluminiowa...:roll::wink:

To jest amelinium !!

elfior
18.06.16, 14:47
Dziękuję wszystkim za pomoc...Ta dam... kupiłem srebrny. Oby sd się dobrze sprawował :)

nightelf
19.06.16, 21:18
Dziękuję wszystkim za pomoc...Ta dam... kupiłem srebrny. Oby sd się dobrze sprawował :)
słuszny wybór :)

apz
19.06.16, 23:16
słuszny wybór :) Również popieram, ale czasami nie ma się wyboru a terminy naglą. Zresztą nie kolorem obudowy się zdjecie robi.