PDA

Zobacz pełną wersję : M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm problemy z ostroscia



anbyshop
29.05.16, 08:59
Witam, moj aparat Olympus E-M5 ostatnio intensywnie pracowal podczas Komunii i Bozego Ciala :) Jestem typowym amatorem,robiacym zdjecia dzieciom,zeby mialy pamiatke. Od pol roku jestem szczesliwym posiadaczem M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm 1:2.8 PRO ,moje body to E-M5

Podczas Komunii na zmiane uzywalam 12-40 mm z M.ZUIKO DIGITAL 45mm 1:1.8. W pewnym momencie po zmianie na 12-40 mm aparat zaczal szalec, poprostu przestal ostrzyc. Na powietrzu w dzien Bozego Ciala juz wogole mial duze problemy i wiekszosc zdjec wylodowala w koszu :(

Zalozylam dzisiaj 45mm 1:1.8 i aparat juz nie szaleje i ostrzy.Jak wracam do 12-40 mm nie robi tego :( Z tego wynika ze cos zroilam podczas zmainy obiektywu.Co moglam przestawic w 12-40 ze aparat szaleje ?

Gdzie w Warszawie mam jakis serwis, co mogliby mi pomoc i zobaczyc co sie dzieje? Niedlugo wakacje i nie chcialabym miec juz takich wpadek .

Sawa
29.05.16, 09:03
Pewnie pierścień ostrości przestawiony -widzisz skalę ostrzenia?

alnico
29.05.16, 09:04
Co moglam przestawic w 12-40 ...
pierścień przełączający ostrzenie manual/auto

anbyshop
29.05.16, 12:30
pierścień przełączający ostrzenie manual/auto


Bardzo Wam dziekuje za informacje! Musialam byc podczas Komunii zdenerwowana ,wydawalo mi sie ze sprawdzalam czy pierscien jest dobrze ustawiony a widocznie cigle go na manuala robilam:(

Teraz go poprawilam i ostrzy jak nalezy .Dziekuje!