PDA

Zobacz pełną wersję : Fotocela



krzys84
26.02.08, 09:16
Witam.
Chcialbym kupic sobie fotocele, i tu nasowa mi sie pytanie czy kazda bedzie pasowac do mojego aparatu (E-500), mam zamiar kupic lampe z parasolka i softboxem, niby w niej jest wyszwalanie bylskiem ale wydaje mi sie ze lepiej bedzie po kablu. co o tym myslicie

Rafał Czarny
26.02.08, 10:01
Po kablu nie będzie wygodnie, bo prędzej czy później zaplątasz się w niego i wywrócisz statyw. Jeśli będziesz wyzwalał wbudowaną lampą, to musisz kupić fotocelę, który ignoruje przedbłysk pomiarowy. O ile się nie mylę, to nie można go wyłączyć w wbudowanej lampie. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Tak czy siak kup taką fotocelę, która wyzwala się na pierwszy lub drugi błysk.

Karol
26.02.08, 10:10
Po kablu nie będzie wygodnie, bo prędzej czy później zaplątasz się w niego i wywrócisz statyw. Jeśli będziesz wyzwalał wbudowaną lampą, to musisz kupić fotocelę, który ignoruje przedbłysk pomiarowy. O ile się nie mylę, to nie można go wyłączyć w wbudowanej lampie. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

Tak czy siak kup taką fotocelę, która wyzwala się na pierwszy lub drugi błysk.

IMHO wystarczy "zwykła" fotocela - nie musi stosować tej droższej ignorującej przedbłysk pomiarowy pod warunkiem, że będzie korzystał z manualnego trybu pracy lampy a więc odpalał ją z ręcznie dobraną mocą (w E-500 zakres 1/4-1/64 mocy pełnego błysku)...

krzys84
26.02.08, 23:57
dzieki chlopaki za odpowiedz, mozecie mi jeszcze podpowiedziec jakiej firmy kupic, zeby nie kupic jakiego badziewia?? no i oczywiscie z drugiej strony nie wywalic za duzo kaski:)