PDA

Zobacz pełną wersję : Wyostrzanie na potrzeby neta



Mirek54
18.02.08, 14:18
Od orginalu do koncowego efektu.E510-obiektyw-krotki kit

Uzyte programy:Photo filtre studio,PS3(wielokrotnie),Neat Image.

Zmienilem tytul.

rocco
18.02.08, 14:32
Wyostrzanie do bulu na potrzeby neta
Co to znaczy "bulu"?

Mirek54
18.02.08, 14:42
Wyostrzanie do bulu na potrzeby neta
Co to znaczy "bulu"?
Tytul zmienilem,zebys nie pytal :mrgreen:

kowal73
18.02.08, 14:46
luka napisz jeszcze jakiego programu użyłeś i jakie parametry przyjąłeś w poszczególnych etapach obróbki zdjęć

kisi
18.02.08, 14:47
To wyostrzanie super efekt dało. Rozumiem ze poszczególne etapy robiłeś na zdjątku w oryginalnej rozdzielczości, pozniej pomniejszałeś na potrzeby netu, tak ?

ksb
18.02.08, 14:58
lucca: nie jestem debilkiem ale bardziej łopatologicnie traktuje PS.
Możesz mniej więcej napisać jak i co robiłaś no i w czym?

Mirek54
18.02.08, 15:22
lucca: nie jestem debilkiem ale bardziej łopatologicnie traktuje PS.
Możesz mniej więcej napisać jak i co robiłaś no i w czym?

Czy ja kogos kiedys tak traktowalem,chyba raczej nie.
Jakich programow uzylem to napisalem przeciez.Nad fotka siedzialem prawie godzine.Nie pomyslalem,zeby zapisac parametry poszczegolnych etapow,bo nigdy tego nie robie.Kazda fotka to indywidualne podejscie.
Pracowalem na pelnym rozmiarze i w formacie TIFF i tylko te znaczace etapy konwertorowalem do JPG i zapisywalem.Kazdy JPG byl byl pozniej pomniejszony bez wyostrzania do koncowego rozmiaru.Dopiero pozniej przed wstawieniem byl wyostrzany.Kilka razy odszumialem na poszczegolnych kolorach-mocno na niebieskim.Wyostrzanie krawedzi w PfotoFiltrze,za pomoca filtra gornoprzepustowego w PS-sie-kilkukrotnie z roznymi nakladkami.Nie patrzylem na cyferki tylko na efekt wizualny,czesto tez cofalem zmiany.Ostatnia fotka po pomniejszeni jest wyostrzona i podniesiony jest kontrast lokalny.Skorzystalem tez z funkcji Swiatlo-Cien.
Nastepnym razem bede zapisywac-jak nie zapomne ;)

Pokazalem to,zeby tak nie ganic kita ,bo tak naprawde do amatorskich fotek zupelnie wystarcza.

rocco
18.02.08, 16:05
Faktycznie, robi to dobre wrażenie.
Ostatnie jest już bardzo ostre a jednak niczym nie razi, praktycznie nie widzę artefaktów czy otoczek.
Fakt, do kazdej fotki pochodzi się troche inaczej niemniej trochę szkoda, że nie zapisałes parametrów tej pracy.
Przydałaby się jako przykład.

salvadhor
18.02.08, 16:22
Efekt fajny. Pomachałem sobie w Gimpie suwaczkami na oryginalnej fotce, próbując odtworzyć (ale też nie powtórzyć dokładnie) efekt pracy nad tym zdjęciem - niestety, ten pierwszy jpg nie nadaje się do takiej obróbki - usuwanie szumów jeszcze, jeszcze, ale jak przyszło do ostrzenia, to nieciekawie. (wtyczki GREYCstoration, Smart Redux, HDR tone mapping).

Mirek54
19.02.08, 01:14
No dobra :mrgreen: Teraz cos dla katujacych CS3 .Trzy metody wyostrzania w formie ATN.
Pluginek jest zrobiony w formie akcji dzialajacej automatycznie,jednak mozna rozwinac menu i samemu kontrolowac ustawienia suwakow.W automacie suwaki sa ustawione na minimalny efekt,zeby nie przesolic.Po umieszczeniu plika przy otworzonej fotce klikamy na ikonke "play"Akcion i otworzy nam sie okno.W okienku wybieramy jedna z trzech metod.Wciskamy "play" lub rozwijamy i suwaki ustawiamy recznie,wciskajac OK i tak do konca.Poszczegolne okna beda nam sie po koleji otwierac.Pochwalcie sie efektami.

dawid_
20.02.08, 13:19
nie działa mi filtr w CS2 :|