PDA

Zobacz pełną wersję : Fabryczne mocowanie Nikon + dodatkowe śrubki na m42 ?



dog_master
13.02.08, 17:28
Aaa! Pomocy! ;)

Słuchajcie, dorwałam właśnie kolesia, który może mi sprzedać Pelengusia-Fiszusia ;) [Peleng 8mm f/3.5], tylko, że ma on mocowanie fabryczne pod Nikona z możliwością m42...:

POSIADA FABRYCZNY MONTAŻ NA CANONA [edit: tu bedzie nikon ;] ale mial tez i takie ;]] , ORAZ DODATKOWY NA M-42 / 3 ŚRUBKI I ZAŁOŻONY /

w komplecie jest M-42 i Nikon / można samemu wymienić /
Co Wy o tym myślicie? Czy da radę zrobić taki zestaw: E330 -> przelotka z Lublina na m42 -> Peleng? Wiem, zapytałam o to sprzedawcę, ale... Niestety, nie ufam ludziom, którzy chcą coś sprzedać ;) Po prostu. A Wy na pewno wiecie lepiej. :)

Mirek54
13.02.08, 18:05
A nie mozesz dokupic adapter z Nikona na Twoj system :?:

dog_master
13.02.08, 18:49
Nie wiem, czy taka opcja bedzie po prostu dzialala :) Ja tam sie nie znam, nie wiem, moze nie bedzie ostrzyl na nieskonczonosc czy cos w tym stylu...

Czy 4/3 -> Nikon bedzie dobra ta...?
http://www.foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=produkt&nr=12
To 150zl :/

Ale czy to bedzie dzialalo?

festin
13.02.08, 18:54
Mi działa :-)
chodź zdejmowanie adaptera z obiektywu nie jest zbyt łatwe - ale jak masz jeden obiektyw to po prostu dokupujesz jeszcze dekielek 4/3 i i adaptera nie zdejmujesz ;-)

dog_master
13.02.08, 19:02
Festin, jaką masz "konfiguracje"? ;) body->przejsciowka jakas inna niz m42 -> obiektyw? :)

Glownie o to ostrzenie na nieskonczonosc mi chodzi, bo na tym bede jechac ;]

Mam manuala m42 i taka wlasnie przelotke [4/3->M42] i tez jej nie zdejmuje, bo i po co ;) Tylko zeby to cale kombinowanie dzialalo... ;]

festin
13.02.08, 19:26
Festin, jaką masz "konfiguracje"? ;) body->przejsciowka jakas inna niz m42 -> obiektyw? :)


dokładnie e-510 -> przejściówka na bagnet Nikona -> Nikkor 50 1:1.2


Glownie o to ostrzenie na nieskonczonosc mi chodzi, bo na tym bede jechac ;]

Z tego co jestem w stanie stwierdzić to ostrzy na nieskończoność, a przynajmniej na obiekty odległe o jakiś kilometr :-)



Mam manuala m42 i taka wlasnie przelotke [4/3->M42] i tez jej nie zdejmuje, bo i po co ;) Tylko zeby to cale kombinowanie dzialalo... ;]

mi właśnie kombinacja z m42 nie do końca chce działać - mam Pentacona 4/300 i on dla odmiany kończy ostrzenie na jakiś 300 m :-(

dog_master
13.02.08, 19:47
Dziekuje :* Chyba tyle chcialam wiedziec ;)