PDA

Zobacz pełną wersję : Wyniki popRAWka 3/2016



Saboor
13.03.16, 13:31
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/04/logopopRAWki-1.png
źródło (http://www.infbase.net/popRAWka/logopopRAWki.png)
popRAWka 3/2016
<--klasyka-->
to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%

Szafir51: Gratuluję Zwycięstwa!!

172352

W tej edycji obrabialiście fotę, której autorem jest andtor2, zwycięzca poprzedniej popRAWki:

169254

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=1008&vote=2&varZoom=OFF&varScale=0'
||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1008)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Saboor
13.03.16, 19:30
Już dwie prace są, ależ macie Panowie tempo!

Saboor
14.03.16, 12:25
Cztery są

tropic
14.03.16, 15:17
A co to za format ?? Otworzyć go nie sposób w OV !!

jck
14.03.16, 15:23
A co to za format ?? Otworzyć go nie sposób w OV !!
Ty to masz poczucie humoru!

And.N
14.03.16, 15:29
A co to za format ?? Otworzyć go nie sposób w OV !!
To RAW z panasonika G1 z rozszerzeniem .RW2, program OV3 go nie otworzy. Podobnie zresztą jak i nie otworzy RAW-a żadnej innej marki aparatu oprócz Olympusa.
Możesz np. otworzyć programem RawTherapee. Były też (może jeszcze są) dostępne darmowe wersje programów jak np.: DxO Optics Pro 8 ; Capture One Express 7 ; Zoner Photo Studio ; Helicon Filter 5 , które też bez problemu otwierają tego RAW-a.

tropic
14.03.16, 15:48
Ty to masz poczucie humoru!


To RAW z panasonika G1 z rozszerzeniem .RW2, program OV3 go nie otworzy. Podobnie zresztą jak i nie otworzy RAW-a żadnej innej marki aparatu oprócz Olympusa.
Możesz np. otworzyć programem RawTherapee. Były też (może jeszcze są) dostępne darmowe wersje programów jak np.: DxO Optics Pro 8 ; Capture One Express 7 ; Zoner Photo Studio ; Helicon Filter 5 , które też bez problemu otwierają tego RAW-a.
To beze mnie...pass :???::cry:

And.N
14.03.16, 15:55
To beze mnie...pass :???::cry:
Szkoda, używasz tylko jednego programu...? Np. w popRAWce 6/2015 był plik RAW z aparatu Sony.

tropic
14.03.16, 16:50
Szkoda, używasz tylko jednego programu...? Np. w popRAWce 6/2015 był plik RAW z aparatu Sony.
Miałem kiedyś darmowego PhaseOne...ale przez głupotę usunąłem

szafir51
14.03.16, 22:09
łobecny!

Saboor
14.03.16, 22:50
Sześć prac!

Saboor
15.03.16, 22:03
Osiem!

Dziadek
20.03.16, 15:20
Osiem!

Dodaj jeszcze jedną :)

Saboor
20.03.16, 18:54
Dodaj jeszcze jedną :)
Ba! Nawet dwie, już dziesięć!

Rabbit
20.03.16, 21:29
konkurencja rośnie :)

Saboor
21.03.16, 17:00
konkurencja rośnie :)
Ano... już jedenaście!

west73
1.04.16, 00:16
sprawdzę się czy jeszcze potrafię :)

Saboor
1.04.16, 13:00
sprawdzę się czy jeszcze potrafię :)



To jak z jazdą na rowerze: raz spróbujesz i... D00pa boli :D dasz radę w zatrzaskach i bez siodła.

And.N
3.04.16, 19:11
Przyznam jestem ciekawy prac. Termin nadsyłania upłynął. Zobaczymy dziś ?

hades
3.04.16, 20:29
Kurde, zapomniałem wysłać. Saboor, czekaj, już wysyłam.

ahutta
3.04.16, 21:04
A zasady?

jck
3.04.16, 21:09
A zasady?
Są z gumy!

petreq
3.04.16, 21:09
Zasady są po to, aby je łamać...

Saboor
3.04.16, 21:22
Kurde, zapomniałem wysłać. Saboor, czekaj, już wysyłam.
Jutro wieczorem wrzucam prace do galerii, dawaj póki co.

ahutta
3.04.16, 21:25
Czyli ten regulamin poprawki, to jest po ch....olerę? Za chwilę ktoś wyskoczy z hasłem, żeby dodać fotkę w trakcie głosowania. Litości panowie. Rozumiem, że się lubimy i w ogóle, ale oprócz tego trzeba się jeszcze szanować.

helmuth
3.04.16, 21:26
A zasady?A co to takiego?
Dzisiaj zasady ustala się ad hoc, jak wygodniej temu co ma prawo ustalać ;)

jck
3.04.16, 21:30
Czyli ten regulamin poprawki, to jest po ch....olerę? Za chwilę ktoś wyskoczy z hasłem, żeby dodać fotkę w trakcie głosowania. Litości panowie. Rozumiem, że się lubimy i w ogóle, ale oprócz tego trzeba się jeszcze szanować.
Bez przesadyzmów. To nie dobra zmiana, to empatia tylko.

hades
3.04.16, 21:41
Dobra, pokaże w takim razie zdjęcie poza konkursem. Saboor, nie dodawaj mojego. Termin przekroczony.

ahutta
3.04.16, 21:44
Dobra, pokaże w takim razie zdjęcie poza konkursem. Saboor, nie dodawaj mojego. Termin przekroczony.

Dzięki. Doceniam.

Krakman
3.04.16, 21:47
Czepiacie się... :grin:

apz
3.04.16, 21:53
Czepiacie się... :grin: Też się przychylam. Nadmiar formalizmu w błachych sprawach prowadzić może na manowce.

A56
3.04.16, 22:01
Dobra, pokaże w takim razie zdjęcie poza konkursem. Saboor, nie dodawaj mojego. Termin przekroczony.

Szkoda, że nie będziesz brał udziału. Im nas więcej tym większa konkurencja i satysfakcja dla zwycięzcy większa. Przecież to tylko zabawa i jeszcze Saboor nie pokazał fotografii abyś mógł się wzorować. Nie rozumiem po co się upierać, że już po terminie.
Saboor zamieści zdjęcia i wtedy już po ptokach.

hades
3.04.16, 22:07
Tzn. zdjęcie już poszło na e-mail do Saboora. Organizator niech decyduje.

Ola_Olga
3.04.16, 22:38
Też się przychylam. Nadmiar formalizmu w błachych sprawach prowadzić może na manowce.

Zgadzam się z Tobą w 100%. To jest zabawa jak napisał A56 i popRAWka a nie World Press Photo. Trochę luzu.

henry1
3.04.16, 23:54
A zasady?

Związki chemiczne o odczynie alkalicznym ??? :roll::mrgreen:

ahutta
4.04.16, 09:11
Cieszę się, że naprostowaliście mnie na to jak należy postrzegać forumowe zasady. Przyjąłem do wiadomości i nie będę więcej wychodził przed szereg. Proszę jeszcze o informację, kto ustala, które zasady i punkty regulaminów są sprawami błahymi i można na nie machnąć ręką, żebym w przyszłości na idiotę nie wychodził.

A56
4.04.16, 10:07
Cieszę się, że naprostowaliście mnie na to jak należy postrzegać forumowe zasady. Przyjąłem do wiadomości i nie będę więcej wychodził przed szereg. Proszę jeszcze o informację, kto ustala, które zasady i punkty regulaminów są sprawami błachymi i można na nie machnąć ręką, żebym w przyszłości na idiotę nie wychodził.

Kol. ahutta to jest forum fotograficzne. Tym trzeba się bawić. To ma sprawiać przyjemność. Myślę, że sam wiesz co jest do przyjęcia, a co nie.
Gdyby Saboor pokazał już zdjęcia a ktoś chciał by jeszcze swoje dołożyć, to by już był chwyt niedozwolony. A tak to nikomu nie dzieje się krzywda. Mamy tylko zysk z udziału jeszcze jednej osoby.
Co innego Konstytucja RP. Ale to temat na inne fora

hades
4.04.16, 10:41
Może nie podbijajmy sobie ciśnienia. Opinie są podzielone, decyduje prowadzący.

Saboor
4.04.16, 10:54
Dobra, pokaże w takim razie zdjęcie poza konkursem. Saboor, nie dodawaj mojego. Termin przekroczony.
Dodane, zawsze szedłem na rękę uczestnikom, tak DITL jak i popRAWki. Macie ten okres, że tak się czepiacie?
Arek, odpocznij bo zioniesz jak Ziaja. :mrgreen:

ahutta
4.04.16, 11:03
Macie ten okres, że tak się czepiacie?

Zawsze.


Arek, odpocznij bo zioniesz jak Ziaja. :mrgreen:

Swoje zdanie już wyraziłem. Nie wiem tylko czy powyższe to pod kryptoreklamę nie podpada.

szafir51
4.04.16, 11:21
spoko, mi też bliższe jest zdanie, że zasady są takie i takie, tego się trzymamy. Jak napisaliście - to jest zabawa - jak się nie zdążyło wysłać pracy to trudno, można w następnej edycji.
Ale przy niewielkiej frekwencji i raczej stałych uczestnikach zabawy lekkie odstępstwa nie robią mi problemu. Przed publikacją prac nic się nie stanie jak jakiś "gapowicz" dołączy do zabawy. Więcej uczestników, większa frajda.

Więc ja jestem "za ale przeciw". Każdy ma prawo do własnego zdania i cieszę się z tego, że ahutta otwarcie wyraził swoje - bo tego czasami na forum brakuje.

Saboor, dawaj te swoje prace ino migiem!

helmuth
4.04.16, 11:55
Moim zdaniem, całe to zamieszanie wynika z nieprecyzyjności zapisy regulaminu o terminie nadsyłania prac.

1. Po ukazaniu się pliku do pobrania w formacie RAW
uczestnik ma 7 dni na wysłanie swojej pracy na adres: popRAWkaOlyclub@gmail.com

W dniu ogłoszenia nowej edycji można sobie policzyć kiedy mija te 7 dni. W trakcie już z tym gorzej, bo trzeba się cofnąć, żeby policzyć.
Może za każdym razem, w poście rozpoczynającym edycję, powinna być konkretna data zakończenia nadsyłania?
Poza tym jest żółty pasek na stronie głównej forum
170583
Może tam warto byłoby tą datę podać? A może nawet dałoby się odliczać dni pozostałe do zakończenia nadsyłania prac?

And.N
4.04.16, 12:16
...Może za każdym razem, w poście rozpoczynającym edycję, powinna być konkretna data zakończenia nadsyłania?
Zazwyczaj wydaje mi się, ze jest i była. Tak jak w tej edycji - Prace oddajecie do 02.04.2016
Choć 7 dni na obróbkę i wysłanie, to moim zdaniem baaardzo dużo czasu dla zwykłej edycji popRAWkowej i mógłby taki termin obowiązywać.

helmuth
4.04.16, 12:42
Zazwyczaj wydaje mi się, ze jest i była. Tak jak w tej edycji - Prace oddajecie do 02.04.2016
Rzeczywiście! Wielki czerwony napis, pewnie dlatego nie zwróciłem uwagi :-P

szafir51
4.04.16, 13:01
Też uważam, że cykl PopRAWkowy powinien być znacznie krótszy

And.N
4.04.16, 15:10
Też uważam, że cykl PopRAWkowy powinien być znacznie krótszy
To jest nas dwóch:) 14 dni na głosowanie to też "przesada" mz., również 7 dni by wystarczyło w zupełności. Podejrzewam, że przez pierwsze 7 dni wpływa 90% wszystkich prac i podczas głosowania 90% wszystkich głosów. No ale może warto dla tych 10% przedłużać o tydzień. Nie mnie o tym decydować. W tej edycji nie brałem udziału, podobnie jak A56 gdy zamieszczał swojego RAW-a. Choć sądzę, że to też byłoby do ewentualnej dyskusji. Czy osoba zamieszczająca swojego RAW-a powinna/nie powinna, brać udziału w danej edycji ? i dlaczego ?...nie:)

szafir51
4.04.16, 15:17
Czy osoba zamieszczająca swojego RAW-a powinna/nie powinna, brać udziału w danej edycji ? i dlaczego ?...nie:)
Bo A56 ciągle wygrywał i wszystkim się to znudziło :P

And.N
4.04.16, 16:02
Bo A56 ciągle wygrywał i wszystkim się to znudziło :P
Jakiś argument to jest, nie powiem:):wink:. Choć tak poważniej mówiąc, dlaczego inna osoba miałaby nie obrobić danego RAW-a lepiej od jego autora? Nie widzę tu żadnych przeszkód. Autor miałby jedynie powiedzmy taką "przewagę", że wiedziałby (jeśli zapamiętał :) ) jak dana sceneria wyglądała w rzeczywistości. Czy to ("oddanie rzeczywistości" w obróbce) akurat miałoby duży wpływ na ocenę u głosujących ? Bardzo wątpię, a nawet jestem przekonany, że nie. Głosujący też nie wie jak w danej chwili było, a głosuje na daną wizję, która mu się podoba. Ale to tylko moje zdanie:)

A56
4.04.16, 19:17
Bo A56 ciągle wygrywał i wszystkim się to znudziło :P

Dziękuję za uznanie, ale nie za znudzenie :wink: A tak na poważnie.
Właściwie jestem za tym, żeby osoba wygrywająca też brała udział w następnej edycji. Jak walczyć to z najlepszymi. Jak uda się wygrać to satysfakcja większa. A tak zawsze zostaje pytanie, czy Ten co wygrał poprzednią edycję a teraz nie bierze udziału bo dostarczył zdjęcie nie zrobił by tego lepiej.
Ja rezygnowałem bo to mogło by wyglądać tak jak kol. szafir51 napisał : nudziło się. Ale jak nie ma przeciwwskazań to chętnie powalczę w każdej edycji.

Dziadek
4.04.16, 19:49
Adamie, nudno to moim zdaniem jest tam gdzie Ciebie nie ma!

And.N
4.04.16, 20:36
... Ale jak nie ma przeciwwskazań to chętnie powalczę w każdej edycji.
W regulaminie jak na razie nie ma, a co nie jest zabronione...:)

Saboor
5.04.16, 01:39
Zaczynamy głosowanie, szesnaście prac!

apz
5.04.16, 03:39
Zaczynamy głosowanie, szesnaście prac!Bardzo dobra frekwencja! Gratuluję współklubowiczom.

szafir51
5.04.16, 12:42
zagłosowano. Sporo bardzo podobnych prac i kilka odjechanych - jest z czego wybierać.

And.N
5.04.16, 15:23
Ciekawe interpretacje. Jeszcze się zastanowię nad oddaniem głosu, choć na wstępie faworyta swojego mam:)

henry1
5.04.16, 18:43
Ciekawe interpretacje. Jeszcze się zastanowię nad oddaniem głosu, choć na wstępie faworyta swojego mam:)

I nie jestem nim ja. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hades
5.04.16, 22:47
Do kiedy głosujemy?

Saboor
6.04.16, 11:40
Do kiedy głosujemy?
Do bólu! :-D
Ta ankiet zakończy się w 21-04-16 o 01:37

ahutta
6.04.16, 12:12
Ale na pewno będzie to o 01:37 ?

Saboor
6.04.16, 12:31
Ale na pewno będzie to o 01:37 ?
Na pewno, to podatki musisz płacić, reszta jest kwestią względną.

ahutta
6.04.16, 12:45
Na pewno, to podatki musisz płacić, reszta jest kwestią względną.
Ostanie doniesienia pokazują, że dotyczy to tylko mniej zamożnej części społeczeństwa :p

helmuth
6.04.16, 15:39
Na pewno, to podatki musisz płacić, reszta jest kwestią względną.Nie masz racji.
Na pewno to trzeba kiedyś umrzeć. Tylko to jest pewne :-P

Saboor
6.04.16, 18:00
Nie masz racji.
Na pewno to trzeba kiedyś umrzeć. Tylko to jest pewne :-P\
To jest ten ostatni pewnik z serii: urodziny, podatki, zgon. :-)
Poza tym, ja mam zawsze racjęn nawet jak o tym nie wiem! :-P

And.N
6.04.16, 18:08
\
To jest ten ostatni pewnik z serii: urodziny, podatki, zgon. :-)
Poza tym, ja mam zawsze racjęn nawet jak o tym nie wiem! :-P
Od podatków zawsze można się wymigać (zależy jeszcze oczywiście kto, "szary obywatel" może mieć tu większe trudności). Od zgonu nikt się nie wymiga.

helmuth
6.04.16, 19:03
Poza tym, ja mam zawsze racjęn nawet jak o tym nie wiem! :-PNo to jest jeszcze jeden pewnik :)
Ale dla mnie nieistotny. Dla mnie ważne co JA muszę a nie co jest pewne.
Muszę się załatwić (fizjologii nie oszukam) i muszę kiedyś umrzeć.
Resztę to ja co najwyżej powinienem. :-P

Krakman
6.04.16, 19:45
dałem cichy głosik...

hades
8.04.16, 11:56
Dodałem swój głos do puli.

And.N
21.04.16, 17:24
Czy nie powinny być już podane wyniki ? OK, co się odwlecze to...itd. :)
Ankieta zakończona to skrobnę słów kilka odnośnie kilku prac nie znając ich autorów. Chcę zaznaczyć, że to tylko mój "gust", a o tym nie dyskutujemy :) Na wstępie gratulacje dla zwycięzcy. Przyznam moim faworytem była praca nr1 i mój głos właśnie ta praca otrzymała. Tak mam mniej więcej obrobione to zdjęcie (odrobinę ciemniejsze tylko) i dlatego taki mój wybór. Praca nr2 (tak po całości) trochę za ciemno. W pracy nr15 za ciemno i na skraju budynków pojawiła się jakby poświata. W pracy nr3 trochę za jasne niebo. Taka niedoceniona moim zdaniem praca w głosowaniu to nr14. Fajnie było obejrzeć tyle wersji. Za dużo ich aby do każdej się odnieść :)

Saboor
21.04.16, 21:21
Jutro. Niestety czasu brak, za co przepraszam.

A56
21.04.16, 21:24
To ja też pogratuluję zwycięzcy. Mam nadzieję, że to nie moja praca.

Saboor
21.04.16, 21:45
Zwycięzcą został szafir51:

172358

Gratulacje!!

Bodzip
21.04.16, 22:00
Gratulacje :) "szafirowe szkło" :mrgreen:

szafir51
21.04.16, 23:08
dziękuję, dziękuję... przyznam, że się nie spodziewałem więc to dla mnie całkiem miłe zaskoczenie.

Teraz zgodnie z (eks)tradycją wypada napisać w jaki sposób obrobiłem to zacne zdjęcie :)
Zacznę trochę niestandardowo - zamiast analizować zdjęcie pod względem balansu bieli, kadrowania, cieni czy prześwietleń zacząłem od... zamknięcia oczu. Punktem wyjścia było wyobrażenie sobie tamtej sytuacji: ciepły, majowy wieczór, słońce zachodzi, od wody wieje lekka bryza. Kiedy już wyobraziłem sobie tą sytuację zacząłem jeździć suwaczkiem od balansu bieli w te i wewte aż obraz na ekranie komputera pokrył się z obrazem w głowie.
Użyłem filtrów gradacyjnych do przyciemnienia nieba i rozjaśnienia cieni drzew po lewej i prawej stronie zdjęcia, lekko zwiększyłem nasycenie koloru czerwonego i pomarańczowego, żeby niebo nabrało kolorytu z mojej wyobraźni. Na koniec kadrowanie - obciąłem kawałek prawej strony bo denerwował mnie fragment drzewa wciskający się bezczelnie w kadr. Jak niechciany kuzyn na imprezie rodzinnej, który zawsze pcha się przed obiektyw. Ciach go. I gotowe :)
jeszcze raz dziękuję wszystkim biorącym udział w zabawie.

apz
22.04.16, 07:23
dziękuję, dziękuję... przyznam, że się nie spodziewałem więc to dla mnie całkiem miłe zaskoczenie.

...

Gratuluję zwycięstwa w Miss Polonia tfu... PopRAWce, tym większa i niespodziewana Twa przyjemność ale przecież nie darmowa.
Wymagała odrobiny wysiłku, szczypty umiejętności, chwili zastanowienia. Tym większe gratulacje za zwycięstwo, w dodatku w licznej konkurencji.
AP.

helmuth
22.04.16, 14:21
... obciąłem kawałek prawej strony bo denerwował mnie fragment drzewa wciskający się bezczelnie w kadr.Wpadłem na ten sam pomysł.
Kiedy przyszło do wybierania, z tych które mi się podobały, wybrałem to z obciętym drzewem myśląc, że to moje. :-P
Dopiero po ogłoszeniu wyników porównałem z tym, które wysłałem. Nie żałuję wyboru.
Gratulacje :)

Krakman
22.04.16, 14:59
Gratuluję... Ja nie pmiętam na kogo głosowałem. Jak znam życie to pewnie na Saboora.

And.N
22.04.16, 15:30
Wpadłem na ten sam pomysł.
Kiedy przyszło do wybierania, z tych które mi się podobały, wybrałem to z obciętym drzewem myśląc, że to moje. :-P...
Jak dobrze zrozumiałem chciałeś głosować na swoją pracę ? Cóż, tak też można choć mi by taki pomysł nie przyszedł do głowy:) Nawet jakbym uważał, że moja wersja jest naj. to głosowałbym na najlepszą (mz.) z pozostałych lub ewentualnie nie głosował wcale (co raczej rzadko mi się zdarza lub chyba wcale)
PS.
Tak sądziłem, że standardem już się stało (bodajże po trzech ostatnich popRAW-kach), że pozostali autorzy prac też są wymieniani. Dalej nie wiem na czyją pracę zagłosowałem , mam tylko podejrzenia. Czy czegoś gdzieś ewentualnie nie zauważam i taka informacja była ?

helmuth
22.04.16, 15:40
Jak dobrze zrozumiałem chciałeś głosować na swoją pracę ? Rozumiem, że lubisz być pewny czego się czepiasz więc potwierdzam:

Kiedy przyszło do wybierania, (...), wybrałem (...) myśląc, że to moje.Wykropkowałem rzeczy nieistotne dla zrozumienia sensu. Jeśli jednak chciałbyś je poznać, możesz sobie przeczytać cały post ;)

Saboor
22.04.16, 15:50
Prace z tej edycji:
172456-172469-172468-172467-172466-172465-172464-172463-172462-172461-172460-172459-172458-172457-172470-

172471

Większość nicków znajduje się w nazwie zdjęcia, i tak powinno być jednak trzy osoby nie "podpisały" swoich prac.
OLY poprawka 03 4 to Dziadek
P1430344 to hades
P1430344-3 to witia