PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 12.03.2016



Saboor
11.03.16, 14:24
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2013/01/ditl-1.png
źródło (http://www.infbase.net/ditl/ditl.png)DITL 12.03.2016

---

Na zdjęciu pokazujesz jak spędziłeś dzień, którego tyczy się dana edycja DITL. Pokaż zdjęcie, które mówi o tym gdzie byłeś, co robiłeś, jak się czułeś. Może chcesz nam coś pokazać, czymś wzruszyć, zaciekawić? Może chcesz zwrócić na coś uwagę? Może po prostu pokaż nam zdjęcie ze spaceru. Różnorodność zdjęć jest mile widziana.
---
quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=1007&vote=2&varZoom=Off&varScale=0'
---
||Zobacz galerie dotychczasowych akcji DITL (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=525)||Zobacz galerię (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1007)||
---





Kolejna akcja DITL. Kto chciałby się sprawdzić w roli dokumentalisty? Kto ma ochotę, ma czas by fotografować tego dnia, niech po prostu zrobi zdjęcie i doda je do galerii DITL (zgodnie z opisem zamieszczonym w regulaminie). A wszystko w myśl tego co napisał swego czasu Rafrog, a co zostało przytoczone jako cytat powyżej.
Myślę, że bez kłopotu każdy znajdzie sobie coś szczególnego do sfotografowania w tym dniu.
Regulamin publikacji w galerii DITL:


Publikujemy zdjęcia wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane, przypominać będą o tym stosowne komunikaty.
Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:

w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia", wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji.
Foty nieopisane będą usuwane z powiadomieniem w wątku by nie było zaskoczenia, "że co się stało, przecież dodałem"


Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia.
wielkość zdjęcia to maksimum dłuższy bok 1024px
Saboor: do regulaminu, dodano podpunkt 4.c

Saboor
12.03.16, 14:42
Pusto!

koronax
12.03.16, 14:46
Pusto!

Już nie !
:mrgreen:

witia
12.03.16, 15:39
A jestem, a co :)
Pozdrówka.

tropic
12.03.16, 16:32
Obecny...

kon
12.03.16, 17:56
Wszyscy sie uganiaja.

lisiajamka1
12.03.16, 18:27
Jabajbaj :grin:

MaciekMG
12.03.16, 18:47
Też dziś coś dodałem. A do wyboru miałem gołębia na parapecie, dzierlatkę na polu u stóp pomnika, lub największy ponoć pomnik w Polsce. Cóż, trafiło na Jezusa.

rados
12.03.16, 19:10
Też się dołożyłem: kulinarnie :)

Rysiek_O
12.03.16, 20:33
Też się dołożyłem: kulinarnie :)

Dziękuję, ja już po obiedzie :-) Przy dzisiejszej pogodzie to tylko jakies eksperymenty foto można robić, więc dodałem taką jedną próbę. Czasem trudno w jednym zdjęciu zmieścić cały dzień...

KoValus
12.03.16, 21:40
Szału nie ma, ale coś tam dodałem:)

Pozdrowienia.

witwicky
12.03.16, 23:21
Obecny :)

wtw
13.03.16, 00:37
I ja się dołączam.

gulasz
13.03.16, 03:28
a ja dzisiaj tak do bani się czułam że nie ogarnęłam że to sobota i do DITLa trzeba fotę machnąć :(
także jedynie popodziwiam

Ola_Olga
13.03.16, 09:09
a ja dzisiaj tak do bani się czułam (...)

Bo za późno chodzisz spać..:wink:

Bodzip
13.03.16, 09:28
Też jestem - panoram z 4 szt. Ograniczona do 1024 buuuu :(

gulasz
13.03.16, 14:24
Bo za późno chodzisz spać..:wink:

to akurat wiem - ale nie w tym przypadku
wróciłam z rehabilitacji i piątkowego załatwiania dziwnych spraw w urzędach krakowskich mega padnięta (bo to jednak długa trasa jak dla mej nogi była)
zjadłam obiad położyłam się w łóżeczku z chęcią czytania - ale padłam o 17 snem mocno głębokim - spałam do 23
potem położyłam się ponownie koło 2 i spałam do 12 - więc cierpiałam ale na nadmiar snu niestety :(
ale już jest git :mrgreen:

Ola_Olga
13.03.16, 20:38
ale już jest git :mrgreen:

To najważniejsze :grin:

yac
13.03.16, 23:58
Nieobecny :|
Częściej mi teraz niestety pasuje niedziela..

BIKER
14.03.16, 00:18
Trochę jako spóxniony, wstawiam dziś...ogony.
Ale za to....swojskie z nostalgii:grin:

petreq
14.03.16, 00:19
Nieobecny :|
Częściej mi teraz niestety pasuje niedziela..
Słabo mnie wspieracie w temacie rozszerzenia DITLa o niedzielę... a Saboor nadal się zastanawia. ;)

yac
14.03.16, 00:24
To co, mamy wyjść na ulicę :shock:

petreq
14.03.16, 00:27
To co, mamy wyjść na ulicę :shock:
Jak będzie trzeba... ;)

apz
14.03.16, 01:02
Słabo mnie wspieracie w temacie rozszerzenia DITLa o niedzielę... a Saboor nadal się zastanawia. ;)

Saboor wydaje sie być co najmniej tak konserwatywny w kwestii DITL-a jak pewien Kaszub na rok przed Dobrą Zmianą we wszystkich sprawach...

Saboor
14.03.16, 01:51
Słabo mnie wspieracie w temacie rozszerzenia DITLa o niedzielę... a Saboor nadal się zastanawia. ;)
Przypomnij mi na PW przed następną akcją, a może będzie niespodzianka.

apz
14.03.16, 02:10
Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty Saboor.

Przypomnij mi na PW przed następną akcją, a może będzie niespodzianka. Chciałem dać na zachętę...
Nie moge, może przez tydzień zdążę rozdać,....

Bodzip
14.03.16, 08:19
To co, mamy wyjść na ulicę :shock:
Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty yac. :mrgreen:

rados
14.03.16, 08:50
Też byłbym za rozszerzeniem o niedzielę. Z jednoczesnym zamknięciem akcji (możliwością dodania zdjęcia do galerii DITL) maksymalnie w niedzielę. Żadne tam dwa dni później. :)

MaciekMG
14.03.16, 09:07
Też byłbym za rozszerzeniem o niedzielę. Z jednoczesnym zamknięciem akcji (możliwością dodania zdjęcia do galerii DITL) maksymalnie w niedzielę. Żadne tam dwa dni później. :)

Może nie aż tak ostro? Trudno byłoby dodać zdjęcie zrobione w niedzielę o 23:59. A jednak zrobione w niedzielę... ;-)
Niechby więc był dwudniowy DDITL (sobota-niedziela), lub okazjonalny jednodniowy DITL (są przecież rocznice, wyjątkowe okazje itp.) przy utrzymaniu jednodniowego bądź dwudniowego terminu na nadsyłanie zdjęć. Niech regulamin ustali prowadzący.

Zdarzało już mi się, że robiąc zdjęcia około północy w sobotę ten ostateczny efekt uzyskiwałem już po północy. Cóż, regulamin jest jasny, z żalem odpuszczałem. Jak trzeba, to trzeba.

rados
14.03.16, 09:27
Może nie aż tak ostro? Trudno byłoby dodać zdjęcie zrobione w niedzielę o 23:59. A jednak zrobione w niedzielę... ;-)
Niechby więc był dwudniowy DDITL (sobota-niedziela), lub okazjonalny jednodniowy DITL (są przecież rocznice, wyjątkowe okazje itp.) przy utrzymaniu jednodniowego bądź dwudniowego terminu na nadsyłanie zdjęć. Niech regulamin ustali prowadzący.

Zdarzało już mi się, że robiąc zdjęcia około północy w sobotę ten ostateczny efekt uzyskiwałem już po północy. Cóż, regulamin jest jasny, z żalem odpuszczałem. Jak trzeba, to trzeba.

Jeśli będzie 2+2 dni to DITL będzie trwał ponad pół tygodnia. Jeśli zrobisz zdjęcie o 23.59 to prowadzący pozwoli, jak rozumiem, dodać fotkę. Wyjątki od zasad regulaminu, jak pamiętam, zdarzały się.

P.S. Też zdaję się na Saboora. :)

Ola_Olga
14.03.16, 09:32
Słabo mnie wspieracie w temacie rozszerzenia DITLa o niedzielę... a Saboor nadal się zastanawia. ;)

Ja Cię wspieram, jestem za :)


Cóż, regulamin jest jasny, z żalem odpuszczałem.

Nie odpuszczaj, przecież dopiero piszemy nowy regulamin.:wink:

Może zamiast DITL zrobić WITL (weekend in the life), z możliwością wstawienia dwóch zdjęć z soboty i niedzieli lub jednego z soboty albo niedzieli z godziną zamknięcia w poniedziałek 24.00.

MaciekMG
14.03.16, 09:40
Możliwość nie jest przymusem, większość z nas wrzuca sobotnie zdjęcie w sobotę. Powiedzmy, niech będzie następny dzień na wrzucenie zdjęcia z danego dnia. Krakmańskim targiem, wyjdą nam trzy dni. Zresztą dzielimy skórę na niedźwiedziu, bo dwudniowy DITL i tak w powijakach :-).

Gdzie dwóch się sprzecza, tam Saboor rozsądza ;-)

-------------
Olu, odpuszczałem, bo nie zmiesciłem się w terminie ze zrobieniem zdjęcia - sprawa oczywista. Z pięciu zdjęć jedno było "ostre nie tam, gdzie trzeba", na innym, w kadr wlazło coś niepożądanego, itd, itp, w końcu to piate, doskonałe, zostało zrobione w niedzielę o godzinie 00:08. Taki los, gdy przed pójściem spać człowiek przypomina sobie "a to dzisiaj jest sobooota"?

Saboor
14.03.16, 12:24
Cieszę się że DITL ma tylu zwolenników, co prawda kompletnie przekręciliście jego ideę, ale...
DITL jak nazwa wskazuje, miał być ot jedną fotką pstrykniętą od niechcenia z życia fotografa,
a tu stał się mobilizatorem do wyjścia z domu i robienia fajnych, starannych kadrów. :-D
Skoro tak, to zostawmy jego formę pierwotną: DITL->sobota i dodajmy co czas jakiś WITL->sobota i niedziela.
Jeżeli się przyjmie: zostaniemy przy nim, ok?

koronax
14.03.16, 12:44
DITL->sobota i dodajmy co czas jakiś WITL->sobota i niedziela.
Jeżeli się przyjmie: zostaniemy przy nim, ok?

Jam jest za. :grin:
Czyli ok. Inni myślę też będą na ok. :)

petreq
14.03.16, 12:50
Cieszę się że DITL ma tylu zwolenników, co prawda kompletnie przekręciliście jego ideę, ale...
W tym jesteśmy nieźli. ;)


DITL jak nazwa wskazuje, miał być ot jedną fotką pstrykniętą od niechcenia z życia fotografa,
a tu stał się mobilizatorem do wyjścia z domu i robienia fajnych, starannych kadrów. :-D
Zauważyłem, że wrzutki w DITLu są oceniane pod kątem jakości kadru.


Skoro tak, to zostawmy jego formę pierwotną: DITL->sobota i dodajmy co czas jakiś WITL->sobota i niedziela.
Jeżeli się przyjmie: zostaniemy przy nim, ok?
To może pomieszam w kociołku jeszcze bardziej:
DITL -> to jakiś dzień z zakresu pn-pt (może nawet ruchomy?)
WITL -> to sobota i niedziela

koronax
14.03.16, 13:12
Zauważyłem, że wrzutki w DITLu są oceniane pod kątem jakości kadru.


Ja już to dawno zauważyłem. Czasem są to zwykłe pstryki, aby tylko pokazać coś fajnego a i może ciekawego . Jak na DITL przystało. :mrgreen:

gulasz
14.03.16, 13:18
generalnie chyba fajnei się stało że się ludzie do DITLa starają ;)
zawsze przyjemniej nacieszyć oko dobrym kadrem albo ciekawym tematem :)

a ile o innych OlyTalibach można się dowiedzieć - to już inna ale równie fajna para kloszy ;)

Bodzip
14.03.16, 13:30
a ile o innych OlyTalibach można się dowiedzieć - to już inna ale równie fajna para kloszy ;)
Wiem, pamiętam swoje pierogi. Wszyscy liczyli ile ich na tal... tfu, w salaterce :mrgreen:

apz
14.03.16, 14:51
Jam jest za. :grin:
Czyli ok. Inni myślę też będą na ok. :)

Była jeszcze jedna propozycja foto-zabawy - zbiór naszych fotografii tygodnia - jedna fota od jednego usera, ale w tygodniowym odcinku czasu. Nazwy jeszcze na to nie ma.

koronax
14.03.16, 15:13
Była jeszcze jedna propozycja foto-zabawy - zbiór naszych fotografii tygodnia - jedna fota od jednego usera, ale w tygodniowym odcinku czasu. Nazwy jeszcze na to nie ma.

Jeśli piszesz że była taka propozycja zabawy, to ma się rozumieć przez to że już jest nie aktualna ?
Choć ciekawe to mogło by być.

Bodzip
14.03.16, 15:17
Była jeszcze jedna propozycja foto-zabawy - zbiór naszych fotografii tygodnia - jedna fota od jednego usera, ale w tygodniowym odcinku czasu. Nazwy jeszcze na to nie ma.
Nie słyszałem. Z drugiej strony - fajne. Ktoś, kto nie będzie miał czasu w sobotę, zawsze może strzelić coś w ciągu tygodnia.
Tylko nazwa nie po angielsku bo nuuudne :) ... o, może być po chińsku - "penk ten hua" :mrgreen:

alnico
14.03.16, 20:39
Była jeszcze jedna propozycja foto-zabawy - zbiór naszych fotografii tygodnia - jedna fota od jednego usera, ale w tygodniowym odcinku czasu. Nazwy jeszcze na to nie ma.

Jam jest za. :grin:
Czyli ok. Inni myślę też będą na ok. :)
i ja jestem za jednym i drugim :)