PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie bezprzewodowe lamp Oly



lisu84
14.02.16, 01:16
Szukałem i znalazłem tylko o wyzwalaniu olkiem lamp innych producentów a mi zależy na wyzwoleniu bezprzewodowym lampy systemowej m4/3. Wiadomo, że lumix G5 nie ma komunikacji bezprzewodowej więc zostaje mi tylko fotocela.
Czy jest jakiś wyzwalacz radiowy, który po wpięciu w sanki panasa wyzwoli mi bezprzewodowo lampę systemową bez zakładania na lampę odbiornika?

Matick7
14.02.16, 01:44
Raczej nie, ponieważ m43 nie ma radiowego wyzwalania w korpusach, ale jeśli chodzi o wymiary kompaktowe to mam to i polecam:

http://lightpixlabs.com/index.html

lisu84
14.02.16, 10:36
A bezprzewodowe wyzwalanie lamp w korpusach olympusa?? Dzialalo mi w e-pl1 I e-620.
Chodzi mi o to czy moge mojego nissina polaczyc w grupie z innym wyzwalaczem.

Edit:
Ok przepraszam, wlasnie doczytalem I wnioskuje po Przeczytanym tekscie ze musi byc lampa master. Zmieniam wiec pytanie. Czy istnieje lampa ktora pozwoli mi sterowac lampa nissina?

easy_rider
14.02.16, 11:08
Bezprzewodowe wyzwalanie u Olympusa działa na zasadzie fotoceli - czyli lampy są sterowane serią przedbłysków.
Nie istnieje system wyzwalania radiowego do m4/3 i nie zanosi się na to, by ktoś coś takiego skonstruował w najbliższej przyszłości...
Twój Nissin też nie ma wbudowanego odbiornika radiowego.

Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)
i niezawodne wyzwalanie o zasięgu ponad 100 metrów, bez dodatkowych odbiorników.
A cena tych zabawek jest naprawdę umiarkowana... :wink:

DzejPi
14.02.16, 11:21
Może to Tobie w czymś pomioże. Dobra robota kolegi easy-ridera ze świetnymi rezultatami.
https://forum.olympusclub.pl/threads/89739-Wyzwalacz-Yongnuo-RF-603-i-Olympus

lisu84
14.02.16, 13:01
Bezprzewodowe wyzwalanie u Olympusa działa na zasadzie fotoceli - czyli lampy są sterowane serią przedbłysków.
Nie istnieje system wyzwalania radiowego do m4/3 i nie zanosi się na to, by ktoś coś takiego skonstruował w najbliższej przyszłości...
Twój Nissin też nie ma wbudowanego odbiornika radiowego.

Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)
i niezawodne wyzwalanie o zasięgu ponad 100 metrów, bez dodatkowych odbiorników.
A cena tych zabawek jest naprawdę umiarkowana... :wink:

Dzięki za info ale tak jak już napisałem, doczytałem już na temat wyzwalania lamp przez oly i byłem w błędzie myśląc, że to się odbywa drogą radiową. Teraz już wiem.
Chciałem wykorzystać tego nissina ale chyba zrobię tak jak piszesz. Kupię Yoingnuo ale YN-560IV gdyż mają one wbudowany nadajnik i jedną będę mógł zapiąć na sanki jaki master a drugą jako slave ze statywu. Jeśli się okaże, że będę w przyszłości błyskał dwiema ze statywów wtedy dokupię nadajnik.
Mój nissin okazał się wadliwy i już mam info od importera, że przysługuje mi wymiana na nową. W takiej sytuacji będę się starał o zwrot gotówki za te pieniądze z mała dopłatą kupię dwie Yn-560IV.
Okazuje się, że mój post był niezasadny bo sam sobie wkońcu odpowiedziałem na własne pytanie ;)
Dzięki za podpowiedzi.

jurekg
14.02.16, 13:26
Chcesz błyskać "radiowo" - zainwestuj w nadajnik YN-560TX i kilka lamp YN-560III.
Co prawda bez TTL'u, ale dostaniesz zdalne sterowanie parametrami lamp (moc, zoom)

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem, posiadam taki zestaw, sprawdza się bardzo dobrze.
Co do lamp YN-560 v.IV - czytałem gdzieś, że są bardziej zawodne, niż v.III. Nie pamiętam, o co dokładnie chodziło.

lisu84
14.02.16, 17:18
Dzisiaj potwierdziło się, że błyskanie z fotocelą jest do du.. Oglądam ostatnio filmiki o doświetlaniu w plenerze i na spacerze z córką chciałem poeksperymentować i niestety. Wyzwalając fotocelę lampą wbudowaną najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO. Zobaczymy co mi odpowiedzą w sprawie nissina i jeśli się uda kupię YN. I tak od dawna nie używam TTL tylko błyskam w manualu.


Czy bedę musiał przerobić styki w stopce w tym YN-560TX żeby wyzwalał z Panasa? Rozumiem, że pod sterownik mogę podpiąć dowolną ilość lamp yongnuo lub innych lamp z odbiornikami yongnuo?

fret
14.02.16, 18:26
... najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO...

Zdobądź trochę wiedzy zanim zaczniesz wydawać pieniądze.

lisu84
14.02.16, 19:32
https://forum.olympusclub.pl/images/styles/GamerBlue/misc/quote_icon.png Zamieszczone przez lisu84 https://forum.olympusclub.pl/images/styles/GamerBlue/buttons/viewpost-right.png (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=1248452#post1248452)
... najkrótszy czas jaki mogłem ustawić to 1/160. Nie chciałem przymykać przysłony ze względu na GO...
Zdobądź trochę wiedzy zanim zaczniesz wydawać pieniądze.

Co było niestosownego w zacytowanym przez Ciebie zdaniu, że sugerujesz mi niewiedzę w tej kwestii? Nie uważam siebie za wszechwiedzącego ale zacytowanego zdania jestem pewny więc proszę wyjaśnij.

redrum1906
14.02.16, 20:34
Możesz wyzwalać bezprzewodowo z krótszymi czasami ale lampa musi mieć HLS np. Nissina i40.

lisu84
14.02.16, 20:52
Wyzwalałem przez fotocelę lampę zdjętą z sanek i po otwarciu lampy wbudowanej Lumix G5 ogranicza czas otwarcia migawki do 1/160.
Mój nissin i40 ma HSS i po wpięciu w sanki mogę ustawić czas 1/5000 dlatego liczę na to, że nadajnik yongnuo będzie obsługiwał krótkie czasy synchronizacji i będę mógł pstrykać na krótszych czasach. Tylko teraz pytanie czy one są uniwersalne czy tylko dostępne są Nikon/Canon i będę musiał stopkę modyfikować, zeby wyzwalał w manualu.

easy_rider
14.02.16, 21:57
...dlatego liczę na to, że nadajnik yongnuo będzie obsługiwał krótkie czasy synchronizacji i będę mógł pstrykać na krótszych czasach.tzn. dlaczego?

Niestety Yongnuo nie obsługuje krótkich czasów synchronizacji.

lisu84
15.02.16, 00:56
tzn. dlaczego?

Niestety Yongnuo nie obsługuje krótkich czasów synchronizacji.
Aparat będzie go widział jako lampę. Myślałem, że ma HSS..
Ciekawe jak te YN560IV czy obsługują krótkie czasy. Znajomy ma dwie sztuki muszę podpytać albo pogrzebać w sieci.

fret
15.02.16, 01:08
Aparat będzie go widział jako lampę. ...

Istota problemu polega na tym, że aparat nie będzie niczego widział. Aparat tylko zewrze styki, ale nawet nie będzie miał pojęcia, że lampa odpaliła.

lisu84
15.02.16, 09:23
W takiej sytuacji korpus nie ograniczy mi czasu migawki
Teoretycznie sterownik tez nie powinien sprawiac problemu bo tylko dostanie sygnal blysku bez pozostalych informacji z korpusu.
Jesli sie myle to mnie poprawcie. Zalezy mi na doswietlaniu w plenerze lampa z parasolka lub softboxem.

---------- Post dodany o 08:23 ---------- Poprzedni post był o 08:18 ----------

W takiej sytuacji korpus nie ograniczy mi czasu migawki
Teoretycznie sterownik tez nie powinien sprawiac problemu bo tylko dostanie sygnal blysku bez pozostalych informacji korpusu.
Jesli sie myle to mnie poprawcie. Zalezy mi na doswietlaniu w plenerze lampa parasolka lub softboxem.

Marek61
4.03.16, 16:22
Ciekawe info,
POCKETWIZARD PLUS IV - KOMPAKTOWY TRANSMITER Z GORĄCĄ STOPKĄ I TTL
http://fotopolis.pl/n/22162/PocketWizard-Plus-IV-kompaktowy-transmiter-z-goraca-stopka-i-TTL/
Ale na stronie producenta jeszcze ciekawsze:
http://www.pocketwizard.com/news_events/news/plusiv/
Czyżby była szansa na wyzwalacz radiowy z obsługą TTL

Bordero
3.10.16, 16:53
Cactus dziala i w trybie TTL i HSS.
Olympus TTL FP models:
- Metz 44AF-1, 50AF-1, 52AF-1, 58AF-2;
- Olympus FL-36R, FL-50R;
Panasonic TTL FP models:
- Panasonic FL360, FL500;

http://www.cactus-image.com/v6ii.html

macastek
30.11.16, 12:32
Witajcie mam problem mam zestaw Pixel Soldier TF-374 który świetnie pracuję z aparatami serie E natomiast zaskoczyło mnie, że z OMD E-M1 mark1 w trybie manualnym brak synchronizacji,
a szczegółowo brak jej od 1/320 do 1/13 dopiero przy 1/13 uzyskuję naświetlenie na całej matrycy.
Czy ktoś miał już taki problem.Czy coś trzeba specjalnie uruchomić?
A ciekawe bo z lampą Metz 58 AF-2 też nie może się połączyć.

fret
30.11.16, 13:55
Bardzo ciekawe, błysk lampy nie trwa dłużej niż 1/250s.

Bordero
2.12.16, 07:31
Najlepiej sprawdzić z lampą systemową Olympusa i wtedy bedziesz wiedział gdzie jest problem.

Jack
3.12.16, 12:33
[...]w trybie manualnym brak synchronizacji, a szczegółowo brak jej od 1/320 do 1/13 dopiero przy 1/13 uzyskuję naświetlenie na całej matrycy.
[...]Jak napisałeś, właśnie jest to brak synchronizacji, ponieważ nawet przy 1/320 sek. matryca jest w pełni odsłonięta (migawka całkowicie otwarta), więc błysk powinien ją oświetlić. To, że naświetlenie błyskiem następuje dopiero przy 1/13, oznacza opóźnienie momentu wyzwolenia błysku. Nie wiem, jak funkcjonuje ten Pixel cośtam, ale spróbowałbym ustawić w aparacie wyzwolenie błysku na SLOW (albo 1, albo 2) przy krótkim czasie otwarcia migawki (np. 1/320, czy 1/250). Ponadto spróbowałbym wymienić bateryjki, może zbyt niskie napięcie zasilania urządzenia powoduje opóźnienia.

Bordero
10.02.17, 16:13
http://nissin.lekumo.biz/en/files/Press_Release_Air10s.pdf

Four Thirds/ Micro Four Thirds: 1st- Curtain synchronization, 2nd- Curtain synchronization, High-speed synchronization, Slow synchronization, Red-eye reduction (Olympus only)