PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka 2/2016 - głosowanie unieważnione



Saboor
12.02.16, 17:35
Z powodów technicznych w przedstawieniu zgłoszeń głosowanie zostało zamknięte, a głosy unieważnione. Zapraszamy do nowego wątku głosowania: https://forum.olympusclub.pl/threads/102675

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/04/logopopRAWki-1.png
źródło (http://www.infbase.net/popRAWka/logopopRAWki.png)
popRAWka 2/2016
<--klasyka-->
to najbardziej popRAWkowa edycja, tu należy wywołać plik RAW opierając się głównie na wywoływarce pokazać fajną wersję fotki. Zachowanie zawartości kadru min. 50%

W tej edycji obrabiacie fotę, której autorem jest hades, zwycięzca poprzedniej popRAWki, poglądówka:
167263
Zadanie:
Z serii zdjęć złóż panoramę i dokonaj retuszu. Jeśli wyda się to konieczne popraw światła i cienie, dodaj ostrości, itp.



---------------------------------------------------------------




Zgłoszone prace


Rozdzielczość i poziom kompresji zdjęć zostały zachowane. Proszę klikać do pełnego powiększenia.


1
168070


2
168071


3
168072


4
168073


5
168074



6
168075



7
168076



---------------------------------------------------------------

Tu są rawy (https://mega.nz/#F!C5IASSBQ!MhVvOUqDwXqqROB2Mven2g)||Bieżąca Galeria (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1000)||Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=80997)||

Głosujemy do 9.03.2016

And.N
12.02.16, 18:17
Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaki ma mieć rozmiar ta panorama ? Regulamin dopuszcza 850 pix. (max 1024 pix) dłuższy bok, ale to by było chyba zbyt mało ?

Saboor
12.02.16, 18:56
Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaki ma mieć rozmiar ta panorama ? Regulamin dopuszcza 850 pix. (max 1024 pix) dłuższy bok, ale to by było chyba zbyt mało ?
4 038px × 1 000px tak jak w poglądówce.

And.N
12.02.16, 19:12
4 038px × 1 000px tak jak w poglądówce.
Biorąc pod uwagę max. dopuszczalną wagę 1MB (jaką przyjmuje forum) to przy takim rozmiarze praca od strony technicznej (duża kompresja) bardzo dobrze wyglądać nie będzie. No ale wszyscy mają równe szanse (znaczy to samo ograniczenie)...

Bodzip
12.02.16, 19:38
Ja to bym dał Piotrku 1900 po dłuższym. Ale ok, nie dyskutuję :)

Saboor
12.02.16, 21:08
Nie chcę dawać ograniczeń, wrzucony przykład ma wielkość: 4 038px × 1 000px 938kilo i wygląda nieźle.

---------- Post dodany o 20:08 ---------- Poprzedni post był o 19:58 ----------

Nie chcę dawać ograniczeń, wrzucony przykład ma wielkość: 4 038px × 1 000px 938kilo i wygląda nieźle.

hades
12.02.16, 21:56
Jestem ciekaw jak pójdzie składanie. Bogdan napisał samouczek do Hugina, więc problemów być nie powinno.

Co do rozdzielczości i kompresji. Można zmieścić się w 1 MB z całkiem przyzwoitą kompresją. Najlepiej przy eksporcie z programu zadać maksymalną wielkość pliku do eksportu (takie opcje są np. w Lightroomie).

And.N
12.02.16, 22:09
...Najlepiej przy eksporcie z programu zadać maksymalną wielkość pliku do eksportu (takie opcje są np. w Lightroomie).
Moim zdaniem tak jest gorzej. Co z tego, że plik po eksporcie bedzie ważył np. 2,5 MB. Wysyłając taki plik, forum je skompresuje ("zmasakruje") po swojemu zmniejszając wagę do ok. 1MB.
Wolę taką czynność wykonać sam (mam wtedy podgląd jak wygląda zdjęcie), czyli tak ustawić kompresję/jakość aby wysyłany plik miał odpowiednią wagę (nieco poniżej 1MB) i nie był ruszany przez automat na forum.

Bodzip
12.02.16, 22:16
Jestem ciekaw jak pójdzie składanie. Bogdan napisał samouczek do Hugina, więc problemów być nie powinno.

Co do rozdzielczości i kompresji. Można zmieścić się w 1 MB z całkiem przyzwoitą kompresją. Najlepiej przy eksporcie z programu zadać maksymalną wielkość pliku do eksportu (takie opcje są np. w Lightroomie).
Już złożyłem. Wyszła doskonale. Trochę więcej miejsca złapałem u dołu - widać to koło drzewa. Waży 970 albo jakoś tak :)

alnico
12.02.16, 22:37
Moim zdaniem tak jest gorzej. Co z tego, że plik po eksporcie bedzie ważył np. 2,5 MB. Wysyłając taki plik, forum je skompresuje ("zmasakruje") po swojemu zmniejszając wagę do ok. 1MB.
Wolę taką czynność wykonać sam (mam wtedy podgląd jak wygląda zdjęcie), czyli tak ustawić kompresję/jakość aby wysyłany plik miał odpowiednią wagę (nieco poniżej 1MB) i nie był ruszany przez automat na forum.
Ale Hades miał na myśli aby zadać maksymalną dopuszczalną czyli 1MB, przynajmniej ja tak to zrozumiałem.

helmuth
12.02.16, 22:39
Jestem ciekaw jak pójdzie składanie. Bogdan napisał samouczek do Hugina, więc problemów być nie powinno. ICE też daje radę. Właśnie sprawdziłem :)

And.N
12.02.16, 22:51
Ale Hades miał na myśli aby zadać maksymalną dopuszczalną czyli 1MB, przynajmniej ja tak to zrozumiałem.
Bardzo możliwe:) Pewnie zbyt dosłownie i odrębnie potraktowałem zdanie: "Najlepiej przy eksporcie z programu zadać maksymalną wielkość pliku do eksportu (takie opcje są np. w Lightroomie). "

szafir51
13.02.16, 00:10
i poszła również moja wizja :)

robtor
13.02.16, 00:15
A do kiedy to można się dołączyć ze swoimi wizjami :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ?
A no tak regulamin... https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Nowy-Regulamin-konkursu?p=784578&viewfull=1#post784578

And.N
13.02.16, 00:37
Mój PSE 6 przyznam stawiał opór w tym sklejaniu panoramy, ale program dość wiekowy, pewnie z 10 lat już ma. Dawkowałem mu po 3 do łączenia:). Plik gotów do wysłania.

hades
13.02.16, 01:54
Moim zdaniem tak jest gorzej. Co z tego, że plik po eksporcie bedzie ważył np. 2,5 MB. Wysyłając taki plik, forum je skompresuje ("zmasakruje") po swojemu zmniejszając wagę do ok. 1MB.
Wolę taką czynność wykonać sam (mam wtedy podgląd jak wygląda zdjęcie), czyli tak ustawić kompresję/jakość aby wysyłany plik miał odpowiednią wagę (nieco poniżej 1MB) i nie był ruszany przez automat na forum.

Chodziło mi o ustawienie maksymalnej wielkości pliku przy eksporcie na 1024 kB. Daje to dobre efekty, a forum już nic nie gmera przy plikach. Ale metoda uzyskania efektu jest otwarta. W końcu to popRAWka.

---------- Post dodany o 00:53 ---------- Poprzedni post był o 00:40 ----------


ICE też daje radę. Właśnie sprawdziłem :)

Chciałem dać panoramę, dającą się skleić automatem. Jest w tych klatkach spora zakładka.

Tak na marginesie funkcja panoramy z Lightrooma 6 też dała radę. Skleiła to z RAW do jednego DNG na 240 MB.

---------- Post dodany o 00:54 ---------- Poprzedni post był o 00:53 ----------

A jeszcze zapytam... obrabialiście klatki osobno czy dopiero po sklejeniu?

And.N
13.02.16, 07:34
Chodziło mi o ustawienie maksymalnej wielkości pliku przy eksporcie na 1024 kB. Daje to dobre efekty, a forum już nic nie gmera przy plikach. Ale metoda uzyskania efektu jest otwarta. W końcu to popRAWka.
Przy takim ustawieniu LR4 daje u mnie plik o wadze ok. 750KB. Mogłoby być bardziej zbliżone do 1MB. Być może w LR6 tak jest. Ustawiając znowóż ten limit na więcej niż 1024KB zazwyczaj plik wynikowy przekracza 1MB, więc trudno utrafić.
Ostatecznie zmniejszałem rozmiar i wagę w PSE przy opcji zapisz do Internetu. Tu skala jest bardzo płynna w zakresie od 0 do 100 z jednoczesnym podglądem ile będzie ważył plik przy danym ustawieniu (już przed zapisem wiadomo).


A jeszcze zapytam... obrabialiście klatki osobno czy dopiero po sklejeniu?
Jeśli o mnie chodzi obrabiałem jedną klatkę w LR następnie jednym kliknięciem przeniosłem ustawienia na pozostałe RAW-y. Wyeksportowałem te RAW-y do formatu TIFF. Później w PSE je połączyłem. Tak uzyskanego TIFF-a zaimportowałem ponownie do LR by jeszcze co nieco poprawić obróbkę.I znowu z TIF-em powrót do PSE w celu zmniejszenia i zapisania do JPG.

Bodzip
13.02.16, 09:45
Obrabiałem na Darktable środkową klatkę. Potem wywołanie pozostałych na identycznych ustawieniach. Składane - jakby nie było :) Huginem.
Poszło.

A56
13.02.16, 09:53
Zrobiłem składankę bez komplikacji. Wszystko w CS6. Dziewięć zdjęć wrzuciłem do ACR i bez jakichkolwiek czynności przeniosłam do PS. Tam zapisałem w TIFF i automat złożył panoramę. Tak złożoną panoramę w formacie TIFF otworzyłem w ACR i wywołałem zdjęcie. Zdjęcie z ACR miało 350 dpi i 681 MB. Obróbka w PS i zmniejszenie do wymiaru, dłuższy bok 4000 px . 96 dpi. PS posiada bardzo przydatną funkcję " optymalizuj do rozmiaru pliku". Zadajesz jakie ma byś ciężkie zdjęcie (ja dałem 950 kb) i takie zdjęcie dobrej jakości uzyskałem.
Zdjęcie wysłane.

Saboor
13.02.16, 14:16
Do grającej szafy, trzy grosiki wrzucono! :-D

Bodzip
13.02.16, 14:25
Do grającej szafy, trzy grosiki wrzucono! :-D
O, to już nie jaskółki ? :mrgreen:

Krakman
13.02.16, 16:27
A mi się nie otwierają... ani w PS5, Olyviewerze2:???:
Najwyższa pora iść na emeryturę :|

jck
13.02.16, 16:50
A mi się nie otwierają... ani w PS5, Olyviewerze2:???:
Najwyższa pora iść na emeryturę :|
https://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=6019
I po emeryturze!

Saboor
13.02.16, 17:55
I już pięć(5) grosików do grającej szafy wrzucono!
P.S.
Jaskółki zeżarte, wg przepisu Miodobójcy Okrasy! :twisted:

And.N
14.02.16, 11:10
A mi się nie otwierają... ani w PS5, Olyviewerze2:???:
Najwyższa pora iść na emeryturę :|
Najwyższa pora uaktualnić OV do wersji 3. W PS5 też się otworzą po wcześniejszym przekonwertowaniu do .dng (jck podał już link do darmowego konwertera Adobe). Więc chyba tylko chęci zostały.

hades
15.02.16, 15:50
Przy takim ustawieniu LR4 daje u mnie plik o wadze ok. 750KB. Mogłoby być bardziej zbliżone do 1MB. Być może w LR6 tak jest.

To raczej kwestia optymalizacji. Nie da się ukryć, że osobiste ustawienie parametrów daje większą kontrole, ale trudno oczekiwać lepszych efektów. Eksport z LR odbywa się z dodatkowymi parametrami wyostrzania. Też można ustawić parametr kompresji. Brakuje jedynie bezpośredniego podglądu. Efekt dostrzeżemy dopiero po eksporcie.

robtor
15.02.16, 15:51
Poleciała, niech gra muzyka...:wink::mrgreen:

hades
15.02.16, 15:54
A mi się nie otwierają... ani w PS5, Olyviewerze2:???:
Najwyższa pora iść na emeryturę :|

To popRAWka, walka z żywiołem, a nie czas na ogłaszanie przejścia na emeryturę.

Jck ma akurat dobry pomysł.

And.N
15.02.16, 16:18
To raczej kwestia optymalizacji. Nie da się ukryć, że osobiste ustawienie parametrów daje większą kontrole, ale trudno oczekiwać lepszych efektów. /.../.. Też można ustawić parametr kompresji. Brakuje jedynie bezpośredniego podglądu. Efekt dostrzeżemy dopiero po eksporcie.
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że ustawiając w LR na sztywno limit wagi to co uzyskamy może się różnić nawet o 25%. Przykładowo jak pisałem ustawiam 1MB uzyskuję 750 KB. Podobnie jest gdy zamiast limitu ustawia się stopień kompresji (suwak od 0 do 100). Tu, całkowicie hipotetycznie, uzyskuję np. wagę 750KB przy wartości suwaka 92, 93, 94, 95 i 96, a przy 97 już np. 1,1MB. Nie jest to natomiast regułą (choć tak jest w większości) i chyba zależy też od konkretnego zdjęcia. Czasem zapisuje z bardzo zbliżoną wartością KB do tych ustawionych w limicie.

Eksport z LR odbywa się z dodatkowymi parametrami wyostrzania.
Wydaje mi się, że jeśli nie zaznaczymy aby LR przy eksporcie wyostrzał (są 3 poziomy: niski, standard, wysoki) to raczej nic takiego nie następuje.

Saboor
15.02.16, 16:18
Siedem.

robtor
23.02.16, 19:40
Up. Terminy się kończą... ;):mrgreen:

And.N
23.02.16, 20:21
Up. Terminy się kończą... ;):mrgreen:
No i dobrze:grin: 2 tyg. to dość sporo czasu, chyba. Przybyła jakaś praca, czy dalej siedem ? Jutro się chyba dowiemy...

Saboor
24.02.16, 12:12
Głosujemy!

Rysiek_O
24.02.16, 12:17
Głosujemy!



No i załatwione :-)

robtor
24.02.16, 12:31
Ale sieka się zrobiła, dlaczego zmniejszono obrazki??? Ja mojego nie poznaje prawie.

Rysiek_O
24.02.16, 12:34
Ale sieka się zrobiła, dlaczego zmniejszono obrazki??? Ja mojego nie poznaje prawie.

To myk Saboora, abyś nie głosował sam na siebie ;-)

hades
24.02.16, 12:47
Ale sieka się zrobiła, dlaczego zmniejszono obrazki??? Ja mojego nie poznaje prawie.

Jak się kliknie środkowym guzikiem myszy do nowej zakładki to widać które jest które. Poza tym w galerii można się przyjrzeć: https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1000.

robtor
24.02.16, 13:12
Jak się kliknie środkowym guzikiem myszy do nowej zakładki to widać które jest które. Poza tym w galerii można się przyjrzeć: https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=1000.
Przyjrzeć się można, tylko dlaczego zmniejszono te obrazki? "Masę" było im przynajmniej zostawić jak zmniejszono im rozmiar.

---------- Post dodany o 12:12 ---------- Poprzedni post był o 11:52 ----------

Może szanowny ADM by wyjaśnił dlaczego dopuścił się ingerencji w obrazek mój przynajmniej?
Po co było w takim razie podawać dopuszczalną wielkośc i masę?

And.N
24.02.16, 15:51
...Po co było w takim razie podawać dopuszczalną wielkośc i masę?
Powiedziałbym nawet, że był podany określony rozmiar, a nie dopuszczalny:

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa to jaki ma mieć rozmiar ta panorama ?

4 038px × 1 000px tak jak w poglądówce.

O ile może i z tym zmniejszeniem rozmiaru nie był zły pomysł (choć lepiej było od razu taki podać), ale skompresowanie zdjęć o dłuższym boku 2500pix do wagi ok. 300 KB to małym "nieporozumieniem" jest. Jakby nie patrzeć szanse, raczej, wszyscy mają równe...

robtor
24.02.16, 16:07
Oczywiście ADM z definicji jest nie omylne i wie wszystko najlepiej... a najlepiej to robienie sobie żartów z użytkowników im wychodzi.
Ja jeżeli nie doczekam się żadnych konstruktywnych wyjaśnień ze strony organizatora poproszę o usunięcie mojej pracy listy. To jak to wygląda teraz, to jest jakiś kiepski żart.

szafir51
24.02.16, 16:13
a ja myślałem, że to zabawa jest

And.N
24.02.16, 16:23
a ja myślałem, że to zabawa jest
W każdej zabawie jakieś reguły obowiązują:) i raczej znane uczestnikom wcześniej, a nie zmieniane po.

gulasz
24.02.16, 17:23
a ja myślałem, że to zabawa jest

też tak myślałam ;)
widać niektórzy inaczej się bawią


choć nie ukrywam że trochę tym razem rozumiem wkurzenie (zwłaszcza jeśli owa jakość spadła)
bo można było zmniejszanie zostawić autorom prac
niemniej i tak uważam że można trochę ostudzić swe emocje

mnie osobiście tylko 1 praca przypadła do gustu - więc problemów z głosowaniem nie miałam
czekam tylko na informację czyje to dzieło :)

Saboor
24.02.16, 17:46
Widzę, że parę osób tu poniosło i zaczynają snuć teorie spiskowe, a nie prościej zapytać zamiast sobaczyć ADM?
mechanizm galerii miał taki kaprys i skompresował pliki, ot i cała tajemnica. Można było zapytać? A można wystarczył raport i po zawodach.

---------- Post dodany o 16:46 ---------- Poprzedni post był o 16:34 ----------

Sie poprawi, se poukłada.

And.N
24.02.16, 17:58
Widzę, że parę osób tu poniosło i zaczynają snuć teorie spiskowe, a nie prościej zapytać zamiast sobaczyć ADM?
mechanizm galerii miał taki kaprys i skompresował pliki, ot i cała tajemnica. Można było zapytać? A można wystarczył raport i po zawodach.
Jako prowadzący /w tej zabawie/ nie powinieneś o tym wiedzieć ?, że w popRAWce (czy tam mechanizmie galerii do poprawki) maksymalny dopuszczalny rozmiar to 2500 pix ? (a może inny ? ) na dłuższym boku (co by automat nie masakrował prac). Raczej nie chodzi o kaprys tylko o regułę, która powinna być znana.

Powiem jeszcze (już jako ciekawostkę) o działaniu tego skryptu /kaprysu:wink:/. Otóż, oprócz automatycznej zmiany rozmiaru i wagi wstawianych zdjęć usuwany jest także profil kolorystyczny. Zadałem sobie "trud":wink: ściągnięcia prac w pełnym rozmiarze i po wczytaniu takiego zdjęcia (obojętnie którego) do PSE pojawia się taki komunikat:

168069

Dlaczego o tym piszę. Otóż jeśliby ktoś wysłał to zdjęcie z profilem koloru Adobe RGB (a są tacy użytkownicy wysyłający do netu w tym profilu, nawet jeden z moderatorów w popRAWce ) byłby bardzo zdziwiony oglądając później swoje zdjęcie, któremu z automatu nadany by został (przez przeglądarkę) profil sRGB. Zdziwiony oczywiście całkiem inną kolorystyką zdjęcia niż wysłał. Ale rozumiem uczymy się na błędach i więcej takiej wpadki nie będzie:)

Saboor
24.02.16, 18:06
Jako prowadzący /w tej zabawie/ nie powinieneś o tym wiedzieć ?, że w popRAWce maksymalny dopuszczalny rozmiar to 2500 pix ? (a może inny ? ) na dłuższym boku (co by automat nie masakrował prac).
Nie.


Powiem jeszcze (już jako ciekawostkę) o działaniu tego skryptu. Oprócz automatycznej zmiany rozmiaru i wagi wstawianych zdjęć usuwany jest także profil kolorystyczny. Zadałem sobie "trud":wink:
Fajnie

Dlaczego o tym piszę.
? :grin:

Ale rozumiem uczymy się na błędach i więcej takiej wpadki nie będzie:)
I to jest bardzo mądre stwierdzenie!
Co do limitów wielkości zdjęć, zmieniają się jak meble kiszczaka(szafa, biurko, sekretarzyk) :mrgreen:
Przerabiamy.

And.N
24.02.16, 19:57
Pierwsze dwie (właściwie 3) odpowiedzi powiedzmy tak sobie zrozumiałem:) (po Twojej edycji 2 odpowiedź stała się zrozumiała :) )
Co do limitów to mnie tak utkwiło, że głównie limitem (na forum ?) jest waga nie przekraczająca 1 MB. I jak do tej pory mi się sprawdzało. Jakie są ograniczenia w galerii (inne ? ) nie wiem nie sprawdzałem. Czy te limity aż tak często się zmieniają ?, nie wiem być może... Uważam jednak, że osoby prowadzące jakieś konkursy (zabawy) powinny wiedzieć, znać te limity, co by unikać takiego "zamieszania" jak dziś.

---------- Post dodany o 18:57 ---------- Poprzedni post był o 17:17 ----------


...Rozdzielczość i poziom kompresji zdjęć zostały zachowane. Proszę klikać do pełnego powiększenia.
Zostały przywrócone powiedziałbym. Pośpieszyłem się w takim razie z głosowaniem. Teraz wybrałbym inną pracę. Trudno,... czy można cofnąć głos ?
Jeszcze ktoś ma tak jak ja (chęć cofnięcia glosu) po kliknięciu do pełnego powiększenia, tak jak wysłał autor pracy ?

robtor
24.02.16, 20:01
...A można wystarczył raport...
Skuteczność raportowania po ostatniej sprawie ze spamem lepiej miłosiernie przemilczeć...
Kto jak kto ale ADM powinien wiedzieć o ograniczeniach jakie są na forum, koniec i kropka, jak nie wie to... (nie napisze lepiej co) :)
ADM jak coś zawali to trzeba- cytuje "sobaczyć" co aby się odstresować...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hades
24.02.16, 20:58
Przyjrzeć się można, tylko dlaczego zmniejszono te obrazki? "Masę" było im przynajmniej zostawić jak zmniejszono im rozmiar.

Z początku źle zrozumiałem Twoje pytanie. Nie miałem dostępu do nadesłanych plików. Dopiero po południu przejrzałem zgłoszenia ze względu na wagę i rozdzielczość. Dopytałem jeszcze Saboora czy w plikach mogły zajść zmiany. Zapoznałem się z nadesłanymi oryginałami, sprawdziłem ustawienia galerii i znalazłem przyczynę.

Problemem okazała się galeria i jej ustawienia. Faktycznie jest ustawiona mniejsza rozdzielczość (2500px). Niestety zadziałał automat zmniejszający rozdzielczość i kompresje, co wpłynęło na detale oglądanych plików w 1:1. Jednak w mojej ocenie ogólny odbiór całości panoramy (bez powiększania) nie zmienił się znacząco. Niemniej w popRAWce chodzi o to by oceniać nie tylko ogólne wrażenie wykonanej obróbki, ale też jakość, wydobyte detale, sposób wyostrzenia do zadanej rozdzielczości czy wagi pliku, a nawet dokładność łączenia zdjęć w przypadku panoram.

Robtor, Twoje obiekcje co do pogorszenia warunków technicznych są zasadne.

Nie mogę się jednak zgodzić z wysnuwanymi domysłami, nie mającymi pokrycia w rzeczywistości, których przykładem jest ten fragment postu:


Oczywiście ADM z definicji jest nie omylne i wie wszystko najlepiej... a najlepiej to robienie sobie żartów z urzytkowników im wychodzi.

Napisałeś to nie czekając na odpowiedź ze strony prowadzącego konkurs. Problemy pojawiają się niezależnie od intencji prowadzącego konkurs czy administracji i trzeba wziąć pod uwagę opóźnienie w przeczytaniu zgłoszenia (szkoda, że nie pojawiło się w formie raportu lub PW), zapoznaniu się z problemem i znalezieniu rozwiązania. A skoro napisałeś to publicznie to publicznie odpowiadam, że moja tolerancja na takie zaczepki spadła do zera.

---

Mimo, że do pewnego stopnia jest to zabawa, to po rozważeniu zaistniałego problemu, zapewniając wszystkim startującym równe szanse, a głosującym możliwość zapoznania się z oryginalną rozdzielczością i kompresją zgłoszonych plików JPEG, postanowiłem, w porozumieniu z prowadzącym konkurs Saboorem, zmienić tryb prezentacji nadesłanych prac i zresetować licznik oddanych głosów.

W tej chwili prace zostały umieszczone jako załączniki do pierwszego postu. Prócz usunięcia z nich EXIF-ów oraz zmiany tytułu pliku nie zostały wprowadzone żadne inne zmiany.

Głosujących do tej pory proszę o ponowne zapoznanie się z nadesłanymi pracami, szczególnie wydobytymi detalami i zagłosowanie.

Za zaistniałe problemy przepraszamy.

---------- Post dodany o 19:58 ---------- Poprzedni post był o 19:30 ----------

Z powodów technicznych w przedstawieniu zgłoszeń głosowanie zostało zamknięte, a głosy unieważnione. Zapraszamy do nowego wątku głosowania:
https://forum.olympusclub.pl/threads/102675