PDA

Zobacz pełną wersję : Laptop do PS i LR



Andrzej56
26.12.15, 13:06
Witam
Jestem przed wyborem Lapka na którym będę obrabiał zdjęcia w PS i LR do tej pory Zdjęcia obrabiałem na HP DV7. Niestety matryca tego lapka nie nadaje się głownie ze względu na katy i odwzorowanie barw.
Przejrzałem internet ale już mam mętlik w głowie. Proponowane są Apple MAcBooki Pro, Asus Zen Book, Del xps15, Acer NItro, oraz Surface 4PRO. Przyznaje że ten ostatni wzbudził moje zainteresowanie ze względu na świetna matrycę i obsługę piórem, niestety trochę mały ekran. Komputer staram się również wybrać pod względem pokrycie przestrzeni barwowej, jednak nie wszyscy producenci udostępniają te dane
Nie wchodzi w grę sprzęt stacjonarny.Zaznaczę jeszcze że tygodniowo obrabiam kilka kilkanaście zdjęć. Może ktoś z szanownych forumowiczów w oparciu o swoje doświadczenia nakieruje mnie na właściwą drogę.

MAF
26.12.15, 14:16
Witam
Jestem przed wyborem Lapka na którym będę obrabiał zdjęcia w PS i LR do tej pory Zdjęcia obrabiałem na HP DV7. Niestety matryca tego lapka nie nadaje się głownie ze względu na katy i odwzorowanie barw.
Przejrzałem internet ale już mam mętlik w głowie. Proponowane są Apple MAcBooki Pro, Asus Zen Book, Del xps15, Acer NItro, oraz Surface 4PRO. Przyznaje że ten ostatni wzbudził moje zainteresowanie ze względu na świetna matrycę i obsługę piórem, niestety trochę mały ekran. Komputer staram się również wybrać pod względem pokrycie przestrzeni barwowej, jednak nie wszyscy producenci udostępniają te dane
Nie wchodzi w grę sprzęt stacjonarny.Zaznaczę jeszcze że tygodniowo obrabiam kilka kilkanaście zdjęć. Może ktoś z szanownych forumowiczów w oparciu o swoje doświadczenia nakieruje mnie na właściwą drogę.

Budżet?

W miarę ekonomicznie można się zainteresować laptopami dla graczy. Przy czym to i tak kwota około 4000zł. W tej cenie dostaje się czterordzeniowy procesor i7, 8-16GB RAM, matową matrycę IPS 15.6'' Full HD.

Nie wiem jak z pokryciem przestrzeni barwnej, tutaj może być mina. Kąty powinny być na IPS w porządku.

Andrzej56
26.12.15, 15:31
Jesłi chodzi o budżet to nie biorę tylko pod uwagę stacji roboczych za 12-15 tys złotych. A tak poważnie to do około 7tyś

MAF
27.12.15, 01:45
Jesłi chodzi o budżet to nie biorę tylko pod uwagę stacji roboczych za 12-15 tys złotych. A tak poważnie to do około 7tyś

No to masz prawie 2x tyle do wydania co ja :-)

Względem MacBooka Pro to wystarczy Ci na model 13'', problem w tym że tam są co najwyżej dwurdzeniowe procesory, a dla mnie to mało. W tej chwili mam Lenovo T420 z i5-2520M + 8GB RAM + SSD i czasami brakuje trochę wydajności przy obróbce.

Może coś takiego: http://www.notebookcheck.net/Dell-XPS-15-9550-i7-512GB-UHD-InfinityEdge-Notebook-Review.156462.0.html

Tylko że trochę budżet przekracza.

Andrzej56
29.12.15, 15:21
Szukam Lapka głownie pod katem jakosci matrycy i znalazlem Asusa G752 oraz Acera Predator ktory pokrywa 100% sRGB do tego ma matryce 17' matowa i UHD,
Ale moze ktos ma lepsze propozycje. Bawilem sie tez Surface 4 Pro ktory wywarl na mnie dosc duze wrazenie ze wzgledu na jakosc ekranu i doskonale piorko ktory sie wspaniale go obsluguje