PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D60-niewielkie zmiany?



Don Pedro
29.01.08, 07:19
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6864, czyli nieco zmian w starej szacie.

C+
29.01.08, 08:53
Jakieś jaja :roll: To już 450D w porównaniu do 400D to wielki postęp :roll:

Nie ma śrubokręta - podejrzewam, że następca D80 też nie będzie miał i cała masa szkieł przejdzie do lamusa ;)

Ale są za to już 2 stałki do D60 :mrgreen: Obie makro i obie za furmankę pieniędzy :twisted:


BTW


AF-S Micro Nikkor 60mm f/2.8G ED to instrument stworzony w pierwszej kolejności do makrofotografii, choć sprawdzi się również jako szerokie szkło portretowe czy standard na Nikonie D3.

fotopolis wymyśla nowe standardy? :D

Don Pedro
29.01.08, 09:04
Rynek nie znosi zastoju, więc czemu nie podpicować nieco stęchłych staroci, w końcu magia NIKON działa na gawiedź. Jak tak dalej pójdzie to D61 bedzie miał MP3. D62 bedzie w kolorze różowym dla pań, a D63 zostanie opcjonalnie wyposażony w okulary przeciwsłoneczne z logo NIKON, a D64 jako wersja komunijna sprzedawana będzie z bombonierą, a jako chwyt reklamowy będzie slogan, że bombony są za darmo od NIKONA itd. ;) No, ulżyło mi...

grizz
29.01.08, 09:05
Co się burzycie?

Nikon pojechał ostatnio w segmencie profi i sprofi, to teraz musi sobie odpocząć ;)

Bigman
29.01.08, 15:34
Mam wrażenie, że brak współpracy AF ze starszą optyką bez silnika w obiektywie kompletnie nie odstrasza ludzi od kupowania takich lustrzanek. I tak większość poza kit nie wyjdzie

Pozdrawiam

The z00m
29.01.08, 15:47
Mam wrażenie, że brak współpracy AF ze starszą optyką bez silnika w obiektywie kompletnie nie odstrasza ludzi od kupowania takich lustrzanek. I tak większość poza kit nie wyjdzie

Pozdrawiam

To jest lustrzanka, która trafia do wchodzących w świat dslr, której właściciel nie tylko nie wie co to jest śrubokręt, ale często nie dostrzega różnicy między obiektywem z f/2,8, a f/3,5-5,6 ;-) Tak jak piszesz... większość z kita nie wychodzi, a jeśli już to odbiorcy tych lusterek wybierają super zoomy w rodzaju 18-200/3,5-5,6G IF-ED chociaż ze względu na cenę nie jestem pewien :mrgreen:

dzemski
29.01.08, 15:52
chodzi o to żeby się mówiło, nowości to reklama za friko, nawet jeśli te nowości nic nowego nie mają poza cyferką na obudowie.

zibi1303
29.01.08, 16:01
Masz racje Bigman, znam takich. Oni idą na sznurku utartych sloganów marketingowych typu:
- najlepsza stabilizacja jest tylko w obiektywach i to wystarcza.. :)
- LifeView jest nieprofesjonalne i do niczego niepotrzebne
- Olympus to szumy i matryca wielkości ziarnka od grochu
- Pentax to zabytek
- reszta nie umie robić aparatów
Znam tez takiego co się łamie czy nie zmienić Nikona na Canona... bo wszyscy maja Canona :), aj a głupi dałem się omamić paru mianiakom że Olympus daje więcej za mniej.
Można to mnożyć,.. w razie braku argumentów kończy sie zazwyczaj mnie to wystarcza :). Faktycznie Ci ludzie kupili aparat na wczasy bo inni mają i nie wypada nie mieć. Potem leży w szafie aż sparcieje Co znowu następuje dość szybko przy jakości 400D czy D40X i kupią nowe...
Ja już z takimi nie dyskutuję i nie wtrącam się.... :)
Aaa poznałem jednego co się dowiedział że Olympus robi lustrzanki bo myślał że robi tylko kompakty :) i zapytał się czy w obiektywach Olka jest takie pokrętło do korekcji zniekształceń budynków :) (Shift). Ponieważ on w swojej L'ce przypietej do 350D ma takie cóś.

Don Pedro
29.01.08, 16:49
chodzi o to żeby się mówiło, nowości to reklama za friko, nawet jeśli te nowości nic nowego nie mają poza cyferką na obudowie. Ponadto, pewnikiem czerpiąc bonusy przy wypłacie, sprzedawcy reklamują a wręcz wciskają pewne marki kupującym/ kupując kiedys Pentaxa MZ-30, próbowano mi w MM wmówić, że to szajs i niech pan kupi Canona Eosa 3000-był w podobnej cenie/ Ile kroc jestem w Fotojokerze / Bielako-Sarni Stok/ to zadziwia mnie stała wyeksponowana gablota Nikona, która rzuca się w oczy wchodzącym nie tylko aparatami ale i osprzętem i wsparciem w wyborze pięknych skądinąd ekspedientek. Olympus stoi sobie na dolnych półkach i trzeba sie mocno schylić aby go dojrzeć. Obiektywów Olka tam nie ma, nie mówiąc już o FL, czy konwerterach. Polityka Fotokokera! Taka jest, jak to w życiu, pogoda jest dla bogatych. D60 , 450D będą miały wzięcie napewno większe niż Olki, Pentaxy i na razie jeszcze Sony. Kiedy nowości Olympusa? Szczerze, to one mnie głwnie interesują, inne to tylko, żeby wiedzieć" co w trawie piszczy".Pozdrawiam.

C+
29.01.08, 18:10
Coś widać że Nikon w najbliższym czasie wysiuda swoich użytkowników z AF bez AFSa ;)

tomek s
29.01.08, 18:28
Coś widać że Nikon w najbliższym czasie wysiuda swoich użytkowników z AF bez AFSa ;)

Z drugiej strony to też przyszłość, coraz więcej systemów wzbogaca się o nowe szkła z szybkim silnikiem (w tym też Olympus z SWM), za jakiś czas pewnie więcej w przystępnych dla amatora cenach. Jak cena będzie adekwatna to pewnie się dobrze sprzeda, tak jak D40, D40x bo jednak możliwości większe niż w każdej hybrydzie.
pzdr

sławekb
29.01.08, 20:16
Coś widać że Nikon w najbliższym czasie wysiuda swoich użytkowników z AF bez AFSa ;)

Z drugiej strony to też przyszłość, coraz więcej systemów wzbogaca się o nowe szkła z szybkim silnikiem (w tym też Olympus z SWM), za jakiś czas pewnie więcej w przystępnych dla amatora cenach. Jak cena będzie adekwatna to pewnie się dobrze sprzeda, tak jak D40, D40x bo jednak możliwości większe niż w każdej hybrydzie.
pzdr

W tej chwili wydaje się to dziwnym postępowaniem Nikona ale jest wielu użytkowników którzy nawet nie patrzą w stronę szkieł bez silniczka i ja się do nich zaliczam.
Taka strategia powinna zmusić Sigmę i Tamrona do wdrażania coraz większej ilości szkieł z silnikami i to jest dla mnie +

C+
29.01.08, 20:17
Coś widać że Nikon w najbliższym czasie wysiuda swoich użytkowników z AF bez AFSa ;)

Z drugiej strony to też przyszłość, coraz więcej systemów wzbogaca się o nowe szkła z szybkim silnikiem (w tym też Olympus z SWM), za jakiś czas pewnie więcej w przystępnych dla amatora cenach. Jak cena będzie adekwatna to pewnie się dobrze sprzeda, tak jak D40, D40x bo jednak możliwości większe niż w każdej hybrydzie.
pzdr

W tej chwili wydaje się to dziwnym postępowaniem Nikona ale jest wielu użytkowników którzy nawet nie patrzą w stronę szkieł bez silniczka i ja się do nich zaliczam.
Taka strategia powinna zmusić Sigmę i Tamrona do wdrażania coraz większej ilości szkieł z silnikami i to jest dla mnie +

Jak D300? Masz jakieś nowe zdjęcia?

sławekb
29.01.08, 20:50
Jak D300? Masz jakieś nowe zdjęcia?

Ostatnio mam pecha do zdjęć. Jak rozpakowałem pudełko z D300 to mnie grypa położyła, a teraz pogoda pod psem. Ale wykorzystuję ten czas na naukę. Przetestowałem już praktycznie wszystko w tej puszce. Fajny sprzęt. AF z 51 polami powala na kolana, monitor taki że nie trzeba fotek do kompa przerzucać żeby ocenić jakość.
Fotki, jak się pojawią to może kiedyś wrzucę. Na razie czekam na pogodę i przygotowuję czatownie na sezon.

geo
9.03.08, 11:17
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7024
Test D60

Don Pedro
10.03.08, 08:05
Ciekawe jak się sześćdziesiątka będzie sprzedawać, w sobotę pytałem w Fotojokerze jak sprzedają sie aparaty z ich oferty, o ile wierzyć to zainteresowanie tym body średnie, wieksze jest Alfa200, Canonami.

KaarooL
10.03.08, 22:22
zibi:

dobrze gadasz... kiedyś gadałem z jednym fotoreporterem i lekko się zgiął jak zobaczył E-1+FL-50... spytał tylko jak doświetla a ja że dobrze bo zwykle w M i że to jedyny konkretny DSLR OLKA (wtedy nie było E-3)...


C+:

ludzie muszą pucować D80, coby styknął na długo, bo nóż widelec w następnych nie będzie śrubsztaka... a wtedy stałki od złotówki na allegro.


slawekb:

to oświeć nas do jakiego powiększenia na miniaturkach przybywa szczegółów, oczywiście na tym kozackim LCD. w sensie czy miniaturki w NEF dali lepszej jakości, czy taką padakę jak reszta.

dinx6
10.03.08, 23:21
slawekb: a ja jestem ciekawy, jak wykorzystujesz 51-polowy AF. pytam poważnie, bez złośliwości.

Lailonn
11.03.08, 00:48
Szczerze mówiąc jak tylko dostałem D300 do rąk to zmniejszyłem ilość pól bo drastycznie spadała prędkość pracy aparatu. To samo zrobili moi znajomi. Co ciekawe coraz więcej osób stwierdza, że woli używać 1-3 bo chce w pełni to kontrolować.