PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs 4PoryRoku z nagrodami



C+
28.01.08, 18:25
Ten wątek jest zapowiedzią konkursu 4PoryRoku (4PR) który na dniach ruszy na forum i w którym będą nagrody sponsorowane przez Olympus Polska.

Piszę już teraz ponieważ warto robić zdjęcia do edycji Zima.

Kilka słów o formule konkursu:

1. Konkurs będzie cykliczny i będzie odbywał się w następujących terminach:

- temat: Zima od 22 grudnia do 20 marca

- temat: Wiosna od 21 marca do 20 czerwca

- temat: Lato od 21 czerwca do 22 września

- temat: Jesień od 23 września do 21 grudnia


2. Termin nadsyłania prac jest terminem w którym obowiązuje dany temat - zdjęcie musi być wykonane w tym okresie.

3. Zdjęcia muszą być wykonane aparatem Olympus - warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie konkursowego pliku jpeg wraz z oryginalnym plikiem RAW (jest to warunek obligatoryjny!)

4. Prace będą oceniane przez jury ustalone przez Administrację OC

5. Wyniki będą podane w ciągu 10 dni od zakończenia edycji.

6. Dokładny regulamin będzie podany wkrótce.

7. Nagrodą będzie dotacja "produktów fotograficznych" firmy Olympus o określonej kwocie pieniężnej nagrodę wybieramy sami - jeżeli cena tego będzie poniżej dostacji dostaniemy to za free, jeżeli powyżej dopłacimy - szczegóły wkrótce.

8. Osoba biorąca udział w konkursie musi być zarejestrowana na OC.

9. Zgłoszenia będzie można wysyłać na adres @ który będzie podany wraz z regulaminem.

A więc róbcie zdjęcia i szykujcie się do edycji Zima bo warto.

RadioErewan
28.01.08, 18:28
Dopiszę, że nagroda kwartalna to dotacja kilkuset zł do dowolnego szpeju jaki wybierze sobie zwycięzca z oferty Olka. Nagrody zapewne nie da się zamienić na gotówkę.

Pozdrawiam

asfoto_p
28.01.08, 18:44
Kolejna rzecz przemawiająca za kupnem lustra :| RAW!
Mnie np. przyjemność rywalizacji ominie z tego właśnie powodu, nie mam RAW-u w moim c55.
Więc życzę Wam powodzenia

suchar
28.01.08, 18:46
Czy można zgłaszać zdjęcia zrobione przed konkursem? I co w przypadku panoramy - trzeba wysłać wszystkie RAW-y (np. 11)?

C+
28.01.08, 18:52
Kolejna rzecz przemawiająca za kupnem lustra :| RAW!
Mnie np. przyjemność rywalizacji ominie z tego właśnie powodu, nie mam RAW-u w moim c55.
Więc życzę Wam powodzenia

Przykro mi ale chcemy uniknąć przekrętów. To ma być konkurs dla forumowiczów i posiadaczy Olympusa. Plik RAW pozwala sprawdzić pochodzenie zdjęcia.


Czy można zgłaszać zdjęcia zrobione przed konkursem?

Nie - konkurs ma zachęcać do aktywnego fotografowania w danym okresie. Zdjęcia z szuflady odpadają. Zdjęcie musi pochodzić z danej edycji konkursu - plik RAW.


I co w przypadku panoramy - trzeba wysłać wszystkie RAW-y (np. 11)?

Pewnie wystarczy 1 plik RAW z głównym motywem.


Zachęcam do zadawania pytań to pomoże napisać lepszy regulamin.

suchar
28.01.08, 18:57
Jeszcze mam jedno pytanie, choć pewnie i tak nie skorzystam: czy analogowy Olympus też może być? Jako dowód mógłby być wywołany film, a plikiem skan. Tyle tylko, że trudno by nadesłać negatyw/pozytyw. Prawdopodobnie i tak będę focił cyfrą, ale gdybym miał coś ciekawego na analogu, to wolę wiedzieć.
Pzdr

Morlok
28.01.08, 19:34
Jeszcze mam jedno pytanie, choć pewnie i tak nie skorzystam: czy analogowy Olympus też może być? Jako dowód mógłby być wywołany film, a plikiem skan. Tyle tylko, że trudno by nadesłać negatyw/pozytyw. Prawdopodobnie i tak będę focił cyfrą, ale gdybym miał coś ciekawego na analogu, to wolę wiedzieć.
Pzdr

Niestety napisali, że maja być RAW-y. Kliszaki pójdą stać w kącie. :(

suchar
28.01.08, 19:35
Jeszcze mam jedno pytanie, choć pewnie i tak nie skorzystam: czy analogowy Olympus też może być? Jako dowód mógłby być wywołany film, a plikiem skan. Tyle tylko, że trudno by nadesłać negatyw/pozytyw. Prawdopodobnie i tak będę focił cyfrą, ale gdybym miał coś ciekawego na analogu, to wolę wiedzieć.
Pzdr

Niestety napisali, że maja być RAW-y. Kliszaki pójdą stać w kącie. :(

Tak, ale RAW-y jako potwierdzenie praw autorskich. A w kliszakach mamy kliszę. Nie wiem, pytam, bo od dłuższego czasu robię zdjęcia i tym i tym i kto wie, z której maszynki wyjdzie mi coś ciekawego...

Oleryk
28.01.08, 19:54
No cóż, wygląda na to, że konkurs jest dla użytkowników cyfrowych Olympusów i to tylko tych, które pozwalaja zapisywać RAWy.
Troche spore te ograniczenia :/

aga_piet
28.01.08, 19:54
Kolejna rzecz przemawiająca za kupnem lustra :| RAW!
Nie przesadzaj, większość kompaktów robi w RAW-ach :)

Morlok
28.01.08, 19:57
Cóż my maluccy możemy ;)
Może RE coś sie dowie o naszych postach i rozwieje nasze wątpliwości.

C+
28.01.08, 20:35
Jeszcze mam jedno pytanie, choć pewnie i tak nie skorzystam: czy analogowy Olympus też może być? Jako dowód mógłby być wywołany film, a plikiem skan. Tyle tylko, że trudno by nadesłać negatyw/pozytyw. Prawdopodobnie i tak będę focił cyfrą, ale gdybym miał coś ciekawego na analogu, to wolę wiedzieć.
Pzdr

Niestety napisali, że maja być RAW-y. Kliszaki pójdą stać w kącie. :(

Tak, ale RAW-y jako potwierdzenie praw autorskich. A w kliszakach mamy kliszę. Nie wiem, pytam, bo od dłuższego czasu robię zdjęcia i tym i tym i kto wie, z której maszynki wyjdzie mi coś ciekawego...


Nie tylko praw autorskich, konkurs jest dla posiadaczy cyfrowych lustrzanek systemu 4/3 i pozostałych aparatów cyfrowych firmy Olympus - pozwalających zapisać w formacie RAW. Ma to na celu wyeliminowanie zdjęć z innych aparatów. Konkurs jest właśnie dla WAS.


No cóż, wygląda na to, że konkurs jest dla użytkowników cyfrowych Olympusów i to tylko tych, które pozwalaja zapisywać RAWy.
Troche spore te ograniczenia :/


W czym Cię ogranicza? Nie musisz brać udziału w konkursie jeżeli jakiś punkt Ci nie odpowiada.





Konkurs jest tworzony z kilku różnych powodów, m. in. dlatego że wiele osób narzeka, że nie ma konkursu z nagrodami przez co te konkursy są mało atrakcyjne. Ograniczenie konkursu do plików RAW zwiększy Wasze szanse na wygraną, ponieważ liczba uczestników konkursu jest ograniczona do użytkowników OC.

suchar
28.01.08, 20:46
Nie tylko praw autorskich, konkurs jest dla posiadaczy cyfrowych lustrzanek systemu 4/3 i pozostałych aparatów cyfrowych firmy Olympus - pozwalających zapisać w formacie RAW. Ma to na celu wyeliminowanie zdjęć z innych aparatów. Konkurs jest właśnie dla WAS.

Ok, dzięki, jak dla mnie wszystko jasne. Postaram się zrobić coś cyfrakiem.
Pzdr

fotomic
28.01.08, 20:47
Ograniczenie konkursu do plików RAW zwiększy Wasze szanse na wygraną, ponieważ liczba uczestników konkursu jest ograniczona do użytkowników OC.masło maślane

Oleryk
28.01.08, 22:25
No cóż, wygląda na to, że konkurs jest dla użytkowników cyfrowych Olympusów i to tylko tych, które pozwalaja zapisywać RAWy.
Troche spore te ograniczenia :/


W czym Cię ogranicza? Nie musisz brać udziału w konkursie jeżeli jakiś punkt Ci nie odpowiada.





Konkurs jest tworzony z kilku różnych powodów, m. in. dlatego że wiele osób narzeka, że nie ma konkursu z nagrodami przez co te konkursy są mało atrakcyjne. Ograniczenie konkursu do plików RAW zwiększy Wasze szanse na wygraną, ponieważ liczba uczestników konkursu jest ograniczona do użytkowników OC.
Mnie w niczym nie ogranicza, stwierdziłem tylko fakt.
Nie bierz tego do siebie.
Co do mojego udziału...nie wiem, raczej nie spróbuję, nie czuję się na siłach :)

RadioErewan
28.01.08, 22:28
Ograniczenie konkursu do plików RAW zwiększy Wasze szanse na wygraną, ponieważ liczba uczestników konkursu jest ograniczona do użytkowników OC.masło maślane
Masz rację. Anyway, Olek nie produkuje już analogów, i trudno sobie wyobrazić jakieś sensowne dofinansowanie sprzętu dla amatora fotografii z duszą.
Obowiązek dostarczenia RAW zaś rozwiązuje wiele problemów, od tego co nas spotkało w przypadku Parta, po zupełnie wydumane wałki, do których dojść jak wiemy może.
Weryfikacja ma też być w miarę łatwa dla nielicznego jak mniemam jury.

Pozdrawiam

domadm
28.01.08, 22:33
Dzięki za info, z niecierpliwością czekam na regulamin.
Fakt że to dla członków OC i w formacie RAW z Olka jest tylko plusem - będzie mniejsza konkurencja ;)

Widzę że organizator sprytnie to wymyślił, i dobrze, niech się dzieją takie rzeczy :)

black_bird
29.01.08, 00:04
bardzo ciekawy konkurs, oby tylko zima wróciła na Dolny Śląsk ...:-(

cadman
29.01.08, 00:13
Należy jeszcze określić granice ingerencji autora w plik zdjęciowy, czyli dozwolony zakres obróbki.

RadioErewan
29.01.08, 00:14
Nie wiem, czy to potrzebne. Ten konkurs rozstrzygnie jury. To nie będzie vox populi.

Pozdrawiam

black_bird
29.01.08, 00:19
chcemy uslyszec Vox Dei, jaka obrobka dozwolona? uczicwie bylaby globalna na rawie i korekty tez globalne np. w PS. Bez hdr, bez warstw itp.
Dobre foto obroni sie samo ;)

dzemski
29.01.08, 00:38
black_bird, bez przesady, jeśli ktoś robi panoramy to wiadomo, że foty składowe będą mało interesujące,a samo złożenie, wyprostowanie i ustawienie świateł i cieni to już spora obróbka. Z reszta jury będzie widzieć i RAW i plik końcowy, oceni jak będzie uważać. PS to ciemnia, podczas wywoływania na papier też się robiło różne dziwne rzeczy, takie które robi się teraz w programach typu szopki.

Idea konkursu jak najbardziej przypadła mi do gustu :)

Switch
29.01.08, 01:22
Dobrze. Przybędzie aktywnych formowiczów.

Warmik
29.01.08, 09:42
1. Czy będzie można dodać tylko jedne zdjęcie do konkursu?
2. Według jakich cen będzie można wybierać nagrody?
3. Czy wybór nagrody będzie ograniczony w czasie?

C+
29.01.08, 09:50
1. Czy będzie można dodać tylko jedne zdjęcie do konkursu?


Raczej 1 - nie rozważaliśmy innej wersji.



2. Według jakich cen będzie można wybierać nagrody?


Nie mam dokładnych informacji od RE, ale podejrzewam, że OJ. Kwestia ceny A czy B i osób nie będących w OJ :roll:



3. Czy wybór nagrody będzie ograniczony w czasie?

Chodzi Ci o termin kiedy masz dokonać zakupu? Myślę, że jakiś termin będzie podany. Z drugiej strony kwota dotacji będzie na poziomie który pozwoli zakupić obiektyw czy lampę bez dokładania swoich pieniędzy.

Warmik
29.01.08, 09:55
dla mnie wszystko jasne, super pomysł :D

leodan
29.01.08, 10:13
Bardzo dobry pomysł , tylko zima trochę późno , u nas może już jej nie być i trudno będzie o fajną fotkę .



Pozdrawiam

czmielek
29.01.08, 10:43
Pomysł fajny, czekam na oficjalny start i regulamin.

kasprzyk
30.01.08, 09:28
Kolejna rzecz przemawiająca za kupnem lustra :| RAW!
Nie przesadzaj, większość kompaktów robi w RAW-ach :)

Cześć

Pewnie masz rację, ale ten format np w C7070 - to porażka. O ile w jakimś krajobrazie przeboleje czas zapisu, to przy zwierzętach albo w makro które lubię najbardziej - nikłe szanse na uchwycenie pożądanego kadru. Pomijam już fakt, że jeszcze nigdy RAW-a nie udało mi sie "wywołać" w zadawalającej jakości - ale to już problem moich "umiejętności programowych" - chociaż często w moim aparacie takie fotki wychodzą zaszumione, a obróbka programami korygującymi pogarsza tylko jakość zdjęcia.

Pzdr

C+
30.01.08, 09:31
Kolejna rzecz przemawiająca za kupnem lustra :| RAW!
Nie przesadzaj, większość kompaktów robi w RAW-ach :)

Cześć

Pewnie masz rację, ale ten format np w C7070 - to porażka. O ile w jakimś krajobrazie przeboleje czas zapisu, to przy zwierzętach albo w makro które lubię najbardziej - nikłe szanse na uchwycenie pożądanego kadru. Pomijam już fakt, że jeszcze nigdy RAW-a nie udało mi sie "wywołać" w zadawalającej jakości - ale to już problem moich "umiejętności programowych" - chociaż często w moim aparacie takie fotki wychodzą zaszumione, a obróbka programami korygującymi pogarsza tylko jakość zdjęcia.

Pzdr

A możesz robić RAW+JPEG?

kasprzyk
30.01.08, 09:35
Tak, raczej tak.
Dzięki, załatwi to temat obróbki, chociaż nie wiem czy dodatkowo czas zapisu się nie wydłuży - ale wolę już taki sposób niż RAW-y.

Pzdr

pol189
2.02.08, 16:19
Pomysł ciekawy i na pewno chwyci. Proponuje dać informacje na główna stronę i w biuletynie zachęcić.
Ponadto skoro jest cenna nagroda, to można by na stronie OLKA zamieścić (nie wiem jak to z ich strony by wyglądał, ale skoro sponsorują), na innych portalach dać info, w biuletynie OC!
Zaowocuje to (może) wzrostem społeczności na :olekclubwww:
Regulamin ogranicza co prawda osoby z aparatami bez zapisu RAW, ale trzeba to będzie przeboleć!
Kiedy oficjalne info i rozpoczęcie konkursu? Puki jeszcze kalendarzowa zima trwa (a może i zaskoczy nas na krótko) trzeba by startować z takimi NEWSami ;)

Warmik
2.02.08, 16:22
zawsze można zrobić fotkę w lustrze, żeby udowodnić, że się ma Olympusa :mrgreen: :razz:

dobas
2.02.08, 17:33
Ja bym wolał aby w konkursie skoncetrowano się na umiejętnościach fotografa a nie grafika komputerowego. Na umiejętnościach posługiwania się sprzętem fotograficznym a nie tabletem i programami.

Lubię konkury jak WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR lub WORLD PRESS PHOTO gdzie zdjęć nie picujemy i nie dorabiamy cioci wąsów... wtedy mozna wyłonić gościa który zrobił najlepsze zdjęcie.

Wiem że może wywołam tym samym burezę, bo zaraz stado zwolenników fotomontaży stanie po jednej stronie barykady, a stado tradycjonalistów - po drugiej. jednak chciał bym się wypowiedzieć co niniejszym czynię :)

pozdrawiam

willow32
2.02.08, 17:40
jakkolwiek będzie to zasady muszą byc jasno określone w regulaminie, żeby się po zakończeniu nie zaczeła wojenka w stylu "to zdjecie to już nie zdjęcie" itp :)

dobas
2.02.08, 22:29
dokładnie.

Ja często nie mam ochoty stawać w szranki z picowanymi zdjęciami.
Nie widzę możliwości jak można porównać HDRa ala QBIC z jakimś moim pejzażykiem.
Zakładam że konkurs będzie zbyt mały że nie da rady wydzielić kategorii

jednak w moim odczuciu ograniczenie jakiejść daleko idącej ingerencji w zdjęcia
daje wszystkim w miare równe szanse bez względu na to jak śmigają z programem grafiznym.

To tak jak w rajdach czy wyscigach. Są pewnie ograniczenia co do rasowania samochodów.
Oceniamy umiejętność jazdy, a nie umiejętność mechanika, przerabiającego gaźnik... :)

Oczywiście jak bedzie zadecyduje organizator, Jednak na pewno aby nie było niedomówień wypadało by napisać kilka zdań co wolno, lb czego nie wolno modyfikować :)

Ja proponuje takie rozwiązanie :)

Digital adjustments are only acceptable if limited to minor cleaning work, levels, curves, colour, saturation and contrast work. This kind of work is comparable to what would be deemed as acceptable traditional film processing techniques. The aim is to achieve a true representation of a natural form, behaviour or phenomenon – what you saw at the time of the shot being taken must be maintained.

black_bird
2.02.08, 22:34
czyli ruchy globalne na zdjeciu jak proponowałem, proponuje je tez NG a wybiera do nagrody HDRa ..;))

dobas
2.02.08, 22:51
Wszystko G**** oprócz moczu :)

Ja wkleiłem wildlife photographer of the year :)

nie ważne nie chcę się wymądrzać piszę tylko co by mi pasowało, ale to właściciel konkursu decyduje jakie wprowadzi zasady. Generalnie znów fajnie że ktoś rzucił inicjatywę :)

pzdr

k@czy
3.02.08, 03:44
hmm, to ja sie przyczepie.... ale do definicji... :)
czyli zapominamy o kadrowaniu juz zrobionego zdjecia, wysylamy zdjecia w oryginalnym rozmiarze, bo zmniejszenie do np 800x600 pociaga za soba koniecznosc wyostrzenia, zapominamy o zdjeciach z e510, e-3 bo zadne klasyczny kliszak nie zrobi ostrego zdjecia przy 1/6s z reki, dodatkowo poprosze o wszystkie info dotyczace klasycznego procesu wywolywania zdjec (sporo zapomnialem) itp, itd... JUZ WIEM !!!! zrobmy z tego konkurs tylko dla kliszakow.... co wy na to? ;)
nie pisze tych rzeczy po to, zeby wywolywac wspomniana wczesniej wojne, ale po to, zeby wam uswiadomic czego oczekujecie... :) zreszta RE wyraznie napisal: "Ten konkurs rozstrzygnie jury. To nie będzie vox populi. " a wywieranie przez was jakichkolwiek naciskow dotyczacych ICH wyborow (decyzji) odbieram jako probe manipulacji jury. uwazam wasze dywagacje za bezsensowne, bo nie jestescie w stanie zaproponowac zadnych konkretow :)
pzdr
PS
mam dzisiaj kiepski dzien i jak przesadzam, to na mnie nakrzyczcie.

pol189
3.02.08, 08:47
To ja jeszcze z pytanie.
Czy dyptyk,tryptyk (tworzący całość według autora) będzie potraktowany jako jedno zdjęcie?

C+
3.02.08, 09:27
hmm, to ja sie przyczepie.... ale do definicji... :)
czyli zapominamy o kadrowaniu juz zrobionego zdjecia, wysylamy zdjecia w oryginalnym rozmiarze, bo zmniejszenie do np 800x600 pociaga za soba koniecznosc wyostrzenia, zapominamy o zdjeciach z e510, e-3 bo zadne klasyczny kliszak nie zrobi ostrego zdjecia przy 1/6s z reki, dodatkowo poprosze o wszystkie info dotyczace klasycznego procesu wywolywania zdjec (sporo zapomnialem) itp, itd... JUZ WIEM !!!! zrobmy z tego konkurs tylko dla kliszakow.... co wy na to? ;)
nie pisze tych rzeczy po to, zeby wywolywac wspomniana wczesniej wojne, ale po to, zeby wam uswiadomic czego oczekujecie... :) zreszta RE wyraznie napisal: "Ten konkurs rozstrzygnie jury. To nie będzie vox populi. " a wywieranie przez was jakichkolwiek naciskow dotyczacych ICH wyborow (decyzji) odbieram jako probe manipulacji jury. uwazam wasze dywagacje za bezsensowne, bo nie jestescie w stanie zaproponowac zadnych konkretow :)
pzdr
PS
mam dzisiaj kiepski dzien i jak przesadzam, to na mnie nakrzyczcie.


Dokładnie - ocenia jury i jak jednemu będzie bardziej podobała się obróbka to da więcej punktów, jak innemu naturalność zdjęcia to da więcej punktów takiemu zdjęciu.

C+
3.02.08, 09:28
To ja jeszcze z pytanie.
Czy dyptyk,tryptyk (tworzący całość według autora) będzie potraktowany jako jedno zdjęcie?

Pomyślimy, bo to podobne do panoramy więc jest szansa. ;)

dobas
3.02.08, 15:42
hmm, to ja sie przyczepie.... ale do definicji... :)
czyli zapominamy o kadrowaniu juz zrobionego zdjecia, wysylamy zdjecia w oryginalnym rozmiarze, bo zmniejszenie do np 800x600 pociaga za soba koniecznosc wyostrzenia, zapominamy o zdjeciach z e510, e-3 bo zadne klasyczny kliszak nie zrobi ostrego zdjecia przy 1/6s z reki, dodatkowo poprosze o wszystkie info dotyczace klasycznego procesu wywolywania zdjec (sporo zapomnialem) itp, itd... JUZ WIEM !!!! zrobmy z tego konkurs tylko dla kliszakow.... co wy na to? ;)
nie pisze tych rzeczy po to, zeby wywolywac wspomniana wczesniej wojne, ale po to, zeby wam uswiadomic czego oczekujecie... :) zreszta RE wyraznie napisal: "Ten konkurs rozstrzygnie jury. To nie będzie vox populi. " a wywieranie przez was jakichkolwiek naciskow dotyczacych ICH wyborow (decyzji) odbieram jako probe manipulacji jury. uwazam wasze dywagacje za bezsensowne, bo nie jestescie w stanie zaproponowac zadnych konkretow :)
pzdr
PS
mam dzisiaj kiepski dzien i jak przesadzam, to na mnie nakrzyczcie.

Sorry Kaczy. Mam ochotę rzucić jobem lub NAKRZYCZEĆ :) dobrze że wiesz że masz kiepski dzień :)
raz - jak atakujesz jakąś tam laskę i piszesz że kładziesz się na podłodze żeby zniżyć się do jej poziomu - dla mnie nie za grzeczne pogranie...

Zacznę od tego że mój post jest tylko reakcją na Twoją odpowiedź i nie ma na celu wywierania zadnego nacisku na zasady konkursu... :) Jakie będą takie będą fajnie że jest konkurs i tyle, nie jest to jakaś wielka ogólnopolska impreza tylko zabawa w naszym gronie wiec. jak pisałem fajnie że komuś się chce i tyla.


Może masz rzeczywiscie zły dzien więc proponuję ochłonąć i napisać jeszcze raz.
Nie wiem czy na WFP lub WPotY wysyła się zdjęcia tylko dla kliszaków albo zrzut zmniejszony do 800x600

Czy zapominamy o kadrowaniu czy nie - to też powinno być ustalone. są konkursy w których kadrowanie nie jest dozwolone są takie w których kadrować wolno. są takie w których można wysłać jedno zdjęcie, są takie w których robi się tryptyki z biforium i desaturacją...

Przeczytaj to co wkleiłem, przeczytaj sobie regulamin konkursu WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR, przeczytaj sobie co można a co nie można i przestań pie****ć że się nie da ustalić reguł...

Nie ma znaczenia jak będzie ważne żeby były ustalone zasady które będą znane.
Jeśli to będzie konkurs w którym można wszystko też będzie dobrze - jeśli to będzie konkurs w którym obok siebie możemy wrzucić plik z adobe ilustratora albo wywołanego rawa i dać do oceny - też będzie dobrze.

Nie widzę powodu dla którego nie ma być oceniane wszystko co da się wyświetlić na monitorze... czemu nie!
Wiem tylko że dla mnie idiotyzmem jest ocenianie i porównywanie portretów EDDIEGO z portretami DRAGANA i wiem że raczej nie wystartuje w konkursie w którym mój pejzaż i pejzaż QBICA bedzie oceniany razem. I nie chcę tu nikogo obrażać, zże czegoś nie szanuje lub czymś gardzę BO TO NIE TAK. HDRY Qbica podobają mi się, lubię je ale oceniam je w zupełnie innych kategorach... SErio - żeby mnie ktoś źle nie zrozumial :) I jeszcze jedno to co piszę tutaj nie dotyczy w zasadzie reguł w ty6m konkursie, bo ten według mnie jest zabawą. Ale gdyby był to wielki miedzynarodowy konkurs, za który płacił bym 30 Funtów wpisowego, to oczekiwał bym właśnie rozdziału na kategorie... tutaj... Nie. choćby dla tego że nie płacę wpisowego a mam mozliwość wygrania nagrody. Myślę że to wystarczający powód aby zaakceptować wszystkie reguły :) a nie z nimi dyskutować !!!

Pozdrawiam Dobas

P.S. Pamiętam naszą rozmowę pod Twoim zdjęciem z żółtymi liśćmi w tle :) Co pokazałeś fotę spodenek. Wtedy mnie załatwiłeś na cacy :)

PYTANIE DO C+ :



hmm, to ja sie przyczepie.... ale do definicji... :)
czyli zapominamy o kadrowaniu juz zrobionego zdjecia, wysylamy zdjecia w oryginalnym rozmiarze, bo zmniejszenie do np 800x600 pociaga za soba koniecznosc wyostrzenia, zapominamy o zdjeciach z e510, e-3 bo zadne klasyczny kliszak nie zrobi ostrego zdjecia przy 1/6s z reki, dodatkowo poprosze o wszystkie info dotyczace klasycznego procesu wywolywania zdjec (sporo zapomnialem) itp, itd... JUZ WIEM !!!! zrobmy z tego konkurs tylko dla kliszakow.... co wy na to? ;)
nie pisze tych rzeczy po to, zeby wywolywac wspomniana wczesniej wojne, ale po to, zeby wam uswiadomic czego oczekujecie... :) zreszta RE wyraznie napisal: "Ten konkurs rozstrzygnie jury. To nie będzie vox populi. " a wywieranie przez was jakichkolwiek naciskow dotyczacych ICH wyborow (decyzji) odbieram jako probe manipulacji jury. uwazam wasze dywagacje za bezsensowne, bo nie jestescie w stanie zaproponowac zadnych konkretow :)
pzdr
PS
mam dzisiaj kiepski dzien i jak przesadzam, to na mnie nakrzyczcie.


Dokładnie - ocenia jury i jak jednemu będzie bardziej podobała się obróbka to da więcej punktów, jak innemu naturalność zdjęcia to da więcej punktów takiemu zdjęciu.

Czyli rozumiem ze na starcie można zgłaszać wszystko. a "szanowne żiri" :) wybiera i ocenia.
I to jest to o co chodzi - jasno ustalone reguły :)

OK pozostaje czekać na zimę :) albo robić wiosenne zdjęcie na kolejną edycję :)

Pozdrowionka

k@czy
3.02.08, 17:24
no
i skonczyl sie. tamten dzien znaczy.
oczywiscie ze przegialem :) (z tamta panienka jednak nie, bo to ona zaczela od poziomow w swoim pierwszym poscie).
dzisiaj spojrzalem na to z innej strony i nie jest tak zle:) dzieki dobas za przywrocenie do pionu (czasami potrzeba jakiegos wiadra zimnej wody, bo czlowiek za bardzo zadufany sie robi). w wypadku tego konkursu tak jak mowisz: "nie płacę wpisowego a mam mozliwość wygrania nagrody. Myślę że to wystarczający powód aby zaakceptować wszystkie reguły :) a nie z nimi dyskutować " - nie wchodzac w szczegoly popieram w calej rozciaglosci :)

Ania_
5.02.08, 21:28
Ja mam pytanie, może dziwne, ale chciałam się upewnić. Rozumiem, że np w kategorii zima chodzi o dowolne wg mnie przedstawienie Zimy? To nie musi być stricte pejzaż?

Plumek
6.02.08, 01:30
Ja mam pytanie, może dziwne, ale chciałam się upewnić. Rozumiem, że np w kategorii zima chodzi o dowolne wg mnie przedstawienie Zimy? To nie musi być stricte pejzaż?

:D :D :D I chyba nawet może być bez śniegu? ;)

C+
6.02.08, 09:23
Ja mam pytanie, może dziwne, ale chciałam się upewnić. Rozumiem, że np w kategorii zima chodzi o dowolne wg mnie przedstawienie Zimy? To nie musi być stricte pejzaż?

Tak

aga_piet
6.02.08, 09:57
Hm... jak tak dalej pójdzie z tą zimą, to może zacznijmy od wiosny a skończymy na zimie? :?

kasprzyk
8.02.08, 08:57
Hm... jak tak dalej pójdzie z tą zimą, to może zacznijmy od wiosny a skończymy na zimie? :?

Bardzo dobra propozycja!

ziemia01
8.02.08, 10:34
są już jakieś konkrety?

youlekart
8.02.08, 17:26
ciekawe i to bardzo . Pytanie takie czy zdjęcia trzeba przesyłać drogą internetową ??
Bo chyba coś nie doczytałem

C+
9.02.08, 09:34
są już jakieś konkrety?

Wysłałem Regulamin do Administracji, teraz trzeba czekać na ewentualne poprawki i akceptację.

dobas
9.02.08, 12:39
C+ - załatw proszę troszkę śniegu i mrozu na potrzeby edycji ZIMA ...

C+
9.02.08, 13:12
C+ - załatw proszę troszkę śniegu i mrozu na potrzeby edycji ZIMA ...

Można pokazać Polską zimę - szarą, brudną i ponurą. :mrgreen:

grizz
9.02.08, 13:31
C+ - załatw proszę troszkę śniegu i mrozu na potrzeby edycji ZIMA ...

eee jak to nie ma jak jest ;p :twisted:

henry1
9.02.08, 16:05
C+ - załatw proszę troszkę śniegu i mrozu na potrzeby edycji ZIMA ...



A co lodówki nie masz ?
Tam w zamrażalniku jest tego trochę .
Odrobina inicjatywy i coś zimowego można wykombinować.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pzdr

Ania_
9.02.08, 17:15
C+ - załatw proszę troszkę śniegu i mrozu na potrzeby edycji ZIMA ...

Popieram. U mnie wiosna - zakwitły przebiśniegi i stokrotki. :D

zigger
15.02.08, 11:27
dobas, masz co chciales czyli teraz zima ma swoje 5 (slownie piec) minut :razz:

Plumek
15.02.08, 11:52
dobas, masz co chciales czyli teraz zima ma swoje 5 (slownie piec) minut :razz:

Dla odmiany konkursu nima :roll:

C+
15.02.08, 20:44
dobas, masz co chciales czyli teraz zima ma swoje 5 (slownie piec) minut :razz:

Dla odmiany konkursu nima :roll:

Jest jest :D Kwestie techniczne. Zdjęcia robić :razz:

Plumek
27.02.08, 15:51
dobas, masz co chciales czyli teraz zima ma swoje 5 (slownie piec) minut :razz:

Dla odmiany konkursu nima :roll:

Jest jest :D Kwestie techniczne. Zdjęcia robić :razz:

No i? :roll:

willow32
27.02.08, 15:58
dobas, masz co chciales czyli teraz zima ma swoje 5 (slownie piec) minut :razz:

Dla odmiany konkursu nima :roll:

Jest jest :D Kwestie techniczne. Zdjęcia robić :razz:

No i? :roll:

no i zdjęcia robić :D

dobas
11.03.08, 16:27
No dobrze a gdzie się wysyła zdjęcia i komu oraz jaki mamy regulamin ?
bo albo ze mnie ślepiec i nie zauważyłem albo nie napisano :)

pozdrawiam
dobas

dobas
12.03.08, 23:18
Ktoś coś wie - jutro wyjeżdżam i wrócę po 20 stym


więc nie dam już chyba rady zgłosić zdjęcia.

Jeśli ktoś coś wie gdzie i jak się zgłaszać to proszę o info - jeśli nie - to trudno świetnie - zacznę robić wiosnę :)


pozdrawiam
dobas

Plumek
12.03.08, 23:38
Ktoś coś wie - jutro wyjeżdżam i wrócę po 20 stym


więc nie dam już chyba rady zgłosić zdjęcia.


Myślę, że spokojnie zdążysz ;) Widzisz, jakie tempo...

Ania_
12.03.08, 23:39
Zdążysz z pewnością :mrgreen: Pojęcia nie mam co i jak :roll:

YxasoR
12.03.08, 23:42
spokojnie, zima jeszcze będzie i śnieg spadnie...
:mrgreen:

suchar
12.03.08, 23:44
spokojnie, zima jeszcze będzie i śnieg spadnie...
:mrgreen:

Tak, tak, ale za rok ;) No właśnie, gdzie nadsyłać te zdjęcia? Bo ja też już coś mam :)

Ania_
12.03.08, 23:45
spokojnie, zima jeszcze będzie i śnieg spadnie...
:mrgreen:

Czy Ty chcesz, aby koleżance z forum pomarzły w ogródku wszystkie kwiatki?! :twisted: ;) ;)

YxasoR
12.03.08, 23:50
spokojnie, zima jeszcze będzie i śnieg spadnie...
:mrgreen:

Czy Ty chcesz, aby koleżance z forum pomarzły w ogródku wszystkie kwiatki?! :twisted: ;) ;)
taki żart kiedyś był na temat pierwszych 7 dni pana xyz -

Wieczorem w niedzielę od niechcenia xyz zniósł przymrozki, by jabłka już nigdy nie drożały....


dlatego to już mamy załatwione ;)

grizz
13.03.08, 00:37
1. Wujek Olek się juz określił co do nagrody
2. c+ ?

fotomic
13.03.08, 07:23
1. Wujek Olek się juz określił co do nagrody
2. c+ ?ja myśle żeby ruszyć z edycją wiosenną odrazu - jako pierwszą.

C+
13.03.08, 08:00
1. Wujek Olek się juz określił co do nagrody
2. c+ ?

Zrobiłem co w mojej mocy :| Wszystko jest gotowe tylko Olek miał określić dokładną wysokość dotacji :roll:

dobas
13.03.08, 16:05
pal licho wysokość dotacji - jak zgłosić dziś zdjęcie do szlachetnej rywalizacji ? :)
bo dziś wyjeżdżam :)

pozdrowionka

dobas

C+
14.03.08, 08:43
pal licho wysokość dotacji - jak zgłosić dziś zdjęcie do szlachetnej rywalizacji ? :)
bo dziś wyjeżdżam :)

pozdrowionka

dobas

Wstaw na serwer JPG+RAW i wyślij do niego linka na PW to Ci potem dodam do konkursu jak będą konkrety.

mariush
14.03.08, 08:55
Dawaj maila C+ na zimowe zdjęcia!!!! No już!

C+
14.03.08, 09:04
Dawaj maila C+ na zimowe zdjęcia!!!! No już!



https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

Rafał Czarny
14.03.08, 09:10
Zimę może już sobie podarujmy. Zacznijmy od wiosny.

grizz
14.03.08, 09:17
Zimę może już sobie podarujmy. Zacznijmy od wiosny.
Nic sobie nie podarujemy :)

ślijcie tymczasowo na: (jak ktoś chce już)
4pr.konkurs@gmail.com

Regulamin musi być jeszcze zaakceptowany przez Radka, wiec jak ktoś nie musi to niech poczeka

C+
14.03.08, 09:25
Zimę może już sobie podarujmy. Zacznijmy od wiosny.
Nic sobie nie podarujemy :)

ślijcie tymczasowo na: (jak ktoś chce już)
4pr.konkurs@gmail.com

Regulamin musi być jeszcze zaakceptowany przez Radka, wiec jak ktoś nie musi to niech poczeka

BTW dla wysyłających


Dodawanie zdjęć

1. Maksymalny rozmiar zdjęcia to 800x600

a) Jeżeli zdjęcie ma inne proporcje dłuższy bok nie może przekraczać 800

b) W przypadku panoram, tryptyków, itp. wysokość zdjęcia nie może przekraczać 600

2. Zdjęcie zgłoszone do konkursu musi być w formacie JEPG

3. Wraz ze zdjęciem w formacie JPEG należy wysłać zgłaszane do konkursu zdjęcie w formacie ORF/RAW

a) W przypadku panoram wystarczy wysłać 1 plik ORF/RAW na którym będzie widoczny przewodni temat panoramy

b) w przypadku tryptyku należy wysłać:

- 1 plik ORF/RAW jeżeli wszystkie zdjęcia posiadają ten sam przewodni temat

- pliki ORF/RAW odpowiednie dla każdego pliku JPEG użytego w tryptyku jeżeli nie ma przewodniego tematu

4. Pliki JPEG wraz z plikiem ORF/RAW należy wysyłać na adres 4pr.konkurs@gmail.com

a) W tytule maila należy podać nazwę użytkownika z Forum OlympusClub.pl

b) Pliki JPEG bez plików ORF/RAW nie biorą udziału w konkursie

c) Pliki ORF/RAW z datą inną niż okres trwania danej edycji konkursu nie biorą udziału w konkursie

d) Zdjęcia można wysyłać tylko w czasie trwania edycji

grizz
14.03.08, 09:26
heh to zobaczymy, kto pierwszy ;)

Ania_
19.03.08, 16:19
heh to zobaczymy, kto pierwszy ;)

Raczej prawie nikt jeśli zaczyna się od zimy :roll:
A może się mylę :?:

Rafał Czarny
19.03.08, 16:37
Bez sensu zaczynać od zimy, skoro konkurs zaczyna się na wiosnę. To wbrew idei, by nie dawać na konkurs starych, pokazywanych już zdjęć. A takie było przecież założenie - zdjęcia robione specjalnie pod konkurs.

Zaczynać od zimy na wiosnę to IMO GłUPOTA!!!

EDIT:

Cytuję:




Czy można zgłaszać zdjęcia zrobione przed konkursem?

Nie - konkurs ma zachęcać do aktywnego fotografowania w danym okresie. Zdjęcia z szuflady odpadają. Zdjęcie musi pochodzić z danej edycji konkursu - plik RAW.

Ania_
19.03.08, 16:47
Bez sensu zaczynać od zimy, skoro konkurs zaczyna się na wiosnę. To wbrew idei, by nie dawać na konkurs starych, pokazywanych już zdjęć. A takie było przecież założenie - zdjęcia robione specjalnie pod konkurs.

Zaczynać od zimy na wiosnę to IMO GłUPOTA!!!

EDIT:

Cytuję:




Czy można zgłaszać zdjęcia zrobione przed konkursem?

Nie - konkurs ma zachęcać do aktywnego fotografowania w danym okresie. Zdjęcia z szuflady odpadają. Zdjęcie musi pochodzić z danej edycji konkursu - plik RAW.


Zgadzam się z Tobą w 100%!!!! Grzebałam przed chwilą w RAWach, nie chcę na siłę wysyłać słabego zdjęcia, byle tylko była zima. A każdy wie, że w tym roku był 4 miesięczny listopad. Nie każdy ma warunki, aby jechać gdzieś w wysokie góry itp., a jednak szanse powinny się rozkładać jako tako po równo.

grizz
19.03.08, 17:48
Pierwsze zgłoszenie już jest, wiec nie ociągać się, a słać ;p

fotomic
19.03.08, 17:53
Pierwsze zgłoszenie już jest, wiec nie ociągać się, a słać ;pprzylaczam sie totalnie bez sensu.

C+
19.03.08, 19:04
Nie każdy ma warunki, aby jechać gdzieś w wysokie góry itp., a jednak szanse powinny się rozkładać jako tako po równo.

Czy temat zima to tylko wysokie góry?

W 3city dzisiaj śniegu po kolana. Jeżeli jest jedno zdjęcie to najwyżej ono wygra ;)

fotomic
19.03.08, 19:09
za 2 dni wiosna, proponuje darować sobie szopkę z zimą i przygotować konkurs dobrze z początkiem edycji wiosennej, zima to trochę niepowaznie, zwłaszcza że sie wiosna zaczyna. :|

grizz
19.03.08, 19:14
Sorki - czy temat zima to tylko śnig i zamiecie?

Bez przesady :/

Zresztą głupio, tracić nagrodę jeżeli juz jest.

C+
19.03.08, 19:22
za 2 dni wiosna, proponuje darować sobie szopkę z zimą i przygotować konkurs dobrze z początkiem edycji wiosennej, zima to trochę niepowaznie, zwłaszcza że sie wiosna zaczyna. :|

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=27289

i kolejne 3 dni ma śnieg sypać :?

Plumek
19.03.08, 20:09
Hehehe! No to może mały bojkot? ;) Dalej nie znamy pełnego regulaminu, dalej nie mamy gdzie wysyłać zdjęć. Może lepiej się skupić na udziale w innych końkursach? ;)

fotomic
19.03.08, 20:15
dokładnie, gdzie wisi pełny regulamin ? nie wygłupiajmy się, proszę.

Rafał Czarny
19.03.08, 20:18
nie wygłupiajmy się, proszę.

Popieram w stu proc. :roll: . Może zrobimy ankietę i niech userzy się wypowiedzą? A może się Panowie nie wygłupiajcie i dajcie se siana z edycją zimową. :roll:

C+
19.03.08, 20:23
Chyba wyślę zdjęcie - będę miał 50% szans na wygraną :D

grizz
19.03.08, 20:46
nie wygłupiajmy się, proszę.

Popieram w stu proc. :roll: . Może zrobimy ankietę i niech userzy się wypowiedzą? A może się Panowie nie wygłupiajcie i dajcie se siana z edycją zimową. :roll:

NIe rozumiem dlaczego nie chcesz...

Jeżeli są środki na nagrodę, to dlaczego nie zrobić tej edycji?

grizz
19.03.08, 21:04
Chyba wyślę zdjęcie - będę miał 50% szans na wygraną :D

Już 33%

Ania_
19.03.08, 21:08
Nie każdy ma warunki, aby jechać gdzieś w wysokie góry itp., a jednak szanse powinny się rozkładać jako tako po równo.

Czy temat zima to tylko wysokie góry?


W tym roku uważam, że tak. ;)

Ania_
19.03.08, 21:10
nie wygłupiajmy się, proszę.

Popieram w stu proc. :roll: . Może zrobimy ankietę i niech userzy się wypowiedzą? A może się Panowie nie wygłupiajcie i dajcie se siana z edycją zimową. :roll:

NIe rozumiem dlaczego nie chcesz...

Jeżeli są środki na nagrodę, to dlaczego nie zrobić tej edycji?

Czyli nie jest według Was możliwe zrobienie tej edycji w nadchodzącej zimie?

Plumek
19.03.08, 21:14
nie wygłupiajmy się, proszę.

Popieram w stu proc. :roll: . Może zrobimy ankietę i niech userzy się wypowiedzą? A może się Panowie nie wygłupiajcie i dajcie se siana z edycją zimową. :roll:

NIe rozumiem dlaczego nie chcesz...

Jeżeli są środki na nagrodę, to dlaczego nie zrobić tej edycji?

A są? To czemu konkurs właściwie nie ruszył z miejsca?

C+
19.03.08, 21:17
To czemu konkurs właściwie nie ruszył z miejsca?

Bo Radka napadli :|

grizz
19.03.08, 21:18
Nie każdy ma warunki, aby jechać gdzieś w wysokie góry itp., a jednak szanse powinny się rozkładać jako tako po równo.

Czy temat zima to tylko wysokie góry?


W tym roku uważam, że tak. ;)

Ale zima to temat!

Miżesz pokazać jaka była ta zima...


mozesz zrobić studyjny portret z zimowym makijażem...

zamrozić robaka i makro strzelić... argh :/



Czyli nie jest według Was możliwe zrobienie tej edycji w nadchodzącej zimie?

Będzie następny?



A są? To czemu konkurs właściwie nie ruszył z miejsca?

Są. Radek po prostu ostatnio był zagoniony, a wczoraj :/

Plumek
19.03.08, 21:27
Ja to wszystko rozumiem. Tylko taki poważny konkurs (no - te RAWy chociażby, żeby przekrętów nie było), z poważnymi (podobno) nagrodami, to powienien się poważnie zacząć - czyli max. do 7 dni po pierwszej zapowiedzi...

No ale nic to. Nie wtrącam sie. Będzie, jak zdecyduje "góra".

grizz
19.03.08, 21:49
Regulamin w całości pojawi się jutro z rana.


Termin bedzie taki, ze spokojnie się wyrobicie z wysłaniem.

Zdjęcie z okresu zimy kalendarzowej (22grudnia 2007 - 20 marca 2008)

mariush
19.03.08, 23:34
Nie należę do Grupy Trzymającej Władzę, ale... zdjęcia dawać i nie plumkać, no!

Plumek
20.03.08, 11:17
Regulamin w całości pojawi się jutro z rana.


Ja chyba jestem w innej strefie czasowej, bo południe wnet będzie :razz:

dobas
20.03.08, 11:23
u mnie od 3 dni sypie śnieg. w górach III stopień zagrożenia lawinowego - pierwszy dzień wiosny to chyba początek zimy :)

dobas

black_bird
20.03.08, 14:48
zima wróciła taka resztkowa ;) zdjecia posłane ale przez maila ślamazarnie to idzie :( lepiej byłoby przez jakis FTP ?

S4INT
20.03.08, 17:20
Nie wiem jak u Was, ale u mnie jest jakaś burza śnieżna... za oknem dosłownie biało - zarówno od śniegu leżącego na ziemi jak i od lecącego z nieba. Nie mogło sie tak zrobić pare dni wcześniej... :roll:

YxasoR
20.03.08, 17:29
Regulamin w całości pojawi się jutro z rana.


Termin bedzie taki, ze spokojnie się wyrobicie z wysłaniem.

Zdjęcie z okresu zimy kalendarzowej (22grudnia 2007 - 20 marca 2008)

Za rano to nie jest...

grizz
20.03.08, 20:40
ehhh kompa nie miałem... jeszcze momencik ;)

grizz
20.03.08, 20:53
I już:

https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10593