PDA

Zobacz pełną wersję : Lampa do OMD EM-5 do klubów nocnych (imprezy w lokalach)



Nixon8
9.12.15, 22:46
Cześć i czołem!
Że mam istny mętlik w głowie to chyba mało powiedziane! Przed oczami tylko ( 48, 50, 52 "Af-y" fl 600r fl 36r) wszystko o czym było pisane na forum bo wątków przeczytałem naprawdę sporo ale z żadnego nie wyniosłem tyle wiedzy ile bym chciał dlatego z gorącą prośbą piszę do osób siedzących w temacie używających lamp, którzy swoim doświadczeniem i wiedzą będą w stanie mi coś poradzić. A mianowicie do rzeczy.. Poszukuję lampy do Olka OMD EM-5. Lampa miałaby służyć mi do robienia zdjęć w klubach nocnych na imprezach, ewentualnie na jako wsparcie oświetlenia na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych, rodzinnych, 18-tki coś tego typu z największym nastawieniem na imprezy w klubach.
Nie mam zielonego pojęcia co byłoby najlepszym rozwiązaniem dla mnie... byłbym wstanie ponieść koszty systemówki fl 600r aczkolwiek z trudem:( ale jeżeli będzie to najlepsze rozwiązanie to na pewno postaram się takową lampę zakupić. Myślałem tez oczywiście o fl 36r ale ponoć trochę wolno się ładuję:< Aparatu używałbym z gripem także komfort trzymania lepszy ale pytanie do jakiej wielkości lampy?
Jeżeli bylibyście w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny!:)

luc4s
9.12.15, 22:59
Kup starą FL50. Ciągle daje radę, TTL i zapas mocy.

Rabbit
9.12.15, 23:57
albo małą, zgrabną Nissin i40 :)

Nixon8
10.12.15, 00:54
Jeżeli chodzi o fl 50 czy fl 50r? Wszystko chodzi płynnie? Jak pod względem wielkości przy body omd?
Nissini da radę w clubach?

Matick7
10.12.15, 01:08
Raczej trzeba się zastanowić czy AF po kontraście da radę w takich klubach gdzie zazwyczaj jest dość ciemno. Mam nissina i40 i jeśli nie będzie się strzelało serią non stop na pełnej mocy to da radę ; ) Bawiłem się fl-600r i powiem, że w tej cenie mnie mocno rozczarowała (wolne ładowanie, słabe wykonanie)

Nie są to niestety lampy jak Canonowska 580, ale robić zdjęcia bez większego problemu się da : )

Nixon8
10.12.15, 01:17
Mógłbyś jasniej pod względem tego kontrastu? Nissini też jest jakimś rozwiązaniem w tej cenie lepiej właśnie taką nową lampe czy może wieksza i o większej mocny używana fl 50 lub fl 50r?

luc4s
10.12.15, 01:19
Ja mam FL50 bez R. Wszystko chodzi bardzo dobrze z wyjątkiem wspomagania AF. Niestety z E-M5 nie będzie działać. Z gripem trzyma się to całkiem ok. Jakim obiektywem będziesz przede wszystkim działał?

Nixon8
10.12.15, 11:08
Obiektywy panas 20mm 1.7 oraz olek 45mm 1.8 dużym problemem jest brak wspomagania AF?

luc4s
10.12.15, 12:05
W Panasie raczej tak, bo on ma b. wolny AF, 45 to wszystko zależy jak ciemno tam jest. Zawsze masz wspomaganie w body, tylko ta lampka jest słaba. Swoją drogą szkoda, że Olympus nie zrobił update do FL50ek, bo te lampy są ciągle bardzo dobre.

Hrr
10.12.15, 12:58
FL 50 z em-5 spisywala mi sie w takich warunkach bardzo spoko.
Kontrastowy AF dziala w tych warunkach lepiej niz fazowy (z E-3). Moze i swiatla malo ale za to kontrasty sa bardzo wyokie, wiec na af nigdy nie narzekalem.

Pozdro

Nixon8
10.12.15, 15:49
Jeżeli chodzi o fl 50r to ona nadl nie pomoże mi z AF-em?:/ no panas pod względem tego AF-u jest slaby :/ coś jeszcze jesteście w stanie mi polecić godnego zakupu w rozsądnych cenach?

Nixon8
12.12.15, 12:51
Czy mógłbym prosić jeszcze kogoś o odpowiedź/pomoc przy wyborze lampy?

Nixon8
13.12.15, 11:43
Jak wygląda sprawa z lampą fl 50 bez r mogę ją zdalnie wyzwalac czy muszę posiadać fl 50r?
Proszę o odpowiedź:-)

luc4s
13.12.15, 11:58
Możesz przez dowolny wyzwalacz radiowy współpracujący z Olympusem.