PDA

Zobacz pełną wersję : czy dodać coś do tego zestawu?



lessie
25.01.08, 10:41
Cześć,
przyszedl czas na trochę fotek gadżetów. Powoli zamierzam skompletować jakiś zestawik bezcieniowy metodą chałupniczą.

Pytanko mam o to czy stosując gołe żarówki ( stałe światło ) w podwójnych oprawkach na statywie, dodać jeszcze jakieś płaszczyzny odbijające ( parasolki na przykład ), które trochę ograniczyłyby "ucieczkę światła" na boki i do tyłu? Jeśli tak to jakie? Wewnątrz biała, z zewnątrz srebrna? Może sama srebrna? Czy w ogóle ma to sens?
Mam zamiar użyć żarówek 400W czyli będzie możliwość zastosowania 4 x 400W lub 2 x 400W ( zobaczę ile tego światła potrzeba).
Jak ktoś ma doświadczenie to proszę się podzielić. Z góry powiem że na razie na światło błyskowe z prawdziwego zdarzenia nie mogę sobie pozwolić.

sisman
25.01.08, 11:04
Lessie - do drobiazgów potrzebujesz światła rozproszonego, wiec coś w rodzaju namiotu bezcieniowego. Zaleta: brak bliku na przedmiotach, jednolite oświetlenie. Mądrzejsi sugerują trzy punkty światła (2xboki, 1 góra). Niekoniecznie musi to być materiał bezcieniowy, można spróbować z folią pod panele podłogowe (dobrać grubość). Folia ta elegancko rozprasza światło (patent Irka 50). Wtedy powinny wystarczyć 3x200W żarówki ale o stałej barwie światła.

lessie
25.01.08, 11:12
Lessie - do drobiazgów potrzebujesz światła rozproszonego, wiec coś w rodzaju namiotu bezcieniowego. Zaleta: brak bliku na przedmiotach, jednolite oświetlenie. Mądrzejsi sugerują trzy punkty światła (2xboki, 1 góra). Niekoniecznie musi to być materiał bezcieniowy, można spróbować z folią pod panele podłogowe (dobrać grubość). Folia ta elegancko rozprasza światło (patent Irka 50). Wtedy powinny wystarczyć 3x200W żarówki ale o stałej barwie światła.

namiot to podstawa i za parę dni u mnie będzie. Chodzilo mi o to, czy ustawione po bokach namiotu żarówki pozostawić gołe w oprawkach, czy ograniczyć/ukierunkować ich światło w kierunku namiotu.
Co do ustawień to pewnie metodą prób i błędów dojdę do tego jak jest najlepiej - niektórzy nawet od dołu namiotu świecą.
Żarówki mają stałą barwę ( przynajmniej tak utrzymuje producent :roll: )

Co do patentów domowej roboty - jesem razej nieudolny i niecierpliwy w tym temacie i preferuję gotowe rozwiązania. Już raz spaliłem prześcieradło halogenami budowlanymi, przy okazji poparzyłem paluchy.... ;)


przy okazji
czy takie żarowki ( a raczej ten kabel synchro na gorącą stopkę E-1 ) będzie kompatybilny z E-1? http://allegro.pl/item299339291_zarowka_blyskowa_slave_68_ws_kabel_s ynchro_.html
czy nie uszkodzi to aparatu. Żarówki niedrogie specjalnie i pewnie lepeij się sprawdzą od stałego światła, więc moze zaryzykować? Dwie takie + FLka i powinno styknąć mocy...