PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C- 765 !



Dami@n
12.05.04, 18:09
Witam !
Postanowilem kupic sobie aparacik i moja uwage zwrocil wlasnie ten model (jak w poscie).Szukalem na forum informacji odnosnie tego modelu ale niestety :( nic nie znalazlem. Bedzie to moja pierwsza cyfrówka i nie kupuje jej z zamiarem szybkiej zmainy na inna. Argumentami jakimi sie kieruje to dobry zoom x10 i rozdzielczość 4 Mp.
Nie wiem czy to są jedyne argumenty jakimi mozna sie kierowac przy woborze aparatu (moja wiedza w zakresie foto nie pozwala mi na branie innych pod uwage bo i tak by mi to nic nie mowilo) ale bardzo bym chcial aby ktos z was pomogl mi podjac trafna decyzje. Nie upieram sie konkretnie przy tym modelu jestem otwarty na inne propozycje forumowiczów.
PS
Ostatnio moj kolega kupil sobie C-4000 i jest z niego zadowolony ale niestety ten model juz jest raczej niedostepny w sprzedazy (z tego co patrzalem).

Pozdrawiam wszystkich!

marekbp
12.05.04, 19:31
C-4000 nie jest dostepny w sprezdaży? Kupisz go w każdym lepiej zaopatrzonym sklepie z aparatami cyfrowymi. Ostatnio widziałem w cenie 1199.

vodnik
12.05.04, 19:42
http://www.aparaty.ua.pl/ tutaj mozesz zakupic za 1240zl. Importer sprawdzony przez wielu i bardzo dobrze oceniany.

Dami@n
12.05.04, 19:45
Jak do tej pory to wedrowalem sobie tylko po sklepach internetowych min. http://www.foto-net.pl/sklep/pokaz_karte.php?idt=4291 (na tej stronce chce kupic C-765min dlatego bo daja dodatkowo karte 128MB i futeral)) i tam nie ma go juz w ofercie.Ale konczac temat C - 4000 chcialbym w koncu poznac wasze opinie odnosnie planowanego zakupu C -765.
Pozdrawiam:)

Dami@n
12.05.04, 20:03
Witam raz jeszcze:)
Bylem na stronce ktora mi podaliscie i zauwazylem olympusa C- 750 i wydaje mi sie ze jest ciekawsza propozycja niz C-765. Co o tym sadzicie?
Z godzy dzieki za info na temat tej stronki mam szersza perspektywe.
Pozdrawiam :)

vodnik
12.05.04, 20:26
No 750 jest godna uwagi propozycja. Roznica miedzy 765 a 750 to wymiary - gabaryty, brak stopki pod zewnetrzna lampe po stronie 765, oraz podobno szybszy bo nowszy procesor zdjec. I chyba jeszcze wiekszy jesc LCD w c765. Chyba tyle.

Zenek
12.05.04, 20:51
ja rowniez polecam 750, uzywam jej od kilku miesiecy i jak narazie jest ok, szwankuje tylko czasami auto focus i to nie tylko w ciemnych i zacienionych miejscach, ale od czego jest manual. mam nadzieje, ze dokonasz wlasciwego wyboru. powodzenia!

Dami@n
12.05.04, 22:25
Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi:)
Mam teraz dylemat pomiedzy tymi dwoma aparacikami tylko jedyny minus jaki jest przy C-750 to ten ze musial bym w niego po kupnie zainwestować dodatkowo (cena 2080 i zadnych dodatków)a znowu jak bym kupowal C-765 to dostal bym pamiec 128 (jak pisalem wyzej)i futeral i to by bylo w cenie 2199.
Jeszcze pomysle i poszperam po necie.
Wielkie dzieki raz jeszcze za w miare szybkie i rzeczowe odpowiedzi.
Pozdrawiam
PS
Ale jak bym wzial ostatecznie tego C-765 to chyba tez by zle nie bylo (chociaz C-750 wydaje sie byc solidniejszy i masywniejszy co tez jest chyba wazne). W kazdym badz razie dzieki jeszcze raz.

Dami@n
13.05.04, 02:10
Znalazlem taka widomośc na Allegro
"pojawia się coraz więcej tanich aparatów Olympusa produkowanych na Tajwanie, Indonezji, Korei a trafiających do Polski przez rosyjski czarny rynek."
Wiecie cos na ten temat?jesli tak to prosilbym o jakies info (jak sie przestrzec przed kupnem podrobki w momencie gdy kupowal bym przez net)
Pozdrawiam

vodnik
13.05.04, 12:30
Mysle ze Olympus nie pozwolilby sobie na takie rozwiazanie, wiec i podrobki sie chyba nie trafiaja. Takie jest moje zdanie. To pewnie sciema allegrowicza.

Dami@n
13.05.04, 16:59
Witam
Chyba raczej sie skusze sie na C-750 posmigalem troche po necie i wydaje ze znalazlem w dobrej cenie (2380 razem z pamiecia 128)
Co o tym myslicie?
w C-765 zmartwilo mnie ze jest na fabryczne akumlatorki olympusa a C-750 chodzi na paluszkach.
Ale pozyjemy zoabczymy ostatnio w glowie zaczyna mi switac zakup C-4000 ale pozyjemy zoabczymy.
PS
JUZ MAM PO USZY TEGO SZUKANIA, POROWNYWANIA I MYSLENIA CZY TEN A MOZE TAMTEN no ale tak to jest jak czlowiek sciubi kazdy grosz i chce kupic raz a dobrze. W koncu bedzie tak ze zanim kupie ten aparat to oslepne od monitora:)
Pozdrawiam

vodnik
13.05.04, 17:18
Wtedy sprzyda Ci sie aparat BRAILOWSKI :)

liso
13.05.04, 23:14
Wtedy sprzyda Ci sie aparat BRAILOWSKI :)

z samonaprowadzaczem optycznym :)

Dami@n
14.05.04, 17:58
He he niezle :lol:
Dla osob ktore zastanawiaja (jeszcze ja jestem w tym gronie niestety :( )
na wyborem aparatu zamieszczam link do fajnej stronki gdzie jest duzo info na temat wielu modeli
http://www.recenzje.net.pl/index.php?kategoria=1&pokaz=kat_rec

Pozdrawiam

Dami@n
16.05.04, 17:34
Witam was sorki za przerwe ale naprawde przez caly czas poszukuje zlotego srodka i zawezilem swoje poszukiwania do dwoch aparatow i prosze was o stronnicze zdanie co wybralibuscie i uzasadnijcie prosze swoj wybor. Wacham miedzy Olympusem C-750 a Kodak DX 6490.
POMOCY!!! w tym tygodniu mam juz go kupic wiec czas goni!!!
Pozdrawiam!!

vodnik
16.05.04, 23:01
Powiem tak, z tego co wiem, to kodak ma slaby zakres czulosci ISO oraz chyba slabsza optyke ukazujaca znaczna abberacje chromatyczna.

Ciezko mi porownywac te dwa aparaty, gdyz od poczatku nie bylem przekonany do Kodaka, wiec nawet nie czytalem o nim wiele gdy wybieralem aparat dla siebie.

Dami@n
16.05.04, 23:13
Dzieki za odpowiedz!
Chyba jednak zostane przy 750 i nie bede juz kabinowal bo im dluzej czytam wszystkie testy to bardziej glupi jestem na ten temat.Do srody chce go kupic i miec juz spokoj z jednym a pozniej bede siedzial i kabinowal:)nad menu bo czytalem ze podobno zakrecone troszke:) (apropo menu czy naprawde jest az tak bardzo zakrecone jak pisza inni?)
Pozdrawiam i mam nadzieje ze dokonam wlasciwego wyboru.
Dzieki za wszystko!
Pozdrawiam

vodnik
17.05.04, 00:02
Kwestia przyzwyczajenia jak ze wszystkim. Tydzien posiedzisz, pobawisz sie i juz wszystko bedziesz mial w malym paluszku. Polecam juz teraz sciagnac pelna polska instrukcje do c-750 http://cimoch.org/c750_manuall.zip beda "pierwsze koty za ploty".

Dami@n
18.05.04, 01:04
Witam!!:)
NARESZCIE!!!!! Kupilem juz aparat C-750 :)) Przywiozlem do domku zaczalem sie bawic i kabinowac w menu (jak dla mnie do opanowania ale potrzeba czasu i poczytac trzeba troszke jednak instukcje to nie to samo co komurka:) )Baterie mi juz padly i laduja sie grzecznie:)zdjec kilka porobilem (jutro ide odebrac karte 128 bo gosc dzis nie mial)
Wiem ze to glupie pytanie i ze napewno jest to gdzies w instrukcji ale jak mozna skasowac film ktory sie nagralo (zdjecia wiem jak ale filmu za pierona nie moge usunac:( )
Pozdrawiam i JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI ZE OKAZALISCIE MI DUUUUUZO WYROZUMIENIA I CIERPLIWOSCI (czasem moje pytania byly glupie i banalne pewnie jeszcze kilka bedzie ale ucze sie)
JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI ZA POMOC W ZAKUPIE!!!
Pozdrawiam

Dami@n
18.05.04, 01:06
Jeszcze jedno vodnik sciagalem ta instrukcje ale jak chcialem ja rozpakowac to mi blad wyskakuje i kapotka bede musial chyba dryndnac do Eurocoloru zeby mi przeslali. Ale dzieki za checi:)

vodnik
18.05.04, 01:46
aby skasowac filmik albo wchodzisz na tryb podgladu (wybor na kolku) albo 2 razy naciskasz szybko na przycisk LCD/EVF (na dole na prawo od LCD), wybierasz filmik albo zdjecie guzikami Lew/Prawo a pozniej naciskasz guziczek ERASE kolo wziernika.

Jak masz odpowiednia duza skrzynke to moglbym Ci wyslac instrukcje (okolo 20MB)

Dami@n
18.05.04, 02:01
Dzieki za instrukcje, sprawdze jak mi sie akumlatorki naladuja.
Co do pojemnosci skrzynki to wynosi ona niestety 10 MB (chyba ze dalo by sie podizelic ten plik na dwie czesci)

Pozdrawiam

vodnik
18.05.04, 11:16
Mysle ze trzebaby dzielic na wiecej, bo wielkosc pojedynczej wiadomosci masz pewnie z 3MB.

Southwind
18.05.04, 20:43
Damia@n jaktam zadowolonie z OLYMPUSA C750, stoje przed takim samym wyborem jak ty. Powiem tak nie przeszkadza mi ze C765 ma akumulatorek, mozn ataki kupic za 80 zł (odpowiednik), to tak jakbym kupil bardzo dobre akumulatorki AA. Czytalem na stronie OLYMPUSA ze C765 jest szybszy - czekam na opinie. Co zyskam kupujac C750 a C765 pomijajac fakt ze ten pierwszy ma HOT SHOE i tradycyjne zasilanie, chodzi mi o optyke czy sa jakies zmiany, czy szybkosc, funkcjonalnosc.

vodnik
19.05.04, 00:34
Optyke mysle ze seria C-750, C-760, C-765, C-770 maja ta sama. 765 jest chyba mniejszy od 750. O reszcie nic wiecej nie moge napiasc.

Dami@n
19.05.04, 01:59
Witam
Jesli chodzi o optyke to za bardzo nie moge sie wypowiadac(to moja pierwsza cyfrowka a tamtych nie znam na tyle zeby moc sie wypowiedziec) a z tego co Ci napisal na ten teamt vodnik to mysle ze mozna mu ufac :)
Moim zdaniem duza zaleta C-750 jest wlasnie to ze jest zasilany na akumlatorki AA(bo ciagnie baterie:))a C-765 nie ma takiej opcji tylko firmowy akumlatorek nawet jak bys kupil zapasowy jak piszesz za 80-90 zl to ma on pojemnosc bodajze 900 mAh(moim zdaniem to jest nic) bo dowiadywalem sie, a za cene ok 60 zl kupisz sobie zapasowe akumlatorki AA o pojemnosci 2100 mAh (jest roznica i to kolosalna).Wzgledy pratyczne tez musisz wziasc pod uwage.
Do C-750 dostalem pilotka (fajna sprawa nie trzeba sleczec przy tv jak chcesz przegladac zdjecia tylko siedzisz wygodnie w fotelu) nie daja go do C-765, fakt C-765 ma wiekszy wyswietlacz ale nawet jak by ten w 750 byl dla ciebie za maly (jak dla mnie wielkosc jest oki) to mozesz sobie przelaczyc na wizjer.
Teraz wybor nalezy do Ciebie ja wybralem 750 i nie czuje sie zawiedziony, aby tylko dlugo chodzil i bezawaryjnie (odpukac puk, puk puk:).
Pozdrawiam

PS
Vodnik: instrukcje sobie juz zamowilem w eurocolorze dzwonilem do nich dzisiaj i zalatwione (dzieki za checi przeslania)