PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS450D



Don Pedro
24.01.08, 07:27
http://www.dpreview.com/news/0801/08012403canoneos450d.asp 12mpxl!

salvadhor
24.01.08, 07:41
3.5 fps'a i do 6ćiu rawów w serii? Niewiele lepiej od mojego E-500 :)

Ale zgrabna maszynka, ciekawe jak z jakością plastikowego body. No i wychodzi, że taniutkie będzie toto.

Don Pedro
24.01.08, 07:58
Plastik w tej półce Canona? To zdaje się normalka, popatrz na grip-nadal jak w poprzednikach-cieńiutki, coś mnie źle sie to chwyta, ale za to maszynka da popalić po oczach 3 calowym telewizorem i to na żywo. Pozdr.

geo
24.01.08, 08:58
http://fotopolis.pl/index.php?n=6841

"W telegraficznym skrócie: wyższa rozdzielczość matrycy, 14-bitowe przetwarzanie obrazu, 3-calowy ekran LCD, Live View, pomiar punktowy, przejście na karty SD/SDHC, lepsza bateria i większy wizjer, a do tego jeszcze kilka drobiazgów."
Do boju olek do boju !!!!!!!!

salvadhor
24.01.08, 09:10
Jedno można zaliczyć na plus - klapka od gniazda pamięci, która być może nie będzie trzeszczała w dłoni. W E-500 mnie to... wkurza, prawy dolny róg body to nieraz jedyny punkt oparcia całego sprzętu o dłoń.

dzemski
24.01.08, 09:14
z E510 nadal nie ma czym powalczyć.

andytown
24.01.08, 09:16
widzieliście tego cenę -- na dpreview jest podana to ma kosztować 799 $ body i 899$ kit,,,

co daje u nas ceny ok 2,8 body - 3,2 kit....

po ostatnich przecenach e-510 jest ok 800-1000 zł tańsze

salvadhor
24.01.08, 09:21
z E510 nadal nie ma czym powalczyć.

A jak będzie robił po prostu ładniejsze fotki? :)

Smerf Maruda
24.01.08, 09:26
Kolejny sposób na wyciągnięcie forsy. Kiedyś się mówiło: co rok - prorok. A teraz: co rok - nowy model, do którego tłumy niedoinformowanych marnych fotografów będzie się śliniło...

dzemski
24.01.08, 09:26
ceną nie powalczy, stabilizacji brak, ciekawe jak plastik, ale nie marzyłbym o dużo lepszym niż w 350/400. Bardziej mydlane fotki będzie robił, to jest pewne.

Tak jak 40D, w testach wychodzi że jest super, a na tablicy kolorów przy wyłączonym odszumianiu nie potrafi pokazac faktury papieru, tak fotki mieli.

C+
24.01.08, 09:46
Kolejny sposób na wyciągnięcie forsy. Kiedyś się mówiło: co rok - prorok. A teraz: co rok - nowy model, do którego tłumy niedoinformowanych marnych fotografów będzie się śliniło...

co prawda to prawda :D


2008-01-24 07:58:41
zbyszko
jak dla mnie bomba, ale mam 400D i jak kolega podkreślil przesiadać się nie warto... zwlaszcza, że przesiadka kosztować będzie dodatkowo wymianę kart pamięci... mnie jednak naj bardziej męczy brak stabilizacji w korpusie - canon powinien się przelamać, bo konkurencja dochodzi już pod 4EV z którymi mają problem nawet najlepsze szkla canona...

dzemski
24.01.08, 09:56
no cóż, naprodukowali szkiełek z IS, trzeba je jakoś sprzedać. Nawet w kita już wkładają stabilizację. Ta sama sytuacja jest u Nikona.

C+
24.01.08, 09:57
W porównaniu z wcześniejszymi zmianami w linii amatorskiej jak na Canona tutaj zmiany są wręcz rewolucyjne (LV, 3cale LCD, 12.2 mpx, szybsza seria,pomiar punktowy światła) ;) Dziwna jest dla mnie też polityka Canona dotycząca modelów 40d i 450d- w tej chwili model z założenia bardziej amatorski posiada dużo lepsze pod niektórymi względami możliwości ( fakt że głównie marketingowyme- 3" LCD i 12.2 mpx) niż wyżej stojący w hierarchii i naprawdę niedawno pokazany korpus.

Dar-i-jush
24.01.08, 10:04
Wizualnie razi mnie LCD. Wygląda jakby wepchany na siłę i przyciski się nie mieszczą. Wydaje mi się, że to poleci po komforcie użytkowania. Reszta parametrów nie wywołuje zachwytu, a tym bardziej obawy o Olympusową konkurencję.

C+
24.01.08, 10:09
Pokazali również 2 eLki: EF200mm f/2L IS USM i EF800mm f/5.6L IS USM

http://www.usa.canon.com/templatedata/pressrelease/20080123_eflens.html

grizz
24.01.08, 10:14
no cóż, naprodukowali szkiełek z IS, trzeba je jakoś sprzedać. Nawet w kita już wkładają stabilizację. Ta sama sytuacja jest u Nikona.

wkładają tylko z tego względu, że reszta ma w body... taki chłyt marketingowy,

andytown
24.01.08, 10:24
według mnie jest to jednak na papierze zdecydowanie lepsze body niż 400d,,, i ma kilka marketingowych chwytów

- stabilizacja w obiektywie
- 12 mpix
- pomiar punktowy
- 3 cale lcd
- większy wizjer
- live view
według mnie jest body na poziomie e-510
zadecyduje cena

grizz
24.01.08, 10:32
Zgadzam się w zupełności... c dogonił ola w tym segmencie.

Dar-i-jush
24.01.08, 10:41
Dopiero ;) Teraz Olympus ma szansę odskoczyć ;) I kto tu kogo goni ;)

andytown
24.01.08, 10:42
nie ważne kto kogo goni - ważne kto jak się Nazywa,,,,

Dar-i-jush
24.01.08, 10:44
nie ważne kto kogo goni - ważne kto jak się Nazywa,,,,
Wiadomo, canon to canon, a nikon to nikon :mrgreen:

epicure
24.01.08, 10:49
Czy to ma AF z detekcją kontrastu w trybie LV? Mi się nie podoba wyświetlacz - za duży, rozdzielczość za mała, zajmuje całą tylną ściankę. Zauważcie, że przyciski zniknęły z lewej strony wyświetlacza i zostały upchane po prawej, jak w kompaktach. Może wie ktoś gdzie tu jest przycisk blokady ekspozycji i podglądu ostrości? Fajnie, że ISO jest wyświetlane w wizjerze, który jest podobno większy. Matryca też pewnie będzie niskoszumiąca, jak to u Canona. To nic, że może być mydło. Na pewno się sprzeda.

lcf
24.01.08, 11:12
@epicure:
Two types of auto focus are available: Quick AF flips the camera mirror momentarily to engage the AF sensor; Live AF uses the image contrast data to focus - a method familiar to anyone upgrading from a compact digital camera.

mateuss
24.01.08, 11:48
Wychodzi że ma LV na detekcji kontrastu. Trzeba zobaczyć jednak jak to będzie działało w praniu.

Typowy rozwój dla canona +2mpix + trochę więcej wyświetlacza
i to w zasadzie koniec wielkich zmian.

Rewolucja punkt pomiarowy SPOT 4%.

Jakimś plusem jest punkt krzyżowy AF....

Ale ta ergonomia będzie jak to w canonie. połowa funkcji w menu ukryta

grizz
24.01.08, 12:14
co do LV w olku... to możliwe,że kontrast też będzie... ;)

I to całkiem ciekawie ;p

epicure
24.01.08, 12:21
co do LV w olku... to możliwe,że kontrast też będzie... ;)

I to całkiem ciekawie ;p

Co, gdzie, kiedy? :) A tak w ogóle gdzie nowe lustrzanki Olympusa, które podobno miały być, a na konferencji prasowej wysypano tylko worek biednych kompaktów?

grizz
24.01.08, 12:23
O lustrzankach nic niewiadomo...

tylko, tyle, ze stare dostaną nowy firmware

epicure
24.01.08, 12:32
...stare dostaną nowy firmware

No to mam nadzieję, że zrobią coś z bandingiem i niedoświetlającą lampą w E-410.

domi
25.01.08, 00:32
Czy jednak trochę nie przesadzacie w swoich ocenach?

Tak - on ma kontrast AF. Koniec więc z jakimikolwiek front/bac focusami.
Po drugie matryca CMOS 12Mpix, widziałem zdjęcia z niej już i niestety ale olek jest tu bardzo daleko w tyle - ilość mpix, szumy i rozpiętość tonalna - oczywiście to tylko pierwsze sample, ale jest na prawde dobrze.
Stabilizacji w body nie ma, ale jest tani kit stabilizowany.
Co od reszty to solidny update - większy wizjer, lepsza bateria, większy ekran, tańsze sd i kilka innych. Zobaczymy jak z ceną ale to sprzęt bez porównania lepszy od e-510, który mógł konkurować z 400D.

Na prawdę trudno mi znaleźć cechę tego nowego canona w której byłby gorszy od e-510, w kilku rzeczach już widać za to że będzie o wiele lepszy.

Canon mnie średnio obchodzi tak na prawdę i poza drukarką nie mam z nim wiele wspólnego, ale moim zdaniem nie doceniacie tej konkurencji. Wiem, że na olka miło się patrzy, jednak nie można zapominać o mocnych punktach tego modelu. Jeśli rzeczywiście olek kosztuje 2/3 tej ceny to jest ona dobra, ale jeśli ten stosunek będzie bliższy jedynce to większość zdecydowanie wybierze canona.

dzemski
25.01.08, 00:45
400D do E510 to ma bardzo daleko, ale to 450 już znośne, choć mało prawdopodobne by jakością rozpieścili. Jakoś z 350D na 400D nic nie zmienili, to i teraz nie spodziewałbym się więcej.

domi
25.01.08, 01:00
Dlaczego patrzysz na aparat tylko przez pryzmat wykonania i ładności? Wiem że e-510 dopingujesz i wszechmiar wydaje się ładniejszy, ale to nie zmienia faktów jakie widać na obrazie oraz które są w specyfikacji. Nawet to z czego olek słynie - czyli z LV ten canon okazuje się mieć lepsze o ten contrast AF.
Wady pewnie jeszcze wyjdą w praniu nowego modelu canona, ale specyfikacja jest nieubłagalna. Olek może tu konkurować przede wszystkim ceną.

grizz
25.01.08, 01:11
Czy jednak trochę nie przesadzacie w swoich ocenach?

Tak - on ma kontrast AF. Koniec więc z jakimikolwiek front/bac focusami.


Pomysl trochę...

.. pomyśl...

I dopiero pisz.

domi
25.01.08, 01:18
Czy jednak trochę nie przesadzacie w swoich ocenach?
Tak - on ma kontrast AF. Koniec więc z jakimikolwiek front/bac focusami.


Pomysl trochę...
.. pomyśl...
I dopiero pisz.

Zamiast tego typu niemiłych komentarzy może byś powiedział co masz na myśli?
Specyfikacje widziałem, znam również tę e-510. Jeśli się z czymś nie zgadzasz to chętnie o tym podyskutuję o ile to będzie na jakimś poziomie.
Wiem, że bardzo dopingujesz swojemu faworytowi ale to nie zwalnia z obiektywizmu. Tylko nie pisz proszę, że olek ładniejszy, milszy w dotyku i takie tam bo to rzecz gustu. Fakty są za to w specyfikacji i niestety, ale ta w wielu punktach jest mocniejsza.

dzemski
25.01.08, 01:20
każdy pasywny system AF:

polega na mierzeniu kontrastu lub przesunięcia fazowego pomiędzy detalami w kadrze. Maksimum kontrastu oznacza prawidłowe ustawienie ostrości. Ten rodzaj ustawiania ostrości nazywany jest też "AF z detekcją kontrastu lub fazy TTL"

Czyli palnąłeś domi głupotę, bo AF w każdym olku działa tak samo jak w tej definicji. I żadne FF i BF od tego akurat nie zależą.

Piotr_0602
25.01.08, 01:21
Podejrzewam że obraz z tego będzie zbliżony do 40D. A więc DUŻO lepiej niż E510. Reszta mniej ważna, stabilizacji brak w body (ale ma w szkłach, Panas też trzyma się tej drogi), a z LV już dogonili Olka. No i znaczek Canon, kupa akcesoriów, niezależni producenci szkieł, z E510 wygra konkurencję.

Dlatego postuluję, nawet jeśli Olek potrzebuje jeszcze pół roku na sklecenie następcy E510 który stanie do równego pojedynku z 450D oraz z następcą D40x Nikona który się wkrótce pojawi, to mógłby wsadzić na razie do E510 matrycę z E3 i resztę, do opracowania następcy, zostawić bez zmian. Niech nazwie model E510n czy E511 i ma czas na dopracowanie E520. Bo inaczej będzie musiał jeszcze spuścić z ceny by utrzymać sprzedaż.

domi
25.01.08, 01:34
każdy pasywny system AF:

polega na mierzeniu kontrastu lub przesunięcia fazowego pomiędzy detalami w kadrze. Maksimum kontrastu oznacza prawidłowe ustawienie ostrości. Ten rodzaj ustawiania ostrości nazywany jest też "AF z detekcją kontrastu lub fazy TTL"

Czyli palnąłeś domi głupotę, bo AF w każdym olku działa tak samo jak w tej definicji. I żadne FF i BF od tego akurat nie zależą.

To nie tak. Z tego co wiem olek posiada półprzepuszczalne lustro, które połowę śle w wizjer, a połowę do czujników AF. Stąd jest możliwe ustawienie ostrości widząc obraz w wizjerze. System aktywny AF był dawno temu gdy aparat wysyłały jakieś sygnały i mierzyły np czas ich odbić a tak ustawiały odległość. Dzisiaj wszystkie systemy są pasywne.
Nowość to, że w trybie LV ten canon będzie potrafił bez kłapania lustrem tylko na podstawie tego co ma na matrycy ustawić kontrast, czyli dokładnie tak jak dzieje się to teraz w wszelkich kompaktach. Czy w olku działa to dokładnie tak samo jak w kompakcie? Tzn czy naciskając przycisk spustu po prostu jest ustawiana odległość w oparciu o dane tylko z matrycy i zbierany sygnał w pełnej rozdzielczości? Jeśli tak to też mają ten tzw. kontrast AF w trybie LV. Bo że czujniki pod lustrem i one polegaja na detekcji fazowej to nie nowość.

M.in dlatego nie będzie problemów z BF/FF - skoro na matrycy obraz będzie ostry po ustawieniu kontrastu w oparciu o informacje z tamtąd - to i zdjęcie będzie ostre, nawet jak obiektyw będzie łapał normalne ostrość źle.

dzemski
25.01.08, 01:38
system aktywny to dalmierz.

Jak bierzesz udział w dyskusji, to staraj się na przyszłość wyrażać precyzyjnie. :)

domi
25.01.08, 01:42
system aktywny to dalmierz.

Ok, ale to wszystko nie ma nic do rzeczy - rozmawiamy - przypomnę o contrast AF działającym w oparciu o LV. Czy coś źle zrozumiałem albo gdzieś się pomyliłem w tym wywodzie?

Osobiście tak czy siak jestem przyzwyczajony do wizjera, dla mnie nie jest to więc najwazniejsza cecha, wolałbym odchylany ekran tak jak w E-3, który na razie jako jedyny ma taki zestaw z nowych lustrzanek, no chyba, że sony coś pokaże i te obrazki o A300 nie są przesadzone :) Zobaczymy wszystko. Poza tym casio i tak nic nie mam zamiaru kupować jakiejkolwiek z firm teraz, ale ogromnie się cieszę, że konkurencja daje sobie po tyłku bo skorzystamy na tym wszyscy :)

grizz
25.01.08, 02:04
każdy pasywny system AF:

polega na mierzeniu kontrastu lub przesunięcia fazowego pomiędzy detalami w kadrze. Maksimum kontrastu oznacza prawidłowe ustawienie ostrości. Ten rodzaj ustawiania ostrości nazywany jest też "AF z detekcją kontrastu lub fazy TTL"

Czyli palnąłeś domi głupotę, bo AF w każdym olku działa tak samo jak w tej definicji. I żadne FF i BF od tego akurat nie zależą.

To nie tak. Z tego co wiem olek posiada półprzepuszczalne lustro, które połowę śle w wizjer, a połowę do czujników AF. Stąd jest możliwe ustawienie ostrości widząc obraz w wizjerze. System aktywny AF był dawno temu gdy aparat wysyłały jakieś sygnały i mierzyły np czas ich odbić a tak ustawiały odległość. Dzisiaj wszystkie systemy są pasywne.
Nowość to, że w trybie LV ten canon będzie potrafił bez kłapania lustrem tylko na podstawie tego co ma na matrycy ustawić kontrast, czyli dokładnie tak jak dzieje się to teraz w wszelkich kompaktach.

M.in dlatego nie będzie problemów z BF/FF - skoro na matrycy obraz będzie ostry po ustawieniu kontrastu w oparciu o informacje z tamtąd - to i zdjęcie będzie ostre, nawet jak obiektyw będzie łapał normalne ostrość źle.

To będzie własnie działało jak w kompakcie - czyli przeraźliwie wooolno!
pobaw się troche nikonem d3 - porażka a nie ostrzenie na matrycy :/

Czyli do wyboru będzie albo BF/FF albo zółwie tempo? ;)

Switch
25.01.08, 02:25
Papierowo 450D faktycznie wygląda lepiej niż E-510.


Wychodzi że ma LV na detekcji kontrastu. Trzeba zobaczyć jednak jak to będzie działało w praniu.

Typowy rozwój dla canona +2mpix + trochę więcej wyświetlacza
i to w zasadzie koniec wielkich zmian.

Rewolucja punkt pomiarowy SPOT 4%.

Jakimś plusem jest punkt krzyżowy AF....

Ale ta ergonomia będzie jak to w canonie. połowa funkcji w menu ukryta
No popatrz, nowa matryca, większy wizjer, większy wyświetlacz, 14 bitowe przetworniki, LV, SD, bateria i mówią, że mało.

A u olka za samo powiększenie wizjera cieszymy się jak dzieci :mrgreen:

Oj panowie, mało obiektywizmu widzę :P

domi
25.01.08, 03:16
grizz:
nie twierdzę nigdzie, że to absolutnie niezbędna opcja i w ogóle najlepsza na świecie, ale uważam to za pewien krok i z pewnością z czasem i ta metoda będzie się rozwijała i dawła coraz to lepsze rezultaty. Już dzisiaj niektórzy płaczą za brakiem porządnego pomiaru światła w lustrzankach (przy LV ten problem nie istnieje), za wadami swojej optyki (podobnie przestaną się przejmować back/front focusem).
Że na razie będzie to wolne i niedoskonale to na pewno. Ale wielu tutaj ceni sobie ostrzenie ręczne w oparciu o matrycę i powiększenie, będzie to samo tylko do zestawu jeszcze automatycznie. I właśnie to jest ciekawe :)

Że d3 i d300 mają to ok, ale że 450D będzie miał to jest krok naprzód - w końcu kosztuje dwa razy mniej :) Może wreszcie producenci się przycisną na tyle by wypuścić kompakt tylko z

Marcin510
25.01.08, 07:41
hehe, no chyba niektorzy lekko przesadzaja piszac ze prawie canon dogonil olka :)

mysle ze jesli chodzi o jakosc to spokojnie 450d zabije olka
bo juz 400d mial bardzo dobra jakosc obrazu

jedyny minus to bedzie pewnie brak niektorych przydatnych funkcji, jak np wyswietlanie przepalen po zrobieniu fotki (tak jak i w 400d)

no a matryca 12mega, toz to jak w nikonie d300, mega :)

zastanawiam sie tylko po co teraz kupowac 40d? dla troche szybszych fotek?
450d ma ten sam procesor co 40d, tez ma 14 bitow, live, moze ciut gorsza obudowa

mysle ze to bedzie niezly aparat, ale daje to jedynie przedsmak tego co zobaczymy w nowym canonie 5d mk II :) i to bedzie killer ktory rozlozy wszyskie te nikony olki razem wziete

cenowo i jakosciowo

tak przypuszczam :)

i teraz pewnie olek ostro obnizy cene 510 , mam nadzieje ze ma cos w zanadrzu, bo jak nie to bedzie klapa :)

na uwadze trzeba miec tez nowego pentaxa k20d z 14mpx, stabilizacja i live w niskiej cenie
na tle tej konkurencji olek moze wypasc obecnie slabo

Don Pedro
25.01.08, 08:42
Czy ten aparat się podoba, czy nie , czy ma gorsze lub lepsze parametry to i tak zapewne pobije rekordy sprzedaży, bo taka jest rzeczywistość, " panie , przecie to Canon!" Tylko zerkam na slupki w dpreview w ilości clików i czekam kiedy 450-tka zdeklasuje popularnością obecnie liderującego tam, a jakże Eosa 400D.

Bigman
26.01.08, 15:29
Przede wszystkim witam na forum :). Jak na bardzo dużą niechęć Canona do wprowadzania nowości i ulepszeń to ta puszka jest strasznym krokiem do przodu....na papierze. Władowanie 12 Mpix matrycy uważam za bezsens podyktowany tylko i wyłącznie tym że konkurencja ma i magia cyfr robi swoje. Dobrze że jest wybór i można jednocześnie kupić 400D i 350D (końcówka serii). Aparat nie będzie pewnie zły, sprzeda się dobrze i przyniesie duże zyski w tym lukratywnym segmencie i o to księgowym Canona chodzi i dzięki nim nie ma również 3D, 5Dmk2 czy czegoś podobnego. Po co :)

Pozdrawiam

C+
26.01.08, 15:42
Przede wszystkim witam na forum :). Jak na bardzo dużą niechęć Canona do wprowadzania nowości i ulepszeń to ta puszka jest strasznym krokiem do przodu....na papierze. Władowanie 12 Mpix matrycy uważam za bezsens podyktowany tylko i wyłącznie tym że konkurencja ma i magia cyfr robi swoje. Dobrze że jest wybór i można jednocześnie kupić 400D i 350D (końcówka serii). Aparat nie będzie pewnie zły, sprzeda się dobrze i przyniesie duże zyski w tym lukratywnym segmencie i o to księgowym Canona chodzi i dzięki nim nie ma również 3D, 5Dmk2 czy czegoś podobnego. Po co :)

Pozdrawiam

Hej!

Maga cyfr i Pentax spowoduje że kolejne puszki będą miały ponad 14 MPix co spowoduje zagęszczenie na aktualnym poziomie jaki mamy w 4/3.

Bigman
26.01.08, 17:25
Może nie, może Pentax nie ma aż tak wielkiego wpływu, na świat fotografii jak miał kiedyś. Ale faktycznie 14 Mpix to kwestia roku-dwóch, tylko po cholerę, naprawdę każdy amator produkuje masowo odbitki A3? i więcej :)

Pozdrawiam

kowal73
26.01.08, 17:45
nie rozumiem po co w tym aparacie te wszystkie bajery LV odkurzacze itp które i tak zwykłemu użytkownikowi camona nie były i nie będą potrzebne (wyczytałem na ich forum)

Marcin510 żyjemy w wolnym kraju jeżeli tak kibicujesz canonowi to sprzedaj 510 jeśli faktycznie posiadasz i kup kilera aparatów na grzyba się katujesz tak fatalnym sprzętem. Nigdy nie podniecałem się puchami jeżeli po fotografujesz zrozumiesz ze jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

epicure
26.01.08, 20:24
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?

Dar-i-jush
26.01.08, 20:27
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?
Kitów do kitu? ;) :D
Kiedyś mówiło się, że optyka sercem aparatu. Teraz aparaty mają dwa serca: optykę i matrycę.

The z00m
26.01.08, 21:04
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?
Kitów do kitu? ;) :D

O których kitach kolega pisze? O EF 17-40/4 L USM ? Może o EF 24-105/4 L IS USM ? Pewnie o EF 24-70/2,8 L USM ? :mrgreen:

Tak... kiepskie to obiektywy sprzedawane w zestawach kitowych :razz:

Dar-i-jush
26.01.08, 21:37
Chyba mowa o poziomie 400D...

kowal73
26.01.08, 21:38
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?

czytasz ze zrozumieniem czy tylko zaczepiasz? Czy napisałem coś o jakości szkieł Canaona nie! napisałem że olympus nie ma się czego wstydzić na polu optyki. Pyskówka że Canon zakiluje wszystkich rozbawiła mnie serdecznie. Z całym szacunkiem pożyjemy zobaczymy na dzisiaj d3 jest liderem

Morlok
26.01.08, 21:39
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?
Kitów do kitu? ;) :D

O których kitach kolega pisze? O EF 17-40/4 L USM ? Może o EF 24-105/4 L IS USM ? Pewnie o EF 24-70/2,8 L USM ? :mrgreen:

Tak... kiepskie to obiektywy sprzedawane w zestawach kitowych :razz:

Adresik sklepu gdzie dodają L-ki jako kity do body i to razem za 2k PLN poproszę :razz:

epicure
26.01.08, 22:49
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?

czytasz ze zrozumieniem czy tylko zaczepiasz? Czy napisałem coś o jakości szkieł Canaona nie! napisałem że olympus nie ma się czego wstydzić na polu optyki. Pyskówka że Canon zakiluje wszystkich rozbawiła mnie serdecznie. Z całym szacunkiem pożyjemy zobaczymy na dzisiaj d3 jest liderem

Nie unoś się. To jest temat o Canonie, a Ty piszesz o szkłach Olympusa. Rozumiem, że ma to jakieś odniesienie do szkieł Canona, bo jeśli nie, to po co takie stwierdzenie w tym wątku?

The z00m
26.01.08, 23:00
...jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

A Canon ma się czego wstydzić?
Kitów do kitu? ;) :D

O których kitach kolega pisze? O EF 17-40/4 L USM ? Może o EF 24-105/4 L IS USM ? Pewnie o EF 24-70/2,8 L USM ? :mrgreen:

Tak... kiepskie to obiektywy sprzedawane w zestawach kitowych :razz:

Adresik sklepu gdzie dodają L-ki jako kity do body i to razem za 2k PLN poproszę :razz:

Wyraziłeś się o zestawach kitowych Canona ogólnie, bez konkretnych informacji jakiego segmentu zestawy bierzesz pod uwagę. Widać nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wymienione przeze mnie eLki są przez Canona sprzedawane w zestawach kitowych między innymi z 40D i 5D. O czym dalej rozmawiać? Wskazać Ci sklepy sprzedające zestawy kitowe z eLkami? Poszukaj sobie sam leniu...

Epoka tanich obiektywów kitowych o solidnej budowie i względnie atrakcyjnym świetle w e-systemie skończyła się wraz z nadejściem plastikowych bagnetów i (nie sprawdzałem) soczewek. Świat się kolego zmienia. Jeszcze niecałe dwa lata temu podczas każdej wojenki systemowej e-systemowcy kpili i drwili z plastikowych bagnetów tanich kitów Canona i Nikona. Z czasem plastik zagościł i w e-systemie.

Bigman
26.01.08, 23:30
Zgadza się że kitowy obiektyw do 5D( 24-105 L IS USM) jest niewątpliwie najlepszy z wszystkich obiektywów dołączanych do body, tylko właśnie z 5D istnieje problem bardzo dużej winiety, na szerokim kącie. Jak miałem 5D przez tydzień to się przeraziłem. Z 40D jest super, powinien to być kit właśnie do tego aparatu.

Pozdrawiam

C+
27.01.08, 10:13
Tacy się urodziliście czy musieliście chodzić do szkoły?

Wątek jest o 450D nie o 40D czy 5D albo obiektywach kitowych :roll:

Bigman
27.01.08, 11:18
No to żeby te dwa tematy pogodzić, ciekawe czy stabilizowany kit w 450D, utrzyma zaszczytne miano najgorszego obiektywu dodawanego do zestawów z jakimkolwiek aparatem :)

Pozdrawiam

Rafał Czarny
27.01.08, 11:54
Uważam, że ten C450D to fajny aparacik. A czy lepszy, czy gorszy od E510? Dla fotografującego różnice pomijalne. Za to dla tzw. sprzętowych onanistów - temat rzeka. :roll:

Cani
27.01.08, 13:24
uhh przebrnelem przez te wszystkie posty.


tak naprawde wszystko wyjdzie na pólkach sklepowych. Osobiscie zauwazylem ze odkad canon przestal bawic sie w "zwrot kasy" a spuscil cene z 400d.. sprzedaz wzrosla ponad dwukrotnie...jako sprzedawca powiem ze wczesniej miale troche problemow sprzedac canona za 2200... teraz wystarczylo wyskoczyc z "magiczna" cena 1999 i nagle ludzie, bez zadnego doradzania, zbednego gadania...przychodza biora i tyle. Więc jestem zdania..że cena na półce sklepowiej robi wszystko i to od niej zależy sprzedaż.
Co do 450d. jesli cena bedzie "umiarkowana" czyli kitowy zestaw nie bedzie kosztowac 3000... to moze i to sie sprzeda... za 3000 albo 3200zl raczej na polce bedzie mial ciezko. (duzo zalezy od jakosci nowego KIT-owego obiektywu) Wiadomo, ze niektorzy go wezma, bo nowy model i za 5 magicznych literek na korpusie i kozacki napis EOS Digital na pasku na szyje... . Patrzac na szkiełka dla fotoamatorow...ktorych nie stac na L-ki to jak dla mnie...canon ma sie czego wstydzic...

Marcin510
27.01.08, 14:32
nie rozumiem po co w tym aparacie te wszystkie bajery LV odkurzacze itp które i tak zwykłemu użytkownikowi camona nie były i nie będą potrzebne (wyczytałem na ich forum)

Marcin510 żyjemy w wolnym kraju jeżeli tak kibicujesz canonowi to sprzedaj 510 jeśli faktycznie posiadasz i kup kilera aparatów na grzyba się katujesz tak fatalnym sprzętem. Nigdy nie podniecałem się puchami jeżeli po fotografujesz zrozumiesz ze jakość systemu tkwi w optyce a tutaj olympus nie ma czego się wstydzić

kibicuje dobrym zdjeciom i dobrym aparatom, marka mnie juz nie interesuje :)
daleki jestem od uwielbienia dla canona

mam oprocz 510 takze nikona d300

ale cieszyl bym sie jakby jakas firma, nawet jakas noname zrobila naprawde dobry sprzet w dobrej cenie kasujacy inne
a jesli bylby to olympus to tym lepiej :)

dlatego z niecierpliwoscia czekam na nowego 5d, i z radoscia przyjalem newsa o 450d :) w koncu coraz wieksze mozliwosci fotograficzne sa dostepne dla kowalskiego po przystepnych cenach i dlatego tak mnie to cieszy, teraz konkurencja musi zrobic szybciej krok w przod
a 5d juz i tak jest bardzo tani, rok temu kosztowal 15tys, dzis kosztuje tyle samo co d300
a jutro bedzie jeszcze tanszy

nie jestem ordodoksyjnym milosnikiem zadnej marki, choc olympusa daze najwieksza sympatia :)
lubie to co dobre :)
a 510 to bardzo dobry aparat, ale beda i sa lepsze :)
a kibicuje raczej olympusowi, zeby porzadnie canonowi odpowiedzial i nie zwiekszal dystansu

kowal73
27.01.08, 15:53
jestem starej daty dla mnie ważniejsze od zmieniających się co kwartał body jest optyka. Cieszy mnie rozwój branży jak i wysoko postawiona poprzeczka przez d3, ale nie dajmy się ogłupić marketingowemu bełkotowi i nie chwalmy dnia przed zachodem słońca poczekajmy na premierę

epicure
27.01.08, 16:13
No to żeby te dwa tematy pogodzić, ciekawe czy stabilizowany kit w 450D, utrzyma zaszczytne miano najgorszego obiektywu dodawanego do zestawów z jakimkolwiek aparatem :)

Na dslgear.com jest test tego szkła: http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1114/cat/11
Moim zdaniem wypadł całkiem nieźle jak na tą klasę i cenę, szczególnie pod względem ostrości. Szkoda tylko, że nadal brak wewnętrznego ogniskowania.

MicSzu
27.01.08, 16:28
No to żeby te dwa tematy pogodzić, ciekawe czy stabilizowany kit w 450D, utrzyma zaszczytne miano najgorszego obiektywu dodawanego do zestawów z jakimkolwiek aparatem :)

Na dslgear.com jest test tego szkła: http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1114/cat/11
Moim zdaniem wypadł całkiem nieźle jak na tą klasę i cenę, szczególnie pod względem ostrości. Szkoda tylko, że nadal brak wewnętrznego ogniskowania.

Myślisz, że jest to inny obiektyw niż ten, który był do tej pory? moim zdaniem to ten sam tylko z IS :mrgreen: chyba, że :canonbe: coś poprawił?

epicure
27.01.08, 16:33
Myślisz, że jest to inny obiektyw niż ten, który był do tej pory?

Sam możesz zobaczyć. Jakie znaczenie ma to, co myślę, skoro fakty widać gołym okiem ;).

Marcin510
27.01.08, 19:05
napisane jest jasno
iz jest lepsza rozdzielczosc i mniejsza aberacja od non IS, czyli od poprzedniej wersji

"
The blur graph shows a remarkable improvement from the non-IS 18-5mm ƒ/3.5-5.6 lens; it's interesting to note the only real change (according to the specifications) between the two lenses is the addition of an aspherical lens to deal with the effects of chromatic aberration.
"

dodali szklo asferyczne


wyglada na to iz obecne kity zarowno canona jak i nikona sa wyraznie lepsze od poprzednich

zbychu
27.02.08, 22:06
Tak czytam te wasze posty i to takie jedno wielkie piep.....

Każdym aparatem da sięzrobić ładne zdjęcie, bo to wy je robicie a aparat je utrwala, po co ta wojna Olek lepszy od Canon? Kurna ludzie weżcie się do robienia fotek a nie pier... przepraszam.

zbychu

Don Pedro
28.02.08, 07:31
Tak czytam te wasze posty i to takie jedno wielkie piep.....

Każdym aparatem da sięzrobić ładne zdjęcie, bo to wy je robicie a aparat je utrwala, po co ta wojna Olek lepszy od Canon? Kurna ludzie weżcie się do robienia fotek a nie pier... przepraszam.

zbychu No,no Zbychu, ostre wejście jak na pierwszy post, czyżbyś poczuł sie mentorem tego forum. Po pierwsze to dzień dobry i witam kolegę, po drugie to jest to forum , a więc miejsce gdzie każdy może wyrażać swoje opinie, czyli jak Ty to nazwałeś "pier...." Pozdrawiam.

lessie
28.02.08, 08:06
zbychu a Ty masz pytonka małego czy jak?
włazisz na forum i od razu z buta...

troll?

zbychu
28.02.08, 13:32
Witam

Chodzi o to, że bez przerwy toczy się walka typu ja mam najlepszy a inni są do niczego, więcej obiektywizmu Panowie. Nie można mówić, ze tylko Olek jest najlepszy a pozostali są do niczego. Każdy producent oferuje coś swoim klientom prawda? Oczywiście, że Olek daje wspaniały sprzęt za przyzwoitą kasę jednak nikt z was nie pisze, że aparaty canon czy Nikon są także dobre ale po zainwestowaniu w porządne szkła, fakt drogie ale to powiedział, że fotografioa bedzie tania. E510 jest bardzo dobrym sprzętem ma wszystko co amatorom potrzeba ale dla mnie nie ma akurat znaczenia, że jedno bosy jest bardziej plastikowe a drugie ma rękojesć z gumy. I to i to będzie z czasem jednym szajsem, dlaczego? Ponieważ plastikowa rekojesć się zetrze a guma odklei, chyba Ci co mają , mieli E1 to wiedzą o czym mówię. Ja aparatem nie rzucam dlatego obudowa mnie nie razie ani w Olu, Canonie czy NIkonie ale na pewno to nie jest pretekst by wybierać tylko Olka.

Szczerze powiem, iż Olympus zrobił bardzo dużo dla swoich klientów i polecam go każdemu kto chce mieć coś dobrego za rozsądne pieniądze ale na proszę nie mówcie, że model C450 jest do niczego, gdyż jak wiecie Canony z odpowiednimi szkłami firmy Canon potrafią pokazaćna co je stać, fakt szkła Canona są drogie, no cóż marka to marka, zresztącoś dobrego do Olka też kosztuje sporko.

Zawsze marzę o tym byśmy więcej się spotykali i wspólnie robili zdjęcia oraz pokazywali możliwości naszych sprzętów niż kłócili się i wyśmiewali z innych producentów, to jest taka nie ustanna walka.

A przecież może być przykro komuś kto przeczyta, że jego Olek to syf na stronie Canona czy Nikona, tu u Was czytam, że Canon to syf, a na stronie Nikona, przeczytacie, ze olek to syf, po co to wszystko?

pozdrawiam

Przepraszam za mocne wejście

lessie
28.02.08, 13:45
ale tu nikt nie generalizuje i pisze źle o tym co jest złe a dobrze otym co jest dobre.
O Canonie sam mogę powiedzieć że ma ekstra matrycę i szybkość działania, niezłą rozpiętość tonalną. Ale ma drogie szkła, nie ma sprawnego czyściołka matrycy, gorsze kolorki, i słabsze materiały z jakich jest wykonany...
Ja akurat jestem z tych, którym zdarza się focić w dużym deszczu, na pustyni, plaży itd...często zmieniałem szkła i wolałbym się nie bujać po serwisach lub sam czyścić grubymi paluchami bebechy sprzętu...

a co do szkieł:
50-200 olka można mieć za niecałe 3 klocki
70-200 jasniejsze Canona jest sporo droższe
stabilizację od jakiegoś czasu Olek daje w body gratis..
14-54 - tez nie znajdziesz odpowiednika w tej cenie...

Kiedyś bardzo chciałem mieć Canona i myślałem o rzuceniu E-systemu, potem uwodził mnie Nikon, pozostałem wierny Oli...
Powiem szczerze że gdyby mnie było stać na top pro sprzęt to może skusiłbym się na którys z innych systemów...Ale też wcale nie wiem czy nie kupiłbym po prostu 7-14, 16-35, 35-100 i 90-250? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dinx6
28.02.08, 14:39
Tak czytam te wasze posty i to takie jedno wielkie piep.....

Każdym aparatem da sięzrobić ładne zdjęcie, bo to wy je robicie a aparat je utrwala, po co ta wojna Olek lepszy od Canon? Kurna ludzie weżcie się do robienia fotek a nie pier... przepraszam.

zbychu

Zbychu, byłoby lepiej, gdybyś wchodząc na to forum nie wszczynał tego typu dyskusji, tylko po prostu pokazał dobre zdjęcie. Lepiej dla fotografii, gorzej dla systemowych onanistów. Fakt, że na tym forum gloryfikuje się Olka wynika z jednej, proste przyczyny- to forum Olka, zrzeszające ludzi posiadających sprzęt Olka. Jak mniemam, spora ich część zna się na rzeczy i weszła w ten system świadomie, czyli mając więcej argumentów "za" niż "przeciw". Nie dziw się więc, że na konkretne pytania padają tu konkretne odpowiedzi. Wejdź na forum Canona i Nikona- to samo. Też Cię to dziwi?

Zgadzam się, każdym aparatem da się robić zdjęcia a ograniczeniem nie jest system, tylko fotograf i jego umiejętności. Dla kogoś Olek będzie lepszy od Canona mimo, że marketingowcy mówią inaczej. Spoko, po co się spinać z tego powodu. Każdy ma prawo chwalić swoje i kpić z cudzego. Bo... właściwie czemu nie?

zibi1303
28.02.08, 14:50
zbychu zbytnio dosłownie to odczytujesz. Tutaj akurat raczej to jest traktowane humorystycznie. Na naszym forum jest stosunkowo mało tzw. "wojen systemowych". Są żarty i żarciki. Popatrz sobie na form Canona albo nikona, tam to dopiero robi sie jazdę po Olku. Tu raczej nabijamy sie nie z marki a z ludzi, którzy gadają bzdury na temat 4/3 nie mając o nim zielonego pojęcia. Wszyscy podziwiają D3 za super jakość i klasę. Polityka firm nakierowana jest na kasę a nie na potrzeby klienta dlatego tylko duża konkurencja daje nam nadzieję na lepszy i tańszy sprzęt. Ja sie ciesze, że jest nowy 450D i nowe ALfy, bo to zmusi Olka do wypuszczenia nowych poprawionych jeszcze puszek i to szybko

zbychu
28.02.08, 15:04
No własnie dokładnie tak jak mówicie, dzieki temu, że Olek rozbi dobre puszki, canon już w swojej C450 wprowadził dużo zmian. Jednym słowem każdy musi gonić za klientem tak to już jest

Nie ma co już o tym gadać, wszystko jest okey

pozdrawiam

wgerwat
13.04.08, 10:48
Zapraszam do obejrzenia video testu canona 450d
Link poprawiony

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_450D_Digital_Rebel_XSi/video_review.shtml
http://www.dslruser.co.uk/dslrtv/index.php
PS.Link działa, na tych stronach znajdziecie takze wiele interesujacych testow innych producentow min. Sony A-350.

MicSzu
13.04.08, 11:16
Niestety link nie działa;) Not Found

The requested URL /reviews/Canon_EOS_450D_Digital_Rebel_XSi/video_review.shtmll was not found on this server.
Apache/2.0.52 (Red Hat) Server at www.cameralabs.com Port 80

grizz
13.04.08, 12:22
Niestety link nie działa;) Not Found

The requested URL /reviews/Canon_EOS_450D_Digital_Rebel_XSi/video_review.shtmll was not found on this server.
Apache/2.0.52 (Red Hat) Server at www.cameralabs.com Port 80

wykasuj ostatnie "l" z adresu ;)

piotrek204
14.04.08, 09:41
a co do szkieł:
50-200 olka można mieć za niecałe 3 klocki
70-200 jasniejsze Canona jest sporo droższe
stabilizację od jakiegoś czasu Olek daje w body gratis..


Ja mam 70-200 4L IS i musze powiedziec ze super obiektyw, fakt ze 2.8IS kosztuje jakies 6tys.

Ale mam dwa pytania do praktykantow, piersze:
czy 50-200 to pompka?
a drugie to jak sobie stabilizacja w matrycy radzi na duzych ogniskowych, dla jakich ogniskowych jest podawana jej "wydajnosc".
Tak sie ostatnio bawilem 70-200 i przy live view widac ze drgania w takim obiektywie maja duuuzo wieksza amplitude niz np przy 50. Zakres ruch matrycy jest ograniczony wiec wiekszy sens zaczyna miec stabilizacja w obiektywie.

grizz
14.04.08, 09:42
50-200 to nie pompka

Stabilizacja matrycy to min 4-5ev...


. Zakres ruch matrycy jest ograniczony wiec wiekszy sens zaczyna miec stabilizacja w obiektywie.

<ironia>Taaa a w obiektywie może sobie skakać niewiadomo ile :P
Bo wcale przez koło obrazowe ograniczone nie jest...</ironia>

piotrek204
14.04.08, 09:56
50-200 to nie pompka

Stabilizacja matrycy to min 4-5ev...


Hmm, i 4-5EV niezaleznie od ogniskowej?

zeroprocent
14.04.08, 13:45
mam pytanie odnosnie tego video testu z cameralabs
facet prezentuje rowniez soft canona
pytanie wlasciwe: czy olympusa e510 tez mozna tak podlaczyc i zarzadzac bezposrednio z komputera ?

grizz
14.04.08, 13:49
Można.

Olympus Studio.

zeroprocent
14.04.08, 14:16
dzieki :)
a jest mozliwosc podgladu na zywo ?
wiem ze jak podlaczam aparat do TV to dziala czy z komputerem jest analogicznie ?

grizz
14.04.08, 14:17
Sprawdź. Trial jest dostępny na stronach olka.

zeroprocent
14.04.08, 14:23
mam ten program
z tego co widze to OS oferuje jedynie podglad - w sensie pstryka fotke
LiveView nie moge sie doszukac :/

kojot3.0
15.04.08, 15:32
Podgląd na zywo z PC nie działa...

Amosicho
15.04.08, 21:16
Czytając wątek widzę, że większość skupiła się na parametrach technicznych (to jest lepsze, tamto gorsze, jak odwieczna walka zwolenników i przeciwników kart GForce i ATI). Zabrakło mi w tej dyskusji najważniejszego - jak to się przekłada na jakość zdjęć ?. Wiem, że wszystkie firmy dążą do podnoszenia rozdzielczości, i innych bajerów. Proszę mi powiedzieć ilu z Was miało okazję na monitorze obejrzeć wykonane zdjęcie 1:1 na monitorze (bez skrolowania). Ile osób na codzień drukuje zdjęcia w formatach większych niż pocztówkowe ?. Gdzieś w tej całej dyskusji zniknęła cała magia robienia zdjęć, bo chyba nie najważniejsze są parametry, a sama fotografia. Przeglądając galerię - widzę że większość z Was "szuka dziury w całym" jeśli chodzi o zdjęcia. Tak zresztą jest na większości Polskich stron poświęconych fotografii. Proponuję zobaczyć np galerię na renderosity.com, gdzie ludzie używając zwykłych kompaktów potrafią zrobić piękne zdjęcia.

zibi1303
15.04.08, 21:43
Masz rację Amosicho (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=6713)... teraz jest magia megapikseli i wszystkiego co ma mech, albo elektro w przedrostku, i musi mieć przedrostek naj ... To największe koncerny właśnie Canon głównie wprowadził tę wojnę na piksele w walce o klienta, a ludzie jak to ludzie dali się porwać :). Nie jeden się utopił w tym bełkocie marketingowym....
Mnie osobiście, na jednym z testów rzuciło się w oczy że zdjęcie z 400D było ostrzejsze niż z 450D. Ja bym nie kupował 450D. Jednak masa ludzi pójdzie na to. Znamienne jest też to że w punktacje i testach 450D stawiane jest na równi z A350 po 88pkt, a olek E510 miał 89pkt. Dopiero za dwa trzy lata, różnica w jakości będzie zauważalna i wtedy trzeba będzie zmienić body

piotrek204
16.04.08, 11:20
Akurat z megapikselami to Canon nie nakreca takiej mody. Nowy model ma 12mpix kiedy od roku inni daja 14.
Jak wypuszczali 40D to nie zrobili 12mpix a ulepszyli matryce z 400D zmniejszajac szumy, zwiekszajac szybkosc itd.

Mozna zrobic ladne zdjecie kompaktem, jednak lustrzanka zwieksza mozliwosci.
Jaka by nie byla, olympus, nikon czy canon.

zibi1303
16.04.08, 11:39
Nie no miałem na myśli historycznie, że Canon pierwszy rozpoczął taki wyścig na piksele. Teraz nowi gracze już go w tym prześcignęli. Canon już się zorientował, że nie tędy droga. Tak jak Intel już nie ściga sie na GHz.
Myślę że szaleństwo mpx się uspokoi na trochę. Do czasu poprawienia technologii :grin:

Marcin510
16.04.08, 12:53
ale jak jest duzo megapixeli, to po przeskalowaniu chocby na www jedt niezaprzeczalnie lepsza jakosc i ostrzejsza fotka bez szumow

a juz nie wspominam o ostrych wydrukach 30x40 lub wiekszych, bo 30x40cm to taki nie za duzy obrazek na sciane bedzie :)

wiec sens jak najbardziej jest, gdyby nie bylo sensu to by nie wymyslili 1dsa mk3 :)

dla rodzinnego pstrykania racja, wystarczy 4 czy 5 megapixeli, ale do zastosowan bardziej ambitnych fajnie miec duza wieksza rozdzielczosc

i nawet jest z czego wykropowac i nadal mozna zrobic duzy ostry wydruk

i nie mowicie ze 450d jest mniej ostry od 400d, przygladalem sie tablicom w raw 40d i 450d, i same szczegoly w powiekszeniu 1/1 byly ostrzejsze na 450 niz 40d nie biorac pod uwage ze obraz byl wiekszy...

sciagnalem to z jakiejs strony niestety nie pamietam juz skad
ale wrzuclem do siebie, mam nadzieje ze mi wybacza

40d (http://www.marcinpoland.com/40d.jpg)
450d (http://www.marcinpoland.com/450d.jpg)

tylko popatrcie na srodek, bo 450 byl z tym najtanszym kitem i na rogach troche mydli i wdac aberacje

mysle ze ten aparat to bedzie hit, z reszta to przeciez canon :)

zibi1303
16.04.08, 13:31
No ja nie widzę aby był ostrzejszy... jest inny kontrast nasycenie, ale nie ostrość.
Ja popatrzyłem sobie na ten test.
Niestety małe zdjęcia, więc nie ma gwarancji że nie jest odwrotnie

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EOS_450D_Digital_Rebel_XSi/outdoor_results.shtml

Marcin510 istnieje granica zachowania jakości zdjęcia, tak jak w prockach ciepło i zużycie proądu jest ograniczeniem, tutaj masz szum, Dalsze zwiększanie ilości mpx, pogorszy obraz. Akurat te 12 mpx, chyba jest sensowną granicą

Marcin510
16.04.08, 14:27
szum tak, ale raczej w wyzszych iso

wystarczy zobaczyc na matryce w kompaktach ktore maja je tak malutkie a maja np 12megapixeli (np najnowsze kieszonkowe fuji http://www.dpreview.com/news/0801/08012407fujif100fd.asp)
i w iso 100 obraz jest jak najbardziej ok
przyklady http://f100fd.seesaa.net/
matryca??? malutka - 1/1.6" :)

wiec jesli przeniesc taka matryce do lustrzanki, tylko dac normalny rozmiar, zrobic w technologi cmos to bedzie chyba ze 20 megapixeli lub wiecej
to ostrosc tak samo sie gigantycznie powiekszy, a szumy w iso 100 tez beda akceptowalne

oczywiscie problem bedzie w wiekszych iso :) ale rozne sa potrzeby uzytkownikow aparatow

piotrek204
16.04.08, 15:12
Co mozemy mowic o granicach jesli wraz ze wzrostem ilosci pikseli maleja szumy?
Mowie o postepie technologii, matryca 10MPix w 40D szumi duzo mniej niz 3Mpix w D30.
Zawsze jak pojawia sie wieksza ilosc pikseli to wszyscy krzycza "kosztem jakosci!!". W kompaktach moze i tak, ale w lustrzankach canona widze ze ilosc pikseli rosnie, ale jakosc tez.

Obiektywy caly czas przewyzszaja rozdzielczosc matrycy, w dodatku pamietajmy ze matryce sa caly czas interpolowane, w koncu przy 10mpix to nie jest 10xR 10xG i 10xB.

Switch
16.04.08, 21:39
szum tak, ale raczej w wyzszych iso

wystarczy zobaczyc na matryce w kompaktach ktore maja je tak malutkie a maja np 12megapixeli (np najnowsze kieszonkowe fuji http://www.dpreview.com/news/0801/08012407fujif100fd.asp)
i w iso 100 obraz jest jak najbardziej ok
przyklady http://f100fd.seesaa.net/
matryca??? malutka - 1/1.6" :)

wiec jesli przeniesc taka matryce do lustrzanki, tylko dac normalny rozmiar, zrobic w technologi cmos to bedzie chyba ze 20 megapixeli lub wiecej
to ostrosc tak samo sie gigantycznie powiekszy, a szumy w iso 100 tez beda akceptowalne

oczywiscie problem bedzie w wiekszych iso :) ale rozne sa potrzeby uzytkownikow aparatow


Coć pisano ostatnio na forum że w kompaktach nie ma filtru antymorowego bo na tych małych matrycach nie jest on potrzebny, dlatego kompakty mają niezłą ostrość. Więc to nie jest tak hop siup powiększyć matryce i tyle.

KaarooL
17.04.08, 07:57
ale jak jest duzo megapixeli, to po przeskalowaniu chocby na www jedt niezaprzeczalnie lepsza jakosc i ostrzejsza fotka bez szumow

bym się kłócił i to mocno... im większy plik tym bardziej wskazane jest skalowanie wieloetapowe, bo jak pojedziesz z 10mpix do 640x480 to robią się schodki na elementach kontrastowych...

a na ostrość wcale nie wpływa to pozytywnie - trzeba grubiej ostrzyć po przeskalowaniu.

dla mnie ideałem byłoby 8MPIX bez bandingu i z mniejszymi przepałami.

Michu (Pentax)
17.04.08, 09:14
Switch, Marcin 510 - niestety, to nie do końca tak, jak sobie wyobrażacie. Chyba, że akceptowalna byłaby dla Was największa przysłona f5,6. Cóż, dyfrakcja robi swoje... Wyścig na MPxle to absurd i osobiście nie widzę sensu wychodzenia powyżej 10MP przy APS-C i ok. 16MP na FF.

piotrek204
17.04.08, 11:14
Switch, Marcin 510 - niestety, to nie do końca tak, jak sobie wyobrażacie. Chyba, że akceptowalna byłaby dla Was największa przysłona f5,6. Cóż, dyfrakcja robi swoje... Wyścig na MPxle to absurd i osobiście nie widzę sensu wychodzenia powyżej 10MP przy APS-C i ok. 16MP na FF.

10MP APS-C to ok 25MP przy FF.
Tylko dlaczego tylko tyle skoro wida ze np skok z 10 na 12 caly czas zwieksza ilosc szczegolow?

Don Pedro
3.06.08, 12:07
Pozwalam sobie na wyrazenie opinii po obejżeniu testu na dpreview: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/ , że ten Eos trochę uciekł konkurencji jeżeli idzie o obrazowane.

Karol
3.06.08, 13:02
Pozwalam sobie na wyrazenie opinii po obejżeniu testu na dpreview: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/ , że ten Eos trochę uciekł konkurencji jeżeli idzie o obrazowane.
Po czym wnosisz? Nie wiem jak konkurencji ale poprzednim Canonom z tej półki to chyba nie bardzo... Poza tym coś ten fotograf od testów się nie po pisał - wolałbym oglądać sample z wysokiego ISO tam gdzie wysokie ISO się przydaje a tu fota kota w plenerze 1600 ISO, 1/1000s, szkło ze stabilizacją... Widać, że przynajmniej w kwestii ISO Canon jakby się zatrzymał, w każdym razie mnie te sample na kolana nie rzucają, chociaż trudno po tych zdjęciach cokolwiek wnosić o rozpiętości tonalnej - może zmieniłbym zdanie. Acha - warto zwrócić uwagę na optykę - niestety fot z obiektywem sprzedawanym w komplecie z tym aparatem nie widziałem, chociaż może się mylę - oglądałem wyrywkowo sample...

Don Pedro
3.06.08, 13:24
ktotek, a chociażby po tym: http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/page30.asp pisząc konkurentom miałem na myśli aparaty innych producentów w przedziale konsumenckim, czy jak go tam zwą. Niestety, patrzę to i widzę i staram sie być obiektywny.Pozdrawiam.

grizz
3.06.08, 13:37
Olki zawsze dawały miękkie RAWY...

piotrek204
23.06.08, 15:57
Test na optycznych:
http://optyczne.pl/index.php?test=aparat&test_ap=76&roz=1

Zaskoczony jestem testem rozdzielczosci.