PDA

Zobacz pełną wersję : Różnica między kartami 2GB typ M Olympusa



dembik79
24.01.08, 00:43
Witam wszystkich,
przeglądam aukcje allegro w celu zakupu karty 2GB i zastanawiam się jaka jest różnica między kartą "gold" a kartą zwykłą...? Czy ktoś to może wie...
Karte chcę użyć w aparacie sp-510uz i z tego co wyczytałem na stronie olympusa to współgra z kartą typ M 2GB ale tą zwykłą, nie jest nic napisane co z tą "gold" hmmm...

suchar: czemu krzyczysz? Zmieniam tytuł.

dzemski
24.01.08, 00:47
to Gold to chyba wersja z okularami 3D i etui na kartę. Sama karta jest dokładnie taka sama.

dembik79
25.01.08, 14:02
No właśnie że okulary są też w tym opakowaniu ze zwykłą "M"
A na początku chciałem upolować "H" ale to jest chyba niewykonalne, śledze aukcje od tygodnia i nic się nie trafiło, są tylko "M" i "M GOLD".

Warmik
25.01.08, 14:09
No właśnie że okulary są też w tym opakowaniu ze zwykłą "M"
A na początku chciałem upolować "H" ale to jest chyba niewykonalne, śledze aukcje od tygodnia i nic się nie trafiło, są tylko "M" i "M GOLD".

a Fuji nie możesz sobie kupić?

dembik79
25.01.08, 14:19
:D ...chodzi o to, że aparat olympus to i ta karta też olympus.
Troche się nasłuchałem i poczytałem, wole miec wszystko jednego producenta.

willow32
25.01.08, 14:24
:D ...chodzi o to, że aparat olympus to i ta karta też olympus.
Troche się nasłuchałem i poczytałem, wole miec wszystko jednego producenta.

przeciez tych kart nie produkuje ani Olympus ani Fuji tylko producenci kart np.Sandisk itp. karty niczym się nie różnią poza logo firmy dla której zostały wyprodukowane :D

Oleryk
25.01.08, 14:36
:D ...chodzi o to, że aparat olympus to i ta karta też olympus.
Troche się nasłuchałem i poczytałem, wole miec wszystko jednego producenta.

przeciez tych kart nie produkuje ani Olympus ani Fuji tylko producenci kart np.Sandisk itp. karty niczym się nie różnią poza logo firmy dla której zostały wyprodukowane :D
Różnią się. Karty sygnowane innymi firmami nie obsługują Olkowych funkcji: Panorama i jakieś tam tam tryby artystyczne.
Nie bardzo wiem, co to jest to drugie ale tak podają w specyfikacjach.
Inna sprawą jest, kto tego używa?

Ad rem, karty typu H w tajemniczy sposob zniknęły z rynku, jeśli chcesz trochę szybciej to kup to M+.
To nowum, podobno półtora razy szybsze, było o nich niedawno na forum.
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6824
Nie wiem tylko, czy juz sa do kupienia.
Karty z oznaczeniem "gold" mają tę sama prędkość, różnią się co najwyżej dołączonym oprogramowaniem bądź tez wyposażeniem.
W moim Olku, w drugim slocie obok CF-ki, siedzi karta typu M 1GB, tak na wszelki wypadek :)

krzwoj
25.01.08, 14:51
przeciez tych kart nie produkuje ani Olympus ani Fuji tylko producenci kart np.Sandisk itp. karty niczym się nie różnią poza logo firmy dla której zostały wyprodukowane :D

Witam. Karty różnią się chociażby prędkością – proponuję zerknąć tutaj:

http://olypedia.de/Geschwindigkeit_von_Speicherkarten

Oleryk
25.01.08, 15:03
Owszem ale to są różnice "testowe" a nie wynikające ze specyfikacji.
Dwie karty typu M, od Olympusa i np. Fuji, powinny różnic się tylko obsługą w/w funkcji przez tę ostatnią. W testach, jak wynika z tabeli, Olympus wypada jeszcze lepiej i jest szybszy mimo tego, że obie karty mają taką samą specyfikację.
Albo to kwestia softu albo karty nie pochodzą od tego samego producenta.

dembik79
1.02.08, 14:18
Witam ponownie,
właśnie listonosz przyniósł przesyłkę karta "M GOLD" :mrgreen: po pierwsze i najważniejsze, karta działa z moim sp-510uz po paru testach stwierdzam że w porównaniu z typem karty "H" nie widzę różnicy w szybkości zapisywania, filmy kręci do wyczerpania miejsca, ale na najwyższej jakości zapisu pokazuje przed wciśnięciem spustu 18min 43sek a po wciśnięciu odlicza i nagrywa tylko 15 sekund. To tyle z technicznych... Karta zapakowana w pudełko, w środku jest mnustwo papierków typu gwarancja 2szt. instrukcja 2szt., jeszcze jakieś inne 2 naklejki na takie coś do przechowywania kart, okulary zrobione z tekturki rozmiaru mini :D (bez zauszników) i plastikowy pojemniczek na 6 kart (dlaczego aż tyle?????) z przyklejonym kodem do karty. Okulary i opakowanie do kosza, karta i to plastikowe git... Teraz moge spokojnie pstrykać nie martwiąc się o miejsce w pamięci... :olekrulez2: