PDA

Zobacz pełną wersję : Z Serii głupie pytanie odnośnie baterii do e-510



Spike_poland
17.10.15, 21:28
Nie wiem czy to dobry dział, kompletnie pojęcia nie mam gdzie to umieścić ... Ale do rzeczy, mam dwie orginalne baterie do mojego olka e510 mają już 10 lat po pełnym naładowaniu nie wytrzymują nawet 1 minuty, więc moje pytanie brzmi czy ktoś się oreintuje jaka jest żywotność takich baterii, czy jest jakiś program żeby stwierdzić że bateria po prostu jest do wyrzucenia (np. daje baterie do olka, podłączam poprzez kabel i dany program stwierdza jaki jest stan baterii) ??? W google nic znaleźć nie umiem, nie wiem mozę to źle formułuje :/

romek1967
17.10.15, 21:36
Nie wiem czy to dobry dział, kompletnie pojęcia nie mam gdzie to umieścić ... Ale do rzeczy, mam dwie orginalne baterie do mojego olka e510 mają już 10 lat po pełnym naładowaniu nie wytrzymują nawet 1 minuty, więc moje pytanie brzmi czy ktoś się oreintuje jaka jest żywotność takich baterii, czy jest jakiś program żeby stwierdzić że bateria po prostu jest do wyrzucenia (np. daje baterie do olka, podłączam poprzez kabel i dany program stwierdza jaki jest stan baterii) ??? W google nic znaleźć nie umiem, nie wiem mozę to źle formułuje :/
Ja mam taki program i mówi mi on że bateria 10 letnia na pewno jest do wywalenia.

helmuth
17.10.15, 22:02
Ja mam taki program i mówi mi on że bateria 10 letnia na pewno jest do wywalenia.Potrzebujesz programu? :shock::-P

henry1
17.10.15, 22:27
Bez programu weź ją wyrzuć, ona dokonała żywota. :mrgreen:
Tak w skrócie :
Producenci podają średnią trwałość dla baterii litowych ok. 600 ładowań.
Potem pojemność baterii błyskawicznie spada do zera. :cry:

romek1967
17.10.15, 22:28
Potrzebujesz programu? :shock::-P
Nie ale go gdzieś mam, w zwojach szarych komórek ;)

k@czy
17.10.15, 22:29
Mam taki program, ale do baterii AA. Po drobnej modyfikacji powinien tez zadzialac z bateriami do aparatu....


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2015/10/giphy_zps3jdbtbo7-2.gif
źródło (http://i89.photobucket.com/albums/k233/kaczy997/GIF/giphy_zps3jdbtbo7.gif)

apz
17.10.15, 22:34
Bez programu weź ją wyrzuć, ona dokonała żywota. :mrgreen:
...
Potem pojemność baterii błyskawicznie spada do zera. :cry:

Zła rada, właściwa brzmi zutylizuj...

henry1
17.10.15, 22:38
Zła rada, właściwa brzmi zutylizuj...

Proszę o wybaczenie. :oops:

Baterię należy oddać do punktu utylizacji odpadów niebezpiecznych.
Oni ją wyrzucą. :cry:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Spike_poland
18.10.15, 16:23
Oj wy złośliwcy ! :D Samemu doszedłem to tego że bateria dokonała żywotu z stąd taki tytuł temtu. :) Program mi potrzeby(o ile takowy istnieje) gdyż chcę kupić cztery zamienniki z e-bay i chcę zobaczyć czy ta bateria nie jest lewa, być może podziała mi rok i znowu padnie ...

voovoo2
18.10.15, 16:31
Trzeba było liczyć ładowania. Jakbyś doszedł do liczby 600 wszystko stałoby się jasne. My zawodowcy tak robimy :-)

henry1
18.10.15, 17:19
Oj wy złośliwcy ! :D Samemu doszedłem to tego że bateria dokonała żywotu z stąd taki tytuł temtu. :) Program mi potrzeby(o ile takowy istnieje) gdyż chcę kupić cztery zamienniki z e-bay i chcę zobaczyć czy ta bateria nie jest lewa, być może podziała mi rok i znowu padnie ...

Program nic Tobie nie da.
Do pomiaru baterii potrzebny jest układ pomiarowy.
Dane z tego układu możesz przesłać do komputera, program dokona analizy wyników uzyskanych z układu pomiarowego.
A program musisz napisać sam, w zależności od tego jaki zastosujesz układ pomiarowy. :cry:

voovoo2
18.10.15, 17:48
To naprawdę dziecinnie proste, idę pisać program, po drodze pomyślę skąd wziąć układ pomiarowy :-) Daruj złośliwość :-)

fret
18.10.15, 17:55
... po drodze pomyślę skąd wziąć układ pomiarowy :-) Daruj złośliwość :-)

Układ pomiarowy jest w aparacie :smile: Daruj złośliwość :smile:

henry1
18.10.15, 18:44
To naprawdę dziecinnie proste, idę pisać program, po drodze pomyślę skąd wziąć układ pomiarowy :-) Daruj złośliwość :-)

Przecież, aby określić stan baterii trzeba pomierzyć prądy ładowania, prądy rozładowania przy określonym napięciu, czas ładowania i rozładowania określonym prądem.
To tak w uproszczeniu. Sam program tego nie zmierzy. Tu nie ma żadnej złośliwości.
W urządzeniach natomiast stosuje się prosty układ komparatora napięcia, który analizuje poziom napięcia. Jeśli napięcie obniży się do określonej wartości układ ten sygnalizuje stan rozładowania a w ostateczności wyłączenie urządzenia.
Kolega pisał o programie, aby mógł sprawdzić stan baterii a tego sam program nie stwierdzi. Bo gdzie tą baterię podłączyć do komputera aby ten program mógł tych pomiarów dokonać. :grin:

---------- Post dodany o 18:44 ---------- Poprzedni post był o 18:40 ----------


Układ pomiarowy jest w aparacie :smile: Daruj złośliwość :smile:

Owszem jest ale bardzo prosty analizuje tylko stan : naładowana i rozładowana. :mrgreen: No i jak wydobyć z aparatu te informacje i przekazać je do komputera, aby program je zanalizował ??? :mrgreen:

Krakman
18.10.15, 18:47
I znowu dyskusje o niczym. Darujcie złośliwość :wink::mrgreen:

henry1
18.10.15, 18:49
I znowu dyskusje o niczym. Darujcie złośliwość :wink::mrgreen:

Darowaliśmy. :mrgreen:

ahutta
18.10.15, 18:59
Że też wcześniej tego wątku nie znalazłem :p

voovoo2
18.10.15, 20:13
Że też wcześniej tego wątku nie znalazłem :p
Nie żałuj..................za bardzo :-)