PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OM-2 SP



suchar
15.01.08, 18:41
Mam takie pytanko: czym OM-2 SP różni się właściwie od OM-2(n)? Szukałem w internecie (min. na photo.net i mir.com.pl), ale nadal nie jestem pewien. Czy chodzi tylko o dodatkowy tryb sterowania parametrami ekspozycji nazwany "Program"? Jak on właściwie działa? Manual to wiadomo, priorytet przysłony też, a program sugeruje (jak w obecnych aparatach) sterowanie automatyczne i przysłoną i czasem, ale wydaje mi się to chyba niemożliwe w takim analogu (no bo jak będzie on sterował przysłoną?). Wiem, że w OM-2 SP w przeciwnieństwie do OM-2 można ustawić ISO 3200, co mnie bardzo cieszy. Czy coś jeszcze je różni?
Pzdr

Smerf Maruda
15.01.08, 18:50
Ma spota.

EDIT: a jeśli chodzi program, to działa jak program w każdym aparacie. Automatycznie dobierane są parametry ekspozycji. Tu masz instrukcję: http://zuserver2.star.ucl.ac.uk/~rwesson/esif/om-sif/bodygroup/manuals/om2sp.pdf

suchar
15.01.08, 19:16
Racja, jest jeszcze spot, bardzo fajna i przydatna rzecz. Dzięki za linka, przeglądałem już tę instrukcje (ale wczoraj późno i chyba już mało rozumiałem :)). Czyli aparat sam dobiera również przysłonę? Jeśli tak, to już dość zaawansowany technologicznie korpus.
Pzdr

Smerf Maruda
15.01.08, 19:21
Racja, jest jeszcze spot, bardzo fajna i przydatna rzecz. Dzięki za linka, przeglądałem już tę instrukcje (ale wczoraj późno i chyba już mało rozumiałem :)). Czyli aparat sam dobiera również przysłonę?

Tak, dobierze przesłonę również.

suchar
15.01.08, 19:24
Racja, jest jeszcze spot, bardzo fajna i przydatna rzecz. Dzięki za linka, przeglądałem już tę instrukcje (ale wczoraj późno i chyba już mało rozumiałem :)). Czyli aparat sam dobiera również przysłonę?

Tak, dobierze przesłonę również.

Ok, dzięki, masz punkt ;) Gdyby jeszcze miał czas 1/2000s... No nic, nie wszystko co ma OM-4 może mieć OM-2 SP :) Tak się zastanawiam, czy on już nie traci trochę tego uroku surowego analoga, jaki ma chociażby OM-2. Inaczej niż sprawdzić, przekonać się nie mogę :)
Pzdr

Smerf Maruda
15.01.08, 19:31
Ciężko znaleźć dobry egzemplarz.

Chcesz pomacać OM-4? Mogę Ci pożyczyć na tydzień czy dwa, sprawdzisz sobie, przekonasz się, czy Ci odpowiada, a potem ode mnie kupisz :-)

Żartowałem z tym kupieniem - tj. jak chcesz, to mogę Ci sprzedać, ale do pomacania całkowicie niezobowiązująco mogę pożyczyć.

suchar
15.01.08, 19:38
Ciężko znaleźć dobry egzemplarz.

OM-2 SP? A co jest z nimi nie tak? Tzn. na co uważać przy ewentualnym kupnie?


Chcesz pomacać OM-4? Mogę Ci pożyczyć na tydzień czy dwa, sprawdzisz sobie, przekonasz się, czy Ci odpowiada, a potem ode mnie kupisz :-)

Żartowałem z tym kupieniem - tj. jak chcesz, to mogę Ci sprzedać, ale do pomacania całkowicie niezobowiązująco mogę pożyczyć.

Kusząca propozycja :) Chętnie pomacam, musimy się zgadać co do jakiegoś spotkania :)
Pzdr

Smerf Maruda
15.01.08, 19:53
OM-2 SP? A co jest z nimi nie tak? Tzn. na co uważać przy ewentualnym kupnie?

Nie. Po prostu nikt się ich nie pozbywa :-)