PDA

Zobacz pełną wersję : Apetyczne zdjęcie batonika



Andrzej m.
15.01.08, 18:07
Witam!
Próbuje zrobić zdjęcie batonikowi. Żeby wyszedł bardziej apetycznie, posmarowalem go olejem. Efekt zadowalajacy, chociaż troszku za bardzo się błyszczy. Dodatkowo, omaszczony batonik brudzi plan i powoduje namakanie np. kakaa, a to już ładnie nie wyglada. Macie jakies patenty na uzyskanie ladnego, stalego polysku, bez efektów ubocznych jakie daje olej. Może lakier do paznokci?

Pozdrawiam
Andrzej

Mirek54
15.01.08, 18:32
Politura do mebli,lakier bezbarwny w sprayu.Moze do zamrazarki przed sesja

Smerf Maruda
15.01.08, 18:34
namakanie np. kakaa

Namakanie czego?

Andrzej m.
15.01.08, 19:10
namakanie np. kakaa

Namakanie czego?

kakaakakakaka

Ok, powinno byc kakao, sory :)

Pozdrawiam
Andrzej

henry1
15.01.08, 20:53
Witam !

A może lekko spryskać ten batonik sprajem silikonowym,położyć na papierowym ręczniku
aby nie kapało z niego. A potem szybka fota.
Pzdr

Syd Barrett
15.01.08, 20:57
namakanie np. kakaa

Namakanie czego?

kakaakakakaka

Ok, powinno byc kakao, sory :)

Pozdrawiam
Andrzej

Obie formy są prawidłowe (tak jak "radio" i "radia"). pzdr

-co do batonika to tak jak lucca proponuję zamrozić a po wyjęciu chwilę odczekać lub dać na chwilkę pod kaloryfer, żeby się "namoczył" (dosłownie na chwilkę).

Dar-i-jush
15.01.08, 20:58
Może białkiem jaja? Bułeczki maślane się tym smaruje i się błyszczą. Moim zdaniem jednak matowy batonik jest ładniejszy. błyszcząca czekolada jest płynna, więc będzie wyglądał jakby się rozpuszczał.

Rafał Czarny
15.01.08, 22:02
Obie formy są prawidłowe (tak jak "radio" i "radia"). pzdr

Syd, błądzisz. Kakao jest rzeczownikiem nieodmiennym. Radio faktycznie można odmieniać w dwojaki sposób.

Mirek54
15.01.08, 22:39
W jezyku potocznym(w rodzinie -a my to rodzina)mozna uznac odmiane.Poprawnie j.polskim sie nie odmienia.

http://slowniki.pwn.pl/poradnia/lista.php?szukaj=kakao&kat=18

kooba77
15.01.08, 23:03
może dobry efekt dałby nabłyszczacz w spray'u do liści? On nie powinien błyszczeć tak intensywnie i w końcu stworzony jest żeby podkreslać naturalny wygląd liści.

asfoto_p
15.01.08, 23:05
Ciekawa dyskusja, pokażesz nam efekt końcowy??

;)

Rafał Czarny
15.01.08, 23:18
W jezyku potocznym(w rodzinie -a my to rodzina)mozna uznac odmiane.Poprawnie j.polskim sie nie odmienia.

http://slowniki.pwn.pl/poradnia/lista.php?szukaj=kakao&kat=18

Niestety, także błądzisz. Dyskusja z linku, który podałeś, to tylko opinia jakiś ludzików, nie zaś definicja. Język potoczny nie usprawiedliwia błędów językowych. To, że w domu (czy w rodzinie) ludzie mówią nagminnie swetr zamiast sweter, nie oznacza, że taka forma jest dopuszczalna. Nawet w mowie potocznej należy wysławiać się po polsku (bez błędów językowych). A odmienianie wyrazu kakao jest po prostu błędem, niezależnie czy w piśmie, czy w mowie potocznej.

Język potoczny – Wikipedia, wolna encyklopedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_potoczny)

Pozdrawiam i kończę OT - czułem się w obowiązku sprostować błędne teorie.

Syd Barrett
15.01.08, 23:56
Rafał Czarny - Rispekt!

domadm
15.01.08, 23:59
Napiszcie sobie do prof.Miodka, a mnie dajcie zobaczyć batonik!!!
Jeść nie mogę to chociaż sobie popatrzę :razz:

Smerf Maruda
16.01.08, 10:42
Obie formy są prawidłowe (tak jak "radio" i "radia"). pzdr

Gdzie tam, tylko kakao jest prawidłowe. A mówią, że internauci to najbardziej wykształcona grupa społeczna.

Kakao się nie odmienia (źródło (http://so.pwn.pl/lista.php?co=kakao)).

Smerf Maruda
16.01.08, 10:43
A odmienianie wyrazu kakao jest po prostu błędem, niezależnie czy w piśmie, czy w mowie potocznej.

Kakaa mi się źle kojarzy, no :-)

black_bird
16.01.08, 10:49
A odmienianie wyrazu kakao jest po prostu błędem, niezależnie czy w piśmie, czy w mowie potocznej.

Kakaa mi się źle kojarzy, no :-)

He he ;-)))) dawać tu tego batonika, obejrzalem kilka linkow do Wedla itp. kiszka tam, brak dobrych fot czekolady i innych.

kadm_kg
16.01.08, 11:03
Co do formy wypowiedzi to słowniki definiuja jasno KAKAO jako jedna dopuszczalną forme. Co do batonika, to polcam poeksperymentowac z temperaturą - czekolada topnieje w stosunkow iakiej temperaturze, przy zastosowaniu jakiejs lampy mozna sprobowac podgrzewac stopniowo batonik i eksperymentowac... Jeżeli batonik jest dobry gatunkowo to czekolada winna przed spłynieciem nabrac lekkiego "połysku". Potem jest ok 0,5-1 minuty i popłynie :)

Ale to tylko sugestia ( koncepcja a czy zła czy dobra nie wiem, sam nie probowalem) :)

Jeronimo
16.01.08, 16:59
przypominam ze te forum to nie Hydepark :!:

Rafał Czarny
16.01.08, 17:31
Przyszło mi do głowy, że można by spróbować popryskać batonik sprayem do butów (mam na myśli preparat, który zapobiega przemakaniu laczków. Nie pamiętam nazwy). Kiedy popryska się nim buty, to przez chwilę świeci się i powoli matowieje.

Andrzej m.
16.01.08, 18:22
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Właśnie przed chwilą rozmawiałem z kolegą o zastosowaniu sprayu do butów :). Dzisiaj wypróbuje jeszcze nabłyszczacz do kwiatów. Jak na razie nieźle wypada poddanie batonika kruciutkiej obróbce termicznej - bezpośrednio nad gazem z kuchenki. Dostaje lekkiego połysku, który utrzymuje się nawet po ostygnięciu. Połysk jest znacznie mniej nachalny niż w przypadku oleju. Zmienia się troszeczke kolor batonika, ale nieszkodliwie.

Pozdrawiam
Andrzej

Joki
17.01.08, 14:51
Witam serdecznie.

Kiedyś w ramach eksperymentu, odmładzałem czekoladowe cukierki na ekspozycję, suszarką lub opalarką na 50st. C. Nawet białego nalotu można sie pozbyć ;-) O uzyskaniu pięknego połysku nie wspominając.
Pzdr.