Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Fotografia uliczna (wątek otwarty)

  1. #11
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    To dobrze, że nikt nie zamieszczał dotychczas takich komentarzy. Jeszcze lepiej będzie, jeżeli ten stan rzeczy utrzyma się w dalszym ciągu. Nie tyle założyłem, że tak będzie, ale wolałem uprzedzić podobną sytuację, aby do niej nie doszło. Liczba głupkowatych wpisów zamieszczanych przez różnych forumowiczów w rozmaitych moich wątkach lub pod moimi wpisami spowodowała, że zacząłem się obawiać, że ich wojenkę ze mną mogą zamienić w wojenkę z osobami przedstawionymi na zdjęciach. Wiem to. Odpowiedzialność za publikowanie moich zdjęć ponoszę ja sam. Jest wiele praw, z którymi się nie zgadzam, a zatem je ignoruję. To jedno spośród nich. Korekta: na tym forum głównie się bredzi – nawet w wątkach jawnie fotograficznych. Zacząłem przeglądać wątki Rafała Czarnego („Streety i nagie kobity”), k@czego („k@cze portfolio”) i twój („cissic - rozne moje zdjecia”). Zdjęcia się zdarzają, ale więcej jest bredzenia. Niektórzy własne bredzenie utożsamiają z wolnością słowa.
    Na początku swojej wizyty (krotkiej mam nadzieje) na forum napisales, ze nie wywolales żadnej wojny na zadnym forum, ale wszystkie je wygrales.Gratuluje - wlasnie udalo ci sie wywolac pierwszą. Obawiam sie jednak, ze tej nie uda ci sie wygrac.W moim watku nie ma zdjec, bo je usunalem. Wchodzenie do czyjegos watku I nazywanie go "bredniami" to jak nasranie na dywan zaraz po wejsciu do czyjegos mieszkania Gratuluje doskonałej przemiany materii I, niestety, ubolewam nad brakiem talentu fotograficznego.
    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 6.08.15 o 17:29
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  2. #12
    barmichal76
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez urzyszkodnik Zobacz posta
    Ba
    W polskim prawie nie funkcjonuje tez żadna umowa "ustna" nawet na zrobienie zdjecia.
    Na publikacje - tylko - pisemnie...
    Prawie prawda. Polskie prawo nie wymienia umowy o wykorzystanie wizerunku (publikacja) jako umowę, która musi być zawarta na piśmie pod rygorem nieważności. Dlatego może być to umowa ustna. Z ostrożności tylko warto ją przelać na papier.

  3. #13
    urzyszkodnik
    Gość
    Niestety brak bezstronnego świadka, umowe ustna czyni nic nie wartą...

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    ...Niniejszym proszę wszystkich o wstrzymywanie się tutaj od komentarzy, które mogą naruszać godność osób przedstawianych na zdjęciach z niniejszego wątku. ...
    Prosisz wszystkich ale Ciebie to nie dotyczy ?
    Wiesz, że osoba na zdjęciu mogłaby Cię pozwać o naruszenie jej godności za to, że bez zgody opublikowałeś jej wizerunek.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Już nie przesadzajcie. Fotografia uliczna (również reporterska, dokumentalna, podróżnicza) w ogóle nie mogłaby istnieć, gdyby trzeba było zawierać stosowane umowy. Na szczęście czasem zdrowy rozsądek stoi ponad biurokracją i prawdopodobnie żadna z fotografowanych osób nie będzie miała nic przeciwko temu, że jej wizerunek został opublikowany niekomercyjnie w artystycznej galerii jakiegoś fotografa-amatora. A nawet jeśli, to takie sprawy da się załatwić polubownie. Ja się jeszcze nie spotkałem z sytuacją, aby ktoś miał z tego powodu problemy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Już nie przesadzajcie. Fotografia uliczna (również reporterska, dokumentalna, podróżnicza) w ogóle nie mogłaby istnieć, gdyby trzeba było zawierać stosowane umowy. Na szczęście czasem zdrowy rozsądek stoi ponad biurokracją i prawdopodobnie żadna z fotografowanych osób nie będzie miała nic przeciwko temu, że jej wizerunek został opublikowany niekomercyjnie w artystycznej galerii jakiegoś fotografa-amatora. A nawet jeśli, to takie sprawy da się załatwić polubownie. Ja się jeszcze nie spotkałem z sytuacją, aby ktoś miał z tego powodu problemy.
    Owszem, ogólnie masz rację, ja akurat odniosłem się konkretnie do tych zdjęć gdzie dochodzi jeszcze dość szczegółowy opis ich powstania. Autor zdjęć przyznaje także, że nie potrzebuje zgody na publikację bo się z takim prawem nie zgadza. Dość kontrowersyjne...Osobiście bym to uznał za naruszenie mojej godności.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    Korekta: na tym forum głównie się bredzi – nawet w wątkach jawnie fotograficznych. Zacząłem przeglądać wątki Rafała Czarnego („Streety i nagie kobity”), k@czego („k@cze portfolio”) i twój („cissic - rozne moje zdjecia”). Zdjęcia się zdarzają, ale więcej jest bredzenia. Niektórzy własne bredzenie utożsamiają z wolnością słowa.
    Korekta czego? Przecież to bez sensu. Nie mam ochoty się spierać o detale, ale ja piszę o jednym a Ty mówisz o drugim...

  8. #18
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Korekta fragmentu:

    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    bo o fotografii na tym forum głównie rozmawiamy

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar macieknr1
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    DUBLIN ( Polakowo )
    Posty
    1.235
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8010280-Edit1-1-4.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	659,7 KB
ID:	154195
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    Korekta fragmentu:

  10. #20
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    Kolega Maciek sie chyba strasznie zagubil.....
    Ja za to znalazlem takiego ulicznego GIFa:

    Ostatnio edytowane przez k@czy ; 7.08.15 o 04:37
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

Podobne wątki

  1. Fotografia uliczna - doświadczalnie
    By diabolique in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13.12.12, 13:19
  2. Uliczna fotografia
    By bartez in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.12.11, 00:09
  3. [OPL] Olympus PEN w praktyce - fotografia uliczna.
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.10.11, 12:50
  4. Fotografia uliczna Adriana
    By a_wykrota in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23.02.10, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.