Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Szyldy – szpetne i piękne (wątek otwarty)

  1. #21
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Ten z moździerzem fajny. Pamiętasz co tam się mieści? Apteka? Sklep z przyprawami?

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Z tego co pamiętam to była apteka, znaczy się die Aphoteke

    ---------- Post dodany o 15:05 ---------- Poprzedni post był o 14:59 ----------

    Pomyłka to była drogeria Reingruber

  3. #23
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nowa Chata – sklep warzywno-owocowy, Wrocław, ul. Stefana Czarnieckiego 43


    Sklepy warzywno-owocowe nie przynoszą ich właścicielom wielkich profitów, a jednak w przypadku „Nowej Chaty” zadbali oni o to, żeby szyld był sporządzony elegancką pisanką i utrzymany w ciekawie dobranej kolorystyce, a zdjęcia owoców i warzyw nad nim oraz po obu jego stronach jednoznacznie informowały o branży.

    Gdybym miał coś tu poprawiać, to – po pierwsze – przykleiłbym przylepcami cyjanowy worek, który zwisa z makowego kubła, do jego krawędzi, aby nie wystawał na zewnątrz i nie burzył ładu kolorystycznego oraz estetycznego, a – po drugie – schowałbym widoczne po prawej stronie puste pudła i foliowe worki za ekspozycją z warzywami.

    Tak czy inaczej „Nowa Chata” wyróżnia się w kontekście okolicznych sklepów i zakładów estetyką szyldu.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Z tego co pamiętam to była apteka, znaczy się die Aphoteke

    ---------- Post dodany o 15:05 ---------- Poprzedni post był o 14:59 ----------

    Pomyłka to była drogeria Reingruber

    Aaa, czyli jednak. Zmyślne rzeczy tam musieli wyrabiać skoro używali moździerza.

  5. #25
    Banned
    Dołączył
    Jul 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    98
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wrocław, ul. Zaporoska (początek, strona nieparzysta)

    Mechanik-zombie


    Czcionka-zombie (rozbryzgi czarnej krwi)


    Całość

    Ostatnio edytowane przez cckk ; 7.08.15 o 22:34 Powód: korekta

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cckk Zobacz posta
    Typografia to projektowanie czcionek i ustalanie zasad ich użycia. Typografowie projektują kroje pisma.

    Nie każdy zdaje sobie sprawę z różnicy między czcionką szeryfową i bezszeryfową. Niemal nikt nie jest świadomy rozróżnienia między czcionką dwu- i jednoelementową. Pisanki kojarzą się większości ze zdobnymi wielkanocnymi jajkami, a nie z krojami pisma. Każdy widział jakieś ksenotypy, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że były one ksenotypami.

    Współcześnie większość ludzi korzysta z zaawansowanych procesorów tekstu, które są nazywane błędnie edytorami tekstu. Takie programy dają zazwyczaj dostęp do czcionek szeryfowych, bezszeryfowych i nieproporcjonalnych. Czcionką szeryfową jest na przykład Times New Roman, bezszeryfową – Arial, a nieproporcjonalną – Courier New.

    Poniższa tabela pokazuje po dwa przykłady czcionek szeryfowych, bezszeryfowych, nieproporcjonalnych, pisanek i ksenotypów. Oprócz nich wyróżnia się jeszcze pisma gotyckie, ale nie są one zbyt popularne w Polsce, o ile nie jesteście przypadkiem neofaszystami.


    Czcionki szeryfowe mają poprzeczne kreski (szeryfy) na końcach linii. Czcionki bezszeryfowe są pozbawione tych poprzecznych kresek. W czcionkach nieproporcjonalnych każdy znak zajmuje tyle samo miejsca w poziomie – jak w przypadku czcionek używanych w dawnych maszynach do pisania. Pisanki naśladują pismo odręczne. Ksenotypy to inne, dziwaczne odmiany czcionek.

    Czcionki dwuelementowe, takie jak pokazane wyżej czcionki szeryfowe, mają zróżnicowaną grubość linii. Czcionki jednoelementowe, takie jak pokazane czcionki bezszeryfowe, mają mniej więcej stałą grubość linii.

    Oprócz kształtu czcionek liczą się odstępy pomiędzy poszczególnymi znakami (kerning). Większość czcionek nie ma zaimplementowanego odpowiedniego kerningu, w związku z czym napis wykonany daną czcionką rozjeżdża się miejscami, bo odstępy między literami są za duże lub za małe. Nie ma to znaczenia w przypadku ulotki lub książki, ale ma znaczenie w przypadku krótkich tekstów, takich jak hasło reklamowe. Grafik, który projektuje banner, powinien skorygować odstępy międzyliterowe.

    My Polacy, mieszkający w Polsce, jesteśmy Polakami i piszemy po polsku, a przynajmniej takie jest założenie. Język polski korzysta z osiemnastu liter ze znakami diakrytycznymi: Ą, Ć, Ę, Ł, Ń, Ó, Ś, Ź i Ż (majuskuły) oraz ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź i ż (minuskuły). Nie w każdym kroju pisma litery te są poprawnie zaprojektowane. Poniższa tabela zestawia czcionki Microsoftu dla Windows i czcionki FreeFont. Pierwsze są szpetne. Drugie – poprawne. Times New Roman i Arial mają ogonki o wadliwym kształcie, podczepione w złych miejscach, a kreskom nad literami brakuje finezji. Akceptowalny jest jedynie Courier New, choć kropki nad Ż i ż są przerysowane.
    Może warto zrobić swoją czcionkę w systemie jak te dostępne nie odpowiadają. Tak kiedyś uczyniłem z swojego pisma przy użyciu darmowych programów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czcionka_and.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	154332

    Mi tam odpowiada i czasem używam.
    PS.
    Te duże Ó to jednak nie moje będę musiał to kiedyś sprawdzić
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 8.08.15 o 21:45
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Andtor, to Twoje duże Ł trochę jak brytyjski funt Często zastępowane, gdy nie ma polskich fontów (podobnie jak hiszpańskie ñ zamiast naszego ń)
    Drażni mnie też w szyldach, gdy ktoś przykleja odwrócone M jako W lub odwrotnie.
    Coś na pewno dorzucę, temat bliski memu sercu

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bufetowa Zobacz posta
    Andtor, to Twoje duże Ł trochę jak brytyjski funt ...
    Kiedy robiłem tą (czy tę) czcionkę ( na wzór swojego pisma) zapewniam Cię, że o funtach brytyjskich nie myślałem (jak już to czysty przypadek)
    Mogę tylko powiedzieć, że dość mozolna to praca była. Każdą literkę zeskanować, wrzucić do programu, poprawić, poustawiać. Dokładnie nie pamiętam, ale chyba więcej niż miesiąc mi na to zeszło (dziennie godzinka lub dwie)
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Lata temu, przy okazji pisania pod DOSem programu edukacyjnego, udało mi się zrobić font imitujący pismo odręczne pierwszaków. Były wszystkie warianty liter i łączników, żeby dało się z programu drukować np. przykłady do przepisywania
    Może mam to jeszcze na jakiejś starej dyskietce...
    Tymczasem, żeby nie odbiegać za bardzo od tematu wątku, taki przykład szyldu:

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Na pierwszy rzut oka myślałem, że to nazwiska egzotycznych właścicieli
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Pareidolia - jak to Widzicie (wątek otwarty)
    By ravbog in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 413
    Ostatni post / autor: 2.09.19, 21:13
  2. Maszkarony, rzygacze, gargulce ... (wątek otwarty)
    By ravbog in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 16.04.16, 18:59
  3. Ginące profesje – ludzie z pasją - wątek otwarty
    By rados in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 20.08.15, 10:54
  4. FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny
    By TOKIN in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 316
    Ostatni post / autor: 12.01.14, 19:30
  5. FLICKR Olympus'em - wątek otwarty
    By micky in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.04.13, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.