Strona 39 z 59 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 585

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II

  1. #381
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    No to zostaje Ci kupić przejściówkę i w plener.
    Przejściówkę mam. Zwykła chińska, pasuje do GX1 i też powinna pasować do Olka.
    Brakuje mi tylko E-M10II
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  2. #382
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Będzie pasować nie ma innej opcji.
    Lubię sobie popstrykać.

  3. #383
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ayu Zobacz posta
    Tak z analogami działa stabilizacja tylko ogniskową oczywiście trzeba wpisać ręcznie od 8mm w górę. Focus-peking można sobie przypisać do jakiegoś przycisku i w razie konieczności uruchomić. O ile się nie mylę są różne stopnie i kolory podświetlenia.
    Właśnie, przy okazji. Jak działa FP w porównaniu do pierwszej wersji?
    Zapraszam do albumu i galerii

  4. #384

    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    "nocne kadry..."

    Cześć

    Chciałbym zapytać, czy ktoś już się spotkał z takim problemem dotyczącym OMD E-M10 MII:
    Chodzi o live view w trybach S oraz A. Otóż nie mogę wyłączyć bardzo mi zbędnej funkcji, którą w PL menu tłumaczą na "Nocne Kadry" (sekcja D). Wszystkie opcje w tej sekcji mają ustawione off... ale to jakby niewiele daje. Tylko w trybie M aparat wyświetla wszystko zgodnie z ustawieniami ekspozycji, w pozostałych trybach "pomaga" poprawiając jasność obrazu na wyświetlaczu.

    Sprawdzałem na drugim egzemplarzu i tam ustawienia off w sekcji "Nocne kadry" wyłączają ten podgląd we wszystkich trybach.
    Zaktualizowałem oprogramowanie do 1.1 (pierwszy pomysł serwisu olympusa) ale to też nic nie daje.

    Pozostają dwie opcje, albo wadliwy egzemplarz albo kolizja z jakimiś innymi ustawieniami. Wie ktoś coś?

    PS.
    Jeśli problem jest szeroko znany i był już omawiany 10 razy to sori, ale jakoś nie mogę go trafić.

  5. #385
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.116
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Czy tą lampę można zastosować do OM-D E-M10 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0975.JPG
Wyświetleń:	805
Rozmiar:	1,26 MB
ID:	169037
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  6. #386
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Czy tą lampę można zastosować do OM-D E-M10 ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0975.JPG
Wyświetleń:	805
Rozmiar:	1,26 MB
ID:	169037
    czytałeś instrukcję od aparatu ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #387

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam jako nowy użytkownik forum

    Od kilku dni zastanawiam się nad nowym aparatem (właściwie systemem). Napiszę w skrócie jak to wygląda, czego szukam i dlaczego szukam...

    Obecnie użytkuje 2 lustrzanki Nikona - D7100 i D90 wraz z obiektywami 50 mm. 1.8, 18-105 oraz 85 mm. 1.8. Od pewnego czasu zdałem sobie sprawę, że nie noszę ze sobą aparatu ponieważ jest za duży - za dużo do noszenia, wielkie itp. Zacząłem zastanawiać się nad przejściem na "mniejszy system" mikro 4/3.

    Chciałbym się zapytać...
    1) Na ile przyszłościowy jest ten system? Nikon jestem (prawie) pewny, że np nie zmieni bagnetu, nie porzuci tego co ma.
    2) Ile stracę pod względem "jakości zdjęcia" w porównaniu do takiego D7100? Pod względem małej głębi ostrości?
    3) Widziałem,że E-M1 całkiem fajnie pracuje się w studiu - jak przy tym wygląda E-M10 Mark II?
    4) Ostatnio usłyszałem od znajomego, że mikro 4/3 jest "kultowe i wspaniałe" - czy ktoś to rozumie i potrafi rozwinąć co takiego sprawia, że akurat ten system to świetny wybór?

    Chciałbym lżejszy system, przyszłościowy który generuje dobry obrazek. Zastanawiam się jeszcze nad Fuji X-T10 - ktoś z Was drogie Koleżanki i Koledzy miał porównanie tych dwóch aparatów?

    Aparat będzie służył gównie do portretów oraz sesji rodzinnych w plenerze w świetle dziennym, czasami w domu, jeśli się nada to kilka razy w roku zabawa w studiu

    Z góry dziękuje za pomoc!

  8. #388
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    Czy tą lampę można zastosować do OM-D E-M10 ?
    Może to już nieaktualne ale:
    Ja używam takiej lampy od lat. Działa świetnie, choć tylko w ustawieniu aparatu na "M" Czyli trzeba zmieniając odległość zmieniać przysłonę na ten przykład, bo wygodniej niż w lampie parametry.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  9. #389
    | OlyJedi Awatar ayu
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    490
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mazzi Zobacz posta
    Witam jako nowy użytkownik forum

    Od kilku dni zastanawiam się nad nowym aparatem (właściwie systemem). Napiszę w skrócie jak to wygląda, czego szukam i dlaczego szukam...

    Obecnie użytkuje 2 lustrzanki Nikona - D7100 i D90 wraz z obiektywami 50 mm. 1.8, 18-105 oraz 85 mm. 1.8. Od pewnego czasu zdałem sobie sprawę, że nie noszę ze sobą aparatu ponieważ jest za duży - za dużo do noszenia, wielkie itp. Zacząłem zastanawiać się nad przejściem na "mniejszy system" mikro 4/3.

    Chciałbym się zapytać...
    1) Na ile przyszłościowy jest ten system? Nikon jestem (prawie) pewny, że np nie zmieni bagnetu, nie porzuci tego co ma.
    2) Ile stracę pod względem "jakości zdjęcia" w porównaniu do takiego D7100? Pod względem małej głębi ostrości?
    3) Widziałem,że E-M1 całkiem fajnie pracuje się w studiu - jak przy tym wygląda E-M10 Mark II?
    4) Ostatnio usłyszałem od znajomego, że mikro 4/3 jest "kultowe i wspaniałe" - czy ktoś to rozumie i potrafi rozwinąć co takiego sprawia, że akurat ten system to świetny wybór?

    Chciałbym lżejszy system, przyszłościowy który generuje dobry obrazek. Zastanawiam się jeszcze nad Fuji X-T10 - ktoś z Was drogie Koleżanki i Koledzy miał porównanie tych dwóch aparatów?

    Aparat będzie służył gównie do portretów oraz sesji rodzinnych w plenerze w świetle dziennym, czasami w domu, jeśli się nada to kilka razy w roku zabawa w studiu

    Z góry dziękuje za pomoc!
    Micro jak też nazwa wskazuje jest małe i poręczne. Zdecydowanie mniejsze od Nikonowskiego DX. Szkła z reguły są dobre albo bardzo dobre optycznie i dobrze pracują już od pełnej dziury. Poczytaj trochę testów a wyrobisz sobie zdanie. Są dwaj producenci puszek odmienni w stylistyce. System posiada największą ilość szkieł z systemów bezlusterkowych. Ceny szkieł są różne ale do najniższych nie należą aczkolwiek do fuji trochę jeszcze im brakuje. System cały czas się rozwija. Jakość obrazka jest niezłą ale musisz ocenić to sam. AF jest bardzo dobry i szybki kuleje nieco AF-C ale to i tak najszybszy AF bezlusterkowy. Jeżeli chodzi o GO sam musisz ocenić czy Ci odpowiada jest nieco większa niż w DX. Kultowy system? Nie wiem czy tak jest. Wiem tylko to że jak idę ulicą to jestem dumny że mam takiego OM-D na piersi głównie z tego powodu że to bardzo designerski aparacik a przy tym ma Wielkie możliwości. Często ludzie pytają co to za aparat. To taka biżuteria Wszystkie odpowiedniki swoich szkieł znajdziesz w systemie.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Lubię sobie popstrykać.

  10. #390

    Dołączył
    May 2016
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź Chętnie wysłucham zdania pozostałych osób z forum.

    Może jakieś porównanie "organoleptyczne" z Fuji X-T10?

Podobne wątki

  1. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  2. [OPL] Warsztaty Filmowe z Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.05.15, 15:40
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.