Strona 44 z 59 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 585

Wątek: Olympus OM-D E-M10 Mark II

  1. #431
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Ważę przesiadkę ze starej lustrzanki olympusa na bezlusterkowca (standardowo - nie zawsze chce się tachać ze sobą aż tak duży i ciężki sprzęt). Z uwagi na budżet rozważam E-M5 MKI i E-M10 MKII i skłaniam się raczej ku temu drugiemu (uszczelnienia nie są dla mnie krytyczne). I tutaj pytanie - jedyna moja obawa (brak doświadczenia z takim wynalazkiem) to elektroniczny wizjer. Z tego co czytam wygląda na to, że w końcu te wizjery są na tyle dobre, iż nie widać pikseli i w np. mocno oświetlonym otoczeniu na otwartej przestrzeni dają taką jakość obrazu jak wizjer optyczny? Rozumiem, że przy słabym oświetleniu (np. noc) wizjer będzie szumił, ale obraz będzie płynny?

  2. #432
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apa-sf Zobacz posta
    Ważę przesiadkę ze starej lustrzanki olympusa na bezlusterkowca (standardowo - nie zawsze chce się tachać ze sobą aż tak duży i ciężki sprzęt). Z uwagi na budżet rozważam E-M5 MKI i E-M10 MKII i skłaniam się raczej ku temu drugiemu (uszczelnienia nie są dla mnie krytyczne). I tutaj pytanie - jedyna moja obawa (brak doświadczenia z takim wynalazkiem) to elektroniczny wizjer. Z tego co czytam wygląda na to, że w końcu te wizjery są na tyle dobre, iż nie widać pikseli i w np. mocno oświetlonym otoczeniu na otwartej przestrzeni dają taką jakość obrazu jak wizjer optyczny? Rozumiem, że przy słabym oświetleniu (np. noc) wizjer będzie szumił, ale obraz będzie płynny?
    Da się przyzwyczić. Mnie nie przeszkadza to zupełnie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #433
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Najlepiej sam sprawdź. W każdym większym sklepie ze sprzętem foto pozwalają wykonać kilka testowych zdjęć, weż tylko ze sobą kartę pamięci i udanego sprawdzania!
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  4. #434
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    EVF są już na bardzo dobrym poziomie. W pierwszym E-M10 miałem wyraźnie gorszy (800x600) z mniejszym powiększeniem (0.58x) i w niczym mi nie przeszkadzał. W E-M10 II jest 1024x768 i powiększenie 0.62x więc powinno być jeszcze lepiej.

    Zresztą przyzwyczaiłem się do zalet EVF na tyle że już niechętnie bym wrócił teraz do optycznego.
    Zapraszam do albumu i galerii

  5. #435
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Jak dla mnie obecna generacja EVF ma więcej zalet niż wad w porównaniu do wizjera optycznego (szczególnie w porównaniu do kiepskich wizjerów większości lustrzanek APS-C).
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  6. #436
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Jak dla mnie obecna generacja EVF ma więcej zalet niż wad w porównaniu do wizjera optycznego (szczególnie w porównaniu do kiepskich wizjerów większości lustrzanek APS-C).
    Ja przechodziłem na EVF z Canona 5D, tam jest powiększenie 0.71, więc w E-M10 był trochę mniejszy
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #437
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    ja mam E-M10 w pierwszej wersji i obraz jest wyświetlany płynnie. Nawet gdy jest ciemno, obraz wciąż jest płynnie wyświetlany. Nawet jeżeli spowalnia to nie na tyle, żeby można było to łatwo dostrzec. W ciemności obraz oczywiście mocno zaszumiony, ale coś widać - w zwykłym wizjerze optycznym w podobnych warunkach widać już niewiele.
    Z tych dwojga brałbym E-M10 mkII.

  8. #438
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Dziękuję za opinie. W między czasie w końcu dorwałem sztukę EM-10 MKII na żywo w sklepie w Warszawie i przy moim umiarkowanym nastawieniu z lekką obawą EVF pozytywnie mnie zaskoczył. Miałem okazję potestować przy optymalnym oświetleniu i prześwietleniu - działał co najmniej dobrze. Myślę, że teraz pozostaje tylko wyczekać okazję w nadziei na premierę EM-10 MKIII i kupować

  9. #439

    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Czy ktoś się orientuje czy cena, która jest obecnie w sklepach jest już po obniżce spowodowanej wypuszczeniem nowego MIII, czy jeszcze przed?
    Niestety nie śledziłem ceny wcześniej i nie wiem jak to wyglądało.

  10. #440
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak dobrze pamiętam to rok temu cena om-d II była podobna jak teraz.

Podobne wątki

  1. OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II
    By apz in forum [K] Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.15, 09:33
  2. [OPL] Warsztaty Filmowe z Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28.05.15, 15:40
  3. [LetsGoDigital] Olympus OM-D E-M5 Mark II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13.02.15, 23:30
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 15.05.09, 22:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.