Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Ginące profesje – ludzie z pasją - wątek otwarty

  1. #21
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    Jak widać na powyższych zdjęciach, dość wściekle walonych lampą, co widać po ordynarnych cieniach
    Przepraszam, idea jak najbardziej ciekawa, ale - ktoś to musi napisać na forum fotograficznym - te pstryki są fatalne technicznie.
    Nikt nie widzi tego ciemnego półkola na zdjęciach we wnętrzach?
    Ależ pisz, nie mam problemu z taką oceną zdjęć. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
    To półkole nawet ja widzę. To cień obiektywu mimo odchylonej do góry głowicy lampy. Na zdjęcia bez lampy było za ciemno.

    ---------- Post dodany o 23:43 ---------- Poprzedni post był o 23:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez diabolique Zobacz posta
    W celu wybrania dobrych, wzajemnie uzupełniających się zdjęć, które tworzyłyby znacznie lepiej oglądającą się całość.
    Oczywiście to żaden obowiązek. Zaledwie sugestia.
    Tak działa forum, że się wymienia opinie.
    Dałem chyba wszystkie zdjęcia jakie tam zrobiłem. Nie bardzo wiem z czego miałbym coś wybierać. Mogłem nic nie dawać i nie byłoby wątku. Jak lepiej?

  2. #22
    diabolique
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    To cień obiektywu mimo odchylonej do góry głowicy lampy.
    Zepsułeś zabawę

    ---------- Post dodany o 23:47 ---------- Poprzedni post był o 23:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez rados Zobacz posta
    Dałem chyba wszystkie zdjęcia jakie tam zrobiłem. Nie bardzo wiem z czego miałbym coś wybierać. Mogłem nic nie dawać i nie byłoby wątku. Jak lepiej?
    Pomiędzy "nic" a "wszystkie" (12) jest jeszcze parę opcji...
    A jak lepiej? Lepiej mniej, ale lepiej.
    Takie jest moje zdanie.

  3. #23
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    A moje zdanie jest takie, że w tym przypadku lepiej więcej (mam na myśli zdjęcia z wnętrza),bo to pokazuje cały warsztat pracy p. Jana.

  4. #24
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    A propos wczorajszej dyskusji - fotografia jest również sztuką łapania chwil, gdzie nie zawsze można rozłożyć sprzęt, ustawić światło i bardziej lub mniej profesjonalnego modela / obiekt. Celowo używam słowo "łapanie" a nie "rejestrowanie". To drugie sugeruje bowiem metodę, przygotowanie. W takiej fotografii nie zawsze jest to możliwe. Temat jaki zaproponowałem nie znosi "ustawek". Podobnie jak ludzie: skromni
    i nieprzyzwyczajeni do pozowania. Dlatego można się chyba czasem godzić na niższą jakość zdjęć za cenę utrwalenia czegoś ciekawego. W normalnej sytuacji chcę oczywiście robić zdjęcia jak najlepsze.

    Po nocnej dyskusji o prymacie formy nad treścią zachęcam wszystkich, którym temat się spodobał, do "łapania" uciekających chwil (i odrobiny luzu, kiedy warunki nie pozwalają na perfekcję).

    Pozdrawiam

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Co ten wątek robi w dziale fotografia/ocena zdjęć jeśli sam autor twierdzi, że jakość zdjęć nie ma dla niego znaczenia? Nie mem nic przeciwko ostrzeniu noży i nożyczek, a nawet szpadli, ale wolałbym poczytać o tym w hydeparku.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Co ten wątek robi w dziale fotografia/ocena zdjęć jeśli sam autor twierdzi, że jakość zdjęć nie ma dla niego znaczenia? Nie mem nic przeciwko ostrzeniu noży i nożyczek, a nawet szpadli, ale wolałbym poczytać o tym w hydeparku.
    Zapewne to samo co inne wątki otwarte np. o zdjęciach lotniczych, fontannach/pomnikach, czy też modelach/makietach itp, gdzie też nikt jakości zdjęć nie ocenia.

    I nie, że jakość nie ma znaczenia, nie zrozumiałeś, albo nie czytasz uważnie. To tyle, bo szkoda casu na jałowe dyskusje.

  7. #27
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    rados; Zapewne to samo co inne wątki otwarte np. o zdjęciach lotniczych, fontannach/pomnikach, czy też modelach/makietach itp, gdzie też nikt jakości zdjęć nie ocenia.

    I myślę, że jest to wystarczające wyjaśnienie... Co nie znaczy, że nie należy się starać.
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie róbmy sobie jaj, zdjęcia Operatora i Jackowlewa sa bardzo dobre od strony fotograficznej, a te, to coś w klimacie małego Dyzia na szkolnej wycieczce.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Wyszywanie - metodą krzyżykową. Jako wzór służy tzw. "kanwa" ale ja jestem chłop i się nie znam
    Autorka - Gosia Michniak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8010871ol.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	439,3 KB
ID:	153722
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #30
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    No i fajne. A gdzie pani Gosia działa?

Podobne wątki

  1. Fontanny,pomniki,obeliski itp. (wątek otwarty)
    By Operator in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 3219
    Ostatni post / autor: 23.02.24, 16:19
  2. Opuszczone - Zrujnowany Krajobraz (wątek otwarty)
    By yamada in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 259
    Ostatni post / autor: 17.10.22, 09:01
  3. Pareidolia - jak to Widzicie (wątek otwarty)
    By ravbog in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 413
    Ostatni post / autor: 2.09.19, 21:13
  4. FrustArt - otwarty wątek eksperymentalny
    By TOKIN in forum Zakątek pasjonatów
    Odpowiedzi: 316
    Ostatni post / autor: 12.01.14, 19:30
  5. FLICKR Olympus'em - wątek otwarty
    By micky in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12.04.13, 20:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.