Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Jaki zestaw do Olympusa OM-D

  1. #21
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DawidFoten Zobacz posta
    A co myslicie o zestawie:
    Panasonic Lumix 14-140 3,5 -5,6 zamiast 14-42 i 40-150
    Zmieniając dual kita na megazooma zyskujesz tylko wygodę. Jeżeli zmiana szkiełek nie uwiera Ci bardzo zostałbym przy dwóch kitach, które też mają swoje walory względem zooma.
    A tak poza tym to dwoma kitami można całkiem dobrze pobawić się w fotografię, tym bardziej podpiętymi do OMD. Jak za chwilę nie wylatujesz na fotograficzną podróż życia to może warto, zamiast słuchać nas, wyrobić sobie własne zdanie. Pofotografowałbym trochę kitami i sam się przekonał czy i gdzie brakuje światła, może wolałbyś płytszą GO, a może mieć jeszcze szerzej... itd.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    14-140 ma bardzo fajne rozmiary, jako uniwersalny spacer zoom jak najbardziej. Do tego jasna stałka

  3. #23
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DawidFoten Zobacz posta
    Czyli szeroki kąt (19 )
    Ustaw sobie na kicie 19mm i zobacz, że ten szeroki kąt to taki dość wąski
    Edycja: jakoś mi uciekło, że masz już ten obiektyw.

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    14-140 ma bardzo fajne rozmiary, jako uniwersalny spacer zoom jak najbardziej. Do tego jasna stałka
    Tak, bardzo sobie chwalę takie połączenie, tylko, że mam zoom Olka. Kity też mam - walor jest taki, że 14-42 jest malutki i czasami go wolę zabrać, np. na rower.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 29.07.15 o 18:28
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jeśli jesteśmy przy 14-140, to dlaczego nie Stylus 1? Zdjęcia ze spacerów i urlopowe będą podobne, a do noszenia jeszcze wygodniejszy i chyba minimalnie tańszy. Do OMD jakaś jasna stałka w okolicy 17mm i 45/1,8 lub 60/2,8.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #25

    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    29
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    @fret, a czy jakość i wygoda robienia zdjęć Stylusem 1 nie będzie mniejsza niż na EM10? Nie każdy chce inwestować 2 aparaty, czasem fajnie jest mieć jeden, z wymienną optyką i pod dobraniu szkieł mieć zestaw uniwersalny, choćby to miał być spacer zoom + 1 czy 2 stałki do bardziej ambitnej zabawy.

  6. #26
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Spacer zoom z omd (którymkolwiek) to trochę marnowanie potencjału body. Wynikowo jakość będzie podobna do stylusa.
    Pomyśl nad 12-40 f2.8 + omd 10. Jakość stałek w zoomie (!), wielkość spokojnie akceptowalna.

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mkol Zobacz posta
    @fret, a czy jakość i wygoda robienia zdjęć Stylusem 1 nie będzie mniejsza niż na EM10? Nie każdy chce inwestować 2 aparaty, czasem fajnie jest mieć jeden, z wymienną optyką i pod dobraniu szkieł mieć zestaw uniwersalny, choćby to miał być spacer zoom + 1 czy 2 stałki do bardziej ambitnej zabawy.
    To akurat zależy od osobistych preferencji. Zdjęcia ze stylusa będą nieco gorszej jakości niż z EM10, ale:
    1. Ich jakość będzie bardziej niż wystarczająca do 99% typowych zastosowań, czyli do internetu i odbitek 10x15, a nawet 15x21 (oraz do każdego innego rozmiaru pod warunkiem, że nie będziesz oglądał zdjęć z bliska, a z odległości nie mniejszej niż przekątna odbitki)
    2. Megazoomy też orłami nie są i 14-140 też jest dość daleki od wykorzystania potencjału aparatu.
    Jeśli chodzi o wygodę, to już całkiem rzecz gustu, ale EM10 z 14-140 to już nie jest sprzęt kieszonkowy, a Stylus jest. Poza tym w cenie 14-140 masz drugi aparat, czyli dobre zabezpieczenie na wypadek awarii EM.
    Ja bym brał Stylusa na urlopowe spacery, a EM10 + 2-3 używałbym w sytuacjach, kiedy jakość jest priorytetem.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Mój zestaw podróżniczy do OM-D to mZD 14-150 - genialny jako podstawowy obiektyw ( autor ma dwa kity, zakres ten sam, jakość w zasadzie ta sama, ale trzeba przekładać);
    czarny koń w postaci mZD 9-18 - to jest kapitalny obiektyw i nie wyobrażam sobie bym miał go nie zabrać, oraz 45 /1.8. stałkę zabieram, mimo że
    na wyjeździe zrobię nim 5-6 zdjęc na 500.
    szczerze polecam taki zestaw i nie mam żadnych problemów z tym, że zapinam go do E-M1
    W Crumplera 700 Esacape wchodzi cały ten zestaw, plus dwa polary , plus zapasowa bateria, plus okulary przeciwsłoneczne, a jak trzeba to mapa lub czytnik e-book też wejdą.
    Ostatnio edytowane przez Koriolan ; 10.08.15 o 12:28
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #29
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Spacer zoom z omd (którymkolwiek) to trochę marnowanie potencjału body. Wynikowo jakość będzie podobna do stylusa.
    Nie zgadzam się ani z tym, że OMD z np. m.zd 14-150 to marnowanie potencjału body, ani tym bardziej z tym, że ze Stylusa 1, jakkolwiek to fajny kompakt, można uzyskać równie dobre zdjęcia co z OMD. IMHO to mity.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar ahutta
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    9.128
    Siła reputacji
    208
    Moja galeria
    Jak na początku roku kupowałem O-MD, to poważnie zastanawiałem się nad Stylusem 1, ale ostatecznie wybrałem O-MD, bo by się koledzy ze mnie śmiali. Od momentu zakupu body się nie marnuje.
    The question is, who cares?

Podobne wątki

  1. Jaki obiektyw (lub zestaw) do makro?
    By Kris_1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 24.04.10, 13:47
  2. Zestaw do ślubów - jaki?
    By mariush in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 2.04.10, 09:11
  3. Co powinien zawierać zestaw Olympusa c-770 :>
    By piotrus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.06.05, 07:45
  4. Jaki zestaw do ochrony obiektywu?
    By luc4s in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30.07.04, 19:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.