Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Test SMC 18-55 F3.5-5.6AL

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    Test SMC 18-55 F3.5-5.6AL

    Z testu: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6754 wynika ciekawe spostrzeżenie co do szybkości ustawiania AF mianowicie cyt.:"No a Pentax jest/ i od dawna był/ dowodem na to,że ultradźwiękowy napęd AF niemal zawsze zwycięża w kategorii cichości pracy, ale jesli chodzi o szybkość to wcale nierzadko przegrywa. I nic tu nie zmienią powtarzane od lat slogany o wyjątkowo dużej szybkości działania ultradźwiękowych silników autofokusa. A ja dotychczas byłem przekonany, że Pentax jest żółwiem w ustawianiu AF jeżeli idzie o cyfrę, bo w analogu mimo iż szarpie to jednak szybko ustawia ostrość ten system "śrubokręta" i zawsze bez pudła/ mam Pentaxa MZ-30 i doskonale znam z autopsji działanie w nim AF/ Pozdrawiam.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    ?

    Ale to coś nowego?

    Zadziwiającego?

    Wiertarki w nikonie (niektóre) też są szybsze od ich silniczka... ale niektóre

    AF to nie tylko szkło, ale i pucha.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz
    ?

    Ale to coś nowego?

    Zadziwiającego?

    Wiertarki w nikonie (niektóre) też są szybsze od ich silniczka... ale niektóre

    AF to nie tylko szkło, ale i pucha.
    Powiem szczerze: byłem przekonany, że silniczki ultra w obiektywach to nie tylko kultura pracy ale i znaczna szybkość . Jasne grizz- AF to nie tylko szkło , ale i pucha.

  4. #4
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mnie za to zdziwiło ogromnie jedno. Widziałem ostatnio trzy takie same modele jednego szkiełka do Canona i kolejno podpinane do jednej puszki zupełnie były innej szybkości. Gdyby chodziło to tylko o mechanikę i śrubokręty to bym rozumiał, ale wszystkie były z USM. Kolega dodał do tego, że dwa razy wymieniał w sklepie zanim trafił "to szybkie".

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez domi
    Mnie za to zdziwiło ogromnie jedno. Widziałem ostatnio trzy takie same modele jednego szkiełka do Canona i kolejno podpinane do jednej puszki zupełnie były innej szybkości. Gdyby chodziło to tylko o mechanikę i śrubokręty to bym rozumiał, ale wszystkie były z USM. Kolega dodał do tego, że dwa razy wymieniał w sklepie zanim trafił "to szybkie".
    Tak nie powinno sie zdarzać, zakładając, że kolega sprawdzając szybkość ustawiania AF przez te obiektywy ustawial powiedzmy jeden punkt AF na wybrany cel, bowiem jeżeli korzystał z pomiaru wielu pól AF to być może aparat głupiał nie mogąc zdecydować sie który wybrać punkt.Zresztą z mojego doświadczenia z Canonami wynika, że chyba maja przekombinowane oprogramowanie, bo np mierząc EV tego samego kadru/ np. jasno oświetlona ulica, domy/ co pare chwil, przy niezmiennych warunkach oświetlenia dobieraja różne kombinacje przysłona-migawka coś jak w programie z shiftem. Pozdrawiam.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Don Pedro
    Dołączył
    Oct 2006
    Posty
    429
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Na dpreview pojawił sie nowy dział testowy obiektywów na którym ukażą sie zapewne też Zuika. Na pierwszy ogień poszły obiektywy Conona i Pentaxa, a testował je znany entuzjasta motocykli i fotografii Andy Westlake http://www.dpreview.com/lensreviews/ Jak widać obiektyw SMC 18-55 AL Pentaxa wypadł całkiem nieźle na tle stabilizowanego Canona EF-S 18-55 nie ustępując mu właściwościami optycznymi, a przewyższając jakością obsługi i wykonania. Test oczywiście dotyczy pary obiektyw-aparat, w przypadku innych body, pewnie wystąpią różnice i to dot. tego samego obiektywu, co jest rzecz jasna zrozumiałe.

Podobne wątki

  1. ZD 70-300 - mój 'test'
    By Karol in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 7.01.16, 20:55
  2. Test E-510
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 312
    Ostatni post / autor: 6.03.08, 19:31
  3. Test ZD 11-22 F2.8-3.5 by c+
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18.06.07, 19:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.