Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ciemno wszędzie... czyli chwilowy brak obrazu w wizjerze i wyzwalania migawki omd10

  1. #1
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria

    Ciemno wszędzie... czyli chwilowy brak obrazu w wizjerze i wyzwalania migawki omd10

    Hej!
    Miałem taką ostatnio przygodę w plenerze: Zdjąłem aparat ze statywu, wyjąłem wtyczkę wężyka spustowego, patrzę na wizjer a tam ciemno, naciskam migawkę a tam nic, zdjęcia można było normalnie przeglądać, ale fotki nie dało się zrobić. Zdjąłem obiektyw(m.zuiko60) by zobaczyć czy migawka się nie zacięła, ale nie, widać było matrycę, w tym momencie nacisnąłem przypadkowo spust migawki i zabanglało. Po założeniu z powrotem obiektywu. do tej pory jest ok.
    Pytanie - mam się czego obawiać?

    Z Pozdrowieniami
    Bo(o)t manager
    Ostatnio edytowane przez BootMR ; 25.05.15 o 21:54 Powód: Formatowanie niezabanglało
    Ooo... Mam sygnaturę

  2. #2
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    Pytanie - mam się czego obawiać?
    Raczej nie, stawiam na styki do obiektywu albo coś się zawiesiło. Sporadycznie też mi się zdarza.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

  3. #3
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    O jeszcze coś mi się przypomniało, przed odłączeniem obiektywu, wyjąłem baterię na jakieś 10sek. i nie pomogło. Jak styki to o.k., ale jak co innego...
    Ooo... Mam sygnaturę

  4. #4
    | OlyJedi Awatar alnico
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk, Mikołów
    Posty
    6.228
    Siła reputacji
    200
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BootMR Zobacz posta
    O jeszcze coś mi się przypomniało, przed odłączeniem obiektywu, wyjąłem baterię na jakieś 10sek. i nie pomogło. Jak styki to o.k., ale jak co innego...
    Nie ma co gdybać i martwić się na zapas, jak nie pomogło wyjęcie baterii to wygląda mi na styki.
    OM-D E-M5 I/II + kilka słoików. Łowię nimi oblechy .
    Kiedy wychodzę w góry wracam do domu ; Co masz zrobić jutro zrób pojutrze będziesz mieć dwa dni wolnego.
    Szwarc, mydło i powidło
    || Z Tater ||Bieszczady || Słowacja

Podobne wątki

  1. OLYMPUS RM-CB1 Przewodowy pilot zdalnego wyzwalania migawki
    By apz in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.12, 01:55
  2. FL-50R -brak wyzwalania błysku. POMOCY!!!
    By ravee_n in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.11.12, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.