Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Micro 4/3 w pracy?

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jasne, ale tu zestawiamy olkowego ciemnozuma z nikonowym jasnozumem. To trochę większa różnica niż 100:400
    Gonić ciemno i jasno zuumy, Kolega ma 20/1,7, niech ją zapnie na aparat i robi zdjęcia. Powinno być dobrze, tylko warto wcześniej sprawdzić czy 20stka bandingu nie generuje (moja generowała, ale są tu na Forum osoby które nie miały tych problemów)

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja rozumiem ISO, rozumiem że to matryca, ale światło to światło w obiektywie. Tego się nie przelicza. Przeliczyć można jeszcze ogniskową i GO.
    Tylko jak podać wartość GO, jak ją porównywać jeśli nie użyć do tego indeksu światłosiły?
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  2. #12
    Awatar ralfbutton
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    58
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Banding przy jakim ISO może się pojawiać?

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jan_S Zobacz posta
    Tylko jak podać wartość GO, jak ją porównywać jeśli nie użyć do tego indeksu światłosiły?
    Nie można, to są różne wielkości matryc, chyba że odniesiemy się do wycinka matrycy DSLR o wielkości 4/3.
    Stop. Zaczynam się skłaniać, że jednak fret ma rację, ale tylko w odniesieniu do całej dużej matrycy. Uff, zwracam honor.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    4.770
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ralfbutton Zobacz posta
    Banding przy jakim ISO może się pojawiać?
    u mnie wywalało przy 800 ISO, ale nie zawsze, najbardziej widoczny był w cieniach.
    Szukam linka do "Autobana"
    ---
    "Do Zobaczenia"

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale to samo ISO wygląda inaczej w Nikonie
    To jakby nie podlega dyskusji ale do tego co podałeś: "20/1,7 to coś jak 27/2,3" światło 1.7 pozwoli uzyskać ten sam czas (też jest tu istotny) przy niższym iso.
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Nie przejmuj się, tutaj 99% tego nie rozumie
    Abstrachując od różnej wielkości matryc, różnej głębi ostrości, wiem jedno, że podpinając manualny obiektyw M42 np. 50/1.8 światło 1.8 jest rzeczywiste jeśli chodzi o wartość ekspozycji jaką ustawi aparat. Nawet jeszcze sprawdziłem dla mZD 40-150 (w priorytecie przysłony) ustawiłem ogniskową 50mm, iso 800, przysłona f5.6 aparat dobrał czas 1/160s (pomiar matrycowy światła). Dla M42 (50/1.8 ) dokładnie ten sam kadr, ta sama przysłona f5.6, iso 800, ten sam pomiar światła i aparat dobrał identyczny czas 1/160s (dla f4 już 1/320s...itd). Rozumiem, że przeliczenie przysłony ma tylko zobrazować, porównać, głębię ostrości?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 8.04.15 o 20:25
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Rozumiem, że przeliczenie przysłony ma tylko zobrazować, porównać, głębię ostrości?
    Nie, jedynie zracjonalizować kasę utopioną w fulfrejma
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17
    Awatar ralfbutton
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    58
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Eh pany daleko zdaje się odeszliscie od tematu wsparcia mnie w zadaniu, które mnie czeka. Może ktoś pochwali się podobną sesją wykonaną m4/3 ?

  8. #18
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ralfbutton Zobacz posta
    Eh pany daleko zdaje się odeszliscie od tematu wsparcia mnie w zadaniu, które mnie czeka. Może ktoś pochwali się podobną sesją wykonaną m4/3 ?
    Dasz radę. Robiłem raz Chrzest na prośbę szwagierki panasonicem G1 i kitem 14-45 f 3.5-5.6. Z zdjęć była zadowolona i ja w sumie też. Fakt, że kościół był jasny, sierpień, południe.
    Jakbym robił drugi raz bardziej bym zwracał uwagę na czasy pomimo iż to statyczne sceny starałbym sie aby nie były dłuższe od 1/60s.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #19
    | OlyJedi Awatar andronek
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    128
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Robiłem ślub rodziny przy pomocy Gh2 panasonika 14/2,5 i olympusa om 50/1,8 i nie miałem większych problemów. Używałem głównie 14 panasonica,
    przysłona 2,5, 2,8, iso 200 lub 400, w kościele było jasno więc nie musiałem używać wyższego iso. Jako że nie byłem jedynym fotografującym maiłem nawet czas
    na zabawę 50. Nie przegapiłem żadnego ważnego momentu, część zdjęć trafiła do fotoksiążki rozdanej przez młodych rodzinie i znajomym.
    Myślę że tym co masz dasz radę.
    Pozdrawiam

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ja rozumiem ISO, rozumiem że to matryca, ale światło to światło w obiektywie. Tego się nie przelicza. Przeliczyć można jeszcze ogniskową i GO.
    To jednak znaczy, że nie rozumiesz. Ilość światła docierającego do matrycy zależy od fizyczniej średnicy otworu przysłony wyrazonej w milimetrach. Żeby porównac ilośc światła trzeba przeliczyc przysłonę lub obliczyc średnicę otworu. Od średnicy zalezy nie tylko GO, ale tez dyfrakcja i pośrednio szumy, bo one zależą od ilości światła docierającego do matrycy. Nie przelicza się przysłony tylko do ekspozycji bo iso jest parametrem odnoszącym się do jednostki powierzchni i nie zależy od wielkości matrycy. To jest naprawdę proste.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Tryby pracy FL
    By rodia in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.05.07, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.